problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-18, 10:55   #1
gwiazdeczkaZnieba
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdeczkaZnieba
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 136

problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie


Pisze w 1 temacie o 3 problemach. Mam problemy 3 z synkiem.

1 chodzi o samodzielne zasypianie. Synek "uzaleznił" sie od 2 rzeczy: suszarki(tak kochane jak był chory na zapalenie oskrzeli tylko tak chciała zasypiac) i bujania na rekach. Wazy 13kg a bujam go ok 15-20min. Kregosłup ledwo mi wytrzymuje. Dlatego chce nauczyc go samodzielnie zasypiac i oduczyc suszarki. Chciałam zastosowac ta metode z niania ale mam prblem z tym ze mały ma wyjete 3 szczebelki wy mogl wychodzic z lozeczka. A mam go nie brac na rece. Lecz on sam wychodzi. wiec musze go zaniesc do lozeczka. Nie wiem jak to rozwiazac.Gdy go bire na rece i odkładam do loeczka odrazy wstaje i płacze. Co zrobic?


2. Mały zaczyna chyba mie ctzw bunt 2-latka. Np miesiac temu malowalismy farbami i było super. Natomiast dzis chcial je wziasc do buzi . Mowie kilkka razy ze nie wolno to sie denerwował. Zabarala mu je zeby sie ich nie najadł to wywalił pedzelek z całej siły i płacz. Jak mam reagowac??Czasem gdy cos mu sie nie pdoba(wychodzenie z placu zabaw itp) potrafi uszczypnąć albo kładzie ie na ziemie

3 ostatni dotyczy mowienia. Syk ma 20 miesiecy. Mowie do niego duzo. Ale on np umiał mowic mama jak miał z 15 miesiecy a dzis juz nie mowi mama. teraz tylko TATA i BABA. I nic wiecej. Kiedys mowił DA(j) a teraz juz nie. Tylko te 2 słowa teraz mowi. NIe wiem czemu sie uczy a pozniej zapomnina nawet jak mu sie powtarza. A juz ma 20 miesiecy. Rozumie dobrze bo jak sie picie np skonczy to daje butelke i za palec do kuchni zaprowadza i na dzbanek pokazuje.

Edytowane przez gwiazdeczkaZnieba
Czas edycji: 2011-01-18 o 10:57
gwiazdeczkaZnieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 12:06   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczkaZnieba Pokaż wiadomość
Pisze w 1 temacie o 3 problemach. Mam problemy 3 z synkiem.

1 chodzi o samodzielne zasypianie. Synek "uzaleznił" sie od 2 rzeczy: suszarki(tak kochane jak był chory na zapalenie oskrzeli tylko tak chciała zasypiac) i bujania na rekach. Wazy 13kg a bujam go ok 15-20min. Kregosłup ledwo mi wytrzymuje. Dlatego chce nauczyc go samodzielnie zasypiac i oduczyc suszarki. Chciałam zastosowac ta metode z niania ale mam prblem z tym ze mały ma wyjete 3 szczebelki wy mogl wychodzic z lozeczka. A mam go nie brac na rece. Lecz on sam wychodzi. wiec musze go zaniesc do lozeczka. Nie wiem jak to rozwiazac.Gdy go bire na rece i odkładam do loeczka odrazy wstaje i płacze. Co zrobic?
Odprowadzic do łóżeczka ,powiedzieć dobranoc i wyjśc .
wstawic szczebelki do łóżeczka na noc.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczkaZnieba Pokaż wiadomość
2. Mały zaczyna chyba mie ctzw bunt 2-latka. Np miesiac temu malowalismy farbami i było super. Natomiast dzis chcial je wziasc do buzi . Mowie kilkka razy ze nie wolno to sie denerwował. Zabarala mu je zeby sie ich nie najadł to wywalił pedzelek z całej siły i płacz. Jak mam reagowac??Czasem gdy cos mu sie nie pdoba(wychodzenie z placu zabaw itp) potrafi uszczypnąć albo kładzie ie na ziemie
Przed zabraniem czegos w ostatecznosci ,dać ostrzeżenie :jesli nie przestaniesz ,kończymy zabawę" ,gdy próba zjedzenia farby sie powtórzy ,mówisz co robisz i konczysz zabawę.
Mlody ryczy ?trudno ,jak sie uspokoi ,chwalisz za uspokojenie i proponujesz inną zabawę .

Reagować na szczypanie ,mówić prosto w oczy :"nie wolno bo to boli" ,zabierać jego rękę ,kiedy ponownie próbuje uszczypnąć.
Jak sie kładzie ,czekac az wstanie

Najlepiej przewidywać ew. histerię i zagadywać,pokazać coś ciekawego, zacząc uciekac ,zachęcając do gonienia,mozna zaproponować czas na zabawę ,dziecko się nie zna na zegarku ale ustawić dżwięk w telefonie i wyjaśnic :"jak zadzwoni muzyczka ,idziemy na spacer /domu/obiad"

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczkaZnieba Pokaż wiadomość
3 ostatni dotyczy mowienia. Syk ma 20 miesiecy. Mowie do niego duzo. Ale on np umiał mowic mama jak miał z 15 miesiecy a dzis juz nie mowi mama. teraz tylko TATA i BABA. I nic wiecej. Kiedys mowił DA(j) a teraz juz nie. Tylko te 2 słowa teraz mowi. NIe wiem czemu sie uczy a pozniej zapomnina nawet jak mu sie powtarza. A juz ma 20 miesiecy. Rozumie dobrze bo jak sie picie np skonczy to daje butelke i za palec do kuchni zaprowadza i na dzbanek pokazuje.
To chyba normalne taki zastój lub cofanie się w rozwoju ,jeśli mlody rozwija sie normalnie to czekać.
Mówić poprawnie ,nie zdrabniać nie nazywac zegara "tyku tyku" itp.
zadawać pytania ,czytać i czekać.

Dużo cierpliwości życzę ,przyda się na dalsze bunty
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 12:29   #3
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

PAULA78 same mądrości

Ja dołożę swoje do tego mówienia i zapominania. Pogadałam sobie kiedys z logopeda tak od serca i przewinęło się w rozmowie, że czasem dzieci robią sobie przerwę w mówieniu i to wcale nie oznacza, ze zapominają czy nie potrafią. Ot, taki mały bunt. jesli jednak to się przeciąga, trzeba skontaktować się z logopedą, bo może jest jakaś blokada.
Tymczasem dużo czytać, bawić sie w skojarzenia słowne, mówić, mówić, mówić. Wciągać go w zajęcia domowe i tłumaczyć co się robi. I nie zdrabniać za nic.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 13:27   #4
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

jezu dziewczyny co wy macie z tym zdrabnianiem ? przeciez od tego sie nie umiera
młody ma 2 latka i pieknie mówi juz całymi zdaniami , nawet słowo tak trudne jak hipopotam , kalkulatol i inne podobnie trudne, a wcale nie unikamy zdrabniania, nie wyobrazam sobie mówic do niego GABRIELU , mowimy Gabryś
czy wy nigdy nie byłyscie dziecmi ? czy miałyscie trudne dziecinstwo....
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 14:08   #5
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

To nie chodzi o tego typu zdrobnienia. Ja też do Andrzeja mówię Jędruś, misio czy co mi przyjdzie do głowy.
Po prostu nie ma sensu wbijać i to tak dużemu dziecku do głowy że ten nieszczęsny zegar to tik tak a spacerek to ajci ajci.
Moze być zegarek, spacerek, zupka i ciapki, ale takie niemowlece skróty sa już komiczne.
Co trudnego dzieciństwa - są wizażanki, które odbiorą to jako bardzo chamski atak.
__________________
wymiana

Edytowane przez Funieczka
Czas edycji: 2011-01-18 o 14:11
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 14:21   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
PAULA78 same mądrości

.
A co teraz się męczę z okresem dojrzewania więc na temat 2 latków moge sie powymądrzać

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
jezu dziewczyny co wy macie z tym zdrabnianiem ? przeciez od tego sie nie umiera
młody ma 2 latka i pieknie mówi juz całymi zdaniami , nawet słowo tak trudne jak hipopotam , kalkulatol i inne podobnie trudne, a wcale nie unikamy zdrabniania, nie wyobrazam sobie mówic do niego GABRIELU , mowimy Gabryś
czy wy nigdy nie byłyscie dziecmi ? czy miałyscie trudne dziecinstwo....
Przecież to nie chodzi o wieczne mówienie np" .Gabrielu ,podaj matce kanapkę z wędliną" ale o nie mowienie " misiu pysiu daj mamci papu z mięskiem"

Bo pózniej wyrastą takie gwiazdki na forum ,które maja po 20 + a mówią :chlebek,ziemniaczki,pien iążki,itp
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 14:43   #7
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

wybaczcie, nie mam zamiaru nikogo atakować, ale wiecej luzu kobiety, co drugi wateek nagonka na zdrobnienia, to zaczyna byc meczace dla tych którym zdrobnienia nie przeszkadzaja...

nie odbierajcie dzieciom ich dziecinnego świat, jak dwulatek chce isc na spacerek lub ajci ajci bo spacerek czasem trudno wymówić dwulatkowi to co świat sie zawali? albo zje miesko to czy bedzie mniej smaczne od mięsa, kurczaczek od kurczaka? ...

a co jest złego w chlebku...?
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 15:30   #8
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Hahahaha to cienka granica między zdrobnieniami a upupianiem ale wątek nie o tym.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 15:55   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
wybaczcie, nie mam zamiaru nikogo atakować, ale wiecej luzu kobiety, co drugi wateek nagonka na zdrobnienia, to zaczyna byc meczace dla tych którym zdrobnienia nie przeszkadzaja...

nie odbierajcie dzieciom ich dziecinnego świat, jak dwulatek chce isc na spacerek lub ajci ajci bo spacerek czasem trudno wymówić dwulatkowi to co świat sie zawali? albo zje miesko to czy bedzie mniej smaczne od mięsa, kurczaczek od kurczaka? ...

a co jest złego w chlebku...?

Chyba trochę przesadzasz i wyolbrzymiasz czy mówienie prawidłowo do dziecka uważasz za odbieranie im dziecinnego świata ?
Każdy psycholog i logopeda ci powie ,że czasy "dziamdziania" do dzieci się skończyły i nie chodzi o mówienie polszczyzna jak z Mickiewicza ale o prawidłowe wymawianie słów i tylko tyle.

Wybaczam dziecku mówienie "ajci ajci " w wieku lat 2 bo to sa pierwsze próby mówienia po dorosłemu ale nie wybaczam kiedy babcie mówią do dziecka stojąc przy zegarku :"a to jest tyku tyku" bo to nie jest tyku tyku tylko zegar,zegarek,budzik.
A już dostaje drgawek kiedy dorośli miedzy sobą mówią :chlebek,pieniązki,zupka, ziemniaczki".

I żeby nie było nie mówię do córki np. Anno Mario ... tylko Anula,nula,itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 16:31   #10
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Chyba trochę przesadzasz i wyolbrzymiasz czy mówienie prawidłowo do dziecka uważasz za odbieranie im dziecinnego świata ?
Każdy psycholog i logopeda ci powie ,że czasy "dziamdziania" do dzieci się skończyły i nie chodzi o mówienie polszczyzna jak z Mickiewicza ale o prawidłowe wymawianie słów i tylko tyle.

Wybaczam dziecku mówienie "ajci ajci " w wieku lat 2 bo to sa pierwsze próby mówienia po dorosłemu ale nie wybaczam kiedy babcie mówią do dziecka stojąc przy zegarku :"a to jest tyku tyku" bo to nie jest tyku tyku tylko zegar,zegarek,budzik.
A już dostaje drgawek kiedy dorośli miedzy sobą mówią :chlebek,pieniązki,zupka, ziemniaczki".

I żeby nie było nie mówię do córki np. Anno Mario ... tylko Anula,nula,itp.
A ja nie wiem jak się do tego odnieść. Bo nie lubię i nie mówię "tyku, tyku" ani "ajci" tudzież "papu", drażnią mnie np. 2-3-4 latki lub starsze dzieci mówiące zamiast "babciu" to "babo" ale pochodzę z regionu, w którym często używa się zdrobnień i mówię do męża "czy chcesz kanapeczkę" albo "chodźmy do łóżeczka (spać )" a do mojej mamy mówię czasem "mamiku".

No i teraz nie wiem czy miałam trudne dzieciństwo czy jestem niedorozwinięta
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 16:47   #11
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Moje spostrzeżenia:

1. skoro sam wychodzi z łóżeczka to też go tam z powrotem zaprowadzaj, niech sam idzie, wcale nie musisz go tam zanosić.
Może spróbuj z bajkami? Gdy moja miała 2 latka czytaliśmy jej zawsze do "upadłego" zazwyczaj ok. 15minut i zasypiała. Często też puszczaliśmy jej bajki-opowiadania na płycie cd, albo "Kołysanki-utulanki".

2. jak mały bierze się za jedzenie farb, to nie mów mu tylko, że nie wolno, ale powiedz też dlaczego nie wolno (bo będzie Cie bolał brzuch itp.) - działa. Jak szczypie to też powiedz, że nie wolno, bo to boli, jak nie zadziała to oddaj i wtedy zapytaj czy go to bolało, jak tak to wytłumacz, że Ciebie też to boli.

3 tu bym jeszcze się nie przejmowała za bardzo. Synek koleżanki też tak miał - dopiero jak skończył 2,5 roku to zaczął mówić, teraz ma 3,5 i nie przestaje gadać.

A przede wszystkim cierpliwość i konsekwencja.

lucyAS chodzi o to, żeby nie mówić do dwu- czy trzy-latka "ajci ajci", ani "papu", tylko spacerek, mięsko - tak ciężko czytać ze zrozumieniem?
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 18:29   #12
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

nie wyobrażam sobie bujania 2 latka na rękach,chyba ze chodzi o przytulenie i lekkie kołysanie pare minut
i też ci poradzę wsadzenie szczebelek do łózeczka ja robiłam tak ze w ciągu dnia były wyjęte a na noc zakladane,sama wchodzia do środka było hasło nóżki w górę,wkładanie szczebelków i robienie papa,nieraz bywało tak ze od momentu wchodzenia do zasypiania mijały godzinyale zasypiała sama ,ja ją potem ewentualnie poprawiałam

w tej chwili już jestem w innej sytuacji bo łóżeczko złożone i śpi na normalnej sofce 1os(ma 2,5 roku)czasem zasypia sama ,czasem musze sie na chwile położyć obok ,posmerać po brzuchu i spimy
ale od początku ma wprowadzone rytuały typu kolacja ,nocnik ,kakao,mycie ząbków buziaki tacie i spać
było momentami trudno bo mieszkamy na baardzo malym metrażu ale własnie stałe rytmy dnia nam pomogły

co do zabawy jak Jula mnie nie słucha po prostu kończe zabawe i stwierdzam ze jak będzie sie słuchać to wtedy sie tak będziemy bawić ,jest oczywiście ryk spazmy itp ale znalazłam sposóblicze do 10 głosno(kąt już nie dziala) koło 5ciu sie uspakaja ostatnio liczy dalej sama

a mówieniem sie nie martw moja dopiero zaczyna jako tako mówić,nawet zdaniami małymi
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 14:13   #13
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

1. Proponuję założyć szczebelki z powrotem (miałam to samo), ja siedziałam z dzieckiem dopóki nie usnęło, po jakimś czasie zaczęłam wychodzić z pokoju a jak córka mnie wołała to przychodziłam głaskałam po główce i mówiłam, że jestem w pokoju obok. Pewnie synek będzie wstawać i głośno protestować, ale ja bym go kładła aż do skutku. Ale na pewno bym nie zostawiła samego po to żeby się wypłakał.
2. Zgadzam się z edytcią, chociaż czasami jest ciężko bo mnie to po prostu najzwyczajnie w świecie wkurza jak się kładzie na ziemi i wrzezczy.
3. Mam dosyć podobną sytuację i jedyne co mogę powiedzieć to: nie przejmować się
moja mała ma 21 miesięcy, mówi niewiele - mama, tata, baba, Ania, tak, daj - to chyba tyle z tych "normalnych" słów reszta to dźwiękonaśladowcze typu: hau hau itd. Ale rozumie wszystko i to jest najważniejsze. I tak jak mówi Paula: czytać, czekać, nie zdrabniać i mówić poprawnie

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
jezu dziewczyny co wy macie z tym zdrabnianiem ? przeciez od tego sie nie umiera
młody ma 2 latka i pieknie mówi juz całymi zdaniami , nawet słowo tak trudne jak hipopotam , kalkulatol i inne podobnie trudne, a wcale nie unikamy zdrabniania, nie wyobrazam sobie mówic do niego GABRIELU , mowimy Gabryś
czy wy nigdy nie byłyscie dziecmi ? czy miałyscie trudne dziecinstwo....
No ja mało nie umarłam jak usłyszałam na plaży zdanie: "A popu biba konesia", więc chyba wolę, jak to mówisz trudne dzieciństwo bez zdrobnień
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 16:01   #14
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

"A popu biba konesia", a co to znaczy? Bo nie mogę rozszyfrować
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 16:55   #15
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
"A popu biba konesia", a co to znaczy? Bo nie mogę rozszyfrować
Popu to Piotruś, starszy synek autorki zdania a konesia to konewka. Co to jest biba niestety nie wiem
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 17:21   #16
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
Popu to Piotruś, starszy synek autorki zdania a konesia to konewka. Co to jest biba niestety nie wiem
OMG Nie no masakra dla mnie jakaś Tak to nawet do mojej, jak niemowlakiem była, nie mówiłam.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 21:42   #17
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość

No ja mało nie umarłam jak usłyszałam na plaży zdanie: "A popu biba konesia", więc chyba wolę, jak to mówisz trudne dzieciństwo bez zdrobnień
bynajmniej nie chodzi mi o takie zwroty, które trudno rozszyfrowac...

ale zdrobnienia typu ziemniaczki, mleczko itp. istnieja w języku polskim, jak mi nie wierzycie to odsyłam do lektury słownika polskiego
dlatego nie widze nic złego jak powiem dziecku " chodz zjesć rosołek z ziemniaczkami" albo zupke z mięskiem

bo własnie tych zdrobnien niektore wiazanki ( zazwyczaj te same) czepiaja sie co watek ... szkoda mi tych z was do ktorych mama nigdy nie mowiła " niunia" , "mysiu pysiu" moje słoneczko " lub inaczej pieszczotliwoe, nic złego w tym nie ma a pozostaje we wspomnieniach przyjemne ciepło...
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 21:54   #18
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
bynajmniej nie chodzi mi o takie zwroty, które trudno rozszyfrowac...

ale zdrobnienia typu ziemniaczki, mleczko itp. istnieja w języku polskim, jak mi nie wierzycie to odsyłam do lektury słownika polskiego
dlatego nie widze nic złego jak powiem dziecku " chodz zjesć rosołek z ziemniaczkami" albo zupke z mięskiem

bo własnie tych zdrobnien niektore wiazanki ( zazwyczaj te same) czepiaja sie co watek ... szkoda mi tych z was do ktorych mama nigdy nie mowiła " niunia" , "mysiu pysiu" moje słoneczko " lub inaczej pieszczotliwoe, nic złego w tym nie ma a pozostaje we wspomnieniach przyjemne ciepło...
ok, po części zgadzam sie z Tobą, ale co za dużo to niezdrowo, znam 36-letniego byka do którego mama mówi: umyj rąsie. To już jest trochę komiczne
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 13:30   #19
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Chyba trochę przesadzasz i wyolbrzymiasz czy mówienie prawidłowo do dziecka uważasz za odbieranie im dziecinnego świata ?
Każdy psycholog i logopeda ci powie ,że czasy "dziamdziania" do dzieci się skończyły i nie chodzi o mówienie polszczyzna jak z Mickiewicza ale o prawidłowe wymawianie słów i tylko tyle.

Wybaczam dziecku mówienie "ajci ajci " w wieku lat 2 bo to sa pierwsze próby mówienia po dorosłemu ale nie wybaczam kiedy babcie mówią do dziecka stojąc przy zegarku :"a to jest tyku tyku" bo to nie jest tyku tyku tylko zegar,zegarek,budzik.
A już dostaje drgawek kiedy dorośli miedzy sobą mówią :chlebek,pieniązki,zupka, ziemniaczki".

I żeby nie było nie mówię do córki np. Anno Mario ... tylko Anula,nula,itp.
Jeszce bardziej mnie wsćieka, kiedy coś kupuję i debilek-spzredawca chce mi cos wcisnać i tak właśnie gada...
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 22:54   #20
pamieta
Raczkowanie
 
Avatar pamieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 181
Dot.: problem z 20miesieczniakiem:Nerwy, zasypianie i mowienie

1. 1 Szczebelki na noc jak było już mówione. Konsekwencja, ale ja też bym przytuliła jednak za każdym razem – ale nie wyjmując z łóżka- w końcu dziecko powinno czuć się bezpieczne szczególnie przed snem a tak oschle to jakoś trudniej wg mnie jak w wojsku;-) U mnie działa zasada że ja teraz Ciebie przytulam a na przytulenie czeka słonik- taki ulubiony towarzysz jego snu- i teraz ty go przytul. Podobnie jak zaczyna marudzić próbuję go przegadać że słonik chyba się budzi i czeka na jego opowiadanie. Zwykle to działa- są jednak dni kiedy nic nie pomaga (cóż to w końcu jeszcze małe istoty). Teraz powoli uczę go zasypiać w ciszy. Staram się też unikać wyrażeń na które reaguje płaczem więc nie mówię – połóż się w łóżeczku i przytul słonika – bo wiem że na słowo połóż może być ponownie płacz tylko mówię od razu o popatrz słonik czeka na Ciebie leć migiem do niego bo zaraz będzie wołał i pobudzi sąsiadów. Nie wiem czy tak jest dobrze wg poradników ale skoro u nas to działa to nie widzę powodów żeby to zmieniać ani się zastanawiać czy to jest wg norm dobre bo dzisiejsze normy za 10 lat się zmienią więc uznaję zasadę, że wszystkim poradnikom nie ma co tak ślepo wierzyć.
M 2 Mam prawie 19 miesięcznego synka i odkąd wybiła mu 18stkadobitnie pokazuje co się podoba a co nie. Wszystkie opisane przez Ciebie akcje w najostrzejszym wydaniu;-) Cóż wygląda na to że spotkało nas to ciut wcześniej i trzeba przez to przejść i tyle – też staram się przegadać chociaż jakoś na ulicy mi jest trudniej albo synek jakieś większe popisy przed publicznością robi
3 Tu nie powiem zbyt wiele bo synek akurat szybko i chętnie przyswaja nowe słówka. Nawet jak parę dni nie mówi tego co już mówił to jest to kwestia kilku dni. Być może u Ciebie potrzebuje dłużej sobie „odpocząć” od danego słówka albo po prostu mu się nie chceTo w końcu mali indywidualiści. Nie zdrabniamy ale nieraz coś mi się tam wyrwie jak powtarzam coś za nim – na zasadzie kto z kim przystaje … Ale nie wiem jak to jest u mnie w domu nie zdrabniało się nigdy jeśli chodzi o nazewnictwo rzeczy a jednak ja tam lubię kanapeczki z masełkiem i pomidorkiem i w sumie smakują tak samo jak kanapki z masłem czyż nie?

Edytowane przez pamieta
Czas edycji: 2011-01-20 o 22:56
pamieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.