Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-23, 09:47   #181
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Sekretny buuu dalej go nie ma;/!
Ech...
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 10:18   #182
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
I jak Ci się sprawuje ten krem? Chodzi o ten z fioletowej serii?
Mam do Was pytanie. Czy balsam Tisane jest w miarę naturalny? W ilu procentach? Bo nie chcę z niego rezygnować, a nie wiem dokładnie ile z jego składu to nieprzyjemności, nie chcę się naciąć

I się niedługo wystawię ze swoim zbiorem w końcu
Na szczęście od paru lat interesuję się składami, więc większość jestem w stanie sama dobrze wybrać. To pomaga przy zakupach naturalnych. Nie dam się nabrać na greenwashing
Tisane ma wazelinę na trzecim miejscu w składzie i propylene glycol. Nie umiem procentowo ocenić ile jest naturalności w nim, ale chyba mniej niż 95%
Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
hehe

No właśnie mi się nei pomyliło, sama byłam zdziwiona. W swoim mieście, znaczy w Warszawie, odwiedzam SP w Arkadii lub w Złotych Tarasach i przynajmniej w jednym z nich widziałam go jakiś czasu temu przy kasach (ale było to z 3-4 miesiące temu chyba już) tam wiszący za sprzedawcami. Właśnie w słoiczku czy tam tej puszeczce małej okrągłej, dokładnie taki jak ja mam. LipSmackersy są w sztyfcie.



No właśnie dziś minęło 2 tygodnie od mega zmoknięcia, jestem w połowie kuracji antybiotykami i... jest znów gorzej. Gardło zaczęło mnie znów boleć, mega gorączka, wszystko mnie boli jakbym jakąś grypę miałam (a to był kłopot po tygodniu wyłącznie z 'gardłęm raną' i kaszlem, ale nie wiem może to po myciu włosów? Bo chciałam nie użyć tym razem w ogóle, nawet do podsuszenia włosów, suszarki i tak czekałam aż wyschną, i czekałam, i czekałam, i po 3h nadal były mokre (nie wilgotne) jakby w ogóle nie wyschły przez te 3 godziny więc je trochę podsuszyłam no i nie były suche kompletnie jak szłam spać bo kurczę ile jeszcze miałam czekać, było po 6tej... muszę spytać dziewczyny na wątków kręconowłosych o jakieś super sposoby wysuszania włosów bez suszarki bo kurczę jak jest ciepło w ciągu dnia to mi w końcu przy drobnym podsuszeniu ich przy skalpie wyschną po tych powiedzmy 4h, no ale kurcze nie mam zawsze czasu myć głowę w ciągu dnia i łazić z takimi włosami ciągle mokrymi. Trzymam i tak je w ręczniku 15-20 minut, ale dłużej nie mogę bo oklapną i zaczną się bardziej przetłuszczać. Ta cała regeneracja moich włosów to widzę jeszcze dłuuuuuuga droga przede mną.
O widzisz, to ciekawe z tym Badgerem, czy się jednorazowo pojawił czy zaczną go do nas sprowadzać
Zdrowia życzę!
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:01   #183
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Witamy serdecznie
Nie martw się, że nie masz jeszcze zbioru kosmetyków naturalnych - jesli poddasz sie wszechobecnym tu pokusom to sie zmieni w tempie, jakiego nie jestes w stanie sobie wyobrazic
Ja nie mam kłopotów z tradzikiem, z zaskórnikami różnie.
Ale napewno dla oczyszczenia cery super sprawą są glinki - najbardziej oczyszczająca jest zielona, wiele z nas jej używa i większość jest bardzo zadowolona.
Bardzo fajne sprawy z cerą robi tez olej wspanialy alepii, który jest u nas ostatnio na topie i póki co wszystkim bardzo pasuje. Może być z powodzeniem stosowany także jako krem pod oczy na noc, a zawarte w nim oleje działaja przeciwzmarszczkowo również. Na dzień stosuje pod oczy krem african earth i jestem bardzo zadowolona.
Ja uzywam na dzień kremu sanoflore orzeźwiającego - jest on polecany dla cer problemowych (ale ma też odrobiną kwasu salicylowego i niektóre z nas zalecaja unikac słońca w trakcie jego stosowania - ja nie unikam i nic mi nie jest, ale robie to na własną odpowiedzialność).
Ostatnim moim odkryciem i cudotwórcą dla mojej paszczy jest balsam regenerujący dla dzieci essential care.

Trudno tak napisac Ci w paru słowach o produktach do pielęgnacji naturalnej - najlepiej jakbys przejrzała pierwszą częśc wątku, bo to kopalnia wiedzy na temat przetestowanych przez nas kosmetyków naturalnych!!!
Odszukaj też w pierwszej części wątku sklepy internetowe, w których najczęściej robimy zakupy , bo te najczęściej przez nas wymieniane maja naturalny asortyment i napewno znajdziesz mnóstwo opinii na temat dostepnych tam produktów.
Poprzeglądaj tez nasze albumy i recenzje, które wystawiamy uzywanym przez nas kosmetykom.
Dziękuję Ci za miłe powitanie i pierwsze słowa porad. Zdaję sobie sprawę jak ważne jest bym zapoznała się z I częścią tego wątku, bo przecież nie ma sensu byście pisały raz jeszcze to samo ekstra dla mnie. A jak poczytam i będę miała jeszcze jakieś pytania, to napiszę.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:20   #184
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie. Dzisiaj byłam w Rossmannie i na nie patrzyłam, ale na żaden się nie zdecydowałam. Kupiłam za to krem pod oczy, w końcu się zdecydowałam, który chcę.
Chyba zamówię ten szampon z Bentley Organic albo... albo ten: http://www.galeria-natury.pl/product...likatnych.html bo też mi się spodobał. Czy któraś z Was go używała i coś więcej może mi na jego temat powiedzieć?

Tak w ogóle widzę Anula, że oceniłaś kolejne produkty i widzę również, że nie dodali ich ze składami chociaż ja wszędzie składy wpisywałam.
sekretny, z szamponow lavera probowalam ten z mleczkiem mango i jeszcze jakis, ale nie ten, ktory cie interesuje... one jednak wszystkie do siebie podobne. tyle ze ten z mango bosko pachnie ja polecam. ale szampony alterry sa tez dobre, a sporo tansze...
mi sie bardzo podobaly szampony alverde, to taka marka naturalna dla innej sieci drogerii w niemczech (dm). jakos nie mam do dm teraz po drodze, dlatego przerzucilam sie na alterre, ale jak dorwe alverde, to sie obkupie

i jeszcze cos odnosnie kremu pod oczy chcialam powiedziec. radzilabym ci ten kremik, ktory kupilas, tylko na dzien uzywac. a na noc zmywac ewentualny makijaz samym olejkiem jojoba na przyklad. niczym nie trzeba wiecej smarowac czy poprawiac, a skora na powiekach jest rano boska
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 11:50   #185
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
sekretny, z szamponow lavera probowalam ten z mleczkiem mango i jeszcze jakis, ale nie ten, ktory cie interesuje... one jednak wszystkie do siebie podobne. tyle ze ten z mango bosko pachnie ja polecam. ale szampony alterry sa tez dobre, a sporo tansze...
mi sie bardzo podobaly szampony alverde, to taka marka naturalna dla innej sieci drogerii w niemczech (dm). jakos nie mam do dm teraz po drodze, dlatego przerzucilam sie na alterre, ale jak dorwe alverde, to sie obkupie

i jeszcze cos odnosnie kremu pod oczy chcialam powiedziec. radzilabym ci ten kremik, ktory kupilas, tylko na dzien uzywac. a na noc zmywac ewentualny makijaz samym olejkiem jojoba na przyklad. niczym nie trzeba wiecej smarowac czy poprawiac, a skora na powiekach jest rano boska
Alverde znam, ale ciągle mi coś wypada i nie mogę podjechać do Niemiec i się obkupić.
Ja się nie maluje, więc nie mam co zmywać. ^^ A olej jojoba wolę na samą twarz, pod oczami mi jakoś tak dziwnie było.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 12:03   #186
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Tisane ma wazelinę na trzecim miejscu w składzie i propylene glycol. Nie umiem procentowo ocenić ile jest naturalności w nim, ale chyba mniej niż 95%
Też się właśnie nad tym propylene glycol zastanawiałam. Cóż, szkoda... Zatem zamówię pomadkę Sylveco, mam nadzieję, że będzie tak super, że nie będę żałować Tisane

To mydełko Tuli czekoladowa owsianka nie jest takie dobre? Buu... a było na pierwszym miejscu w mojej wishliście mydłowej...
Ale za to kokos musi być cudowne. Bo się całkiem zawiodę już.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Alverde znam, ale ciągle mi coś wypada i nie mogę podjechać do Niemiec i się obkupić.
Ja się nie maluje, więc nie mam co zmywać. ^^ A olej jojoba wolę na samą twarz, pod oczami mi jakoś tak dziwnie było.
Właśnie... Czy któraś z Was będzie jechała w najbliższym czasie do Niemiec? Bo ja nie mam takiej możliwości, a chciałabym parę kuszących mnie od dawna kosmetyków., chociażby Alverde..
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 12:24   #187
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za miłe powitanie i pierwsze słowa porad. Zdaję sobie sprawę jak ważne jest bym zapoznała się z I częścią tego wątku, bo przecież nie ma sensu byście pisały raz jeszcze to samo ekstra dla mnie. A jak poczytam i będę miała jeszcze jakieś pytania, to napiszę.
No co Ty!! Nie czekaj z odzywaniem sie az przeczytasz pierwsza częśc!!!
Chodziło mi o to, że trudno w paru słowach przekazac Ci dobre rady i wskazac kosmetyki, bo strasznie dużo tego jest i ich omawianie zajęło sto kilkadziesiat stron
Na bieżąco tez zawsze jakies nowe obgadujemy, może więc akurat któres z obecnie będących na tapecie Cię zainteresuja.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 12:48   #188
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Izane witamy Jesli masz problem z zaskornikami, to ja bym sie najpierw za nie wziela Piszesz, ze stosowalas jakies kwasy, nie pomogly? Mnie na zaskorniki pomogl bardzo tonik PHA z Biochemii Urody, chociaz jest raczej delikatny. Zadzialal u mnie lepiej niz toniki z salicylem. Z tym ze ostatnio czytalam na watku BU, ze niektorych zapycha I powtorze za Dziewczynami - glinki. U mnie one tez sie sprawdzaja, oczyszczaja i rozjasniaja, a w przypadku klopotliwej cery to bardzo wazne. Moge tez polecic maski algowe z Bielendy (z linii profesjonalnej), jest mnostwo rodzajow i na pewno wybierzesz cos dla siebie. Mozna je kupic na Allegro. Do tego jakies fajny olej - ja uwielbiam z rozy, a Dziewczyny zachwalaja tez olej wspanialy
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 13:00   #189
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Anula możesz napisać dlaczego balsam z LF Ci nie podszedł?
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też się właśnie nad tym propylene glycol zastanawiałam. Cóż, szkoda... Zatem zamówię pomadkę Sylveco, mam nadzieję, że będzie tak super, że nie będę żałować Tisane

To mydełko Tuli czekoladowa owsianka nie jest takie dobre? Buu... a było na pierwszym miejscu w mojej wishliście mydłowej...
Ale za to kokos musi być cudowne. Bo się całkiem zawiodę już.
Wazelina i propylene glycol skreśla ją z naturalnych - ja też ją lubiłam
Sylveco była tu zachwalana
Kokosowe Tuli rulez

Odpowiem sobie sama na pytanie: pomadkę z filtrami mineralnymi ma też Lavera (spf 10)

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

znów pytanko:
czy ktoś stosował olej emu (z jakiejkolwiek firmy) i Ootanga Cleansing Oil z Lumiere?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 14:32   #190
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Alverde znam, ale ciągle mi coś wypada i nie mogę podjechać do Niemiec i się obkupić.
Ja się nie maluje, więc nie mam co zmywać. ^^ A olej jojoba wolę na samą twarz, pod oczami mi jakoś tak dziwnie było.
hmm, to byc moze ten kremik ci lepiej bedzie sluzyl, jest dosc delikatny. jojoba widocznie za ciezka byla... zdaj w kazdym razie relacje po paru tygodniach. po paru uzyciach wielce nic sie nie stanie, ten krem nie poprawi niczego optycznie tak "do pierwszego zmycia", bo nie ma zadnych rozswietlaczy, pigmentow, wygladzaczy itp...

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Właśnie... Czy któraś z Was będzie jechała w najbliższym czasie do Niemiec? Bo ja nie mam takiej możliwości, a chciałabym parę kuszących mnie od dawna kosmetyków., chociażby Alverde..
ja na przyklad tzn ja tu na stale jestem... ale moze jak z sekretnym zagadasz... i sie dziewczyna wybierze... i sie obkupi i zostanie jej miejsce w koszyku na zakupy dla ciebie...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 15:14   #191
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

[/COLOR]znów pytanko:
czy ktoś stosował olej emu (z jakiejkolwiek firmy) i Ootanga Cleansing Oil z Lumiere?
Ja używałam olej emu z LureBeauty i nadal go mam. Używałam go na twarz w okresie mega przesuszenia przez AZS. Świetnie nawilżał i natłuszczał skórę, odżywiał ją. To był jedyny kosmetyk, który mnie uratował w tamtym czasie, a testowałam ich sporo.

Korah jednak pisała, że nie należy go używać codziennie, bo jest bardzo tłusty i może zapychać. Najlepiej ze 2 razy w tyg. Można też go z czymś mieszać. Na blogu Cathy (mineralnekosmetyki.pl) są opisane dokładnie różne rodzaje olei emu. Warto poczytać, bo ja już dawno go nie stosowałam.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 16:18   #192
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No co Ty!! Nie czekaj z odzywaniem sie az przeczytasz pierwsza częśc!!!
Chodziło mi o to, że trudno w paru słowach przekazac Ci dobre rady i wskazac kosmetyki, bo strasznie dużo tego jest i ich omawianie zajęło sto kilkadziesiat stron
Na bieżąco tez zawsze jakies nowe obgadujemy, może więc akurat któres z obecnie będących na tapecie Cię zainteresuja.
anula_ga - doskonale Cię rozumiem, wiem, że przeczytanie I części wątku "od deski do deski" zajmie mi trochę czasu, ale chciałam przeczytać choć część, by mieć rozeznanie "co w trawie piszczy", bo dla mnie całkowicie naturalna pielęgnacja to temat tabu, choć głównie z uwagi na nieznajomość firm produkujących kosmetyki naturalne i mogące pochwalić się certyfikatami, a nie z uwagi na składy chemiczne kosmetyków. Zarówno z własnej inicjatywy, jak i z racji posiadanego kosmetycznego wykształcenia, zawsze staram się czytać składy kupowanych kosmetyków i wybierać te jak najmniej szkodliwe. Przez kilka ostatnich godzin poczytałam trochę I część wątku...i dochodzę do takiej oto opinii: wszystkie Wasze informacje, komentarze czy recenzje stosowanych kosmetyków są na pewno bardzo wartościowe, niemniej każda z Was używa gam tak różnych produktów, tak różnych producentów i nierzadko nawet w sposób odmienny od przeznaczenia danego produktu, że chyba muszę znaleźć w tej "dżungli" coś odpowiedniego dla siebie metodą prób i błędów. Bo przecież każda z Nas jest inna. Ja np. nie mogłabym stosować żadnego preparatu z dodatkiem aloesu, bo jestem na niego uczulona.
Ale też dzięki podpatrzeniu Waszych zbiorów, okazało się, że i ja stosowałam i stosuję naturalne kosmetyki, i nawet o tym nie wiedziałam Jak tylko naładuję akumulatorki do aparatu to cyknę zdjęcia tego co aktualnie posiadam, a to co miałam a się skończyło chociaż opiszę.

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Izane witamy Jesli masz problem z zaskornikami, to ja bym sie najpierw za nie wziela Piszesz, ze stosowalas jakies kwasy, nie pomogly? Mnie na zaskorniki pomogl bardzo tonik PHA z Biochemii Urody, chociaz jest raczej delikatny. Zadzialal u mnie lepiej niz toniki z salicylem. Z tym ze ostatnio czytalam na watku BU, ze niektorych zapycha I powtorze za Dziewczynami - glinki. U mnie one tez sie sprawdzaja, oczyszczaja i rozjasniaja, a w przypadku klopotliwej cery to bardzo wazne. Moge tez polecic maski algowe z Bielendy (z linii profesjonalnej), jest mnostwo rodzajow i na pewno wybierzesz cos dla siebie. Mozna je kupic na Allegro. Do tego jakies fajny olej - ja uwielbiam z rozy, a Dziewczyny zachwalaja tez olej wspanialy
biała_czekolada - dziękuję za podpowiedź. Moja przygoda z kwasami zaczęła się od aptecznych kremów Lysanel Active, Effaclar K, Effaclar Duo, kremu z pochodną kw. salicylowego dr. Eris (już nieprodukowanego), następnie były produkty domowej roboty z BU: serum-olejek regulujący LEMON, serum z kwasem migdałowym 10% i wspomniany przez Ciebie tonik PHA - niestety tonik nie zadziałał na mnie wcale, poza lekkim zaczerwienieniem, a sera przyznaję bez bicia, że stosowałam za często i bardzo podrażniły mi skórę, wyglądałam jak poparzona. Dlatego odstawiłam je i jeśli ich data ważności na to pozwoli to zacznę używać ich w okresie jesiennym, bo niestety mam też dużą skłonność do przebarwień, mimo używania wysokich filtrów.

Edytowane przez Izane
Czas edycji: 2011-07-23 o 16:21 Powód: Literówka :-)
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 18:11   #193
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
hmm, to byc moze ten kremik ci lepiej bedzie sluzyl, jest dosc delikatny. jojoba widocznie za ciezka byla... zdaj w kazdym razie relacje po paru tygodniach. po paru uzyciach wielce nic sie nie stanie, ten krem nie poprawi niczego optycznie tak "do pierwszego zmycia", bo nie ma zadnych rozswietlaczy, pigmentow, wygladzaczy itp...
Tak, zdaję sobie sprawę. Zawsze recenzję staram się najwcześniej po miesiącu wystawić, a jeżeli używałam rzadko to nawet później.

Kotwilka, widziałam nowe opakowania Facelle. Nie wiesz czy skład też się zmienił?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 20:05   #194
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

O! Druga część!
Dawno, dawno wrzucałam aktualizację, a oto co znalazłam dziś: Peeling do twarzy bio z ekstraktem z róży z Ecocertem z uwaga, uwaga... Carrefoura za 10 złotych!
Niestety nikt w sklepie nie potrafił udzielić mi informacji na temat tych kosmetyków ( czy to nowości, czy wejdzie cała seria itp.), jak znajdę coś na ten temat w internecie to napiszę.
Aha, jeszcze nie używałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_3749.jpg (84,3 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3755.jpg (77,9 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez 201607111629
Czas edycji: 2011-07-23 o 20:12
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 20:36   #195
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez fozzi Pokaż wiadomość
O! Druga część!
Dawno, dawno wrzucałam aktualizację, a oto co znalazłam dziś: Peeling do twarzy bio z ekstraktem z róży z Ecocertem z uwaga, uwaga... Carrefoura za 10 złotych!
Niestety nikt w sklepie nie potrafił udzielić mi informacji na temat tych kosmetyków ( czy to nowości, czy wejdzie cała seria itp.), jak znajdę coś na ten temat w internecie to napiszę.
Aha, jeszcze nie używałam.
W jakim mieście go znalazłaś? Ja szukałam jakiś czas temu kosmetyków z ecocertem w carrefour i auchan , bo też ma, ale nie znalazłam. A szukałam w wawie.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 20:42   #196
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Właśnie... Czy któraś z Was będzie jechała w najbliższym czasie do Niemiec? Bo ja nie mam takiej możliwości, a chciałabym parę kuszących mnie od dawna kosmetyków., chociażby Alverde..
Kretka666 - nie wiem na czym konkretnie zależałoby Ci jeśli chodzi o Alverde, ale kosmetyki te dostępne są na Allegro, i nawet widziałam, że pochodzą bezpośrednio z Niemiec. Zerknij, może akurat będzie coś czego potrzebujesz.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 21:02   #197
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ale się cieszę

Zazdroszczę Ci,że te szampony Ci pasują i jeszcze widzisz działanie ich bez odżywki.

Ja mam ten i ten,tyle tylko,że z róży stoi jeszcze nieotwarty.A moja siostra z przebarwieniami po trądziku zaczęła właśnie używać tego z róży-jestem strasznie ciekawa czy jej coś pomoże.Moja mam też go wczoraj pierwszy raz chlapnęła na twarz i mówiła,że pierwsze wrażenie pozytywne.Sama się nie mogę doczekać kiedy go otworze,bo mam przebarwienia(ale już tyci-tyci,bo wcześniej pięknie olej wspaniały się z nimi rozprawił)I kocham w tych olejach to,że nie muszę osobno kupować kremu pod oczy,bo pod nie używam oleju właśnie.

Muszę je kupić.Ja nie miałam pojęcia o tych płatkach,że są wybielane

Kop w dupsko Ci się należyŁadnie to tak długo się nie odzywać?żeby mi to było ostatni raz
O nie!po co napisałaś o tym rabaciejuż mnie trzęsie aby coś zamówić
A kupiłaś może tą maseczkę za 100zł nad którą się zastanawiałyśmy?
przepraszam, ze mnie dawno nie było ale jakos zawalona jestem ostatnio pracą ... do domu jak wracam to juz nie moge patrzec na komputer, takze w weekendy postaram sie nadrobić

maseczke kupiłam użyłam ja na razie dwa razy, pierwsze co to świetnie pachnie tak deliktanie, uzywa się ja jak peeling bo na opakowaniu pisze aby po nalożeniu masować ale nie ma ziarenek nie ma.

w sumie to juz nie wiem, moze nie po tym olejku mam taki wyspy moze bardziej po rycynowym bo nakładałam go na brwi i rzesy na wzmocnienie i w sumie najbardziej gole miałam kolo brwi
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 21:45   #198
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

vea, kotwilka i anula dzieki za informacje na temat mydelek z LF i Tuli. Mam ochote zamowic cale mnostwo, ale niestety nie bede mogla za wiele ze soba zabrac, wiec musze sie zdecydowac na maximum 3.

Anula ciekawia mnie te twarde balsamy. Troche czytalam o nich w poprzedniej czesci watku, ale nadal sobie ich nie moge wyobrazic... Czy ich nakladanie nie jest zbyt czasochlonne?

Dziewczyny, mam jeszcze takie glupie pytanie... Czy oleje w mydlach moga zapchac? Jak mozna poznac czy mydlo nadaje sie do twarzy sklonnej do zapychania?
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 23:03   #199
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja na przyklad tzn ja tu na stale jestem... ale moze jak z sekretnym zagadasz... i sie dziewczyna wybierze... i sie obkupi i zostanie jej miejsce w koszyku na zakupy dla ciebie...
A teraz zadam słodkim głosikiem pytanie: a może Ty byś mi mogła kupić i wysłać? Czy nie dałoby rady? Bo nie wiem kiedy Sekretny będzie chciał się wybrać. Jeśli jakoś w wakacje jeszcze, to byłabym wniebowzięta

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Kretka666 - nie wiem na czym konkretnie zależałoby Ci jeśli chodzi o Alverde, ale kosmetyki te dostępne są na Allegro, i nawet widziałam, że pochodzą bezpośrednio z Niemiec. Zerknij, może akurat będzie coś czego potrzebujesz.
Wiem, że są. Ale od jednego sprzedawcy, który ma sporo negatywnych opinii o wysyłkach.... Nie chcę się naciąć, nie lubię się denerwować.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 23:21   #200
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
w kosmetykach-natury.eu wprowadzili Olej Wspaniały - 80 zł przesyłka za free

Z naturalnych używam: maseczki z glinki (ale mówisz, że nie przejdzie ), mydło z zielonej glinki Tuli (a Anula poleca też te z glinką z Biolandera), olej jojoba, kremdo cery z niedoskonałościami Sanoflore, frakcja sojowa. U mnie hydrolat oczarowy nie podziałał cudów, ale wiem że inne osoby z trądzikiem chwalą sobie.
Nie kuś olejem! Czekamy aż mazidła wprowadzą nowe oleje i będziemy mieszać własny olej wspaniały
Z tego co czytałam to Sanoflore to taka prewencja a my potrzebujemy czegoś leczniczego... Już sama nie wiem co wybrać... Dziękuję za propozycje
Musze się pochwalić, że moja męka z szukaniem mieszkania dzisiaj została zakończona! Niesamowicie się cieszę
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 00:23   #201
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
O widzisz, to ciekawe z tym Badgerem, czy się jednorazowo pojawił czy zaczną go do nas sprowadzać
Zdrowia życzę!
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Miss Puppet, muszę się bardziej rozejrzeć. Może i ja trafię na Badgera, w któryś piękny dzień. I kuruj się, kuruj.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
WoW!! to sie urządziłaś kobieto... Zdrówka kochana

a wystarczyło raz nie wziąć parasolki, i to nie wyszłam wtedy dalej niż 10 minut od domu

dzięki, dziewczyny póki co mimo, że powinnam wyjść to robię sobie szlaban bo to się chyba nigdy nie skończy ehhh
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 08:57   #202
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez fozzi Pokaż wiadomość
O! Druga część!
Dawno, dawno wrzucałam aktualizację, a oto co znalazłam dziś: Peeling do twarzy bio z ekstraktem z róży z Ecocertem z uwaga, uwaga... Carrefoura za 10 złotych!
Niestety nikt w sklepie nie potrafił udzielić mi informacji na temat tych kosmetyków ( czy to nowości, czy wejdzie cała seria itp.), jak znajdę coś na ten temat w internecie to napiszę.
Aha, jeszcze nie używałam.
Wow, wow. Ja też takie coś chce.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 10:06   #203
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja używałam olej emu z LureBeauty i nadal go mam. Używałam go na twarz w okresie mega przesuszenia przez AZS. Świetnie nawilżał i natłuszczał skórę, odżywiał ją. To był jedyny kosmetyk, który mnie uratował w tamtym czasie, a testowałam ich sporo.

Korah jednak pisała, że nie należy go używać codziennie, bo jest bardzo tłusty i może zapychać. Najlepiej ze 2 razy w tyg. Można też go z czymś mieszać. Na blogu Cathy (mineralnekosmetyki.pl) są opisane dokładnie różne rodzaje olei emu. Warto poczytać, bo ja już dawno go nie stosowałam.
Dzięki za informacje Jeśli jest tłusty, to ja sobie go daruję.
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak, zdaję sobie sprawę. Zawsze recenzję staram się najwcześniej po miesiącu wystawić, a jeżeli używałam rzadko to nawet później.

Kotwilka, widziałam nowe opakowania Facelle. Nie wiesz czy skład też się zmienił?
Pojęcia nie wiem, czy skład się zmienił, bo mam jeszcze stare opakowanie w zapasie. Jak będę w przyszłym tygodniu w Rossmanie to sprawdzę
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nie kuś olejem! Czekamy aż mazidła wprowadzą nowe oleje i będziemy mieszać własny olej wspaniały
Z tego co czytałam to Sanoflore to taka prewencja a my potrzebujemy czegoś leczniczego... Już sama nie wiem co wybrać... Dziękuję za propozycje
Musze się pochwalić, że moja męka z szukaniem mieszkania dzisiaj została zakończona! Niesamowicie się cieszę
Jak lecznicze to przycodzi mi na myśl Avene Triacneal, ale to nienaturalne
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 10:19   #204
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
W jakim mieście go znalazłaś? Ja szukałam jakiś czas temu kosmetyków z ecocertem w carrefour i auchan , bo też ma, ale nie znalazłam. A szukałam w wawie.

W Carrefour Szczecin Gryf były 3 sztuki, dwa miały zniszczone opakowania i były otwierane, ten mój miał najmniej zniszczone opakowanie i nie był otwierany.
Mówisz, że w Auchan też są kosmetki z Ecocertem? Bardzo dobra wiadomosć! A jak się nazywają?
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 10:20   #205
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A teraz zadam słodkim głosikiem pytanie: a może Ty byś mi mogła kupić i wysłać? Czy nie dałoby rady? Bo nie wiem kiedy Sekretny będzie chciał się wybrać. Jeśli jakoś w wakacje jeszcze, to byłabym wniebowzięta
pewnie niedlugo nie wytrzymam i i tak sie wybiore do dm-a. niestety nie moge powiedziec, kiedy dokladnie to bedzie... nie jezdze do polski, wiec pake musialabym wyslac stad. trzeba sie liczyc z troche wyzszymi kosztami przesylki niz w polsce... moge sprawdzic, ile to mniej wiecej by wychodzilo (zalezy oczywiscie od wagi, nie wiem ile kilo chcesz nakupic )
hmm... niemiecka poczta podala mi 7 euro za paczuszke ponizej kilograma... a juz 15 euro za taka do 2 kg (niech mi ktos wytlumaczy, jaka w tym logika...?) przy zamowieniu zbiorowym moze uzbiera sie 5 kg i wowczas kosztowaloby to 17 euro przy niezbyt duzych rozmiarach... cos mi to drogo wyglada. musialabym popatrzec u konkurencji
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 10:33   #206
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wiem, że są. Ale od jednego sprzedawcy, który ma sporo negatywnych opinii o wysyłkach.... Nie chcę się naciąć, nie lubię się denerwować.
W sumie masz całkowitą rację. Przyznaję, że nie zerknęłam na opinie...wybacz A szkoda, bo myślałam, że sama coś kupię. Jeszcze do niedawna Alverde mogłam kupić w Schleckerze, ale już nie prowadzą tej firmy, przynajmniej w mojej miejscowości.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 10:50   #207
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
pewnie niedlugo nie wytrzymam i i tak sie wybiore do dm-a. niestety nie moge powiedziec, kiedy dokladnie to bedzie... nie jezdze do polski, wiec pake musialabym wyslac stad. trzeba sie liczyc z troche wyzszymi kosztami przesylki niz w polsce... moge sprawdzic, ile to mniej wiecej by wychodzilo (zalezy oczywiscie od wagi, nie wiem ile kilo chcesz nakupic )
hmm... niemiecka poczta podala mi 7 euro za paczuszke ponizej kilograma... a juz 15 euro za taka do 2 kg (niech mi ktos wytlumaczy, jaka w tym logika...?) przy zamowieniu zbiorowym moze uzbiera sie 5 kg i wowczas kosztowaloby to 17 euro przy niezbyt duzych rozmiarach... cos mi to drogo wyglada. musialabym popatrzec u konkurencji
Nie wstrzymuj się, nie można hamować naturalnych żądz!
Strasznie droga ta paczka, tym bardziej, że pewnie więcej niż kilogram się tego zbierze Może uda mi się ponamawiać na zbiorowe zamówienie
Ktoś nie jest chętny?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-07-24 o 10:59
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 10:54   #208
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Z tego co czytałam to Sanoflore to taka prewencja a my potrzebujemy czegoś leczniczego... Już sama nie wiem co wybrać... Dziękuję za propozycje
Jeśli szukasz czegoś przeciwtrądzikwoego i naturalnego to chyba krem Sanoflore to jedyna opcja, ale to faktycznie raczej jako prewencja. Jeśli szukasz czegoś skutecznego i faktycznie przeciwtrądzikowego to w kosmetykach naturalnych nie masz co szukać. Bedziesz musiała sie zwrócić w stronie aptecznych i samorobionych, z aptecznych nie koniecznie mam na mysli dermokosmetyki, a tanie leki bez recepty, co do samorobionych to polecam prościutkie toniki z kwasami w duzych stezeniach.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 10:58   #209
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
W sumie masz całkowitą rację. Przyznaję, że nie zerknęłam na opinie...wybacz A szkoda, bo myślałam, że sama coś kupię. Jeszcze do niedawna Alverde mogłam kupić w Schleckerze, ale już nie prowadzą tej firmy, przynajmniej w mojej miejscowości.
To może skusisz się na zamówienie ze mną?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-24, 13:08   #210
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kotwilka, Hey - dziękuję
Ma któraś porównanie, który olej do włosów jest najlepszy: Sesa, Amla, Vatika? Jak pachną? Zapach utrzymuje się na włosach? Kiedy widziałyście pierwsze efekty?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.