Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 18:50   #1
oliwia1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 61

Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie


Coraz cześciej zastanawiam sie nad kierunkiem studiów i tak sobie myślałam żeby studiować Turystykę i Rekreację, zrobić kurs pilota wycieczek i dodatkowo zrobić jakies dwuletnie lub trzyletnie studia z zarządzania. Myślicie że to dobry pomysł i czy ktoś wie czy bardzo cieżko jest na tych kierunkach i co anjlepiej zdawac na maturze;>?
oliwia1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:14   #2
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Na maturze najlepiej zdawać geografię i język obcy, oczywiście na rozszerzeniu. Poza tym niezbędna będzie inwestycja w naukę kilku języków, perfekcyjny angielski to podstawa. To są łatwe studia, większość moich znajomych obija się przez cały semestr, uczą się dwa dni przed egzaminem i zdają z dobrymi wynikami.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:44   #3
WhoRunTheWorld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 334
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Zarządzanie jest mało czasochłonne. Na pewno możesz równolegle studiować z innym kierunkiem.
__________________
konto nieaktualne
WhoRunTheWorld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:51   #4
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Myślę, że to niezły pomysł. TiR to na pewno nie są czasochłonne studia. Co do wyboru przedmiotów proponuję zerknąć na stronę uczelni, która Cię interesuje i zobaczyć warunki rekrutacji. Polecam jednak zdawanie na maturze geografii z tej prostej przyczyny, że po prostu na TiRze geografii jest sporo.

O zarządzaniu się nie wypowiadam, bo nigdy mnie ten kierunek nie interesował.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 14:22   #5
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

a po co chcesz iśc na turystykę? nie lepiej od razu iśc na jakiś kurs, podszkolić języki i pójśc na lepszy kierunek- jeżeli juz iść. Pilotem czy rezydentem nie zostaje się bo ma się studia. A wiadomo jak większosc osob po Tirze kończy- zagranicą- albo hotele na recepcji (bez studiów mozna to robić) albo animacja (tym bardziej bez studiów). Nieliczne jednostki w biurach podróży.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 16:14   #6
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
a po co chcesz iśc na turystykę? nie lepiej od razu iśc na jakiś kurs, podszkolić języki i pójśc na lepszy kierunek- jeżeli juz iść. Pilotem czy rezydentem nie zostaje się bo ma się studia. A wiadomo jak większosc osob po Tirze kończy- zagranicą- albo hotele na recepcji (bez studiów mozna to robić) albo animacja (tym bardziej bez studiów). Nieliczne jednostki w biurach podróży.
Ale przecież Autorka napisała, że ma zamiar skończyć kursy. A po co studia? Może po to, że Autorka nie widzi się w niczym innym a chciałaby mieć dodatkowe uprawnienia poza kursem na pilota? Zgadzam się, że w hotelu można pracować bez studiów. Niemniej nie wiem, dlaczego odradzasz Autorce ten kierunek. Skoro chce studiować - niech studiuje tym bardziej, że teraz żadne studia nie gwarantują pracy. Sama jestem zapisana na TiR jako kierunek awaryjny.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 23:46   #7
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ale przecież Autorka napisała, że ma zamiar skończyć kursy. A po co studia? Może po to, że Autorka nie widzi się w niczym innym a chciałaby mieć dodatkowe uprawnienia poza kursem na pilota? Zgadzam się, że w hotelu można pracować bez studiów. Niemniej nie wiem, dlaczego odradzasz Autorce ten kierunek. Skoro chce studiować - niech studiuje tym bardziej, że teraz żadne studia nie gwarantują pracy. Sama jestem zapisana na TiR jako kierunek awaryjny.
Tyle, że TIR nie gwarantuje totalnie zadnej pracy. Żeby sprzedawać wycieczki studiów nie potrzeba. Odradzam jej po to bo jeżeli chce poświęcić na cos 5 lat to lepiej żeby to był jakiś rozsądny wybór. Wystarczy popytać na Wizażu jak skończyli TiR-owcy. Praca przy animacji, która można robić bez studiów. Animacja dzieci w kurortach albo kinderbale. Nie wiem.. niedługo ktoś będzie szedł specjalnie na studia by Tesco go przyjęło do pracy. Jeżeli dziewczyna nie wie na co iśc teraz to niech odpuści rok, pójdzie teraz na kurs pilota, jakieś kursy jezykowe. Jakie uprawnienia dodatkowo zapewnia skończenie TiRu? Bo moze ja o czymś nie wiem. Jak ktoś lubi podcinać gałąź na której siedzi to w sumie nie powinnam sie odzywać- masz rację- będę patrzeć jak spada. Ten rok mogłaby zrobić kursy pilota itp., poduczyć sie jezyków- podszlifować angielski do płynności, niemiecki też się przyda- oba z B2 wystarczą do jej pracy, do tego można np. ogarnąć komunikatywnie rosyjski badź hiszpański (ew. francuski/włoski- ale zależy gdzie gdzie dziewczyna chce pracować- Polska czy zagranica). A potem starać się na lato na bycie pilotem na wycieczce do Czarnogóry czy Chorwacji, a następnie bycie rezydentem gdzieś w Europie czy w Turcji/ Egipcie, gdzie Polaków jest od groma. Fakt, praca rezydenta ni e jest jakąś super hiper bo częśc roku spędza sie w kurorcie, część w Polsce, trzeba sie użerać z narzekającymi, marudzącymi w koło Polakami bo wszystko jest nie tak, bo sami nie znają jeżyka, a bo Niemiec to ma lepiej.
Jeżeli się nadaje wizerunkowo może pomysleć o byciu cabin crew- co szczerze polecam- dobre zarobki, oczywiście warunki zalezą od linii lotniczych, ale 10 000 spokojnie da sie zarobić Podaj mi jakas pracę w której po TiR mam gwarantowaną pracę z takimi zarobkami? Albo inny kierunek?

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-06-29 o 00:01
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 00:08   #8
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

TiR ma ciężki rynek bo masa absolwentów, a biura teraz upadają lawinowo.
Zresztą do takiej roboty studiów nie trzeba i nie wiem czego w sumie miałyby one uczyć.

Zarządzanie jest słabe, ale jak masz specjalizacje "zarządzanie finansowe" to jest nawet nienajgorsze - jest kilka konkretnych rzeczy.
Co nie zmienia faktu, że nadal lepszy jest FiR jeśli chcesz finansami się bawić.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 00:22   #9
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
TiR ma ciężki rynek bo masa absolwentów, a biura teraz upadają lawinowo.
Zresztą do takiej roboty studiów nie trzeba i nie wiem czego w sumie miałyby one uczyć.

Zarządzanie jest słabe, ale jak masz specjalizacje "zarządzanie finansowe" to jest nawet nienajgorsze - jest kilka konkretnych rzeczy.
Co nie zmienia faktu, że nadal lepszy jest FiR jeśli chcesz finansami się bawić.
Z zarządzaniem sporo mozna porobić poza Polską- są ciekawe oferty z płatnymi praktykami- AISEC, mozna zrobić Erasmus Mundus np. na Polytechnic Singapur. Zarządzanie otwiera sporo miejsc. Lepszy jest niż TiR zdecydowanie. Można przynajniej zarządzac hotelem zamiast stać na recepcji- co moze zrobić każda lepiej ogarnięta dziunia z językami
Jeżeli ktos chce TiR czy Marketing razem to może da sie gdzieś znaleźć np. Turism and Resort Management.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 00:34   #10
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Z zarządzaniem sporo mozna porobić poza Polską- są ciekawe oferty z płatnymi praktykami- AISEC, mozna zrobić Erasmus Mundus np. na Polytechnic Singapur. Zarządzanie otwiera sporo miejsc. Lepszy jest niż TiR zdecydowanie. Można przynajniej zarządzac hotelem zamiast stać na recepcji- co moze zrobić każda lepiej ogarnięta dziunia z językami
Jeżeli ktos chce TiR czy Marketing razem to może da sie gdzieś znaleźć np. Turism and Resort Management.
Sęk w tym, że takie "prawdziwe" zarządzanie to nie są żadne studia, tylko E1, E2 i E3 CIMA.

A wyższy lvl to już wiadomo - MBA w USA.
Ale takie rzeczy to firma finansuje.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 00:49   #11
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Sęk w tym, że takie "prawdziwe" zarządzanie to nie są żadne studia, tylko E1, E2 i E3 CIMA.

A wyższy lvl to już wiadomo - MBA w USA.
Ale takie rzeczy to firma finansuje.
Ale lepsze to niż TiR, który w mojej opinii nie daje absolwentowi nic. Ot, człowiek zna lepiej niż przeciętny John geografie Polski/ Europy/ świata i jest lepiej wysportowany. A marketing przynajmniej daje realne szanse na przyjemne spędzenie niemalze całych studiów bez studiowania w Polsce- można się pobujać po świecie za naprawdę porządne pieniądze- czy do Indie czy Japonia czy Brazylia. Moj dobry kolega po roku w Singapurze później po prostu tam został- znalazł ciekawy internship, potem go przyjęli. I teraz pracuje 2 rok- nie narzeka, a przynajmniej nie skarżył mi się.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 01:04   #12
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Tyle, że TIR nie gwarantuje totalnie zadnej pracy. Żeby sprzedawać wycieczki studiów nie potrzeba. Odradzam jej po to bo jeżeli chce poświęcić na cos 5 lat to lepiej żeby to był jakiś rozsądny wybór. Wystarczy popytać na Wizażu jak skończyli TiR-owcy. Praca przy animacji, która można robić bez studiów. Animacja dzieci w kurortach albo kinderbale. Nie wiem.. niedługo ktoś będzie szedł specjalnie na studia by Tesco go przyjęło do pracy. Jeżeli dziewczyna nie wie na co iśc teraz to niech odpuści rok, pójdzie teraz na kurs pilota, jakieś kursy jezykowe. Jakie uprawnienia dodatkowo zapewnia skończenie TiRu? Bo moze ja o czymś nie wiem. Jak ktoś lubi podcinać gałąź na której siedzi to w sumie nie powinnam sie odzywać- masz rację- będę patrzeć jak spada. Ten rok mogłaby zrobić kursy pilota itp., poduczyć sie jezyków- podszlifować angielski do płynności, niemiecki też się przyda- oba z B2 wystarczą do jej pracy, do tego można np. ogarnąć komunikatywnie rosyjski badź hiszpański (ew. francuski/włoski- ale zależy gdzie gdzie dziewczyna chce pracować- Polska czy zagranica). A potem starać się na lato na bycie pilotem na wycieczce do Czarnogóry czy Chorwacji, a następnie bycie rezydentem gdzieś w Europie czy w Turcji/ Egipcie, gdzie Polaków jest od groma. Fakt, praca rezydenta ni e jest jakąś super hiper bo częśc roku spędza sie w kurorcie, część w Polsce, trzeba sie użerać z narzekającymi, marudzącymi w koło Polakami bo wszystko jest nie tak, bo sami nie znają jeżyka, a bo Niemiec to ma lepiej.
Jeżeli się nadaje wizerunkowo może pomysleć o byciu cabin crew- co szczerze polecam- dobre zarobki, oczywiście warunki zalezą od linii lotniczych, ale 10 000 spokojnie da sie zarobić Podaj mi jakas pracę w której po TiR mam gwarantowaną pracę z takimi zarobkami? Albo inny kierunek?
Może i TiR nie daje żadnych konkretnych uprawnień, ale zauważ, że jednak jakiś kurs + ukończony podobny kierunek to jednak dużo więcej niż sam kurs. No i pisałam już o kursie na przewodnika: dużo łatwiej jest go zdać studiując/kończąc TiR, niż jakikolwiek inny kierunek.

Często studenci TiR-u znajdują zatrudnienie w biurach podróży, a tam nie biorą ludzi ani bez studiów, ani po "byle jakim" kierunku, tylko po TiR i pokrewnym.

No praca rezydenta super hiper nie jest: pracuje się niby 5 dni w tygodni, ale często po 20 godzin na dobę. No i to jednak duża odpowiedzialność - podobnie zresztą jak w biurze podróży, gdzie praca wcale wesoła nie jest.

Co do pracy przy animacjach i jako wychowawcy: akurat w tym roku przeglądałam dziesiątki ofert i bardzo często napisane było coś w stylu: "Preferowani studenci i absolwenci AWF".
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 01:12   #13
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Cytat:
znajdują zatrudnienie w biurach podróży
Te biura upadają lawinowo, a studenci TiRu mnożą się jak króliki.
Powodzonka.

Cytat:
A marketing przynajmniej daje realne szanse na przyjemne spędzenie niemalze całych studiów bez studiowania w Polsce
W sumie fakt, chociaż też zależy od uczelni.
O UE Kato czasami mówi się "biuro turystyczne", bo wyjechać jest bardzo łatwo.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 01:31   #14
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Może i TiR nie daje żadnych konkretnych uprawnień, ale zauważ, że jednak jakiś kurs + ukończony podobny kierunek to jednak dużo więcej niż sam kurs. No i pisałam już o kursie na przewodnika: dużo łatwiej jest go zdać studiując/kończąc TiR, niż jakikolwiek inny kierunek.

Często studenci TiR-u znajdują zatrudnienie w biurach podróży, a tam nie biorą ludzi ani bez studiów, ani po "byle jakim" kierunku, tylko po TiR i pokrewnym.

No praca rezydenta super hiper nie jest: pracuje się niby 5 dni w tygodni, ale często po 20 godzin na dobę. No i to jednak duża odpowiedzialność - podobnie zresztą jak w biurze podróży, gdzie praca wcale wesoła nie jest.

Co do pracy przy animacjach i jako wychowawcy: akurat w tym roku przeglądałam dziesiątki ofert i bardzo często napisane było coś w stylu: "Preferowani studenci i absolwenci AWF".
Wildhorse- prawdopodobnie jesteś ode mnie młodsza ładnych parę lat- wiem na czym polegają studia TiR i jaką przyszłość mają absolwenci.
Kurs przewodnika- ok, studia nie zaszkodzą, ale spokojnie jest się w stanie tego nauczyć bez studiów. To nie jest wiedza tajemna- widziałam materiał- uczysz się gł. o architekturze- gzymsy, portale itp. Warto zapytać osoby, które robiły owy kurs. Poza tym znów czesto mówi się o zniesieniu tych uprawnień, wiec żeby byc przewodnikiem nie będzie trzeba mieć licencji przewodnika.

Rainbow Tours organizuje szkolenia- na animatora, rezydenta itp. Jest też wiele innych biur. Nieważne. Animatorami zostają zazwyczaj ci, którzy nie mają lepszej perspektywy w życiu. Już lepiej byc instruktorem tańca/ fitnessu i wtedy startować jako animator ruchu- dużo lepsza stawka niz animowanie czasu dzieciakom. Biur podróży też nie ma bez liku- poza tym to są śmieszne pieniądze- moze dla 20-parolatka ok, ale co za 10-20-30 lat? Animacja to też zajecie tylko dla młodych. Chcą tylko młodych
A z pensji w biurze rzadko można odłożyć fajną sumkę na własną działalność.
Pracowałam w niemieckim biurze podróży- przy zindywidualizowanych produktach turystycznych- czyli wszystko pod klienta- cały wyjazd- 2 tygodniowy- noclegi, atrakcje, transport, restauracje, zwiedzanie- a Niemcy lubią zwiedzać itp. I jakoś nie byłam po turystyce- po prostu za dzieciaka zwiedziłam kawałek świata, mieszkałam tu i tam, parę języków też ogarniam. Dla pracodawcy nei liczyło sie czy jestem po turystyce czy po mechatronice. Mam przygotowac dobrą ofertę dla klienta i już. Ale liczy się przede wszystkim to, że szybko jestem zorganizować taką podróż i w takiej cenie, że Niemiec wybierze mnie. Co po osobie z turystyki jak nie zna realiów jak sie podróżuje po Sardynii, nei wie jaką knajpę polecić w Lizbonie czy Lampedusa to dobry wybór na wakacje czy przereklamowany. Gdyby studia były AŻ tak ważne w pewnych dziedzinach to nie uważasz, ze nie byłoby tylu bezrobotnych absolwentów? Studia moim zdaniem są potrzebne tam, gdzie bez nich nauka jest niemalże niemożliwa bo wiedza nie jest podana na tacy w pierwszej lepszej ksiazce, trzeba cos praktykowac, na studiach masz zapewnione materiały itp. TiR to gł. wiedza o mapie (mapa, mapa, mapa), architektura i fizjologia- żeby wiedzieć co zrobić jak zwichniesz noge wchodząc na Łysicę

A i zapomniałabym- wyjazdy terenowe. Studia są przyjemne, ale jedne z najmniej potrzebnych. Miło się studiuje- a to wyjazd na narty, a to do parku narodowego, a to zwiedzanie miasta. Moim zdaniem- teraz niech zrobi sobie rok przerwy- rok to nie wieczność. Zajmie sie językami- to się zawsze przyda, szczególnie jak ktoś marzy o pracy w turystyce. Angielski, niemiecki, hiszpański- to jest gwarant ciekawej pracy i znośnych zarobków- niemiecki bo Niemcy to klienci- marzenie a hiszpański bo to gł. W Hiszpanii się smażą. Zawsze się przyda w Ameryce Płd. jakby co. Jeżeli ktos zamierza zostać w Polsce albo pracować dla Polaków to rosyjski- sporo Rosjan przyjeżdza do -PL, są też wyjazdy do Lwowa. Ale przewodnicy w Polsce to gł. osoby starsze. Wystarczy popatrzeć cna zdjecia z PTTK- przypadek czy młodzi są za słabi czy nie garną sie do pracy?
Praca rezydenta nie jest najlepszą pracą pod słońcem, ale są gorsze. No jedyny minus jest taki, że dziewczyna byłaby rezydentem polskich turystów i tego jej współczuję. Ja byłam ale niemieckich i miałam fajrant całe noce, a moja koleżanka zawsze miała problemy- a to sie ktos gdzieś upił i wszczął awanturę, a to u kogoś roleta sie nie zsuwa, a to woda przez minutę leciała żółtawa., a to jakiś owad był pod łóżkiem( no tak bo w Egipcie to nie ma żadnych owadów, jakim prawem cos przez okno mogło wlecieć). Praca jest naprawdę ciekawa- kontakt z ludźmi, z inna kulturą etc. Minus jest taki, że częśc roku spędza sie w kurorcie, a część np. w Polsce. Dla rodzinnych i ustatkowanych to minus.

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-06-29 o 01:48
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 01:37   #15
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Wiadomo, że jest to wiedza ogólnie dostępna.
Hmm, generalnie wygląda to tak, że - podobnie jak z wieloma innymi kierunkami, typu kulturoznawstwo, socjologia itp. - ludzie nie potrafią podać konkretnych perspektyw na przyszłość, a jednak ktoś na to idzie. Podobnie ja - TiR jakoś od początku mnie przyciąga , ale nie potrafię powiedzieć co chcę po tym robić.
Dziękuję za troskę - już wcześniej sporo czytałam o tym kierunku, dlatego większość podanych przez Ciebie rzeczy po prostu znałam . Prawda jest jednak taka, że TiR wybiera niemało osób - w zeszłym roku na ten kierunek na "moją" uczelnię było 6 osób na miejsce, czyli niemało.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 02:14   #16
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Turystuka i Rekreacja oraz Zarządzanie

Jest niemało bo studia przyjemne. Zaliczenie z jazdy na nartach- kto by nie chciał? Albo z oprowadzania po mieście. Tyle, że kierunek jako taki jest słaby bo nie daje ci unikalnej wiedzy czy nie uczy konkretnych rzeczy. Jak człowiek skończy weterynarię to przynajmniej cielaka z porodu odbierze. A po turystyce? Turystyka to ta gałąź usług, ktora w kryzysie dostaje po tyłku mocno. Bo jak nie masz geldów to nie jedziesz nigdzie albo sama sobie cos organizujesz niskobudżetowego rowerem dookoła jeziora albo Ryanairem za 70zł do Budapesztu. Żaden fachowiec nie jest do tego potrzebny. Na turystyce po prostu człowiek nie zdobędzie się magicznej wiedzy, wszystko sam jest w stanie okiełznać. Sama rozwiązywałam koleżance egzamin z poprzedniego rocznika na studiach i była zadziwiona skąd ja tyle wiem. No skąd? Mapa, zdjęcia oraz podróże małe i duże. A architektura to pamieciówka- nauka stylów, ich rozróżnianie, pewne elementy budynków, znane budowle i architekci to nie wiedza tajemna- wujek google i dobra książka.

Mam kolegę po antropologii, ale to naprawdę inteligenty facet, piszący do parunastu portali, paru czasopism niemieckich, zapraszany na konferencje w Chinach. Ale on się wyróżnia- i wiedzą, obyciem i doświadczeniem. Tyle, że na jego jednego przypada pewnie ze 300 "pustostanów" którzy na ten kierunek poszli z braku laku.

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-06-29 o 02:16
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.