Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 15:43   #3121
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez makie Pokaż wiadomość
pytanie, po jakim czasie od poczatku kuracji skóra stała się sucha?
Nie pamiętam dokładnie, ale po jakimś miesiącu na pewno była sucha, a brałam niewielką dawkę.

Co do kataru - ja żadnego nie mam, nos wręcz wysuszony.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 15:53   #3122
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja od jakiegoś miesiąca mam codziennie krwawienie z nosa

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ja też Został mi niecały miesiąc. A jak stan Twojej buzi? Pojawiają ci się jeszcze jakieś wypryski? U mnie niestety krostki, co pare dni coś wychodzi. Małe, bo małe, ale jednak.
oczywiście że mam wypryski i to dosyć sporo, szczególnie na czole. powiem tak- spodziewałam się większej poprawy ale cóż...nie można mieć wszystkiego, widać moją domeną nigdy nie będzie czysta na 100%buzia. ale cieszę się że skóra pleców znacznie się poprawiła, w sumie od samego początku terapii nie pojawiały się już nowe wypryski. od jakiegoś czasu stosuję Noscar na plecy.

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziś w aptece, kupowałam swoje ostatnie listki Izoteku i pan upomniał mnie, że powinnam równolegle przyjmować kwas omega 3 w tabletkach żeby nawilżać skórę. Słyszałyście o tym? Ja po raz pierwszy, mimo że aptekarz mówił o tym jakby to była najbardziej oczywista rzecz na świecie
Mi przy ostatniej wizycie Pani Dr poleciła brać Oeparol. Pokazywała mi też wyniki najnowszych badać naukowych i było tam napisane że wit E (zawarta z preparatach z kwasami tłuszczowymi) znacznie zmniejsza skutki uboczne retinoidów
__________________
Jeśli czegoś nie lubisz- ZMIEŃ TO. Jeśli nie możesz tego zmienić- ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE.
Maya Angelon



kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 20:29   #3123
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Widać, coś w tym jest, bo ja też brałam oeparol
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 09:37   #3124
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

szczególnie polecam dziewczynom na początku terapii żeby brały takie coś
__________________
Jeśli czegoś nie lubisz- ZMIEŃ TO. Jeśli nie możesz tego zmienić- ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE.
Maya Angelon



kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 10:21   #3125
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Często słysze oeparolu,może się spytam dermy,akurat czekam w kolejce

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 20:57   #3126
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
też ostatnio oglądałam stare zdjęcia i powiem szczerze, że nie widać mocno różnicy w gęstości włosów może to jest spowodowane tym, że przed kuracją włosy cieniowałam. Teraz mam wszystkie równej długości. Zresztą kogo nie zapytam to mówi, ze jakiejś różnicy nie ma w gęstości moich włosów i że przesadzam.
Włosy mniej wypadają więc zaczęłam zapuszczać. Póki co dobrze mi idzie
Jeśli szybko chcesz zapuścić to polecam suplement Vitapil :P mnie nie pomógł na wypadanie podobno dlatego, że po izo źle się przyswaja wit E i przez to włoski wypadają. Vitapil zawiera bombę różnych innych witamin i dużo szybciej rosną po nim włosy naprawde!! Na początku jak zaczynałam zapobiegać wypadaniu przeczytałam właśnie o tym suplemencie i kupiłam z myślą że pomoże, nie pomógł ale włosy przez wakacje 9 cm urosły :O musiałam obciąć bo długość też pomaga bo jak są krótsze to są lżejsze i ogólnie łatwiejsze w pielęgnacji. Kocham długie włosy i naprawde Vitapil jeśli o to chodzi jest świetny :P i niedrogi!! dwumiesięczna kuracja kosztuje około 25 zł. To suplement więc można go kupić przez internet bo nie potrzeba recepty troche haotycznie, przepraszam :P Jeśli kupisz, nie przestrasz się bo to takie wielkie zielone tabletki :P ale naprawdę pomagają
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 08:17   #3127
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

również bardzo polecam Vitapil. Biorę już 2 serię bo wcześniej miałam go 3 miesiące i zrobiłam miesiąc przerwy i zaczęłam znów wiele osób nie wiedząc co stosuję mówiło mi że mam o wiele zdrowsze włosy itp. teraz łykają Vitapil moja mama, siostra, mama i siostra TŻ, moje koleżanki także polecam bo mimo tego że to suplement- jego działanie jest widoczne
__________________
Jeśli czegoś nie lubisz- ZMIEŃ TO. Jeśli nie możesz tego zmienić- ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE.
Maya Angelon



kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 13:27   #3128
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dzięki dziewczyny brałam vitapil od razu po zakończeniu kuracji. Teraz łykam Silicę. Włosy zawsze mi szybko rosły same z siebie a teraz po tych wszystkich specyfikach jeszcze bardziej.
Wrócę do tego co pisałam wcześniej- na zdjęciach faktycznie tak nie widać tego, że mam mniej włosów. Ale ja to czuję. Kiedyś po prostu były takie bardziej zbite, nie wiem jak to określić.
A najgorsze jest to, ze już tyle jestem po kuracji a cały czas wypadają (w ilościach normalnych, ale dla mnie to nie jest normalne skoro nigdy w życiu nie leciały). I pewnie już się to nie zahamuje gdy włosy wypadają z powodu braku witamin czy ze względu na jesień czy wiosnę to pewnie da się z tym coś zrobić. Z telogenowym nie zrobisz nic, nic nie działa i to jest najbardziej dobijające.
na szczęście z cerą nadal super i hiper. Przynajmniej tu jest ok.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

a tak przy okazji, co polecacie na małe blizny? (ale nie te potrądzikowe) oprócz cepanu bo jakoś nie działa. (chyba, że za krótko go używam).
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 15:01   #3129
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny brałam vitapil od razu po zakończeniu kuracji. Teraz łykam Silicę. Włosy zawsze mi szybko rosły same z siebie a teraz po tych wszystkich specyfikach jeszcze bardziej.
Wrócę do tego co pisałam wcześniej- na zdjęciach faktycznie tak nie widać tego, że mam mniej włosów. Ale ja to czuję. Kiedyś po prostu były takie bardziej zbite, nie wiem jak to określić.
A najgorsze jest to, ze już tyle jestem po kuracji a cały czas wypadają (w ilościach normalnych, ale dla mnie to nie jest normalne skoro nigdy w życiu nie leciały). I pewnie już się to nie zahamuje gdy włosy wypadają z powodu braku witamin czy ze względu na jesień czy wiosnę to pewnie da się z tym coś zrobić. Z telogenowym nie zrobisz nic, nic nie działa i to jest najbardziej dobijające.
na szczęście z cerą nadal super i hiper. Przynajmniej tu jest ok.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

a tak przy okazji, co polecacie na małe blizny? (ale nie te potrądzikowe) oprócz cepanu bo jakoś nie działa. (chyba, że za krótko go używam).
A chodzi o rozjaśnienie? Ja za bardzo nie pomogę bo blizn nie mam ale wiem że np z takich naturalnych metod które nie zaszkodzą jest tonik z soku z cytryny: 1 łyżka soku z cutryny na około 200 ml wody. Stosuje od niedawna i jest ok.
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 15:19   #3130
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ewelina_V Pokaż wiadomość
A chodzi o rozjaśnienie? Ja za bardzo nie pomogę bo blizn nie mam ale wiem że np z takich naturalnych metod które nie zaszkodzą jest tonik z soku z cytryny: 1 łyżka soku z cutryny na około 200 ml wody. Stosuje od niedawna i jest ok.
o rozjaśnienie między innymi (a może nawet za rok czy kiedyś zejdzie bo jest malutka) kot mnie mocno ugryzł już jakieś 4 miesiące temu no i właśnie teraz mi została taka mini blizna (ale jest dosyć mocno czerwona).

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

i używam ponad 2 miesiące tego cepanu ale jakiś super rezultatów nie ma.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 18:49   #3131
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam użytkowników i użytkowniczki Ostatnio zacząłem poważnie myśleć o retinoidach, gdyż od 2-3 lat zmagam się z trądzikiem na twarzy (dermatolog mówi że o średnim nasileniu). Na co dzień nie sprawia mi on żadnych problemów, jednak chciałbym się go pozbyć raz na zawsze, zważywszy na to że moja siostra męczy się z nim 6 lat dłużej ode mnie (za 2msc będę miał 17 lat). Po badaniu krwi wyniki nie są najlepsze - bardzo podwyższona kreatynina(?) i dość wysoki poziom cukru (dzień przed badaniem był tłusty czwartek ). Myślicie, że dostanę receptę bez problemu? No i do czego zmierzam, np. siostra nie zdecydowała się do teraz na to leczenie ze względu na koszmarne efekty uboczne. Powiedzcie, jak to wygląda/wyglądało z Wami, bo do teraz mam mieszane uczucia jednak mimo wszystko uważam, że warto spróbować. Acnenormin.
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 19:49   #3132
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wszystko zależy od lekarza,musisz się spytać dermy czy byłaby w Twoim wypadku możliwość leczenia retinolami. Co do skutków ubocznych to każdy reaguje inaczej na ten lek,niektórzy nie mają dokuczliwych efektów ubocznych a inni mają spore.Najczęście lecźeniu towarzyszy suchość skóry i warg więc ważne jest jej nawilżanie.U mnie już 2 miesiąc minął z izo i wszystko jest pod kontrolą,nawilżam skórę i jest ok,wysyp mnie ominął,wyskakują mi nadal pryszcze choć skóra nie jest już tłusta.WYniki badań ok tylko cholesterol i trójglicerydy podwyższone ale nie ma tragedii,co miesiąc mam robione badania

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 20:29   #3133
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Marcys255 wspomniałaś o podwyższonych trójglicerydach. Mogę zapytać ile dokładnie miałaś? i po jakim czasie zbiłaś to? Ja właśnie jutro idę na ponowne badania, bo ostatnim razem miałam aż 280 ! :O
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 07:04   #3134
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
Marcys255 wspomniałaś o podwyższonych trójglicerydach. Mogę zapytać ile dokładnie miałaś? i po jakim czasie zbiłaś to? Ja właśnie jutro idę na ponowne badania, bo ostatnim razem miałam aż 280 ! :O
Zbić nie zbiłam niestety,w styczniu miałam 175 a teraz w lutym 205 ale derma nie kazała się przejmować bo to te tabletki podwższają trójglicerydy i cholesterol

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 09:46   #3135
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny a czy ten vitapil albo silice mozna zazywac w trakcie kuracji ?
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 15:38   #3136
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi derma powiedziała że jakieś 2 czy 3 antybiotyki nie można zażywać przy izo a cała reszta nie szkodzi
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 16:03   #3137
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy ten vitapil albo silice mozna zazywac w trakcie kuracji ?
Nie można dodatkowych preparatów z witaminą A. Silica na pewno witaminy A nie ma (wiem, bo biorę), wydaje mi się, że Vitapil także nie ma, więc spokojnie można brać. A nawet trzeba.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-03-07 o 16:23
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 17:11   #3138
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Chyba też zaczne brać ten Vitapil (wczoraj ściełam 10 cm włosów, tak zniszczone miałam, a i dalej mam troche porozdwajane )
Ale to dopiero po kuracji, bo teraz to mam tych wszystkich tabletek po wyżej uszu . A jeszcze w środe jak byłam u dermy to mi powiedziała, że jeszcze miesiąc, tyle że teraz dawka 10mg co drugi dzień ( a w opakowaniu jest 30 sztuk, wieć wychodzi na to, że będe brała tabletki jeszcze 2 miesiące, bo nie mam zamiaru marnować tabletek) , ale wole już to niż ten głupi trądzik. Już sie zdążyłam przyzwyczaić do gładkiej skóry, nie pamiętam już co to w ogóle jest trądzik mam nadzieje, że już tak zostanie, tylko jeszcze blizn, przebarwień i wągrów trzeba sie pozbyć
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 18:04   #3139
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Nie mogę się doczekać kiedy ja zapomnę o pryszczach,chyba jeszcze poczekam na rezultaty bo biorę dopiero 2 miesiące

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 19:07   #3140
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Nie mogę się doczekać kiedy ja zapomnę o pryszczach,chyba jeszcze poczekam na rezultaty bo biorę dopiero 2 miesiące

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Też sie troche naczekałam, bo poprawe widziałam dopiero w 4/5 miesiącu
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 21:22   #3141
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

TO jeszcze mi troche brakuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 13:19   #3142
makie
Przyczajenie
 
Avatar makie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 18
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja koncze 1szy miesiac, na razie nic specjalnego, cholsterol mi sie torche podniosl :/ mam nadzieje ze mi dawki nie zmniejszy

mialyscie moze tak ze przy dmuchaniu nosa widac czasem krew? chyba mam sluzowki podraznione:/ jakos juz ponad tydzien to widze, a tak to tylko ciut usta wyschniete, twarz sie swieci jak zwykle
makie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 20:35   #3143
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Podbijam, po jakim czasie widać efekty?
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 20:39   #3144
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Podbijam, po jakim czasie widać efekty?
Zależy u kogo, jedni widzą je już po jednym miesiącu, albo i szybciej, a inni tak jak ja pod koniec kuracji, ja takie naprawde duże efekty widziałam dopiero w 5 miesiącu
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 21:25   #3145
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mój kolega, który od jakiegoś czasu bierze Izotek mówi, że pierwsze efekty zauważył po 3tyg/miesiącu, więc mam nadzieję, że i ja będę takim szczęściarzem Zapytam od razu: tabletki trzeba brać podczas jedzenia, lepiej rano czy po obiedzie? Jak się one mają do alkoholu i słońca? Dermatolodzy straszą, kolega uspokaja, może Wy dacie mi pewną i jednoznaczną odpowiedź Postanowiłem robić zdjęcia co tydzień, ciekawe jak to wyjdzie
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 08:17   #3146
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Mój kolega, który od jakiegoś czasu bierze Izotek mówi, że pierwsze efekty zauważył po 3tyg/miesiącu, więc mam nadzieję, że i ja będę takim szczęściarzem Zapytam od razu: tabletki trzeba brać podczas jedzenia, lepiej rano czy po obiedzie? Jak się one mają do alkoholu i słońca? Dermatolodzy straszą, kolega uspokaja, może Wy dacie mi pewną i jednoznaczną odpowiedź Postanowiłem robić zdjęcia co tydzień, ciekawe jak to wyjdzie
Ja biore różnie, zazwyczaj po śniadaniu. Bierz jak tobie wygodnie, to obojętne jak masz tylko jedną tabletke dziennie. Alkohol pare razy mi se zdarzyło napić . Konieczny jest filtr przeciwsłoneczny, szczególnie teraz, kiedy łońce sie robi coraz ostrzejsze.
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 08:39   #3147
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Mój kolega, który od jakiegoś czasu bierze Izotek mówi, że pierwsze efekty zauważył po 3tyg/miesiącu, więc mam nadzieję, że i ja będę takim szczęściarzem
Kwestia bardzo indywidualna. Zależna od "wszystkiego".
Ja pisałam już nie raz, że po miesiącu miałam wysyp, a potem wszystko zaczęło znikać, po 2 miesiącach cera była prawie czysta i tak jest nadal (9 miesiąc). Zostało mi 3 miesiące kuracji (uprzedzam pytania - tak, specjalnie mam taką długą kurację).

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Zapytam od razu: tabletki trzeba brać podczas jedzenia, lepiej rano czy po obiedzie?
Tak, z tłuszczowym posiłkiem (w sensie nie z jabłkiem, tylko pełnowartościowym posiłkiem). Bez różnicy czy rano czy po południu, zresztą może będziesz mieć rozbite dawkowanie na 2 tabletki dziennie.

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Jak się one mają do alkoholu i słońca?
Nie powinno się pić alkoholu. Zależy jeszcze oczywiście od prób wątrobowych, jak ma się kiepskie to nie wolno (nie ma co ryzykować ze zdrowiem), jak w porządku to czasem można sobie pozwolić. Osobiście staram się unikać picia większej ilości alkoholu, ale od czasu do czasu jakieś piwo/dwa czy wino raczej nie zaszkodzą. A dobra. Byłam na dwóch weselach.

Słońca należy unikać. Filtrować się. Akurat tego przestrzegam, mam wystarczająco dużo przebarwień.

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Dermatolodzy straszą, kolega uspokaja, może Wy dacie mi pewną i jednoznaczną odpowiedź
A ile masz lat? Od dawna leczysz trądzik?
Niestety nikt nie da ci jednoznacznej odpowiedzi, ani gwarancji, że izotretinoina nie zaszkodzi i wyleczy trądzik.
Po drugie wymaga też wydania znacznej ilości pieniędzy (leki, badania, wizyty jeśli prywatne) i pewnej dyscypliny (np. trzymania diety, inaczej poleci cholesterol, unikania właśnie alkoholu i słońca). Koledzy którzy brali izo mieli też np. problemy z wysiłkiem (raczej odpada regularna siłownia).

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Postanowiłem robić zdjęcia co tydzień, ciekawe jak to wyjdzie
Hah. Też miałam taki pomysł, ale dosłownie brzydziłam się zrobić zdjęcie "przed", więc teraz zdjęcie "po" nie ma już większego sensu.
Wyobraźcie sobie, że nie mam ŻADNEGO zdjęcia z widocznym trądzikiem. Przez 10 lat. Jeśli już, to zawsze w makijażu z odległości paru metrów.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 12:58   #3148
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Za miesiąc kończę 17 lat, Acnenormin biorę od 4 dni, wcześniej próbowałem szczęścia z Tetralysalem, Isotrexinem i Normaclinem kilkukrotnie, ale bez efektów. Z trądzikiem bywało różnie, na początku (1gim) bagatelizowałem sprawę, ponieważ nie wyglądało to zbytnio poważnie. Mniej więcej rok temu dostałem niezłego wysypu, od tamtego momentu próbowałem leczyć antybiotykami, ale później trochę odpuścił.

Dermatolog na początek poradził brać dwie tabletki dziennie (20 i 10), a leczenie ma trwać 8msc. Na całe szczęście nigdy nie miałem i nie mam problemu z pokazywaniem twarzy na ulicy czy na zdjęciach, na kogoś musiało paść i tutaj nie ma się (wg. mnie) czego wstydzić

Popijam tylko przy okazji, np za miesiąc kolega kończy 18, ja 17 i pomału zastanawiam się co z tym fantem zrobić

Jeśli macie jeszcze jakieś rady piszcie, wielkie dzięki za odpowiedzi
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 13:18   #3149
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, pytanie z innej beczki: czy możecie polecić dobry krem pod oczy? Coś na cienie w szczególności? Przerabiałam już Cliniqua i La Roche Posay, takie sobie są.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 09:13   #3150
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej Nie wiem czy mnie ktoś pamięta, ale od września biorę aknenormin i właściwie kończę, bo zostały mi tylko 33 tabletki, a biorę 3 dziennie. Powiem Wam, że jestem trochę podłamana, bo nie tak sobie wyobrażałam ostatnie dni, czy nawet ostatni miesiąc kuracji. W zasadzie cały czas mi wyskakują pryszcze Także prawdopodobnie u mnie nie podziałała terapia. Derma też mi powiedziała, że to dziwne, że przy dawce 60mg, ciągle mi coś wyskakuje. Poza tym boję się, że jak odstawię całkowicie to wróci wszystko. Nie wiem, ale mam ogromnego doła, bo w sumie to tyle pieniędzy zmarnowane i ciągle to samo A tak wierzyłam, że to pomoże. Jedyny plus, że nie miałam jakichś strasznych skutków ubocznych, jedynie od czasu do czasu bardzo silne migreny, pogorszone wyniki badań no i tradycyjnie skóra wysuszona na wióry.
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.