Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-06, 11:33   #811
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

U mnie stosunkowo dobrze. Gul nie ma (jedna buduje się na czole, ale siłą woli wpływam na nią,żeby zniknęła tak jak ta u QSQS )Własciwie nie wyciskam, strupki po ostatnich moich wyczynach zeszły mi wczoraj, mężnie używam tego Brevoxylu na noc na całą twarz, a na dzień punktowo, po przesuszach chwilowych nim spowodowanych w ruch szła oliwka HIPP. Na dzień ponieważ mam troszkę zaczerwienioną i podrażnioną twarz (aczkolwiek Brevoxyl hamuje u mnie powstawanie gul i zaskórniki wyłażą ładnie) stosuje stary poczciwy Dermosan N(awilżanie)+R(egenracja) . A propos składów - chociaż on z nazwy jest niby półtłusty to nie ma żadnych popularnych zapychaczy, ma bardzo dobre oceny na Biochemii. Ostatnio używałam jakiś czas fajnego filterka Ziaji SPF 25 dla cery fotowrażliwej (wrzuciałam nawet jego skład na watek składowy) niestety podrażnia moje wrażliwe oczy i musiałam poszukać czegoś innego i wpadłam na pomysł z Dermosanem, który jak na razie się sprawdza. Do polepszenia przyczynił się tez pewnie hydrolat migdałowy, ktorym przecieram twarz po powrocie z pracy.
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 11:33   #812
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Od jakiegoś czasu podczytuje ten wątek jak i inne odnośnie problematycznej cery.
Kiedyś też miałam spore problemy z trądzikiem i nie potrafiłam się powstrzymać od wyciskania. Bo jak można się powstrzymać kiedy na twarzy się ma ogromną krostę. Mi tzw. Wulkany wyskakiwały głównie na policzkach i nie wyglądało to zbyt dobrze bo nijak nie mogłam tego zakamuflować. A wyciskanie pogarszało tylko efekt. Teraz to wiem ale wtedy chciałam się nieproszonego gościa jak najszybciej pozbyć. Na chwilę było lepiej ale ciągle wyskakiwały mi nowe i koło się zamykało. Obecnie mam nadal cerę tłustą i nadal wyskakują mi różne krosteczki ale są one niewielkie, z łatwością mogę je zatuszować i przeważnie następnego dnia nie mam już po nich śladu. Nie wyciskam i staram się nie dotykać twarzy jeśli nie jest to konieczne ( nie licząc mycia i make-up’u).
Obecnie trądzik już nie brzydzi mojej twarzy ale ślady po wyciskaniu zostały... Z tymi drobnymi bliznami i przebarwieniami będę się pewnie męczyła sporo czasu... jeśli kiedykolwiek się ich pozbędę (na co mam nadzieję).
Dla tego trzymam za was kciuki wizażanki uzależnione od wyciskania żebyście szybko się z tego nałogu wyleczyły dla dobra waszej cery
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 11:44   #813
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

gwendolyn - widze mamy podobny pomysl akurat - ja tez brevoxyl plus hipp w tej chwili

dermosanu nie stosowalam jakos nigdy ale moze sprobuje

brakuje mi kremu na dzien poki co i chcialabym jakos wlaczyc acne-derm znow niedlugo ale nie mam pomyslu jak to pogodzic bo na dzien nie moge bo nie umiem na nim podkladu nalozyc, a na lepszy skinoren zel mnie chwilowo nie stac
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 12:32   #814
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

U mnie jedna nowa krostka, nic więcej. Nic dzisiaj nie wyciskałam, troszkę tylko drapałam. Jak patrzę w lustro, nie widzę już tego nakrapianego potwora, tylko moją twarz Przebarwienia bledną, już nie są takie wyraźne.
Jak dotąd nie użyłam kremu z melisą, dzisiaj jest drugi dzień bez niego.
W zasadzie nie mam na co nawet narzekać Boję się tylko jakiegoś pogorszenia, bo nie chcę przechodzić przez to, co ostatnio, kiedy przez blisko 2 tygodnie leczyłam skórę...

Nie pamiętam, więc pytam: Brevoxyl jest na receptę?
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 12:34   #815
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

nie jest
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 12:37   #816
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Bardzo ładnie radził sobie z zaskórnikami, więc jeżeli nie pozbędę się ich po odstawieniu kremu, raczej go kupię. Nie chcę wracać do Differinu.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 14:17   #817
majka2222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 97
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

roxi to prawda im bardziej się wyciskamy, tym bardziej pogarszamy sytuację i zaskórniki czy trądzik się pogarsza
ja akurat problemów z trądzikiem nie mam, jedynie z wągrami i zaskórnikami
mam zamiar zamówić tonik z Avonu przeciw wągrom...
majka2222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 14:23   #818
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cześć

Mam na twarzy 5 strupków, które są wielkie i okropnie czerwone. Rano przetarłam je wodą utlenioną i - jako że siedzę dzisiaj w domu - posmarowałam Tormentiolem.
Zrobię sobie maseczkę z glinki i chyba znowu dam Tormentiol, bo nic innego na strupki nie mam...

Jeśli w najbliższym czasie zaoszczędzę ze 3 dyszki, to chyba się zdecyduję na ten tonik i krem z AA.

Mam nadzieję, że do jutra przynajmniej część tych strupków zniknie, bo zależy mi na tym, żeby wyglądać jako-tako...
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 14:31   #819
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

muszę nabyć ten Brevoxyl
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 14:38   #820
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez majka2222 Pokaż wiadomość
roxi to prawda im bardziej się wyciskamy, tym bardziej pogarszamy sytuację i zaskórniki czy trądzik się pogarsza
ja akurat problemów z trądzikiem nie mam, jedynie z wągrami i zaskórnikami
mam zamiar zamówić tonik z Avonu przeciw wągrom...
Jakbym miała kupować coś tylko na zaskórniki, to chyba bym wybrała jakis kwas jednak. Nie wierzę w działanie kosmetyków z Avonu, do cer kłopotliwych polecane są raczej kosmetyki apteczne. Może tonik 2% BHA z BU, albo Effaclar K? Albo Acne-Derm?

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
muszę nabyć ten Brevoxyl
Z tym Brevoxylem to ostrożnie, używałam go, kiedy moja skóra nie była jeszcze uwrażliwiona przez kwasy, a i tak podrażnił mnie okropnie (wysuszenie, zaczerwienienie itp.)
Na początek nie radzę używać dzień w dzień, może lepiej co 2-3 dni, na zmianę z nawilżaczem.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 15:00   #821
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
Z tym Brevoxylem to ostrożnie, używałam go, kiedy moja skóra nie była jeszcze uwrażliwiona przez kwasy, a i tak podrażnił mnie okropnie (wysuszenie, zaczerwienienie itp.)
Na początek nie radzę używać dzień w dzień, może lepiej co 2-3 dni, na zmianę z nawilżaczem.
Racja, ja tez zawsze o tym zapominam i potem cierpie

Na poczatek najlepiej co 2 dni, nawet jesli sie wydaje, ze on nie jest mocny...bo ja zawsze zapominam i po 3-4 dniach luszcze sie jak jaszczurka

Potem mozna przejsc na raz dziennie, a dopiero potem na 2 razy dziennie jesli bedzie potrzeba
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 15:10   #822
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

a jak myślicie czy jest sens acne dermem smarować tylko nos i brode?

i czy mozna najpierw polozyc nawilzacz, odczekac chwile i dopiero potem benzacne?
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 15:24   #823
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
a jak myślicie czy jest sens acne dermem smarować tylko nos i brode?
mysle, ze jest sens jesli tylko tam masz wieksze problemy

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
czy mozna najpierw polozyc nawilzacz, odczekac chwile i dopiero potem benzacne?
szczerze, to ja bym zrobila na odwrot jesli juz odczekala po benzacne i potem nawilzyla
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 16:52   #824
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Zrobiłam sobie maseczkę owsianą(płatki owsu+mleko), psu się podoba mi też by się podobała tyle, że źle zrobiłam- powinnam zmielić płatki, człowiek uczy się na błędach zobaczymy efekty
a co po maseczce? krem czy skinoren?
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 19:50   #825
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Hmm, chyba ma się pojawić jakaś nowość od Ziaji:
http://ziaja.com/page/pl/ziajamed/lojotok__tradzik
przynajmniej ja nigdzie tego wcześniej nie widziałam. Wprawdzie nie bardzo ufam Ziaji, ale chętnie bym zobaczyła pełny skład kremu. Z tego co podają, ma zawierać kwas AHA i parę innych ciekawych składników. Znając Ziaję, cena będzie raczej przystępna, pytanie tylko jakie zapychacze tam wpakują
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 00:09   #826
K-H
Rozeznanie
 
Avatar K-H
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 868
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Hmm, chyba ma się pojawić jakaś nowość od Ziaji:
http://ziaja.com/page/pl/ziajamed/lojotok__tradzik
przynajmniej ja nigdzie tego wcześniej nie widziałam. Wprawdzie nie bardzo ufam Ziaji, ale chętnie bym zobaczyła pełny skład kremu. Z tego co podają, ma zawierać kwas AHA i parę innych ciekawych składników. Znając Ziaję, cena będzie raczej przystępna, pytanie tylko jakie zapychacze tam wpakują
Czemu nie ufasz Ziai? Ja raczej się jeszcze nie zawiodłam. A te kosmetyki faktycznie wyglądają ciekawie.
__________________
Nie narażam życia. Noszę rewolwer. Życie musi być podniecające. W przeciwnym razie nie jest warte jednego naboju.
Isaac Baschevis Singer, "Spuścizna"
http://www.lastfm.pl/user/K-H/
A czego Ty słuchasz?
K-H jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 07:54   #827
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez tinkussia
Zrobiłam sobie maseczkę owsianą(płatki owsu+mleko), psu się podoba mi też by się podobała tyle, że źle zrobiłam- powinnam zmielić płatki, człowiek uczy się na błędach zobaczymy efekty
a co po maseczce? krem czy skinoren?
Ja płatków nie mielę Zalewam wrzątkiem/bardzo ciepłą wodą i rozgniatam łyżką, kiedy namiękną.
Po zmyciu maseczki (jeśli nie mam zamiaru nigdzie wychodzić przez najbliższy czas) nakładam rutynowo prawie wszystko, co na noc, tzn. krem/oliwkę i punktowo Acnefan, korektor, glinkę, ew. Tormentiol czy ichtiol. Toremntiolu jednak jakoś nie potrafię używać. Nigdy nie mogę wyczuć momentu, kiedy go nałożyć. Czasem wydaje mi się, że krostka jest jeszcze za świeża albo że już nie warto, bo za późno.

U mnie dzisiaj znośnie. Jedna troszkę boląca krosta normalnych rozmiarów i ze 3-4 takie malusie ropniaczki. Wszystko już wyciśnięte. Niedługo potraktuję to wszystko glinką i jutro powinno już być ładnie
Wczoraj wycisnęłam jednego zaskórnika. Od kilku dni powiększał się i robił się z niego mały wulkanik.
Jestem pełna podziwu dla glinki. Ładnie radzi sobie z krostkami. Mam wrażenie, że potrafi zmniejszać pojawiające się krostki, zapobiega wyskakiwaniu takich.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 09:37   #828
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Ja płatków nie mielę Zalewam wrzątkiem/bardzo ciepłą wodą i rozgniatam łyżką, kiedy namiękną.
Po zmyciu maseczki (jeśli nie mam zamiaru nigdzie wychodzić przez najbliższy czas) nakładam rutynowo prawie wszystko, co na noc, tzn. krem/oliwkę i punktowo Acnefan, korektor, glinkę, ew. Tormentiol czy ichtiol. Toremntiolu jednak jakoś nie potrafię używać. Nigdy nie mogę wyczuć momentu, kiedy go nałożyć. Czasem wydaje mi się, że krostka jest jeszcze za świeża albo że już nie warto, bo za późno..
próbowałam rozgniatać ale to nie dla mnie, nie mam tyle cierpliwości : P odsączyłam tylko mleko
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 11:13   #829
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
ew. Tormentiol czy ichtiol.
tak przy okazji zauwazylyscie, ze tormentiol ma w skladzie ichtiol wlasnie miedzy innymi? i cynk tak jak pasta cynkowa
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-07, 11:14   #830
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Ja problemów z wyciskaniem nie mam, ale mam mały problem. Kilka razy w tygodniu tata stwierdza, że musi mi wygnieść syfki. Na nic gadanie, że wolę twarz umyć, że tak nie wolno i nie chcę. A on i tak mi wyciska ;/ I jak tu do niego przemówić?
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 11:20   #831
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
tak przy okazji zauwazylyscie, ze tormentiol ma w skladzie ichtiol wlasnie miedzy innymi? i cynk tak jak pasta cynkowa
O cynku wiedziałam, ale o ichtiolu już nie. W sumie malutka dawka, a ja Tormentiolu i tak nie daję na istniejące syfki, tylko na strupki.

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
Ja problemów z wyciskaniem nie mam, ale mam mały problem. Kilka razy w tygodniu tata stwierdza, że musi mi wygnieść syfki. Na nic gadanie, że wolę twarz umyć, że tak nie wolno i nie chcę. A on i tak mi wyciska ;/ I jak tu do niego przemówić?
O matko... Przecież to Twoja twarz i Twoje syfki, nie powinny one interesować nikogo, poza Tobą.
Okropne, nie wyobrażam sobie tego... Porozmawiajcie o tym, przecież jesteś już pewnie dużą dziewczynką i potrafisz sama o siebie zadbać.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 11:30   #832
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez quleczka
tak przy okazji zauwazylyscie, ze tormentiol ma w skladzie ichtiol wlasnie miedzy innymi? i cynk tak jak pasta cynkowa
Hehe nie wiedziałam Nie mam jeszcze wyrobionego odruchu czytania jakichkolwiek składów.
Szukałam wczoraj w domu jakiegoś kremu nawilżającego, ale wszystkie mają w składach bardzo wysoko zapychacze Próbuję znaleźć jakąś deskę ratunku do nawilżania twarzy w dzień.

Cytat:
Napisane przez Martii:*
Ja problemów z wyciskaniem nie mam, ale mam mały problem. Kilka razy w tygodniu tata stwierdza, że musi mi wygnieść syfki. Na nic gadanie, że wolę twarz umyć, że tak nie wolno i nie chcę. A on i tak mi wyciska ;/ I jak tu do niego przemówić?
Może podrzuć tacie coś do poczytania na temat złych skutków wyciskania i prawidłowej pielęgnacji cery trądzikowej? Wydaje mi się, że teoria o zbawiennym działaniu wyciskania jest przestarzała i Twój tata powinien się nieco doszkolić w tej dziedzinie
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 12:22   #833
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

ollena: jak sprawy u Ciebie, lepiej?

Martii=*: to już jakaś makabra, żeby tata Ci wyciskał czy chociaż dezynfekujesz twarz po tym? Musisz powiedzieć stanowcze NIE i już. Pogadaj z nim o tym koniecznie, bo robi Ci wielką krzywdę.

K-H: nie bardzo ufam Ziaji, bo za często pakują poliakrylamid do składów, i prawie zawsze jest po kilka zapychaczy. A moją cerę zapycha praktycznie wszystko.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 12:26   #834
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Może podrzuć tacie coś do poczytania na temat złych skutków wyciskania i prawidłowej pielęgnacji cery trądzikowej? Wydaje mi się, że teoria o zbawiennym działaniu wyciskania jest przestarzała i Twój tata powinien się nieco doszkolić w tej dziedzinie
dokladnie

pierwsze kilka z google

http://www.dyczak.com/sposob-na-pryszcze/
http://www.gabinet-kosmetyczny.com.pl/lojotok.htm
http://www.solmed.com.pl/tradzik.html

wszedzie podaja, ze wyciskanie szkodzi, a nie pomaga

co do tormentiolu to ja tutaj trafilam na jego sklad i mi sie w oczy rzucilo

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p1319-Tormentiol

tak przy okazji to jest tak troche dziwnie, ze sama masc ichtiolowa tam akurat w spisie nie zawiera ichtiolu jako takiego tylko sulfobituminian amonu ale to akurat to samo tak naprawde tylko pod inna nazwa
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 13:03   #835
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez quleczka
tak przy okazji to jest tak troche dziwnie, ze sama masc ichtiolowa tam akurat w spisie nie zawiera ichtiolu jako takiego tylko sulfobituminian amonu ale to akurat to samo tak naprawde tylko pod inna nazwa
Poczułam się jak na chemii....
Podsumowując, Tormentiol może mieć podobne działanie do maści ichtiolowej?
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 13:18   #836
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Poczułam się jak na chemii....
Podsumowując, Tormentiol może mieć podobne działanie do maści ichtiolowej?
czesciowo tak - to znaczy czasem jak cos gleboko jeszcze siedzi to moze powodowac wyjscie tego na wierzch ( o ile pamietam dziewczyny pisaly, ze tak u nich dziala) ale ma tez wysuszajacy cynk no i glowny skladnik czyli wyciag z klacza pieciornika, ktory dziala sciagajaca i antybakteryjnie

tormentiol ma wiec szersze dzialanie (wysuszające,przyśpieszaj ace gojenie ran, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i ściągające) bo to mieszanka , a masc ichitiolowa ma podane tylko, ze ułatwia odchodzenie ropy i dziala przeciwzapalnie oraz bakteriostatycznie.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 13:43   #837
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
czesciowo tak - to znaczy czasem jak cos gleboko jeszcze siedzi to moze powodowac wyjscie tego na wierzch ( o ile pamietam dziewczyny pisaly, ze tak u nich dziala) ale ma tez wysuszajacy cynk no i glowny skladnik czyli wyciag z klacza pieciornika, ktory dziala sciagajaca i antybakteryjnie

tormentiol ma wiec szersze dzialanie (wysuszające,przyśpieszaj ace gojenie ran, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i ściągające) bo to mieszanka , a masc ichitiolowa ma podane tylko, ze ułatwia odchodzenie ropy i dziala przeciwzapalnie oraz bakteriostatycznie.
Apropos tormentiolu to ziaja ma swojej ofercie masc pieciornikowa zlozona o wrecz identycznym skladzie ( bo sulfobituminianu amonu, wyciągu z pięciornika, tlenek cynku - wszystko jest ) Z tym ze kosztuje ok. 2zl.
Link:
http://www.ziaja.com/offer/pl/farmac...nikowa_zlozona


O zelu punktowym z synergen niewiele moge powiedziec oprocz tego ze konstystencje ma rzadka, wchlania sie ladnie, nie zostawia sladow.
Raczej skuteczny bo troche szczypie ale to musze jeszcze zaobserwowac doklaniej

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2008-09-07 o 14:06
fossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 14:11   #838
majka2222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 97
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

wysoka blondynka co do leków aptecznych jak to ujęłaś to muszę Ci powiedzieć, że te kosmetyki z apteki nie różnią się niczym od tych ze sklepu, poza tym, że firmy płacą ciężką kasę, aby były sprzedawane w aptece, rzekomo jako te lepsze, nie dotyczy oczywiście takich maści jak Tormnentiol czy Alantan, ale już np. Vichy to zwykłe kosmetyki...więc to czy coś jest z apteki czy ze sklepu raczej nie ma dla mnie większego znaczenia
wczoraj przeczytałam w gazecie coś strasznego: wyciskanie się powoduje pękanie naczyń krwionośnych, a więc jednym słowym tworzy pajączki! artykuł przywieszę nad łóżkiem, na razie pomaga, bo odkąd to przeczytałam nie wyciskałam się ani razu!
majka2222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 14:18   #839
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

majka2222 wspominałaś, o ile dobrze pamiętam, o toniku z Avonu. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry Avon spisuje się bardzo cienko, ma słabe składy, zapychacze. Lepiej nie sugerować się marką, a kupić kosmetyk, nawet jakiejś podrzędnej firmy, ale z dobrym składem.
O szkodliwym działaniu avonowskich kosmetyków przekonałam się sama, kiedy nieświadoma stosowałam jeden z ich antybakteryjnych kremów przeznaczonych właśnie do skóry problemowej. Za radą dziewczyn odstawiłam go i teraz mogę stwierdzić - strasznie zapychał.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 15:44   #840
ollena
Raczkowanie
 
Avatar ollena
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 344
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

azure, dzięki, brat jest teraz na przepustce w domu, ale jutro wraca do szpitala Nie czuje się najlepiej, wcale się mu nie dziwię...

Z twarzą w miarę dobrze, coś tak trochę poskubię, wycisnę, ale bez żadnych masakrycznych skutków... Mam teraz wielkie przebarwienie po tamtym paskudztwie przy nosie :P Tuszuję je korektorem...

Martii=*, to, o czym mówisz to jakaś patologia! Mnie wprawdzie coś podobnego robiła mama w podstawówce, ale tylko w sytuacjach awaryjnych (i chyba tu jest początek mojego problemu, bo sama tego nie chciałam wtedy robić...)
Nie pozwalaj na to!
ollena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.