Suknia wypozyczona, czy kupiona? :-) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-18, 09:30   #31
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Cytat:
Napisane przez st_ella
co to za salon?
czy to podchodzi pod reklamę?
Yyy reklamę ?!?!
Nie wiem o co ci chodzi, a w którym momencie odebrałaś to jako reklamę ??

Gdyby to miała być reklama to podałabym nazwę salonu, w którym wypożyczałam suknie ślubną, a z tego co napisałam wynika, że nic takiego się w moim poście nie znalazło.

Pytanie autorki watku było czy kupujemy czy wypożyczamy suknie ślubną, wiec opisałam jak to było w moim przypadku, tym bardziej, że większość dziewczyn w tym wątku suknie kupuje albo szyje, wiec ja chciałam przedstawić jak to jest, jak się suknie wypozycza, że nie zawsze to jest najgorsze wyjście, tylko trzeba trfaić na dobry salon. Ja dużo salonów odwiedziłam i w połowie z nich była bardzo miła obsługa i zajęcie się mną, chociaż oczywiście zdarzały się i takie, z których szybko wychodziłam, wiec to różnie bywa.

A ślub brałam ponad rok temu wiec co miałaby dać ta reklama, jak ja nie wiem nawet jakie suknie się teraz znajdują w tym salonie.

Mniejszej podejżliwości zycze.
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 09:56   #32
ane3ka_l
Raczkowanie
 
Avatar ane3ka_l
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 203
GG do ane3ka_l
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Cytat:
Napisane przez sohf
...trzymajcie kciuki, zeby było ok
SOHF, trzymam bardzo mocno!!! Będzie O.K!!!
ane3ka_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:35   #33
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Cytat:
Napisane przez Alien
Yyy reklamę ?!?!
Nie wiem o co ci chodzi, a w którym momencie odebrałaś to jako reklamę ??

Gdyby to miała być reklama to podałabym nazwę salonu, w którym wypożyczałam suknie ślubną, a z tego co napisałam wynika, że nic takiego się w moim poście nie znalazło.

Pytanie autorki watku było czy kupujemy czy wypożyczamy suknie ślubną, wiec opisałam jak to było w moim przypadku, tym bardziej, że większość dziewczyn w tym wątku suknie kupuje albo szyje, wiec ja chciałam przedstawić jak to jest, jak się suknie wypozycza, że nie zawsze to jest najgorsze wyjście, tylko trzeba trfaić na dobry salon. Ja dużo salonów odwiedziłam i w połowie z nich była bardzo miła obsługa i zajęcie się mną, chociaż oczywiście zdarzały się i takie, z których szybko wychodziłam, wiec to różnie bywa.

A ślub brałam ponad rok temu wiec co miałaby dać ta reklama, jak ja nie wiem nawet jakie suknie się teraz znajdują w tym salonie.

Mniejszej podejżliwości zycze.
Źle mnie zrozumiałaś.... Chodziło mi o to czy wychodzące z mojej strony pytanie nie spowoduje "reklamy" od strony która udziela mi informacji...
Przepraszam jesli mnie źle zrozumiałaś i spróbuję się wyrażać jaśniej

pzdr
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:45   #34
nusia127
Raczkowanie
 
Avatar nusia127
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 92
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Masz racje, ja tez zamieściłam w miare dokładne namiary na salon z Ząbkach ale tylko w kwestii porady niz reklamy (widziałam suknie z tego salonu, kilka osób korzystało z ich usług - sama też zamierzam) wiec, jeśli ktoś zna jakieś namiary na salony z rozsądnymi cenami chętnie skorzystam.
__________________
nusia127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 14:36   #35
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Cytat:
Napisane przez st_ella
Źle mnie zrozumiałaś.... Chodziło mi o to czy wychodzące z mojej strony pytanie nie spowoduje "reklamy" od strony która udziela mi informacji...
Przepraszam jesli mnie źle zrozumiałaś i spróbuję się wyrażać jaśniej

pzdr
wiec źle cie zrozumiałam.
Myślałam, że zarzucasz mi, że robię reklamę danemu salonowi, wiec zrobiło mi się troszke przykro, że ja tutaj chce poradzić a ktoś stwierdza, że mam w tym interes
Ale słowo pisane to nie to samo co słowo mówione, więc niejasności się zdarzają, najważnieszje, że się wyjaśniło.

A wydaje mi się, że jeśli jakaś wizażanka, która jest już jakiś czas na forum (tzn. nie jest to jej 1 czy 2 post) i nawet poda dokładne namiary na dany salon, to można powiedzieć, że jest to reklama tylko pomoc dla innych dziewczyn, które szukają np. dobrego i taniego salonu i nie mogą na niego natrafić. Wiele dziewczyn zamieszcza na forum namary na fotografów, kamerzystów, czy salony itp. i to chyba dobrze, że chcą się dzielić swoimi doświadczeniami, kogo polecić a kogo nie.
A jak coś to zawsze zostaje przekazywanie informacji na PW.

Pozdr.
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 14:06   #36
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

a ja sobie szyje...nie znalazlam nigdzie takiej-choc moja nie jest szczegolnie bogata...jest zwykla,skromna!Mam nadzieje ze bede w niej wygadac pieknie!Zreszta ktora panna mloda nie jest piekna?!
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 14:46   #37
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Cytat:
Napisane przez sohf
widziałam ogłoszenie sprzedaży tej sukienki. uzywana za 3000. MASAKRA!!
przypominam że mówię o pronovias Rafia - znalazłam dziewczynę która sprzeda mi ja za 2000 zł... ale mam nadzieję się z nia potargować tak chociaż o 100 zł lub 200zł bo suknia jest na wzrost 180 + 9 cm buty!!

Wiec wchodzą w grę przeróbki... Znacie jakieś dobre krawcowe z fantazją które się tego podejmą? A może jakieś linki do wątków na ten temat?

Taka sprzedaż - kupno jest ok, bo kożystaja dwie strony - ja mam taniej i czuje się lepiej gdy wiem, ze dziewczyna będzie spać spokojnie bo opchnęła swoją suknię
Mam nadzieję, ze później i ja bez problemu sprzedam
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 18:33   #38
agnes997
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 36
i

i

Edytowane przez agnes997
Czas edycji: 2005-10-29 o 16:10
agnes997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 09:26   #39
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Ja zdecydowałam się na nową sukienkę. Myślałam nad sukienkami z komisu i wypożyczeniem, ale jakoś Nowa zwyciężyła. Poza tym nie jest taka kosmicznie droga - poniżej 2 tyś. Ponadto słyszłam, że wypożyczenie kosztuje czasami o wiele więcej. Moja znajoma wypożyczyła suknię i stwierdziła, że był to ogromny błąd, ponieważ całe wesele czyła się skrępowana - bała się że sukienka się zniszczy, poplami itp. Twierdzi, że gdyby miała 2 raz wychodzić za mąż to na pewno we własnej sukni!!!
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 09:09   #40
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Moja siostra brała ślub we wrzesniu, więc jestem w temacie. Rzeczywiście jej wymarzona sukienka kosztowała w salonie około 3000 zł (!!!) - był to model Damas z firmy Mariees de Paris (linia CYMBELINE),. zdecydowała sie ją kupić bo wypożyczenie kosztowało 2.300 ! a ta suknia dosłownie śniła sie jej po nocach...podobały się tez jej bardzo podobne modele La Spozy (chyba Persja) no ale ich cena była zupełnie zaporowa (4 tys!!!) i cóż...kupiła ta co wymarzyła, dodatki te sprawy... aktualnie jest już po imprezie a suknia wisi sobie w domku uprana, i siostra sie dopiero teraz zastanawia czy był sens wydawania takiej kasy, tym bardziej, że teraz jest problem co dalej z tą suknią zrobić...
dała ogłoszenia o sprzedaży (za 1700) ale chyba to za dużo bo jakoś nikt sie nie interesuje...może wartoby założyć taki wątek "za ile sprzedać suknię"??? bo jest dużo porad na "przed" a prawie żadnych na "po"
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 12:08   #41
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Miałam sukienkę SZYTĄ na WYPOŻYCZENIE. Tzn, że zupełnie nową. Pani z salonu zaprowadziła mnie na zaplecze, gdzie miała różne materiały i mogłam sobie wybrać z jakich mają uszyć mi sukienkę. Fason też był mojego pomysłu. Nie było problemu, że coś chcę tak, a nie inaczej. A cena była najlepsza - 560 zł . Za 40 zł wypożyczyli mi też dwuwarstwowy welon długości za pas. Czyli razem 600 zł .
Pani powiedziała, że nie mam sie przejmować na weselu, że coś się stanie z sukienką, bo praktycznie z wszystkich "kataklizmów" są w stanie ją uratować. W praktyce suknia po weselu miała tylko lekko zabrudzony dół od tańczenia. Oddałam ją w poniedziałek, zaraz po weselu, więc nie kurzy się w szafie.
Ale byłam też świadkiem jak pewna panna młoda oddawała przede mną swoją sukienkę, uświnioną po prostu od samoopalacza chyba . Pani z salonu zrobiła tylko zdziwioną minę, ale nie trzeba było płacić za plamy.
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-02, 12:39   #42
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

Witam

Zauważyłam że żadna z was nie napisała że sama sobie szyje suknię.

Ja wprawdzie jeszcze nawet w planach nie mam ślubu, ale mam już swój ideał sukni, opracowane są bardzo dokładnie wszystkie szczegóły, rozrysowane, opisane. Z jakich materiałów i ile mniej więcej kosztują. Obliczyłam że wyjdzie mi ok. 300 zł. Szyję sama ponieważ uwielbiam szyć, chciałam mieć swoją niepowtarzalną suknię i fajnie będzie mieć satysfakcję że sama ją zrobiłam, dużo kasy też niewyjdzie także nawet nie będzie kłopotu z tym jeśli potem będzie w szafie wisiała bo nie sprzedam jej.
Wiadomo 300 zł nie szkoda tak bardzo jak 3000 zł.

No i oczywiście nie będzie stresu że krawcowa nie zdąży, lub więcej policzy. Planuję uszyć najpierw z jakiegoś starego materiału aby zobaczyć jak będę wyglądała w tym fasonie. Wiem, wiem że suknia ta sama uszyta z innego materiału inaczej się układa, ale troszkę się na tym znam w końcu 5 lat się tego uczyłam
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 12:05   #43
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

O sory nieauważyłam że już dawno na tym wątku nikogo nie ma, gapa ze mnie
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 14:06   #44
Justynka_zabrze
Przyczajenie
 
Avatar Justynka_zabrze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 7
GG do Justynka_zabrze
Dot.: Suknia ślubna-kupujecie czy wypozyczacie?

co do krawcowej to się zgadzam! Poza tym w różnych salonach można sobie stworzyć suknie albo zmienić detale sukni. Gdy ostatnio byłam szyć sukienkę na sylwestra przyszła dziewczyna która chciała by po oglądać sukienkę na rok 2007 także jesteśmy bardzo zapobiegliwe Ale jak rozmawiałam z krawcową najwygodniejszy termin to pół roku przed ślubem ale bywają nagłe śluby i krawcowe szyja w twa tygodnie
__________________
Justynka_zabrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.