Wynagrodzenie za prace. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 15:28   #91
niewolno19
Zadomowienie
 
Avatar niewolno19
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: DR
Wiadomości: 1 124
Dot.: Wynagrodzenie - problem

To co lepiej żebym poprosiła o wyższą stawkę za godzinę? tylko, że wtedy pewnie będę krócej pracowała i na jedno wyjdzie ;/
__________________

Wymiana
niewolno19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 16:37   #92
monique_05
Raczkowanie
 
Avatar monique_05
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 51.770N 19.459E
Wiadomości: 485
Dot.: Wynagrodzenie - problem

Hmm.. a masz umowę o pracę, tak? i zatrudnienie na 3/4, bo napisałaś, że 1/4, ale skoro 6h dziennie to chyba 3/4?
Przede wszystkim ech za 6 zł na godzinę to jest wyzysk dla mnie... Ja bym szukała pracy gdzie indziej.
Teraz to, co napiszę dotyczy umowy o pracę.
3/4 etatu to najniższa krajowa 1200 brutto w 2013 co i tak jest lepiej dla Ciebie niż 6zł/h/netto. Dlaczego? Przy założeniu, że miesiąc ma zazwyczaj 168h pracujących (w pełnym wymiarze), to na 3/4 jest to 126h do wypracowania. Daje Ci to netto 7,16 zł/h (9,52 brutto). Ponadto zajrzyj w umowę i sprawdź czy masz klauzulę dotyczącą dopuszczalnej liczby godzin, których przekroczenie uprawni Cię do wynagrodzenia jak za pracę w godzinach nadliczbowych - następnie sprawdź czy je przekroczyłaś, bo jeśli tak to należy Ci się dodatkowa kasa.
monique_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 17:02   #93
mobi87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 107
Dot.: Wynagrodzenie - problem

dobrze, że podjęłaś rozmowę o podwyżce. Ciężko mi powiedzieć ile przeciętnie zarabia osoba na twoim stanowisku, z takim doświadczeniem, . Polecam Ci żebyś zapytała o to dziewczyny na wizażu... możesz się zdziwić. Na pewno wyngarodzenie, które otrzymujesz jest za małe. Wiesz może ile na kwiaciarni zarabia Twoja szefowa? Przypuszczam, że możesz mieć mniej więcej pojęcie ile wdaje miesięcznie na towar a ile ma w tym czasie utargu...Na pewno na rozmowie powinnaś być pewna siebie i nie dać się zbyć ale nie na stawaj się też na zasadzie "Masz mi dać bo się zwolnię..." ja jestem zawsze za tym żeby próbować osiągnąć jakiś kompromis... 1400 zł netto to wg mnie odpowiednie wynagrodzenie za cały poparty normalną umową etat, możesz zacząć od kwoty np. 1600 żeby mieć z czego schodzić. Pracujesz na stanowisku samodzielnie, w zasadzie chyba wszystko co jest na nim potrzebne umiesz, jesteś dyspozycyjna, można mieć do Ciebie zaufanie więc uważam, że jako pracownik jesteś warta tego wynagrodzenia. tak jak już już pisałam spróbuj się zorientować ile zarabiają osoby w kwiaciarni z twoim zakresie obowiązków, doświadczeniem itd. , weź też pod uwagę wielkość miasta. Podczas rozmowy się nie denerwuj, jeżeli szefowa się na żadną podwyżkę nie zgodzi to rozważ odejście ( nie polecam zanim nie nagrasz sobie nowej pracy) lub zapytaj kiedy możecie do rozmowy wrócić (kilka miesięcy max). powodzenia
mobi87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 16:34   #94
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Wynagrodzenie - problem

Cytat:
Napisane przez niewolno19 Pokaż wiadomość
Od roku pracuję w kwiaciarni i na godzinę dostaję 6zł, jestem zatrudniona na 1/4 etatu i pracuję przeważnie po 6h. Wypłatę dostaję raz w tyg. z czego wychodzi mi za cały miesiąc 800-900zł ;/ nie jest to zadowalająca kwota więc postanowiłam dziś powiedzieć o tym szefowej i poprosiłam o podwyżkę obiecała jutro o tym ze mną pogadać tylko zdziwiło mnie to jak mi powiedziała czy wiem ze najniższa krajowa wynosi 1260? jak to?
Uprzedziłam ją, że chce pracować na cały etat czyli po 8h tyle ile jest czynna kwiaciarnia. Przez cały rok bardzo dużo się narobiłam, w sezonie praktycznie cały czas ja robiłam wszystkie wiązanki stroiki i nigdy nie dostałam żadnej dodatkowej kasy, często szłam do pracy na 5 rano a wracałam o 20 bo jeszcze ubieramy sale weselne nie ukrywam, że liczyłam na jakieś dodatkowe wynagrodzenie ale niestety ...
Ma pod sobą jeszcze dwóch pracowników tyle, że w sklepie odzieżowym i oni dostają 1500 miesięcznie plus 50zł za soboty czyli 1700 - za nic nie robienie, granie na komórkach, nie obsługiwanie klientów....
Czy mogę wymagać 1300? nie chce zmieniać pracy bo bardzo kocham to co robię lecz wypłata mnie przeraża... jak by mi ktoś doradził bez żadnych zgryźliwości to była bym wdzięczna.
Najniższa krajowa wynosi 1600 brutto na umowę o pracę, jednak wtedy kiedy masz przepracowany (chyba) rok pracy. W pierwszym roku zatrudnienia wynosi ok. 1260. Coś takiego czytałam w Kodeksie Pracy kilka miesięcy temu.
Rozumiem, że Ty pracujesz na umowę zlecenie? Tylko jak przy 1/4 etatu, mając po 6 zł. na godzinę wychodzi Ci na miesiąc aż 800-900 zł.?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 19:51   #95
monique_05
Raczkowanie
 
Avatar monique_05
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 51.770N 19.459E
Wiadomości: 485
Dot.: Wynagrodzenie - problem

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Najniższa krajowa wynosi 1600 brutto na umowę o pracę, jednak wtedy kiedy masz przepracowany (chyba) rok pracy. W pierwszym roku zatrudnienia wynosi ok. 1260. Coś takiego czytałam w Kodeksie Pracy kilka miesięcy temu.
Rozumiem, że Ty pracujesz na umowę zlecenie? Tylko jak przy 1/4 etatu, mając po 6 zł. na godzinę wychodzi Ci na miesiąc aż 800-900 zł.?
Nie chodzi tutaj o przepracowanie roku, ale o rok kalendarzowy, w którym rozpoczęła się pierwsza praca. Czyli jeśli np. pierwsza praca (stosunek pracy) rozpoczęła się w grudniu 2012 to za grudzień ma 80% minimalnej, ale już od stycznia 2013 100%.
monique_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 21:58   #96
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Wynagrodzenie - problem

Cytat:
Napisane przez monique_05 Pokaż wiadomość
Nie chodzi tutaj o przepracowanie roku, ale o rok kalendarzowy, w którym rozpoczęła się pierwsza praca. Czyli jeśli np. pierwsza praca (stosunek pracy) rozpoczęła się w grudniu 2012 to za grudzień ma 80% minimalnej, ale już od stycznia 2013 100%.
Nie pisałam tego do autorki wątku, bo ona napisała, że pracuje już tam rok, więc nie powinno być z tym problemu. Pisałam ogólnie
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 11:37   #97
tubiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Minimalne wynagrodzenie od stycznia 2014 roku.

Wynagrodzenie od stycznia 2014 r wynosić będzie 1680 zł brutto. Kwotazostała określona w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 września 2012 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ten oraz wiele innych ciekawych artykułów znajdziesz na stronie:
xxxx
Zapraszamy.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-03 o 12:27 Powód: reklama
tubiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 13:43   #98
olcia_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
praca wynagrodzenie ;/

Dziewczyny dreczy mnie 1 rzecz i nie wiem jak ją rozwizac w najlepszy sposob. Potrzebuje waszej pomocy.
Od paru dni pracuje bez umowy w barze, pracuje tylko w weekendy. Pod koniec pracy za te 2 dni dostaje wynagrodzenie jest to 5,5zl za godzine czyli 88zl za 16 godzin pracy. Ostatnio zostalam z dziewczynami zeby pomoc im sprzatac bar zostalam dwa razy godzine po pracy i nie dostalam za te 2 godziny ani grosza ;/.
Zawsze dziewczyny dzwonia do szefowej i pytaja ile mi zaplacic za te 2 dni pracy , raz za 16 h dostalam 88zl, raz za 7h dostalam 50zl. W tym tygodniu dziewczyny same mi daly pieniadze czyli 88zl bez konsultacji z szefowa(bo uznaly ze zawsze tyle dostaje). Wkurzylam sie ze tylko 88zl dostalam w koncu na czarno pracuje to chociaz 100zl powinnam dostac (88zl plus te 2h sprzatania czyli kolo 100zl).
I dlatego prosze was o rade bo nie wiem czy mam jakos podgadac szefowej o tych nadgodzinach za ktore nie dostaje pieniedzy, czy nastepnym razem jakos podgadac dziewczynom zeby jednak zadzwonily do szefowej i zapytaly ile maja mi zaplacic pieniedzy za te 2 dni. Nie wiem moze powiem im cos w stylu : "ze ostatnio prawda dostalam 88zl ale przeciez pracowalam dluzej niz zawsze i zeby jednak zadzwonily do szefowej ,bo w koncu pracuje na czarno to powinna okazac sie hojniejsza ,a pozatym ostatnio dostalam 50zl za 7 godzin to moze chociaz mi 100zl zaplaci". Tylko nie chce zeby dziewczyny jakos odebraly to jako np.moją naiwnosc czy cos... sama nie wiem ;D Moze wy macie pomysl zeby to w najlepszy sposob zalatwic?

Edytowane przez olcia_21
Czas edycji: 2014-02-09 o 13:48
olcia_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 14:00   #99
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

Pogadałabym z szefową w prost odnośnie wynagrodzenia i tych dodatkowych godzin,skoro pracujesz dłużej to powinnaś za to dostać kasę. A umowę dostaniesz,czy nie chcesz? Wiesz bez umowy może płacić jak chce.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 14:53   #100
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

Jezeli pracujesz bez umowy, to jedynie to Ci pozostaje, to to zglosic do US.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 15:53   #101
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

Cytat:
Napisane przez olcia_21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dreczy mnie 1 rzecz i nie wiem jak ją rozwizac w najlepszy sposob. Potrzebuje waszej pomocy.
Od paru dni pracuje bez umowy w barze, pracuje tylko w weekendy. Pod koniec pracy za te 2 dni dostaje wynagrodzenie jest to 5,5zl za godzine czyli 88zl za 16 godzin pracy. Ostatnio zostalam z dziewczynami zeby pomoc im sprzatac bar zostalam dwa razy godzine po pracy i nie dostalam za te 2 godziny ani grosza ;/.
Zawsze dziewczyny dzwonia do szefowej i pytaja ile mi zaplacic za te 2 dni pracy , raz za 16 h dostalam 88zl, raz za 7h dostalam 50zl. W tym tygodniu dziewczyny same mi daly pieniadze czyli 88zl bez konsultacji z szefowa(bo uznaly ze zawsze tyle dostaje). Wkurzylam sie ze tylko 88zl dostalam w koncu na czarno pracuje to chociaz 100zl powinnam dostac (88zl plus te 2h sprzatania czyli kolo 100zl).
I dlatego prosze was o rade bo nie wiem czy mam jakos podgadac szefowej o tych nadgodzinach za ktore nie dostaje pieniedzy, czy nastepnym razem jakos podgadac dziewczynom zeby jednak zadzwonily do szefowej i zapytaly ile maja mi zaplacic pieniedzy za te 2 dni. Nie wiem moze powiem im cos w stylu : "ze ostatnio prawda dostalam 88zl ale przeciez pracowalam dluzej niz zawsze i zeby jednak zadzwonily do szefowej ,bo w koncu pracuje na czarno to powinna okazac sie hojniejsza ,a pozatym ostatnio dostalam 50zl za 7 godzin to moze chociaz mi 100zl zaplaci". Tylko nie chce zeby dziewczyny jakos odebraly to jako np.moją naiwnosc czy cos... sama nie wiem ;D Moze wy macie pomysl zeby to w najlepszy sposob zalatwic?
pogadaj z szefowa czy masz zostawać na nadgodziny i czy to jest płatne.

7 godz x 5,5 zł =38,5zł + 11 zł (za 2 godz) =49,5 zł dostałaś 50 zł o co chodzi?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 16:26   #102
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

Cytat:
Napisane przez olcia_21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dreczy mnie 1 rzecz i nie wiem jak ją rozwizac w najlepszy sposob. Potrzebuje waszej pomocy.
Od paru dni pracuje bez umowy w barze, pracuje tylko w weekendy. Pod koniec pracy za te 2 dni dostaje wynagrodzenie jest to 5,5zl za godzine czyli 88zl za 16 godzin pracy. Ostatnio zostalam z dziewczynami zeby pomoc im sprzatac bar zostalam dwa razy godzine po pracy i nie dostalam za te 2 godziny ani grosza ;/.
Zawsze dziewczyny dzwonia do szefowej i pytaja ile mi zaplacic za te 2 dni pracy , raz za 16 h dostalam 88zl, raz za 7h dostalam 50zl. W tym tygodniu dziewczyny same mi daly pieniadze czyli 88zl bez konsultacji z szefowa(bo uznaly ze zawsze tyle dostaje). Wkurzylam sie ze tylko 88zl dostalam w koncu na czarno pracuje to chociaz 100zl powinnam dostac (88zl plus te 2h sprzatania czyli kolo 100zl).
I dlatego prosze was o rade bo nie wiem czy mam jakos podgadac szefowej o tych nadgodzinach za ktore nie dostaje pieniedzy, czy nastepnym razem jakos podgadac dziewczynom zeby jednak zadzwonily do szefowej i zapytaly ile maja mi zaplacic pieniedzy za te 2 dni. Nie wiem moze powiem im cos w stylu : "ze ostatnio prawda dostalam 88zl ale przeciez pracowalam dluzej niz zawsze i zeby jednak zadzwonily do szefowej ,bo w koncu pracuje na czarno to powinna okazac sie hojniejsza ,a pozatym ostatnio dostalam 50zl za 7 godzin to moze chociaz mi 100zl zaplaci". Tylko nie chce zeby dziewczyny jakos odebraly to jako np.moją naiwnosc czy cos... sama nie wiem ;D Moze wy macie pomysl zeby to w najlepszy sposob zalatwic?
takie są skutki pracy bez umowy...
a pozostałe dziewczyny też nie mają umów?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:51   #103
olcia_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
pogadaj z szefowa czy masz zostawać na nadgodziny i czy to jest płatne.

7 godz x 5,5 zł =38,5zł + 11 zł (za 2 godz) =49,5 zł dostałaś 50 zł o co chodzi?
dostaje 5,5zl /h pracy ,a raz za 7 h pracy dostalam 50zl czyli 7zl/h.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
takie są skutki pracy bez umowy...
a pozostałe dziewczyny też nie mają umów?
mi nie jest potrzebna umowa, a inne pracuja rok wiec maja umowe i wiecej zarabiaja ode mnie.
olcia_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 03:33   #104
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

Cytat:
Napisane przez olcia_21 Pokaż wiadomość


mi nie jest potrzebna umowa
Z tego co piszesz, to jednak jest Ci potrzebna, skoro masz problemy z dostawaniem pieniędzy i nadgodzinami.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:42   #105
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

ja bym przy następnej takiej sytuacji powiedziała dziewczynom, że przecież byłam dwie godziny dłużej to więcej kasy mi się należy chyba i niech zadzwonią do szefowej to sprawdzą. no a jeśli bym nie dostała pieniędzy po raz drugi to więcej bym na nadgodzinach nie została.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:00   #106
olcia_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;4507758 1]ja bym przy następnej takiej sytuacji powiedziała dziewczynom, że przecież byłam dwie godziny dłużej to więcej kasy mi się należy chyba i niech zadzwonią do szefowej to sprawdzą. no a jeśli bym nie dostała pieniędzy po raz drugi to więcej bym na nadgodzinach nie została.[/QUOTE]
tylko jak nie zostane na nadgodziny to boje sie ze dziewczyny nie beda juz takie mile i ze nie beda chcialy ze mna pracowac,wole miec mila atmosfere w pracy...
A szefowej nie zapytac sie jak to jest z tymi nadgodzinami? Czy mam zostawac im pomagac? w sumie szefowa widze tylko pol godziny na te 2 dni..

Edytowane przez olcia_21
Czas edycji: 2014-02-10 o 14:08
olcia_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 18:29   #107
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

napisałam Ci wcześnie, żebyś przede wszystkim porozmawiała z szefowa.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 13:31   #108
Sara78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

Musisz jasno określić warunki pracy.
Sara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 14:49   #109
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: praca wynagrodzenie ;/

Ja również uważam,że powinnaś porozmawiać z szefową.
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 13:22   #110
Honamii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Exclamation Okres próbny a wynagrodzenie

Witajcie

Dzisiaj byłam na dniu próbnym w "nowej" pracy (4h). Lecz gdy dzwoniłam do szefowej z zapytaniem czy jutro mam też przyjść odpowiedziała że nie bo musi sprawdzić jeszcze innych chętnych. I tu moje pytanie, czy należy mi się wynagrodzenie za te 4 h ?
Bo równie dobrze może się nie odezwać a nie ukrywam że doświadczenia nie mam a praca miała być dorywcza na wakacje. ( i takiej też osoby na wakacje szukali )

Dziękuje za odpowiedzi
Honamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:26   #111
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Okres próbny a wynagrodzenie

Za każdą pracę pracodawca powinien zapłacić
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 16:19   #112
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: Okres próbny a wynagrodzenie

niektorych biora na dwa-trzy dni probne i nie płacą, wiec za te 4 godziny to malo prawdopodobne
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:39   #113
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Okres próbny a wynagrodzenie

oczywiscie,ze powinni zaplacic ale juz slyszac ,ze maja kolejke do sprawdzania powiem Ci,ze nie zaplaca
o ile nie masz jakiegos swistku,ze tam bylas i pracowalas to nic nie dostaniesz
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 20:41   #114
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Okres próbny a wynagrodzenie

Cytat:
Napisane przez Honamii Pokaż wiadomość
Witajcie

Dzisiaj byłam na dniu próbnym w "nowej" pracy (4h). Lecz gdy dzwoniłam do szefowej z zapytaniem czy jutro mam też przyjść odpowiedziała że nie bo musi sprawdzić jeszcze innych chętnych. I tu moje pytanie, czy należy mi się wynagrodzenie za te 4 h ?
Bo równie dobrze może się nie odezwać a nie ukrywam że doświadczenia nie mam a praca miała być dorywcza na wakacje. ( i takiej też osoby na wakacje szukali )

Dziękuje za odpowiedzi
Powinnaś mieć za to zapłacone jak najbardziej,
Chociaż w praktyce wygląda to tak, że niestety nie płacą.
Potem biorą kolejnych chętnych, zazwyczaj jak jest nowy towar czy dużo pracy i w efekcie nikt nie zostaje zatrudniony
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:00   #115
greenberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Okres próbny a wynagrodzenie

takie cos to powinno sie raczej uzgodnic przed dniem probnym, badz zapytac w ten sam dzien.
u nas w firmie jest zasada, ze dzien probny, ktory trwa od 2 do 4 h, jest zaplacony jesli osoba zostanie przyjeta. i czasami mamy tylko jedna osobe umowiona, a czasami wiecej - zalezy od ilosci kandydatow ktorzy spelniaja wstepne wymagania
greenberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:38   #116
losiento
Raczkowanie
 
Avatar losiento
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 54
Dot.: Okres próbny a wynagrodzenie

pewnie nie zaplaca... mnie tez chcieli tak oszukac i mialam miec 3 dni probne za darmo, ale po pierwszym, gdzie stalam 14h i uzeralam sie z pijakami, poddalam sie
__________________
I’m not where I need to be, but thank God I’m not where I used to be.
losiento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 17:09   #117
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Okres próbny a wynagrodzenie

Na 100% ci nie zapłacą, ja też się dałam głupia nabrać na ''dni próbne'' i pracowałam 2 tygodnie (!) bez umowy bo to szefowa ''się rozchorowała'' to jej nie było i tak przekładali podpisanie, a o numer konta nikt nie pytał ...
Nigdy więcej się nie zgodzę na żadne dni próbne
Jeśli nie podpisałaś umowy to o pieniążkach możesz zapomnieć.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 13:47   #118
szokoladasa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 85
Nie za niskie wynagrodzenie...?

Hej wszystkim! Jest sprawa... od dłuższego czasu jestem na bezrobociu no i pojawiła się oferta pracy jako pokojowa w sanatorium. Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Powiedziano mi, że brutto jest 1450 zł, czyli netto około 1200 zł, bo odliczane jest 16%. Skąd te szesnaście procent? Jest realne, żeby otrzymywać takie wynagrodzenie? Myślałam, że aby otrzymywać 1200, to trzeba zarabiać najniższą krajową - 1750. Umowa to zlecenie.

1200 jak najbardziej mi wystarcza, zwłaszcza że mam 20 lat i nieduże doswiadczenie w pracy. Tylko chcę wiedzieć czy mnie nie okłamano, żeby później nie było że wyplata będzie poniżej tysiąca... Nie wiem czemu odliczane tylko 16%. Ktoś się orientuje? Jeśli tak to proszę o pomoc, od jutra mam iść na kilka dni na próbę (ponoć płatne).

Z PRZYZWYCZAJENIA DODAŁAM W TEJ "KATEGORII". PROSZĘ O PRZENIESIENIE.

Edytowane przez szokoladasa
Czas edycji: 2015-03-16 o 13:48 Powód: Zła kategoria
szokoladasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 13:52   #119
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Nie za niskie wynagrodzenie...?

16% czego? podatek dochodowy to 18%.... Umowa-zlecenie to nie umowa o pracę, a jeśli się dajesz uczysz, to stawka jest realna, bo nie musi byc oskładkowana zusem. Czyli pracodawca płaci za Ciebie mniej= kwota brutto jest niższa.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 13:56   #120
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie za niskie wynagrodzenie...?

jeśli masz status studenta to pracodawca ponosi niższe koszty zatrudnienia. nie mogłaś o to zapytać w firmie?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-31 13:23:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.