Co ma gorszy wpływ na występowanie trądziku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-11, 20:15   #1
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378

Co ma gorszy wpływ na występowanie trądziku?


Czy to prawda (udowodnione naukowo) że po czekoladzie (nawet gorzkiej) i po chipsach stan cery się pogarsza i jest więcej krost?

Co jest gorsze dla cery: jedzenie sztucznych dań (np. pizza ze sklepu, chipsy, czekolada) czy niedokładny demakijaż twarzy?
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:23   #2
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Co ma gorszy wpływ na występowanie trądziku?

U każdego może być inaczej. Ja nie wiem, jak po zupkach chińskich i chipsach, bo ich nie jadam (ze względu na zdrowie), a jeśli chodzi o czekolady to też różnie, ale po gorzkich nie jest aż tak źle. Ale mi nawet naturalne kakao łączone z bananem szkodziło dość mocno na cerę. Do tego nawet mięso mi szkodzi, o cukrze już nie wspominając, jednak jest wiele osób, na które nic nie działa (prawdopodobnie, bo nie wiem dokładnie w jaki sposób próbowali zmieniać swoją dietę).

Więc z jedzeniem obserwować reakcję na dany produkt, a demakijaż lepiej zawsze robić jak najdokładniejszy (ale też nie przesuszający skóry).
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:23   #3
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Co ma gorszy wpływ na występowanie trądziku?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
Czy to prawda (udowodnione naukowo) że po czekoladzie (nawet gorzkiej) i po chipsach stan cery się pogarsza i jest więcej krost?

Co jest gorsze dla cery: jedzenie sztucznych dań (np. pizza ze sklepu, chipsy, czekolada) czy niedokładny demakijaż twarzy?
To nieprawda pod warunkiem, że nie masz żadnej alergii na składniki czekolady i zjadasz kosteczkę ostatecznie 1 rządek raz na jakiś czas, a nie całą tabliczkę, to czekolada ma wręcz korzystne, choć niezauważalne działanie na skórę, zwłaszcza gorzka.

Moim zdaniem niezdrowe jedzenie ma znacznie gorszy wpływ na pogorszenie kondycji skóry, niż niedokładny demakijaż. Lepszy niedokładny, niż żaden, bo wtedy nie byłoby różnicy do tłustego żarcia. Aczkolwiek i jednego i drugiego należy się wystrzegać.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-03-12 o 19:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 20:17   #4
kizia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Co ma gorszy wpływ na występowanie trądziku?

To nie jest tak do końca, że czekolada i chipsy powodują trądzik. Stan skóry zależy od stanu całego organizmu. Na pewno zdrowe odżywianie i odpowiedni styl życia najlepiej działa na skórę, lepiej od najdroższych kremów. Pełnowartościowe produkty, takie jak owoce, warzywa, zboża dostarczają nam cennych witamin (i skórze też ).Czekolada i chipsy z umiarem

Jeśli chodzi o to, co ma gorszy wpływ na cerę to raczej niewłaściwy demakijaż lub jego brak. Nawet IDEALNA cera pod warstwą makijażu ulegnie pogorszeniu, nie mówiąc już o problemowej.
kizia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 21:14   #5
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Co ma gorszy wpływ na występowanie trądziku?

Cytat:
Napisane przez kizia_ Pokaż wiadomość
To nie jest tak do końca, że czekolada i chipsy powodują trądzik. Stan skóry zależy od stanu całego organizmu. Na pewno zdrowe odżywianie i odpowiedni styl życia najlepiej działa na skórę, lepiej od najdroższych kremów. Pełnowartościowe produkty, takie jak owoce, warzywa, zboża dostarczają nam cennych witamin (i skórze też ).Czekolada i chipsy z umiarem

Jeśli chodzi o to, co ma gorszy wpływ na cerę to raczej niewłaściwy demakijaż lub jego brak. Nawet IDEALNA cera pod warstwą makijażu ulegnie pogorszeniu, nie mówiąc już o problemowej.
Mi niektóre produkty szkodzą w nawet najmniejszej ilości. Każdy organizm jest inny, a z tego co wiem to w tych czasach prawie każdy cierpi na jakąś nietolerancję pokarmową, dlatego lepiej albo zrobić badania, albo obserwować.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-13 21:14:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.