alergia na tusz czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-04, 08:44   #1
zieloneNiebo_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 38

alergia na tusz czy nie?


Witam serdecznie.

Mam dość istotne pytanie (chyba jak wszyscy tutaj)

Mianowicie chodzi mi o to, czy możliwa jest alergia na barwnik tuszu do tatuowania, na kolczyki?

Ostatnimi czasy mam nieco problemów ze skóra, zaczerwienione oczy, na wew stronie ręki na zgięciu zrobiła mi się plamka, z której sączyła się jakaś wydzielina, po czym teraz jest zupełnie sucha skóra w tym miejscu, mocno zaczerwieniona. Byłam u dermatologa i pani doktor, stwierdzila,że to alergia na kolczyki, tatuaże, farbę do włosów.
Czy takie coś jest możliwe? Można to jakoś zbadać? Dodam,że ostatni tatuaż robiłam prawie rok temu, kolczyk 2 lata temu a "niespodzianki" na skórze sa od jakiś dwóch tygodni, i pojawiają się nie w miejscach gdzie są tatuaże, tylko zupełnie innych.
Nie wiem czy diagnoza Pani doktor jest dobra, i czy mam wyjmować kolczyki.
zieloneNiebo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 19:45   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: alergia na tusz czy nie?

Cytat:
Napisane przez zieloneNiebo_ Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.

Mam dość istotne pytanie (chyba jak wszyscy tutaj)

Mianowicie chodzi mi o to, czy możliwa jest alergia na barwnik tuszu do tatuowania, na kolczyki?

Ostatnimi czasy mam nieco problemów ze skóra, zaczerwienione oczy, na wew stronie ręki na zgięciu zrobiła mi się plamka, z której sączyła się jakaś wydzielina, po czym teraz jest zupełnie sucha skóra w tym miejscu, mocno zaczerwieniona. Byłam u dermatologa i pani doktor, stwierdzila,że to alergia na kolczyki, tatuaże, farbę do włosów.
Czy takie coś jest możliwe? Można to jakoś zbadać? Dodam,że ostatni tatuaż robiłam prawie rok temu, kolczyk 2 lata temu a "niespodzianki" na skórze sa od jakiś dwóch tygodni, i pojawiają się nie w miejscach gdzie są tatuaże, tylko zupełnie innych.
Nie wiem czy diagnoza Pani doktor jest dobra, i czy mam wyjmować kolczyki.
lepiej pójdź do innego dermatologa bo zwykle stan alergiczny na skórze pokazuje się w miejscu działania alergenu.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.