Pojedyncze Krostki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-12, 19:29   #1
MadziaLena89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 48
GG do MadziaLena89

Pojedyncze Krostki


Mam pytanko. Od czasu do czasu wyskakuja mi na buzi pojedyncze krostki. W srodku jest... tak jakby ropa. Wyglada to okropnie. Nie wiem nigdy co z tym zrobic. Rozdrapac nie wolno bo zostaja slady. Mama radzi aby poczekac az krosta sama sie obierze i zejdzie, ale to trwa kilka dni! Natomiast jak sie ja przekuje to ropa wyjdzie i zostanie sam czerwony slad.
Tak zle tak jeszcze gorzej... pomozcie
MadziaLena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 19:50   #2
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Pojedyncze Krostki

A moze sprobuj wpisac w wyszukiwarke poszukiwane haslo.Jest tutaj mnostwo odpowiedzi na twoje pytanie,wystarczy tylko uzyc wyszukiwarki.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 20:03   #3
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Pojedyncze Krostki

Kumpela poleciła mi dzisiaj paste cynkową, więc zaraz poszłam do apteki i ja kupiłam.. kosztuje ok. 2 zł. Pastę tą nakładasz na pryszcza, krostkę 2-3 razy dziennie.. radzę nałożyć ją na noc, ponieważ gdy ją nałożysz na krostce pozostaje ta biała pasta.. zmyć ją należy ciepłą wodą i mydłem, lekko przecierając ręczniczkiem. Nakłada się ją na takiego pryszcza, krostkę, na której widoczne jest już takie "białe" (chodzi o tą ropkę)- pasta je wysusza. Oczywiście efektów nie widać odrazu.. ale krostki szybciej schodzą.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 08:23   #4
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Pojedyncze Krostki

podbijam wątek mam podobny problem. Sa to pojedyncze krostki. Boje sie uzyc np.Benzacne na cala twarz bo w koncu mam tylko pare krostek i to czasami (takich ropnych). I boje sie wysypu pryszcze lub ze poprostu podrazni lub pogorszy mi partie skóry z ktorymi nie mam problemów
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 08:45   #5
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Pojedyncze Krostki

chcialam zaczac stosowac np. benzacne lub cos z kwasem azaliasowym ( nie wiem czy dobrze napisalam), ale tylko np. na nos i miedzy brwi gdzie mam najwiekszy problem z malymi pojedynczymi wypryskami. Tylko nie wiem co lepsze benzacne lub cos z tym drugim kwasem?
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 09:29   #6
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Pojedyncze Krostki

Też mam ten problem, mnóstwo małych krostek na dekolcie,czole, niektore sa wlasnie ropne.Tylko ze zawsze je wyciskam, bo sie nie moge powstrzymac.Nie wiem czym to smarowac zeby samo bez ruszania zeszlo.
U mnie to raczej ma podłoże hormonalne bo przez 6 lat bralam anty i nie mialam takich problemow,teraz jak odstawilam 2 mce temu to masakra.Czuje sie jak jakas dojrzewajaca 15,hihi. A powaznie to nie wiem co z tym zrobic. (moze ten effeklar troche pomoze)
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 09:51   #7
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Pojedyncze Krostki

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

Mam pytanko. Od czasu do czasu wyskakuja mi na buzi pojedyncze krostki. W srodku jest... tak jakby ropa. Wyglada to okropnie. Nie wiem nigdy co z tym zrobic. Rozdrapac nie wolno bo zostaja slady. Mama radzi aby poczekac az krosta sama sie obierze i zejdzie, ale to trwa kilka dni! Natomiast jak sie ja przekuje to ropa wyjdzie i zostanie sam czerwony slad.
Tak zle tak jeszcze gorzej... pomozcie
jelsi m,asz tresc ropną to musisz udac sie do dermatologa i on przepisze Ci cos skuteczniejszczego np adapalen, isotretinoinę, tazaroten, czy cos z antybiotyków typu metronidazol, klindymacyna, erytreomycyna, w domu mozesz jak najbardziej stosowac kwas azelainowy np acne derm, hascoderm, skinoren, czy nadtlenek benzoilu- benzacne, polecałabym właczyc kwasy LHA pochodna BHA np effaclar k . dermatolog moze zastosowac terapie hormonalną, albo są takie płyny robione w aptece na zamówienie, polecam wiec wizytę z tego względu ze przepisze Ci coś skuteczniejszego, oczywiscie mozesz zastosowac terapie skojarzona czyli na noc np retinoid a za dnia nadtlenek benzoilu , czy kwas azelainowy,razem ich nei mozesz uzywac. polecam wątek differin raz jeszcze, tam są nawilzącze i co jak z sobą uzyc. oczywiscie za dnia musisz chronic sie kremem z filtrem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.