Jak prawid³owo prostowac w³osy? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-12-02, 20:53   #1
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomo¶ci: 589

Jak prawid³owo prostowac w³osy?


....¿eby sie nie skreca³y po jakims czasie,

....¿eby wszystkie by³y idealnie pro¶ciutkie,

...¿eby efekt trwa³ d³u¿ej,

...¿eby ich bardzo nie przesuszac,

__________________
... ............Mo¿e nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzê
nika_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-02, 21:34   #2
LuvMSI
Rozeznanie
 
Avatar LuvMSI
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 513
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Wiêc zacznijmy od tego jak± masz strukture w³osa- ja mam loki i musze sie nie¼le natrudziæ ¿eby wygl±da³y na proste
Z pewno¶ci± przydaj± sie pomoce typu szampony, od¿ywki i wyg³adzaj±ce. Zgodnie z nazw± wyg³adz± w³osy, jest te¿ mniejsze prawdopodobnieñstwo ¿e sie skrêc±.
Ja prostuje "warstwowo". Podpatrzy³am u fryzjerki i sprawdza siê w 100%
Robie to tak- wi±¿e wszystkie w³osy do góry w dwie-trzy kitki i wyci±gam pojedyñcze pasma o grubo¶ci nie wiem 1-2 cm? I prostuje ^^ zajmie wiêcej czasu, no ale dla koncowego efektu warto
¯eby ich nie przesuszaæ? No tego raczej nie unikniesz. Chyba ¿e bêdziesz je bardzo dobrze pielêgnowaæ jest ogromny wybór kosmetyków x]
__________________
LuvMSI jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-02, 22:27   #3
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomo¶ci: 589
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

No wiec w³osy mam krecone, z tendencja do puszenia, cienkie, ³amliwe (rozjasnianie) a wiec i troche podniszczone... Stosuje jedwab, i odzywke z pantene bez sp³ukiwania, a co do szamponu i odzywki to jest to sunsilk (ten fioletowy)...

A ja widzialam, ze fryzjerki robia tak, ze bezposrednio przed wyprostowaniem kosmyka rozczesuja go bardzo dokladnie

Super proste w³osy mam pare min po prostowaniu, potem jednak efekt jest coraz gorszy

Wiem, ze powinnam nawilzac wlosy, zeby sie nie puszczyly, byly lejace... Ale mysle, ze od sposobu prostowania tez wiele zalezy.. bo jak wyprostuje u fryzjerki to efekt utrzymuje sie do nastepnego mycia, a jak sama w domu to zrobie to juz tak super nie jest
__________________
... ............Mo¿e nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzê
nika_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-03, 13:54   #4
arlecia666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ³ubnice
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

wiem cos o kreconych i pusz±cych sie w³osach ...:/ tak za kazdym razem mia³am kiedy prostowa³am zwyk³a prostownica. teraz zmieni³am j± na ceramiczn± z wysok± temp. metoda podobna do kolezanki LuvMSI , jeszcze sie dowiedzia³am od fryzjerki ze kazde farbowania w jakims tam stopniu rozprostowuje w³osy.. czy to prawda? mozliwe bo ja to juz chyba mia³am kazdy kolor na g³owce i teraz juz takich loczków nie mam jak kiedys .. ;p
arlecia666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-03, 14:04   #5
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 1 236
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Fryzjerka uzywa tez lakieru czy ty tez uzywasz? poztym one to maja juz wprawe, a jak wiadomotrening czyni mistrza ja tez mam loki i to takie typowe, i ciagle sie zastanawiam czy je wkoncu fajnie wycieniowac i prostowac... Ale perspektywa wlasnie codziennego mycia glowy, prostowania , bawienia sie w odzywki skutecznie mnie zniecheca... luvMSIco ile myjesz glowe, i ile utzymuje Ci sie efekt prostych wlosow na glowie?
__________________
Wiêkszo¶æ kobiet czyni wszystko, by ich mê¿czyzna sta³ siê inny.
Gdy ju¿ siê staje, przestaj± go kochaæ.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-03, 15:38   #6
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomo¶ci: 589
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez gryzelda Poka¿ wiadomo¶æ
Fryzjerka uzywa tez lakieru czy ty tez uzywasz? poztym one to maja juz wprawe, a jak wiadomotrening czyni mistrza ja tez mam loki i to takie typowe, i ciagle sie zastanawiam czy je wkoncu fajnie wycieniowac i prostowac... Ale perspektywa wlasnie codziennego mycia glowy, prostowania , bawienia sie w odzywki skutecznie mnie zniecheca... luvMSIco ile myjesz glowe, i ile utzymuje Ci sie efekt prostych wlosow na glowie?
Ja nie uzywam lakieru, mam po nim twarde wlosy i dodatkowo sie przez to wysuszaja Ale pewnie to utrwala efekt prostych w³osów......
Ale mam tez tak, ze po swiezo umytych w³osach ciezko mi je dok³adnie wyprostowac (sa takie puszyste i niesforne ehhh)...
__________________
... ............Mo¿e nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzê
nika_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-03, 16:02   #7
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez arlecia666 Poka¿ wiadomo¶æ
wiem cos o kreconych i pusz±cych sie w³osach ...:/ tak za kazdym razem mia³am kiedy prostowa³am zwyk³a prostownica. teraz zmieni³am j± na ceramiczn± z wysok± temp. metoda podobna do kolezanki LuvMSI , jeszcze sie dowiedzia³am od fryzjerki ze kazde farbowania w jakims tam stopniu rozprostowuje w³osy.. czy to prawda? mozliwe bo ja to juz chyba mia³am kazdy kolor na g³owce i teraz juz takich loczków nie mam jak kiedys .. ;p
w sumie to prawda bo im bardziej zniszczone i suche, tym bardziej proste. loki mojej kole¿anki po rozja¶nieniu by³y proste z podwiniêtymi koñcami
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 16:56   #8
LuvMSI
Rozeznanie
 
Avatar LuvMSI
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 513
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez gryzelda Poka¿ wiadomo¶æ
luvMSIco ile myjesz glowe, i ile utzymuje Ci sie efekt prostych wlosow na glowie?
G³owe myje codziennie poniewa¿ mam obsesje na tym punkcje. Tzn. strasznie brzydz± mnie t³uste wlosy, no i nie chce ¿eby ktos mnie tak± zobaczyl

Ile sie utrzymuje? Jak dobrze, porz±dnie wyprostuje to gdy wracam do domu po 7 lekcjach mam najwy¿ej troche wywiniête koñcówki ale to i tak nie zawsze. Najgorzej jest jak mnie wiatr "wytrzepie" ;P

Dziewczyny, mija mi pierwszy roczek jak zaczê³am prostowaæ. Na pocz±tku by³o tragicznie, ale nabralam wprawy. Wy te¿ pewnie nabierzecie x]

A i jeszcze zeby mi siê nie wywija³y czêsto do szkoly [a wlasicwie na przystanek ;d] ide w kapturze. Mam wtedy kucyk i nie wystaje mi nic prócz grzywki i paru kosmyków. Na prawde dobra metoda, przychodze i jakbym miala naturalne proste w³osy Xd
__________________
LuvMSI jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-03, 17:04   #9
keepsmiling09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

A z moimi w³osami jest ró¿nie, raz d³ugo siê utrzymuj±, a czasem bardzo krótko, krêc± siê i pusz± (z natury mam ni to loki ni to fale) . Dwa dni temu znów je pofarbowa³am to narazie s± super, efekt prostych w³osów utrzymuje siê d³u¿ej ni¿ zwykle. Wcze¶niej jedna z Was chyba napisa³a, ¿e przez farbowanie w³osy siê rozprostowuj±.. mo¿e co¶ w tym jest?
Pozdrawiam wiza¿anki
keepsmiling09 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-03, 20:29   #10
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomo¶ci: 1 014
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Moim zdaniem podstawa to bardzo dobra prostownica. Wiem z do¶wiadczenia, bo mam w tej chwili drug± i nie ma porównania w stosunku do tej pierwszej (mimo ¿e ta pierwsza te¿ mnie du¿o kosztowa³a i by³a profesjonalna )
Poza tym najlepiej je¶li jest z regulacj± temperatury. Im wy¿sza temperatura, tym d³u¿ej w³osy pozostaj± proste.
Ja swoje prostujê po umyciu, a efekt idealnie g³adkich w³osów utrzymuje siê a¿ do nastêpnego razu
I tak jak wspomnia³y ju¿ wcze¶niej dziewczyny: trzeba bardzo dobrze rozczesaæ i najlepiej prostowaæ partiami.
maja2005 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-03, 23:18   #11
LuvMSI
Rozeznanie
 
Avatar LuvMSI
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 513
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

No w³asnie dobra prostownica to podstawa! Ju¿ pomijaj±c to ¿e w³osy siê nie wywijaj±- musi jak najmniej niszczyæ w³osy a wiêc w gre nie wchodzi zadna plastikowa czy metalowa! Prostowica to wydatek na d³u¿sz± mete wiêc warto siê szarpn±æ.
Ejj a po co najpierw rozczesywaæ? ^^" nigdy tego nie robilam...
__________________
LuvMSI jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 08:17   #12
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomo¶ci: 1 124
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Ja mam prostownicê za 30z³ ale za to p³yn do prostowania genialny - podpatrzy³am u moich fryzjerek - Babyliss Pro, w takiej czerwonej buteleczce. Ja zawsze prostujê w³osy pasmami, zaczynaj±c od spodu, ciê¿ko jest zw³aszcza z ty³u, ale jako¶ dajê rade. W³osy przed prostowaniem musz± byæ dok³adnie wysuszone, pryskasz tym p³ynem w³osy bezpo¶rednio przed prostowaniem!
blanx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-04, 09:59   #13
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 1 236
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

luvMSI Z tego co wiem to wlosy krecone = suche wlosy wiec jakim cudem przetluszczaja Ci sie z dnia na dzien? chyba ze to wina kosmetykow. a jak dlugosc masz wlosow, kurde ciagle nie wiem co zrobic z moja fryzura... kusza mnie proste wloski...
__________________
Wiêkszo¶æ kobiet czyni wszystko, by ich mê¿czyzna sta³ siê inny.
Gdy ju¿ siê staje, przestaj± go kochaæ.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-04, 13:03   #14
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomo¶ci: 1 014
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez blanx Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy przed prostowaniem musz± byæ dok³adnie wysuszone, pryskasz tym p³ynem w³osy bezpo¶rednio przed prostowaniem!
blanx, jak spryskasz w³osy, to nie s± wilgotne? Bo ja jak spryskam bezpo¶rednio przed prostowaniem, to w³a¶nie takie s± i nie chc± siê wtedy prostowaæ. Dlatego niechêtnie u¿ywam kosmetyków do prostowania. A je¶li ju¿, to muszê chwilê odczekaæ, a¿ w³osy wyschn±
maja2005 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-04, 14:02   #15
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomo¶ci: 1 124
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez maja2005 Poka¿ wiadomo¶æ
blanx, jak spryskasz w³osy, to nie s± wilgotne? Bo ja jak spryskam bezpo¶rednio przed prostowaniem, to w³a¶nie takie s± i nie chc± siê wtedy prostowaæ. Dlatego niechêtnie u¿ywam kosmetyków do prostowania. A je¶li ju¿, to muszê chwilê odczekaæ, a¿ w³osy wyschn±
ten p³yn fajnie wyg³adza w³osy, sprawia ¿e s± ¶liskie i d³u¿ej siê trzyma efekt prostowania. Wiadomo ¿e nie walisz pó³ butelki na w³osy, tylko pryskasz ca³± g³owê, pod spodem te¿, p³yn b³yskawicznie schnie, tak¿e nie mia³am nigdy problemów ¿e by³y wilgotne po pryskaniu. Naprawdê polecam ten p³yn, na allegro jest w fajnej cenie, te¿ stamt±d mam.

http://allegro.pl/item488893901_baby...wania_hit.html

POLECAM kobitki!!! Ja mam falowane w³osy i ten p³yn zdaje ¶wietnie egzamin
blanx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-04, 14:35   #16
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomo¶ci: 589
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Mam ten plyn i niestety, ale mam srednio opinie na jego temat... Moze i lepiej sie prostuje, ale mam wrazenie, ze wlosy sa po nim szorstkie
A macie jakies odzywki dla wlosow zniszczonych, puszczacych sie, ktora by ³adnie ujarzmiala wlosy?
__________________
... ............Mo¿e nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzê
nika_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-04, 14:46   #17
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomo¶ci: 1 124
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez nika_88 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam ten plyn i niestety, ale mam srednio opinie na jego temat...
ja mam g³adziutkie nie wiem co z od¿ywk± ale ja u¿ywam szamponu do w³osów pusz±cych siê Loreal Elseve Nutrileum - w³oski mam po nich takie g³adsze i rzeczywi¶cie nie pusz± siê jak przy innym szamponie
blanx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-04, 14:56   #18
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomo¶ci: 4 491
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

ja te¿ mam puszcz±ce siê w³osy i po ka¿dym myciu je prostujê inaczej mam szopê.
Po wysuszeniu w³osów spinam je na czubku g³owy - i wyci±gam pasma które nastêpnie prostuje.
Mam p³yn do prostowania Wella Flat Iron Spray - kory ma chroniæ w³osy przed szkodliwym dzia³aniem prostownicy. jak ju¿ wyprostujê w³osy to polecam fajne mleczko z Nivea prostuj±ce w³osy - mi ono bardzo s³u¿y, jest wydajne - trzeba uwa¿aæ z ilo¶ci± , bo za du¿o to w³osy szybko zrobi± siê t³uste , ale odrobina naprawdê pomaga i utrzymuje d³u¿ej w³osy proste. Czasami zamiast mleczka z Nivea u¿ywam jedwabiu z Biosilka - te¿ jest rewelacyjne.
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-04, 15:54   #19
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomo¶ci: 589
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez blanx Poka¿ wiadomo¶æ
ja mam g³adziutkie nie wiem co z od¿ywk± ale ja u¿ywam szamponu do w³osów pusz±cych siê Loreal Elseve Nutrileum - w³oski mam po nich takie g³adsze i rzeczywi¶cie nie pusz± siê jak przy innym szamponie
Sprobuje tego szamponu (o ile dobrze pamietam to ma on pomaranczowa butelke? ), obecnie uzywam fioletowego sunsilka, ale srednio na mnie dzia³a
__________________
... ............Mo¿e nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzê
nika_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 16:23   #20
LuvMSI
Rozeznanie
 
Avatar LuvMSI
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 513
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez gryzelda Poka¿ wiadomo¶æ
luvMSI Z tego co wiem to wlosy krecone = suche wlosy wiec jakim cudem przetluszczaja Ci sie z dnia na dzien? chyba ze to wina kosmetykow. a jak dlugosc masz wlosow, kurde ciagle nie wiem co zrobic z moja fryzura... kusza mnie proste wloski...
Ja mam suche w³osy, ale przez stosowanie lakierów i innych kosmetyków szybciej mi sie przetluszczj±. W³a¶ciwie nie musze myæ ich codziennie ale mam do¶æ nieprzyjemne w³osy po moim obecnym lakierze. I wogóle przyzwyczajenie, jak nie umyje glowy codziennie to zawsze sie denerwuje ze ¼le wygl±dam i tak dalej no i lubie ¶wierze, lekkie w³osy.

D³ugo¶æ.. tak pare cm za obojczyk. Strasznie krótkie, ale kiedy¶ bardzo ¼le dba³am o w³osy i musia³am je obciaæ do ramion teraz zapuszczam...

Mo¿e wyprostuj sobie raz, drugi to zobaczysz jak wygl±dasz ^w^
__________________
LuvMSI jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-05, 10:26   #21
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 1 236
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Ja czasem prostuje wiec wiem jak wygladam, ale jesli mialabym faktycznie prostowac je caly czas to musiala bym je wycieniowac, i skrocic bo mam dlugie wlosy i wycieniowane na wlosy krecone
__________________
Wiêkszo¶æ kobiet czyni wszystko, by ich mê¿czyzna sta³ siê inny.
Gdy ju¿ siê staje, przestaj± go kochaæ.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-05, 14:28   #22
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmrau
Raczkowanie
 
Avatar mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmrau
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Gdañska :))
Wiadomo¶ci: 197
GG do mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmrau
Red face Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez LuvMSI Poka¿ wiadomo¶æ
Ile sie utrzymuje? Jak dobrze, porz±dnie wyprostuje to gdy wracam do domu po 7 lekcjach mam najwy¿ej troche wywiniête koñcówki ale to i tak nie zawsze. Najgorzej jest jak mnie wiatr "wytrzepie" ;P

A i jeszcze zeby mi siê nie wywija³y czêsto do szkoly [a wlasicwie na przystanek ;d] ide w kapturze. Mam wtedy kucyk i nie wystaje mi nic prócz grzywki i paru kosmyków. Na prawde dobra metoda, przychodze i jakbym miala naturalne proste w³osy Xd
Jakbym siebie widzia³a na pkp i do szkoly ide zamaskowana dokladnie dopiero w szkole wychodze z ukrycia i mam proste wloski bo naturalnie krecono-falowane (gwiazdorz±:P) wlosy mam w tendencj± do puszenia. NA koniec dnia mimo wszelkich akcji i zabiegów koncowki s± powywijane. U¿ywam wgladzaj±cych kosmetyków próbowa³am wielu. Np.

* jest taki spray MARION ktory u³atwia mi troche prostowanie. Psikamy na w³osy i jedziemy z tym koksem
* od¿ywka wygladzaj±ca GARNIERA bez sp³ukiwania by³a dosc ok zapach troszke mdly po jakims czasie. U¿ywa³am do loków bo w rozdzielaniu i wygladzaniu (anty-puszenie) loków by³a niezast±piona
* SUNSILK fioletowy bez splukiwania bardzo fajny by³ )
* DOVE odzywka bez splukiwania od po³owy wlosow w dol. W³osy u nasady tluste :/ obci±¿one :/ ale dobre od polowy w dó³ :P i koncowki sa przyjemne co w przypadku loków ciê¿kie jest do uzyskania :P
* LOREAL takie cos z dziubkiem ró¿owe nakladasz na mokre, suszysz i prostujesz. Dobre recenzje mialo ale nie spelni³o roli u mnie :/ ciezko sie suszylo, prostowalo, wlosy szorstkie jakies dziwne i zadnego efektu ''przedluzenia prostosci'' :P
__________________
WARTO!

Gdy siê urodzi³am, diabe³ powiedzia³ ''o kurde!"
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmrau jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-20, 18:25   #23
daniele67
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Najd³u¿ej utrzymuje siê efekt je¿eli jeszcze lekko wilgotne w³osy (prawie suche) prostujemy profesjonaln± prostownic± z regulacja temperatury, osobi¶cie polecam prostownicê GAMA CP3 DIGITAL . Moja córa ma trudne do wyprostowania krêcone w³osy i ustawia prostownicê na maksymaln± temperaturê 220*C. Je¿eli nie myje w³osów to u¿ywa preparatu GAMA PROTECT ION i prostuje pasma lekko wilgotnych w³osów. Efekt zazwyczaj utrzymuje siê 2 dni i w³osy siê nie elektryzuj±.
daniele67 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-20, 19:00   #24
LuvMSI
Rozeznanie
 
Avatar LuvMSI
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 513
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Przecie¿ prostuj±c wilgotne w³osy niszczymy je najbardziej
moja fryzjerka zawsze mówi ¿ebym nawet suszy³a suszark± [czego mi zabrania ^^] byle tylko nie prostowaæ na wilgotnych w³osach.
__________________
LuvMSI jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-20, 19:07   #25
majka19867
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

hej wiza¿anki ja najlepszy efekt uzyskuje gdy po umyciu zastosuje od¿ywke nastepnie odczekam a¿ wniknie we w³osy i potem ja sp³uczê potem na jeszcze wilgotne w³osy nak³adam jedwab i prostuje w³osy warstwowo gdy wyprostuje nak³adam ¿el do w³osow z tej linii co nivea czekam pare minut i rozczesuje normalnie w³osy maj± wtedy zdrowy blask o dziwoa i d³u¿ej sie trzymaja je¶li je spryskam trochê lakierem. wiem ¿e du¿o kosmetyków do w³osów u¿ywam ale tylko tak mogê wyprostowaæ te niesforne loki

---------- Napisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

aha sorki ale zapomnia³am dodaæ ¿e chodzi o linie nivea diamond gloss dla mnie jest naprawde dobra
majka19867 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-21, 20:21   #26
agusiamyszka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 2 255
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

jesli juz tak bardzo chce prostowac. to myje normalnie wlosy, nakladam odzywke. albo zajme sie czyms ze przeschna mi albo susze suszarka. nakladam spray prosalon 2 fazowy - fryzjerka go uzywala i bardzo mi sie spodobal (wczoraj dodatkowo nivea prostujacy balsam) i zaczynam prostowac.
na koniec czasami polakieruje.

nie musze miec idelanych prostych.
obecnie to mam takie wlosy ze mi sie wywijaja na koncach.

jak jest wilgotno, pada deszcz itd to nie ma zmiluj. zawsze sie poskrecaja

dzisiaj w wannie zalozylam na glowe podkoszulek by ochronic wlosy - pomoglo

jak bylam kiedy przyciac wlosy na swojej dzielnicy, to pani fryzjerka powiedziala ze mam przesuszone i zebym uzywala jakiegos kosmetyku termoochronnego, by sie on stopil a nie wlosy


najfajniejsze sa wlosy do wyprostowania,jak sie zafarbuje. po zmyciu i po u myciu wtedy sa gladkie, a po kolejnym myciu zwykle, nieco szorstkie

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2009-02-21 o 20:24
agusiamyszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-21, 22:05   #27
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomo¶ci: 1 143
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

prostujê w³osy ju¿ od jaki¶ 6-7 lat i mam sprawdzon± metodê sprawdzon±, czyli w moim przypadku efekt jest naprawdê zadowalaj±cy.
po pierwsze- prostownica (czy ¿elazko, czy jak to inni jeszcze zw± ^^), moja nie jest jaka¶ genialna ze znanej firmy i super droga. mam taka za nieca³e trzy dychy, a s³u¿y mi ju¿ ze dwa lata. wa¿ne by by³a dobrze nagrzana. czyli zanim w ogóle idê siê szykowac w³±czam ¿elazko do pr±du.
w³osy farbujê juz kilka dobrych lat. obecnie ich odcieñ to czerwieñ i podobno z ni± mi do twarzy. tak wiêc myje w³osy szamponem do w³osów farbowanych, a wcze¶niej mieszam go z od¿ywk± równie¿ do tego typu w³osów firmy Garnier.
przed wysuszeniem w³osów czeszê je i nak³adam od¿ywkê Garnier Fructis Nutri-g³adki. jestem z niej bardzo zadowolona. rozprowadzam na w³osach, przeczesujê i zaczynam suszyc. podczas suszenia dodatkowo czeszczê w³osy w trakcie.
przez jaki¶ czasu uzywa³am przed prostowaniem Shockwaves z Well`i, która dodatkowo ma chronic w³osy przed ciep³em. zrezygnowa³am jednak z tego, bo czu³am, ¿e w³osy s± obci±¿one i niewygl±da³y zbyt atrakcyjnie. mo¿e to jednak dlatego, ¿e s± one cienkie i za d³ugo przytrzyma³am wiêc mo¿e dla Ciebie bêdzie okey.
w³osy dzielê na dwie czê¶ci. górê i dó³. górê upinam, a dó³ prostujê. potem rozpuszczam górê i bawiê siê dalej. trzeba uwa¿ac by w³osy nie sta³y siê zbyt "przylizane" to nie wygl±da za ciekawie.
fryzurê warto utrwalic lakierem. tu sprawdza siê teoria, ¿e cena nie czyni produktu. u¿ywam lakieru z dolnej pó³ki i jestem baaaardzo zadowolona w³osy zaczynam psikac od spodu, a czasami pomaga nawet gdy pochyli siê g³owê. wtedy wlosy staj± siê tak uroczo puszyste, a jedna proste

nie wiem czy pomog³am, ale mam nadziejê, ¿e choc trochê tak jestem zadowolona ze swojego prostowania i mam nadziejê, ¿e Ty tez bêdziesz

__________________
...mówi siê "trudno" i p³ynie siê dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ¶lub
25.03.2013 - me + you = S³awek
czarny flamaster jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-22, 21:23   #28
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 780
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Ciagle obiecuje sobie ¿e przestane prostowaæ,ale ostatnio w³osy tak obciê³am ¿e robie to po ka¿dym myciu.Fryzjerka mówi³a ( a to juz czêsto by³o wspominane na forum) ,¿e lepiej pociagn±æ w³osy raz mocno nagrzana prostownic± ni¿ taka s³abiej nagrzana je katowac d³u¿ej.no i zawsze trzeba jakos te w³osy ochroniæ. ja staram sie ¿eby zawsze co¶ na nich by³o,jedwab,albo pianka,albo apray jakis,i zawsze po ka¿dymn myciu uzywam od¿wyek i masek ¿eby nie dopu¶cic do przesuszenia.dzisiaj jednak po umyciu nie prostowalam tylko pozwolilam wyschnac i nie wygladaja tak strasznie.jednak proste w³oski s± takie ¶liczne
__________________

podusia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-23, 00:28   #29
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 1 486
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

ja ma problem z koncami tak z 15 cm bo nawet jak wyprostuje je bardzo bardzo bardzo to i tak zaraz szlag prostowanie trafi i sie kreca wywyjaja i pupa..;/
isa takie przesuszone..obcia³abym alezapuszczam a w³oski mam nieco zaramiona wycieniowane..;/
__________________
matryca3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-23, 10:14   #30
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomo¶ci: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Jak prawid³owo prostowac w³osy?

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Poka¿ wiadomo¶æ
prostujê w³osy ju¿ od jaki¶ 6-7 lat i mam sprawdzon± metodê sprawdzon±, czyli w moim przypadku efekt jest naprawdê zadowalaj±cy.
po pierwsze- prostownica (czy ¿elazko, czy jak to inni jeszcze zw± ^^), moja nie jest jaka¶ genialna ze znanej firmy i super droga. mam taka za nieca³e trzy dychy, a s³u¿y mi ju¿ ze dwa lata. wa¿ne by by³a dobrze nagrzana. czyli zanim w ogóle idê siê szykowac w³±czam ¿elazko do pr±du.
w³osy farbujê juz kilka dobrych lat. obecnie ich odcieñ to czerwieñ i podobno z ni± mi do twarzy. tak wiêc myje w³osy szamponem do w³osów farbowanych, a wcze¶niej mieszam go z od¿ywk± równie¿ do tego typu w³osów firmy Garnier.
przed wysuszeniem w³osów czeszê je i nak³adam od¿ywkê Garnier Fructis Nutri-g³adki. jestem z niej bardzo zadowolona. rozprowadzam na w³osach, przeczesujê i zaczynam suszyc. podczas suszenia dodatkowo czeszczê w³osy w trakcie.
przez jaki¶ czasu uzywa³am przed prostowaniem Shockwaves z Well`i, która dodatkowo ma chronic w³osy przed ciep³em. zrezygnowa³am jednak z tego, bo czu³am, ¿e w³osy s± obci±¿one i niewygl±da³y zbyt atrakcyjnie. mo¿e to jednak dlatego, ¿e s± one cienkie i za d³ugo przytrzyma³am wiêc mo¿e dla Ciebie bêdzie okey.
w³osy dzielê na dwie czê¶ci. górê i dó³. górê upinam, a dó³ prostujê. potem rozpuszczam górê i bawiê siê dalej. trzeba uwa¿ac by w³osy nie sta³y siê zbyt "przylizane" to nie wygl±da za ciekawie.
fryzurê warto utrwalic lakierem. tu sprawdza siê teoria, ¿e cena nie czyni produktu. u¿ywam lakieru z dolnej pó³ki i jestem baaaardzo zadowolona w³osy zaczynam psikac od spodu, a czasami pomaga nawet gdy pochyli siê g³owê. wtedy wlosy staj± siê tak uroczo puszyste, a jedna proste

nie wiem czy pomog³am, ale mam nadziejê, ¿e choc trochê tak jestem zadowolona ze swojego prostowania i mam nadziejê, ¿e Ty tez bêdziesz
ja robiê bardzo podobnie, mo¿esz zdradziæ jakiego lakieru u¿ywasz??
__________________
nynka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.