jak pomalować pokój - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 12:16   #1
mallinka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 153

jak pomalować pokój


Dziewczynki,
właśnie planuje remont mojego małego mieszkanka i zupełnie nie wiem jak pomalować duży pokój. Chciałabym pomalować go na dwa kolory, ale nie bardzo wiem co by do siebie pasowało. Mysłałam o soczystej papai duluxa, ale co do tego?
mallinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 12:35   #2
Imaagination
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 34
Dot.: jak pomalować pokój

Hej
Ja jestem zdecydowanie za dwoma kolorami, świetny pomysł! Swój pokój u Rodziców miałam w ten sposób pomalowany - kolor słoneczny (już nie żółty, ale jeszcze nie pomarańczowy) i jedna ściana na...soczysto czerwono Oczywiście nie namawiam Cię do tego typu szaleństw, ja czułam się w tym wnętrzu znakomicie, ale takim malowaniem możesz uzyskać ciekawy efekt optyczny - mi na przykład zależało na optycznym poszerzeniu pokoju. Czerwona ściana "zwężyła" go z jednej strony, "poszerzając" tym samym przestrzeń, o którą mi chodziło. Przepraszam za zawiłe pisanie, ale nie wiem jak to ująć Tak czy siak stawiam na 2 kolory! Wygląda to ciekawie, poza tym na tej "innej" ścianie możesz coś pięknie wyeksponować - obraz, plakat, itp.

Edit: Ta papaya duluxa przypomina mi mój słoneczny odcień, mój może wpadał troszkę bardziej w żółty, jak na moje pasowałaby do tego czerwień, soczysta, ciut ciemna, ewentualnie może ciemny brąz?

Edytowane przez Imaagination
Czas edycji: 2011-07-19 o 12:37 Powód: dopisanie
Imaagination jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 12:37   #3
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: jak pomalować pokój

To jest bardzo żywy kolor, może ci się szybko znudzić więc połączyłabym go z jakimś jasnym kremem i pomalowała tą papają jedną ze ścian, tą najmniej osłoniętą przez meble. Żeby rzucała się w oczy, ale nie była przytłaczająca Chyba że wolisz takie żywe kolory albo masz możliwość żeby za pół roku przemalować pokój (chociaż z takiego koloru to nie musi być łatwe)- wtedy pomaluj całość i uzupełnij wystrój stonowanymi dodatkami
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 12:54   #4
mallinka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 153
Dot.: jak pomalować pokój

Imaagination, chyba czytasz mi w myslach, bo po cichu myślałam o czerwieni, tylko nie wiedziałam czy te dwa kolory będą do siebie pasowały i czy będę się "dobrze czuła" w otoczeniu takich barw. Pokój jest w kształcie litery L. Na jednej ścianie, tej krótszej będzie stało nasze duże łoże małżeńskie, wiec może tu ta czerwień... i ten kolor słoneczny, zamiast tej papai, bo nie wiem czy to nie przesada.

Asiula1306, mój pierwszy pomysł to była soczysta papaja połączona z caffe late, więc może tak. Co myślicie?
mallinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:55   #5
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: jak pomalować pokój

nie jestem przekonana do tego połączenia z caffe latte. Już prędzej bym dała z dekorala kawową pralinkę (bo ta papaja to dulux czy dekoral? Widzę ją tylko w dekoralu), tylko że jest ciemniejsza
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.