METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-18, 19:29   #781
serek
Raczkowanie
 
Avatar serek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 208
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

zdecydowanie pierwsze choć... poszukałabym jeszcze innych
pokaż potem jak ta tapeta na ścianie wygląda bo myślę o podobnej
__________________
carpe diem...
serek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 16:28   #782
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez white_latte Pokaż wiadomość
Kuchnia i łazienka. Niestety zdjęć przed nie mam, ale był totalny PRL.

super łazienka, marzy mi się coś w tym stylu. nowoczesna i prosta, ale przytulna.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 13:56   #783
milimija
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 63
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Mi się z kolei bardzo podobają wnętrza w stylu loft: xxx Wprawdzie wymagaja one dużej przestrzeni bo jedynie w takich miejscach prezentuje się to ładnie ale nie można zaprzeczyć ,ze są bardzo efektowne:




I tak sie obecnie zastanawiam czy można byłoby urządzić takie mieszkanie w typowym bloku z wielkiej płyty na wysokość 2,40 cm. Myślicie,że jest to możliwe?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-21 o 10:42 Powód: Link.
milimija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 18:56   #784
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez milimija Pokaż wiadomość
Mi się z kolei bardzo podobają wnętrza w stylu loft. Wprawdzie wymagaja one dużej przestrzeni bo jedynie w takich miejscach prezentuje się to ładnie ale nie można zaprzeczyć ,ze są bardzo efektowne:




I tak sie obecnie zastanawiam czy można byłoby urządzić takie mieszkanie w typowym bloku z wielkiej płyty na wysokość 2,40 cm. Myślicie,że jest to możliwe?
Oczywiście, że tak, jeżeli odpowiednio to zaaranzujesz. Dużą rolę w loftach ogdrywa przestrzeń i wysokość pomieszczenia, ale przy 2,4 powinno być ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 14:55   #785
white_latte
Zadomowienie
 
Avatar white_latte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 337
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Izma560 dziękuję
white_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 10:46   #786
czar_75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 8
Cool Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Szczerze powiem, ja kiedyś natknęłam się na fb na tanie mebelki i jak wejdzie się na ich stronę główną to posiadają całkiem niezłe aranżacje xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-11 o 11:46 Powód: reklama
czar_75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 06:41   #787
JulaBura
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 82
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Lofty są super. Mi się kojarzą takie wnętrza z Łodzią - miasto fabryk itp. Można w takim wnętrzu poszaleć
JulaBura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 12:59   #788
ggg222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak, jeżeli odpowiednio to zaaranzujesz. Dużą rolę w loftach ogdrywa przestrzeń i wysokość pomieszczenia, ale przy 2,4 powinno być ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przerabiałam ostatnio pokój na "styl loftowy" Polecam farby imitujące beton na ścianie, trochę się bałam, że nie będzie to wyglądało tak jak beton dekoracyjny, ale efekt jest super Prawie wszystkie mebelki zrobiłam sama z palet A jeśli chodzi o lampy to bardzo fajną ofertę mają na xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-22 o 13:19 Powód: reklama mimo ostrzeżenia
ggg222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 11:46   #789
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez JulaBura Pokaż wiadomość
Lofty są super. Mi się kojarzą takie wnętrza z Łodzią - miasto fabryk itp. Można w takim wnętrzu poszaleć
No ja mogłabym pomieszkać w lofcie hotelowym przez kilka dni. Bałabym się tak urządzić wnętrze na amen.To nie dla mnie dużo pozytywnego koloru i gładkie, jednolite ściany oraz w miarę tradycyjne meble.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 18:12   #790
artursienkowiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Jak przemeblować pokój. Potrzebuję Waszych pomysłów.

Cześć.
Niekiedy potrzebuje renowacji swojego pokoju (czyt. sypialni dla nastolatka) i kompletnie nie mam pomysłu na niego. Chodzi mi o to jak przestawić meble, dokupić jakieś dekoracje aby to wszystko fajnie wyglądało.
Już próbowałem wielu pomysłów, ale ja potrzebuję zmian. Ogólnie mówiąc uważam, że mój pokój nie jest funkcyjny i mały. Łóżko stoi na środku pokoju i nie ma miejsca aby wygodnie przejść. W przyszłości ściany zamierzam pomalować na kolor szary, a sufit zostawić biały, więc proszę również o propozycje dodatków do pokoju.
Pozdrawiam.
artursienkowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 11:15   #791
wAlkowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Moje Drogie,
...ratunku!
O poradę Was proszę w zielonych opałach, a konkretnie... od roku wynajmuję pokój - spory całkiem, niedrogi, więc w czerwcu stwierdziłam, że jako biedny student, to ja tam zostanę. Po czem wyspałam się trzy miesiące na porządnym łóżku, w porządnych wnętrzach...i aż mnie ściska, że wracam do mej zieleni na kolejny rok. Wszystko mam zielone. Starą zieloną tapetę z ozdobnym pasem z liści, zielony sufit, zielone rolety, nawet zielony żeliwny kaloryfer (niezły ma kamuflaż!) - były i zasłony zielone, które zdjęłam niezwłocznie. Nie wiem, czy ktoś musiał się w tym pokoju uspokajać czy co, ale na mnie ta hiperwitaminoza zieleni działa już drażniąco. Jeszcze "tylko" rok pobytu, ale stwierdziłam, że zainwestuję trochę w oswojenie i lepsze zagospodarowanie tej przestrzeni. Śpię na rozkładanej amerykance (uwagaaa: niebieskiej! ) i zdecydowałam jej w tym roku nie składać (bo było to nawet i sprzeczne z jej wolą - gościom sama spod siedzenia wyjeżdżała). Podłoga to niezbyt ciemne panele, biurko, krzesło i stół to jasne drewno, dywan we wzorki jak w każdym domu, szafa od śmigła - lata 80. i ciemny brąz z jaśniejszą wnęką na książki, jakiś niebieski chwiejny stolik marki powszechnie znanej, więcej już tam nie wlezie. Chciałabym więc urządzić niezbyt drogim kosztem: pościelą, narzutą, dodatkami, świeczkami, poduszkami, zasłonami, firaną, ew. lampą stojącą, ramkami... - tyle, co na rok opłaca mi się inwestować. Pokój do nauki, z mnóstwem książek, ale i na miłą herbatkę czy winko.
Jak to wszystko dobrać? W jaką kolorystykę pójść? Wzorki chyba odpadają, skoro mam te ozdobne panele na tapecie? Chciałabym dodać tam życia - za pomoc kłaniam się w pas W razie konieczności, dorzucę zdjęcia pokoju.
__________________
"Rosół jest poezją zup."
wAlkowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-01, 19:35   #792
white_latte
Zadomowienie
 
Avatar white_latte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 337
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Pokój nastoletniej siostry według mojego pomysłu. Brakuje listew białych przypodłogowych, białej pościeli, zdjęć w ramkach i dywanika baranka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14489583_111662349299194_981260978_o.jpg (101,6 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14466989_111662329299196_2020937358_o.jpg (169,8 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14536545_111662242632538_2086126463_o.jpg (154,4 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14550626_111662269299202_562405298_o.jpg (148,8 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14522201_111662122632550_85001389_o.jpg (117,0 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14536702_111662162632546_1843363647_o.jpg (136,0 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14536641_111662125965883_110489908_o.jpg (133,1 KB, 115 załadowań)

Edytowane przez white_latte
Czas edycji: 2016-10-01 o 19:37
white_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 14:11   #793
wAlkowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

@white_latte stylowo Wrażenie ciszy spokoju i przestrzeni, duży plus za toaletkę, choć osobiście wolałabym jakiś większy stoliczek i trochę bardziej przytulnie-wszystko w mniejszym rozmiarze. Piękna wnęka, takie dobrze oświetlone wnętrzne
__________________
"Rosół jest poezją zup."
wAlkowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 11:37   #794
apsikpsik9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 11
Dot.: jak urzadzic pokoj

18 m2 to niezbyt duży pokój jak na trzy osoby, zwłaszcza jak ma to być miejsce wypoczynku, do spania a także do ewentualnej nauki. Na ścianie z oknami nie wiele postawicie, a okna warto zasłonić roletami. Kolor pomieszczenia powinien być jasny, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Mebli powinno być nie wiele- jeśli macie już jakieś można im nadać nowoczesny design. Polecam zobaczenie xxx. A być może we własnym zakresie uda Wam się co nie co odnowić. funkcjonalne meble i jasne kolory sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać WOW.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-05 o 19:45 Powód: Link.
apsikpsik9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 11:43   #795
ell552
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Jak przemeblować pokój. Potrzebuję Waszych pomysłów.

A może wstaw jakieś zdjęcie, łatwiej będzie doradzić do szarych ścian może dobierz jakieś żywsze dodatki, np granatowa lub bordowa pościel lub zasłony. Ja osobiście ustawiłabym łóżko bliżej okna - tak, żeby zaoszczędzić miejsca na środku pokoju, no i żeby łatwiej budzić się rano. Wracając jeszcze do dodatków, myślałes o jakiejś fototapecie lub plakacie? Ja mając naście lat miałam obklejone wszystkie ściany

Edytowane przez ell552
Czas edycji: 2016-10-14 o 11:44
ell552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:39   #796
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez wAlkowie Pokaż wiadomość
Moje Drogie,
...ratunku!
O poradę Was proszę w zielonych opałach, a konkretnie... od roku wynajmuję pokój - spory całkiem, niedrogi, więc w czerwcu stwierdziłam, że jako biedny student, to ja tam zostanę. Po czem wyspałam się trzy miesiące na porządnym łóżku, w porządnych wnętrzach...i aż mnie ściska, że wracam do mej zieleni na kolejny rok. Wszystko mam zielone. Starą zieloną tapetę z ozdobnym pasem z liści, zielony sufit, zielone rolety, nawet zielony żeliwny kaloryfer (niezły ma kamuflaż!) - były i zasłony zielone, które zdjęłam niezwłocznie. Nie wiem, czy ktoś musiał się w tym pokoju uspokajać czy co, ale na mnie ta hiperwitaminoza zieleni działa już drażniąco. Jeszcze "tylko" rok pobytu, ale stwierdziłam, że zainwestuję trochę w oswojenie i lepsze zagospodarowanie tej przestrzeni. Śpię na rozkładanej amerykance (uwagaaa: niebieskiej! ) i zdecydowałam jej w tym roku nie składać (bo było to nawet i sprzeczne z jej wolą - gościom sama spod siedzenia wyjeżdżała). Podłoga to niezbyt ciemne panele, biurko, krzesło i stół to jasne drewno, dywan we wzorki jak w każdym domu, szafa od śmigła - lata 80. i ciemny brąz z jaśniejszą wnęką na książki, jakiś niebieski chwiejny stolik marki powszechnie znanej, więcej już tam nie wlezie. Chciałabym więc urządzić niezbyt drogim kosztem: pościelą, narzutą, dodatkami, świeczkami, poduszkami, zasłonami, firaną, ew. lampą stojącą, ramkami... - tyle, co na rok opłaca mi się inwestować. Pokój do nauki, z mnóstwem książek, ale i na miłą herbatkę czy winko.
Jak to wszystko dobrać? W jaką kolorystykę pójść? Wzorki chyba odpadają, skoro mam te ozdobne panele na tapecie? Chciałabym dodać tam życia - za pomoc kłaniam się w pas W razie konieczności, dorzucę zdjęcia pokoju.
Moze turkusowe dodatki? Jakas turkusowa narzuta, swieczki, lampka, wazonik...
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 20:39   #797
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Jak przemeblować pokój. Potrzebuję Waszych pomysłów.

też inaczej ustawiłabym łóżko, szkoda wolnego miejsca
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 10:17   #798
Sandam13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 754
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witam!
Chciałabym zasięgnąć Waszych porad bo ja już mam pustkę w głowie.
W styczniu mamy z TŻ wynająć mieszkanie. Byliśmy wczoraj na oględzinach mieszkania i już jesteśmy zdecydowani. Chciałam się poradzić co do dużego pokoju w którym stoi duża szafa robiona na wymiar i do niej jest jeszcze taka szafeczka ze szkłem. Meble te są w kolorze na moje oko ciemny mahoń (ciemny brąz przechodzący w czerwień) i tu pojawia się pytanie jaki kolor ścian wybrać? Panele na podłodze są dosyć jasne. Myślałam może o pastelowej żółci albo o kolorze łososiowym czy to będzie pasować do koloru mebli? I kolejne pytanie, musimy kupić narożnik który będzie stał w pobliżu szafy, jaki kolor będzie odpowiedni? Podobają mi się szare kanapy ale do tych mebli raczej nie za bardzo. Może jakiś ciemny brąz będzie odpowiedni?
Zastanawiam się również nad drugi pokojem który jest pusty i ma być naszą sypialnią. Marzy mi się sypialnia w kolorze pastelowego fioletu (niewiem czy dobrze okreslam kolory ale nie jestem w tym dobra) i do tego białe meble i dodatki co o tym sądzicie? W pierwszej kolejności musimy zrobić duży pokój, narożnik chcemy zamówić w przyszły weekend ale obawiam się że jak wejdę do sklepu to ogarnie mnie panika i nie będę mogła na nic się zdecydować..
Bardzo prosżę o porady bo już zaczynam panikować a czasu jeszcze trochę jest bo mamy wprowadzić się na początku stycznia.
Z góry dziękuję za wszelkie porady!
Sandam13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 12:42   #799
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

nie jestem fanem scian w pastelach...
do takich mebli widze jednak biale sciany... moze lekko przełamane, jakis lekki piaskowy kolor, cos takiego...
kanapa brazowa.. hm a nie bedzie za brazowo? moze jasne cappucino? cos jasnego ale tez przełamane brazem... nie szaroscia
co do sypialni - biale meble pasuja do kazdych scian
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 13:04   #800
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Sandam13 Pokaż wiadomość
Witam!
Chciałabym zasięgnąć Waszych porad bo ja już mam pustkę w głowie.
W styczniu mamy z TŻ wynająć mieszkanie. Byliśmy wczoraj na oględzinach mieszkania i już jesteśmy zdecydowani. Chciałam się poradzić co do dużego pokoju w którym stoi duża szafa robiona na wymiar i do niej jest jeszcze taka szafeczka ze szkłem. Meble te są w kolorze na moje oko ciemny mahoń (ciemny brąz przechodzący w czerwień) i tu pojawia się pytanie jaki kolor ścian wybrać? Panele na podłodze są dosyć jasne. Myślałam może o pastelowej żółci albo o kolorze łososiowym czy to będzie pasować do koloru mebli? I kolejne pytanie, musimy kupić narożnik który będzie stał w pobliżu szafy, jaki kolor będzie odpowiedni? Podobają mi się szare kanapy ale do tych mebli raczej nie za bardzo. Może jakiś ciemny brąz będzie odpowiedni?
Zastanawiam się również nad drugi pokojem który jest pusty i ma być naszą sypialnią. Marzy mi się sypialnia w kolorze pastelowego fioletu (niewiem czy dobrze okreslam kolory ale nie jestem w tym dobra) i do tego białe meble i dodatki co o tym sądzicie? W pierwszej kolejności musimy zrobić duży pokój, narożnik chcemy zamówić w przyszły weekend ale obawiam się że jak wejdę do sklepu to ogarnie mnie panika i nie będę mogła na nic się zdecydować..
Bardzo prosżę o porady bo już zaczynam panikować a czasu jeszcze trochę jest bo mamy wprowadzić się na początku stycznia.
Z góry dziękuję za wszelkie porady!
Do tych mahoniowych mebli dałabym farbę coś typu Antyczny marmur Duluxa. Nie szła bym w pastelowe kolory. Sofa też może być jasna (beż), bo przy mahoniowych meblach pokój może wydawać się przytłaczający. Sypialnię utrzymałabym w tym samym tonie, by nie robić cyrku na małej powierzchni.
Zapisz
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 10:03   #801
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
nie jestem fanem scian w pastelach...
do takich mebli widze jednak biale sciany... moze lekko przełamane, jakis lekki piaskowy kolor, cos takiego...
kanapa brazowa.. hm a nie bedzie za brazowo? moze jasne cappucino? cos jasnego ale tez przełamane brazem... nie szaroscia
co do sypialni - biale meble pasuja do kazdych scian
Moda na pastele była pomyłką - w moim przypadku na pewno. Rozkoszny brąz ze Śnieżki + przełamanie jakimś beżem. Standard, ale sprawdzony i nie wymagający przyzwyczajania się do nowego koloru.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 13:35   #802
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Czy jest mi ktoś w stanie doradzić co do wyboru farb? Remontuję swój pokój i już mam pustkę w głowie, jest tyle producentów, serii, wykończeń, nie wspominając już o kolorach.

Ściany będą szare, na jednej ścianie tapeta imitująca cegłę.
Jaka najlepsza farba do ścian, Śnieżka matowa, czy coś tego typu będzie okej?

Następnie drzwi drewniane wymagają odmalowania na biało. Po ich wyczyszczeniu, wygładzeniu papierem ściernym itp na jaką farbę postawić? jaki typ, rodzaj?
Są to drzwi drewniane.

Jeszcze kwestia grzejnika. Coś tego typu http://img0.sprzedajemy.pl/540x405_g...-c-1559220.jpg
Jakiej farby użyć? Typ/rodzaj itp. Ściany będą szare, drzwi i meble białe. grzejnik na biało?czy w kolorze ścian?

i jeszcze pytanie ostatnie : jak bardzo niemodne są kasetony?
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 21:31   #803
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
Czy jest mi ktoś w stanie doradzić co do wyboru farb? Remontuję swój pokój i już mam pustkę w głowie, jest tyle producentów, serii, wykończeń, nie wspominając już o kolorach.

Ściany będą szare, na jednej ścianie tapeta imitująca cegłę.
Jaka najlepsza farba do ścian, Śnieżka matowa, czy coś tego typu będzie okej?
My malowaliśmy ostatnio Magnatem Ceramicznym - droga ale dobra farba, zmywalna. Markę LM też chwalą a jest z kolei z tych tańszych.

Cytat:
Następnie drzwi drewniane wymagają odmalowania na biało. Po ich wyczyszczeniu, wygładzeniu papierem ściernym itp na jaką farbę postawić? jaki typ, rodzaj?
Są to drzwi drewniane.
Możesz użyć kredowej ale wypadałoby ją zabezpieczyć na koniec lakierem.
Albo skuś się na renowacyjną np. V33 i nie musisz zdzierać starej farby tylko odtłuścić i zmatowić powierzchnię przed malowaniem.

Cytat:
Jeszcze kwestia grzejnika. Coś tego typu http://img0.sprzedajemy.pl/540x405_g...-c-1559220.jpg
Jakiej farby użyć? Typ/rodzaj itp. Ściany będą szare, drzwi i meble białe. grzejnik na biało?czy w kolorze ścian?
Też musisz użyć specjalnej farby renowacyjnej. Do różnych powierzchni są specjale farby, też z V33 bym pewnie użyła bo mają do grzejników. Wiesz to musi być farba która nie łuszczy się pod wpływem ciepa.
Ja bym pomalowała chyba na biało.

Cytat:
i jeszcze pytanie ostatnie : jak bardzo niemodne są kasetony?
Hoho bardzo niemodne ale jak to mówią "o gustach się nie dyskutuje"
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 12:18   #804
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

A mi się wydaje, ze z kasetonami jest trochę jak z boazerią. To nie jest tak, że jest niemodne, bo teraz można je dostac w nowoczesnym stylu, ale tak nam się kojarzą, bo jeszcze wiele osób ma w domu kasetony i boazerią rodem z PRL-u.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 18:08   #805
__kolezanka__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

A ja zastanawiam się nad metaforą sypialni. Ta obecna jest jakaś taka nijaka. Myślę sobie żeby ją po pierwsze trochę ożywić, a po drugie uatrakcyjnić. Ponieważ większą cześć naszej sypialni zajmuje łóżko i można powiedzieć, że ono jest główną jej ozdobą, to chyba na nim muszę się skupić. Jakie łóżka nowoczesne xxx Wam się podobają? Przeglądam ten sklep: http://wygodnelozka.pl/ co byście wybrali?

Edytowane przez __kolezanka__
Czas edycji: 2017-01-27 o 11:16 Powód: reklama
__kolezanka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 17:01   #806
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja mam w planach zmianę swojego dotychczasowego stolika robiącego za toaletkę na taką z Ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89122376/
Tylko problem w tym, że szukałam jej już 3 razy w Ikei, żeby najpierw ją sprawdzić na żywo, ale nie wiem gdzie szukać.
Z tym, że ja jeszcze potrzebuję do tego komódki i zdecydowałam się na obie rzeczy z tej samej serii.
Jest też mniejsza
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 18:53   #807
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
Ja mam w planach zmianę swojego dotychczasowego stolika robiącego za toaletkę na taką z Ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89122376/
Tylko problem w tym, że szukałam jej już 3 razy w Ikei, żeby najpierw ją sprawdzić na żywo, ale nie wiem gdzie szukać.
Z tym, że ja jeszcze potrzebuję do tego komódki i zdecydowałam się na obie rzeczy z tej samej serii.
Jest też mniejsza
Szukaj jej na łóżkach
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 21:59   #808
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bardzo możliwe ja mam sporo rzeczy z Ikei i część faktycznie jest słaba, ale są też prawdziwe perełki. Cenowo to zależy od stolarza. Jedyny, którego ja znam, policzyłby sobie za taką toaletkę co najmniej 2x tyle i jeszcze czekałabym na nią chyba rok (bo po znajomości mu się nie spieszy)

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Szukaj jej na łóżkach
o, dziękuję bardzo faktycznie to ma sens, toaletka zwykle jest w sypialni
__________________

Edytowane przez adrijah
Czas edycji: 2017-02-01 o 22:02
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 13:31   #809
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dla mnie toaletka powinna mieć charakter ozdobny, więc zdecydowanie bardziej podoba mi się ta:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...038/#/10121228

Oczywiście musi też pasować do wnętrza, zależy w jakim stylu masz pokój.

Jeżeli idzie o funkcjonalność to wiadomo, że przy malowaniu lecą pyłki z pędzli od cieni czy pudru, więc trzeba się liczyć z każdorazowym wycieraniem. Osobiście maluję się na stojąco nad zlewem w łazience i od razu go spłukuję i wycieram gąbeczką, szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie z rana biegać ze szmatą i wycierać toaletki. Także jak dla mnie to bardziej jako ozdoba
Zapisz
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 14:28   #810
mucia18
Zakorzenienie
 
Avatar mucia18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z pięknego miasta
Wiadomości: 30 796
GG do mucia18
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O, to tak jak ja wlasnie jestem na etapie remontu pokoiku w ktorym bedzie toaletka.oraz szafa na.kosmetyki i swiece.
Toaletke wymyśliłam ze bedzie to blat z ikei a jego nogami beda dwie komodki rowniez z ikei Alex o te http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/70342284/
A z jednego boku wiekszy alex dodatkowo, o ten http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/50192822/
W kolorze bialym. Szafa bedzie w kolorze dąb sonoma. Chce dużo szufladek w toaletce bo plan taki by cala kolorowka plus rzeczy do hybryd zmiescily sie. Stylowo bedzie pasowala do.mieszkania. zamierzam dodatkowo zamowic szybe u szklarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA

Edytowane przez mucia18
Czas edycji: 2017-02-03 o 14:30
mucia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-12 20:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.