Ważna sprawa! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-31, 17:35   #1
Mandarynkova
Przyczajenie
 
Avatar Mandarynkova
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21
Exclamation

Ważna sprawa!


PROSZĘ POŚWIĘĆCIE CHWILKĘ CZASU I PRZECZYTAJCIE, PROSZĘ

Cześć Wam wszystkim!

Postanowiłam tutaj napisać, ten wątek ponieważ sama już nie wiem, co robić, jestem bezsilna. Otóż około Bożego Narodzenia zaczęłam mieć trądzik, troszkę z własnej winy (DZIEWCZYNY NIGDY NIE WYCISKAJCIE PRYSZCZY, WĄGRÓW!!!)
Gdy sprawa posuwała się bardzo szybko, ubłagałam rodziców na wizytę u lekarza ( no cóż, nie jestem jeszcze niezależna finansowo), w lutym zaczęłam stosować davercin w żelu, płynie... Kiedyś policzyłam moje pryszcze i miałam ich około 50...
Noo tak. Mamy teraz maj, jutro czerwiec, a ja mam tylko jakieś drobne zaskórniki, małe grudki i tłustą cerę. Moja pani doktor powiedziała, że wyglądam wspaniale i nie spodziewała się takich efektów. Wiecie, miałam takie problemy, cała twarz mnie bolała, pryszcze ropne...
Ale jest problem.
1. Moja twarz jest tłusta, tłusta, po 2 godzinach jest tłusta, świecę się strasznie...
2. Mam wrażenie, że mam obsesję na temat jedzenia; nałogowo czytam etykiety, nie tknę niczego z solą... dzieje się ze mną coś dziwnego, strasznie schudłam i wyglądam ... jak anorektyczka, schudłam ogromnie przez te całe diety.

Boję się, że jeżeli zjem, dajmy to makaron, czy chleb, dżem, czekoladę to wyskoczą mi pryszcze....

WAŻNE! Od dwóch miesięcy CODZIENNIE na noc stosuję maseczkę z zielonej glinki. Mama mi mówi, że szkodzę sobie przez to. Jak myślicie, czy jeżeli nie będę jej używała codziennie to moje pory się załagodzą ? Są rozszerzone, skóra jest starta... może gdy nie będę jej tak maltretować to nie będzie się tak przetłuszczać?

POMÓŻCIE MI... Co sądzicie o tej sytuacji, o tej diecie także?

Pozdrawiam.
Mandarynkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 11:33   #2
emmiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Ważna sprawa!

nie jestem znawcą ale myślę że z tą dietą to ty przesadzasz, skoro sama mówisz że wyglądasz jak anorektyczka to po co się głodzisz i czytasz jakieś etykiety???
A jak już na prawdę nie możesz wytrzymać bez diety to idź do lekarza i spytaj się jaka by była dla ciebie odpowiednia, może być taka z małą ilością soli, ale bez przesady... Co ty w ogóle jesz?? Przecież prawie w każdym jedzeniu jest sól...
I od soli cera ci się nie popsuje, to już bardziej od słodyczy, kakao czy frytek...
A na tą tłustą cerę, no to cóż ja nie znam sposobu, ale czy nie możesz po prostu trochę się przypudrować jakimś pudrem w kamieniu - nie będziesz się tak świecieć wtedy, no i jak najczęściej myj tą twarz
emmiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 13:00   #3
Mandarynkova
Przyczajenie
 
Avatar Mandarynkova
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21
Dot.: Ważna sprawa!

co jem? kasze, ryż, ryby, warzywa... chleb tylko razowy... na dobrą sprawę to wszystko ograniczam...
Mandarynkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 13:02   #4
Skowi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 51
Dot.: Ważna sprawa!

Cytat:
Napisane przez emmiona Pokaż wiadomość
A na tą tłustą cerę, no to cóż ja nie znam sposobu, ale czy nie możesz po prostu trochę się przypudrować jakimś pudrem w kamieniu - nie będziesz się tak świecieć wtedy, no i jak najczęściej myj tą twarz
Z tym się zgodzić nie mogę. Częste mycia twarzy = więcej wydzielanego sebum. Z tego co mi wiadomo to należy nawilżać skóre a nie ciągle ją wysuszać.

Co do tych maseczek. Wg mnie żle robisz; zabardzo wysusasz. Maseczke rób raz na 1-2 tyg. Kup jakiś krem nawilżający oraz żel do mycia twarzy, który nie będzie bardzo wysuszał. Szukaj bez SLS.

Pozdrawiam.
Skowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 15:46   #5
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ważna sprawa!

boże kolejny temat o tym samym... <ściana>
poczytaj sobie inne wątki
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.