Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-10, 16:55   #1081
marylinda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 15 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam wszystkie retinoiczki
Za 4 dni od dzisiaj zaczynam kurację izotekiem. Zaczynam od dawki 20 mg/dzień.

Edytowane przez marylinda
Czas edycji: 2013-01-19 o 20:32
marylinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 17:01   #1082
jotuska
Przyczajenie
 
Avatar jotuska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czytając forum nie rozumiem tutaj jednej rzeczy: przy tych wszystkich lekach 'retinodalnych' trzeba chronić wątrobę, a wciąż czytam o różnych innych tabletkach, które w takcie przyjmujecie.
__________________
If you can imagine it, you can create it!
jotuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 17:30   #1083
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jotuska Pokaż wiadomość
Czytając forum nie rozumiem tutaj jednej rzeczy: przy tych wszystkich lekach 'retinodalnych' trzeba chronić wątrobę, a wciąż czytam o różnych innych tabletkach, które w takcie przyjmujecie.
Ja od początku biorę Hepatil, a od jakiegoś czasu Silicę, po tym jak zaczęły mi się sypać paznokcie i wlosy. Myślę, ze wiele osób chroni wątrobę, tylko nie trąbią o tym na prawo i lewo. Nie zaniedbujemy naszych wątrób, o czym zapewne świadczą wyniki przeprowadzanych badań
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 17:47   #1084
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marylinda Pokaż wiadomość
Witam wszystkie retinoiczki
Po 3 miesiącach rozważań i wcześniejszych, bezskutecznych niestety próbach pozbycia się trądziku (tabletki anty, kremy z kwasami, maści apteczne etc.), postanowiłam wytoczyć większe działa.
Za 4 dni od dzisiaj zaczynam kurację aknenorminem. Tabletki na pierwszy miesiąc już kupiłam.
Zaczynam od dawki 20 mg/dzień, ważę 50 kg.
Powodzenia

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez jotuska Pokaż wiadomość
Czytając forum nie rozumiem tutaj jednej rzeczy: przy tych wszystkich lekach 'retinodalnych' trzeba chronić wątrobę, a wciąż czytam o różnych innych tabletkach, które w takcie przyjmujecie.
Retinoidy to nie antybiotyk i aż tak nie dają wątrobie popalić jak np przyjmowany kilka miesięcy tetralysal
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 21:32   #1085
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

postanowiłam spróbować tego kremu bambino, używam chyba z 3 tygodnie i na razie nie zauważyłam jakiegoś zapchania, trochę krostek wyszło mi po świętach (może związane z jedzeniem), a teraz już spokój. jutro wizyta u derm. tak się przyzwyczaiłam do obecnego stanu skóry, żę nie pamiętam już jak wyglądała gdy miałam trądzik, o nim przypominają mi tylko przebarwienia. szkoda, że włosy dalej się sypią i końcówki się rozdwajają (ba, nawet się dzielą na 3) z zapuszczania chyba znowu nici...
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 08:37   #1086
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
postanowiłam spróbować tego kremu bambino, używam chyba z 3 tygodnie i na razie nie zauważyłam jakiegoś zapchania, trochę krostek wyszło mi po świętach (może związane z jedzeniem), a teraz już spokój. jutro wizyta u derm. tak się przyzwyczaiłam do obecnego stanu skóry, żę nie pamiętam już jak wyglądała gdy miałam trądzik, o nim przypominają mi tylko przebarwienia. szkoda, że włosy dalej się sypią i końcówki się rozdwajają (ba, nawet się dzielą na 3) z zapuszczania chyba znowu nici...
Daj znać jak wizyta u derm!
Ja zaczęłam brać biotebal 5mg, może coś pomoże na te włosy, bo już mam świra i widzę prześwity
Aha i zostało mi do wybrania jakieś 1800mg, a po zwiększeniu dawki wyskoczyły mi już 4 nowe syfy, w tym dwa na szyi, a mój trądzik się do twarzy ogranicza. Na początku kuracji też mi coś wyskoczyło na dekolcie, do tej pory mam ślad. Ech
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 11:30   #1087
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Ja od początku biorę Hepatil, a od jakiegoś czasu Silicę, po tym jak zaczęły mi się sypać paznokcie i wlosy. Myślę, ze wiele osób chroni wątrobę, tylko nie trąbią o tym na prawo i lewo. Nie zaniedbujemy naszych wątrób, o czym zapewne świadczą wyniki przeprowadzanych badań
silica coś daje? widzisz poprawę? bo właśnie zauważyłam, że zaczęły mi bardziej wypadać włosy. od zawsze w sumie mi wypadały, ale mam ich dużo, więc nie bardzo się tym przejmowałam, ale teraz jak przeciągnę ręką to dość sporo ich zostaje mi między palcami... ale dopiero w 4 miesiącu kuracji tak mi się zaczęło dziać i myślę, czy nie kupić tej silici.

a co do twarzy to jestem wniebowzięta! nie pamiętam kiedy miałam tak gładką buzię bez żadnych paskudztw zaczynam teraz 5 miesiąc, pare dni temu byłam u dermy, wyniki mam idealne, minimalne skutki uboczne, więc jest cudownie!
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-11, 11:55   #1088
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

U mnie w tym tyg minęły 3 mies od zakończenia a włosy myję co 4ty dzień Wcześniej myłam co drugi
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 14:37   #1089
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Daj znać jak wizyta u derm!
Ja zaczęłam brać biotebal 5mg, może coś pomoże na te włosy, bo już mam świra i widzę prześwity
Aha i zostało mi do wybrania jakieś 1800mg, a po zwiększeniu dawki wyskoczyły mi już 4 nowe syfy, w tym dwa na szyi, a mój trądzik się do twarzy ogranicza. Na początku kuracji też mi coś wyskoczyło na dekolcie, do tej pory mam ślad. Ech
też mam jakieś schizy na punkcie włosów i też szukam czy nie ma prześwitów i porównuje ile inni mają włosów, masakra

Ze stanu buzi była zadowolona, a na włosy przepisała mi znowu coś do wcierania z witaminami. Mówiła, że włosy są teraz w jakiejś tam fazie (nie pamiętam jak to się nazywało) i potem będą odrastać nowe. Nie była w stanie powiedzieć mi kiedy przestaną wypadać bo prorokiem nie jest. Ciekawe ile jeszcze mam czekać, pół roku, może więcej? ;((
Brałam kiedyś Silicę i nic nie pomogła. A włosy myję też tak co 4 dni.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 16:03   #1090
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
też mam jakieś schizy na punkcie włosów i też szukam czy nie ma prześwitów i porównuje ile inni mają włosów, masakra

Ze stanu buzi była zadowolona, a na włosy przepisała mi znowu coś do wcierania z witaminami. Mówiła, że włosy są teraz w jakiejś tam fazie (nie pamiętam jak to się nazywało) i potem będą odrastać nowe. Nie była w stanie powiedzieć mi kiedy przestaną wypadać bo prorokiem nie jest. Ciekawe ile jeszcze mam czekać, pół roku, może więcej? ;((
Brałam kiedyś Silicę i nic nie pomogła. A włosy myję też tak co 4 dni.
Spróbuj ten biotebal może, z tego, co wyżej linkowałam, dowiedziałam się, że na izo włosy mogą wypadać od nadmiaru witaminy a, który obniża poziom enzymu odpowiedzialnego za syntezę biotyny, a niedobór biotyny powoduje łysienie poza tym alko zmniejsza stężenie biotyny we krwi
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 18:23   #1091
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Spróbuj ten biotebal może, z tego, co wyżej linkowałam, dowiedziałam się, że na izo włosy mogą wypadać od nadmiaru witaminy a, który obniża poziom enzymu odpowiedzialnego za syntezę biotyny, a niedobór biotyny powoduje łysienie poza tym alko zmniejsza stężenie biotyny we krwi
łykam Vitapil z biotyną więc nie wiem czy mogę jeszcze osobno brać tą biotynę, czy nie będzie jej za dużo w organizmie? podcięłam włosy, nie było innego wyjścia... znowu muszę czekać 5 mies. żebym miała takie jak miałam teraz...
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-11, 20:00   #1092
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

W Vitapilu jest bardzo mało tej biotyny, ja bym po prostu odstawiła vitapil i wzięła biotebal (300 mikrogramów vs 5 mg )
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 20:19   #1093
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
W Vitapilu jest bardzo mało tej biotyny, ja bym po prostu odstawiła vitapil i wzięła biotebal (300 mikrogramów vs 5 mg )
a mogłabyś napisać ile kosztuje?
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 21:12   #1094
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jotuska Pokaż wiadomość
Czytając forum nie rozumiem tutaj jednej rzeczy: przy tych wszystkich lekach 'retinodalnych' trzeba chronić wątrobę, a wciąż czytam o różnych innych tabletkach, które w takcie przyjmujecie.
Essentiale Forte jedna tabletka dziennie całą kurację. Opróc tego jem łyżkę ostropestu plamistego codzienine rano.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
łykam Vitapil z biotyną więc nie wiem czy mogę jeszcze osobno brać tą biotynę, czy nie będzie jej za dużo w organizmie? podcięłam włosy, nie było innego wyjścia... znowu muszę czekać 5 mies. żebym miała takie jak miałam teraz...
W tym vitapilu to jest biotyny jest tyle, ze mogli jej w ogole nie wkladac ;/

Podobno, PODOBNO fazą uderzeniową biotynny powinno byc 15mg przez pierwsze 2 tygodnie... Później powinno się zmiejszać.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 23:27   #1095
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
silica coś daje? widzisz poprawę? bo właśnie zauważyłam, że zaczęły mi bardziej wypadać włosy. od zawsze w sumie mi wypadały, ale mam ich dużo, więc nie bardzo się tym przejmowałam, ale teraz jak przeciągnę ręką to dość sporo ich zostaje mi między palcami... ale dopiero w 4 miesiącu kuracji tak mi się zaczęło dziać i myślę, czy nie kupić tej silici.

a co do twarzy to jestem wniebowzięta! nie pamiętam kiedy miałam tak gładką buzię bez żadnych paskudztw zaczynam teraz 5 miesiąc, pare dni temu byłam u dermy, wyniki mam idealne, minimalne skutki uboczne, więc jest cudownie!

Włosy mniej wypadają, jednak na kondycję jako tako nie wpłynęła - nadal są suche i się rozdwajają Ale paznokcie? Cymes!! Wcześniej łamały się i rozdwajały (!!) a teraz mam mocne długie paznokcie )
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 00:24   #1096
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Włosy mniej wypadają, jednak na kondycję jako tako nie wpłynęła - nadal są suche i się rozdwajają Ale paznokcie? Cymes!! Wcześniej łamały się i rozdwajały (!!) a teraz mam mocne długie paznokcie )
Wiem, że to nie związane z tematem, ale jesteś Warszawianką? xD Cymes to typowa gwara warszawska :P
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 10:15   #1097
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Beth, w skrócie: 'accutane (czyli izo) nie jest skuteczny w przypadku 'makrozaskórników' (to takie mega dziury w twarzy, nie wiem, jak to po polsku jest), zaburzeń hormonalnych, rozległego zakażenia skóry gronkowcem złocistym. Słabo działa na zmniejszenie ilości zaskórników, więc u pacjentów cierpiących na silny trądzik z przewagą zaskórników otwartych i zamkniętych kuracja izo nie daje wielkich efektów".
Tyle Food & Drugs Administration, czyli główna amerykańska instytucja zajmująca się m.in. dopuszczaniem leków do obrotu

Jeszcze jest o tym, że u pacjentek z PCO kuracja prawdopodobnie będzie nieskuteczna i powinny coś anty-androgenicznego rozważyć (cyproterone acetate)
czy ten trądzik hormonalny mozna jakos wyleczyć? jesli ten hormon na "a" zapomniaam nazwe będe go badać z krwi przy kolejnym badaniu sie okażę podwyższony to czy mozna go jakos wyrównać? czy może trądzik hormonalny to jeszcze jakas inna odmiana niez ten jeden hormon wiecie?

A co do gronkowca - powiedzcie prosze czy któras wie jak rozpoznac czy ma sie tego dziada? bo podwjrzewam że większość z was które birorą izo chyba wymazu nie robiła więc może mozna jakos poznac po objawach i wyglądzie trądziku że to nie gronkowiec??? (albo że może własnie tak?)

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez jotuska Pokaż wiadomość
Czytając forum nie rozumiem tutaj jednej rzeczy: przy tych wszystkich lekach 'retinodalnych' trzeba chronić wątrobę, a wciąż czytam o różnych innych tabletkach, które w takcie przyjmujecie.
ja biore hepatil własnie na ochronę wątroby oraz żurawinę oraz kwas hailuronowy który nawilża skóre od środka - może dlatego póki co nie odczuwam suchości skóry prócz ust.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Powodzenia

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------



Retinoidy to nie antybiotyk i aż tak nie dają wątrobie popalić jak np przyjmowany kilka miesięcy tetralysal
ni te derma mówiła że tetrarysal jest gorszy w skutkach niże izo
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 10:17   #1098
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie związane z tematem, ale jesteś Warszawianką? xD Cymes to typowa gwara warszawska :P
Nie Właściwie to nie wiem czemu tak powiedziałam, rzadko używam tego słowa
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 10:20   #1099
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

no i moje pytanie odnosnie alko - mówi sie że alko obciaża itd itd no i nie powinno sie mieszkac z izo żeby wątroby nie dobijać. Ale jaka ilość jest juz obciążeniem? ja zawsze wieczorem wypijałam lampke wina to mój taki już obyczaj - kłade małą spać, nalewam lapmke wina i sobie saczę przez wieczór. Nie umiem z tego zrezygnowac hahaha (brzmi jak gadanie alkoholiczki hihih) - czy jeśli mam wynikiok to moge sobie ten jeden kielonek pić? przy założeniu że wziełam leki rano??? tak sie ostatnio zastanwiałam.....
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 10:25   #1100
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
no i moje pytanie odnosnie alko - mówi sie że alko obciaża itd itd no i nie powinno sie mieszkac z izo żeby wątroby nie dobijać. Ale jaka ilość jest juz obciążeniem? ja zawsze wieczorem wypijałam lampke wina to mój taki już obyczaj - kłade małą spać, nalewam lapmke wina i sobie saczę przez wieczór. Nie umiem z tego zrezygnowac hahaha (brzmi jak gadanie alkoholiczki hihih) - czy jeśli mam wynikiok to moge sobie ten jeden kielonek pić? przy założeniu że wziełam leki rano??? tak sie ostatnio zastanwiałam.....
Ja brałam tetralysal jak wypadł sylwester, piłam malutko (jeden kieliszek wódki sączyłam do północy, w sumie tylko usta moczyłam) o północy był szampan i potem 2 h spędziłam między kiblem a wyjściem z hotelu tak mi było niedobrze, myślę że jakaś reakcja zaszła. Może z izo jest podobnie
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 10:44   #1101
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
A co do gronkowca - powiedzcie prosze czy któras wie jak rozpoznac czy ma sie tego dziada? bo podwjrzewam że większość z was które birorą izo chyba wymazu nie robiła więc może mozna jakos poznac po objawach i wyglądzie trądziku że to nie gronkowiec??? (albo że może własnie tak?)

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------


ja biore hepatil własnie na ochronę wątroby oraz żurawinę oraz kwas hailuronowy który nawilża skóre od środka - może dlatego póki co nie odczuwam suchości skóry prócz ust.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------


ni te derma mówiła że tetrarysal jest gorszy w skutkach niże izo
Wg mojej dermy w każdym ropnym wykwicie po zrobieniu wymazu wyjdzie gronkowiec, jednak nie jest on przyczyną powstawania trądziku (ciężko mi to wytłumaczyć, mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałam..)

Ja przez całe 6 miesięcy nie brałam nic na wątrobę, a wyniki miałam cały czas dobre, jedynie cholesterol mi podskoczył do 270.

Co do tetralysalu to u mnie tak było.. miałam po nim dość poważne problemy gastrologiczne po izo nic


Jestem 3 miesiące po kuracji, buzia - aż boję się cokolwiek mówić żeby nie zapeszać włosy myję co 3 dni - wcześniej myłam codziennie..

Mam pytanie do dziewczyn po kuracji - czy wasi dermatolodzy przepisali wam na teraz cokolwiek zewnętrznego?
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 10:46   #1102
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ja brałam tetralysal jak wypadł sylwester, piłam malutko (jeden kieliszek wódki sączyłam do północy, w sumie tylko usta moczyłam) o północy był szampan i potem 2 h spędziłam między kiblem a wyjściem z hotelu tak mi było niedobrze, myślę że jakaś reakcja zaszła. Może z izo jest podobnie
Nie, z izo nie jest podobnie, bo to nie jest antybiotyk Lekarze ostrzegają, aby nie pić alkoholu w trakcie kuracji nie dlatego, że lampka wina może Ci zaszkodzić, tylko po to aby ludzie nie myśleli sobie, że skoro nie jest zakazane, to można pić do woli Wszystko w trosce o nasze wątroby. Jeśli wyniki masz ok, to wypicie odrobiny od czasu do czasu nie zaszkodzi. Jeśli w planach masz imprezę, po prostu nie bierz leków tego dnia..po co masz się na zapas martwić
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 10:49   #1103
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn po kuracji - czy wasi dermatolodzy przepisali wam na teraz cokolwiek zewnętrznego?
Moja kazała smarować na zmianę acne dermem i skinorenem, ale ja się nie przykładam za bardzo czasem zapominam:P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 12:13   #1104
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Moja kazała smarować na zmianę acne dermem i skinorenem, ale ja się nie przykładam za bardzo czasem zapominam:P
mi mówiła, że NICZYM mam się nie smarować zewnętrznie i trochę mnie to dziwi. Ale został mi żel Isotrex i stwierdziłam, że go zużyję. Smaruję się nim tak co 2 dni.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 12:36   #1105
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

AlexSandra3, jak Twoja buzia?? Lepiej już?
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 19:07   #1106
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Wg mojej dermy w każdym ropnym wykwicie po zrobieniu wymazu wyjdzie gronkowiec, jednak nie jest on przyczyną powstawania trądziku (ciężko mi to wytłumaczyć, mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałam..)
hmmm ja nie bardzo rozumiem... z tego co wiem gronkowiec jest przyczyną trądziku, może nie każdy ale jest....

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

a co do trądziku hormonalnego - to można go wyleczyć?
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 14:22   #1107
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Nie Właściwie to nie wiem czemu tak powiedziałam, rzadko używam tego słowa
Hihi xD

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
no i moje pytanie odnosnie alko - mówi sie że alko obciaża itd itd no i nie powinno sie mieszkac z izo żeby wątroby nie dobijać. Ale jaka ilość jest juz obciążeniem? ja zawsze wieczorem wypijałam lampke wina to mój taki już obyczaj - kłade małą spać, nalewam lapmke wina i sobie saczę przez wieczór. Nie umiem z tego zrezygnowac hahaha (brzmi jak gadanie alkoholiczki hihih) - czy jeśli mam wynikiok to moge sobie ten jeden kielonek pić? przy założeniu że wziełam leki rano??? tak sie ostatnio zastanwiałam.....
Kochana, szczerze mówiąc... To ja z połową wątroby i braniem izoteku, z alkoholu calkowicie nie zrezygnowalam Byl sylwester, wesele, urodziny, swieta Moja derma powiedziala, ze nic mi sie nie stanie

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Po Tetralysalu mialam 10273519 skutków ubocznych. Po izo nic.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-14, 07:03   #1108
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

czy po izo miałyście bóle mięśni odczuwalne jakby zakwasy? bola mnie ręce i kart i dolna część kręgosłupa. Normalnie jakbym sie nadźwigała i miała zakwasy.... jakie odczucia z bólu mięśni miałyście?
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-14, 14:01   #1109
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Wg mojej dermy w każdym ropnym wykwicie po zrobieniu wymazu wyjdzie gronkowiec, jednak nie jest on przyczyną powstawania trądziku (ciężko mi to wytłumaczyć, mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałam..)
Gronkowiec tak, ale niekoniecznie złocisty. Dopiero jak jest złocisty, to jest przewalone

Beth, robi się wymaz z krosty, nie sądzę, żeby się dało poznać po typie trądziku, czy to gronkowiec. Ja miałam taki wymaz i owszem, wyszedł mi gronkowiec, ale NIE złocisty - czyli nie ten najbardziej parszywy

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
a mogłabyś napisać ile kosztuje?
Chyba około 30 zeta za 30 tabletek po 5mg, czyli kuracja na miesiąc. Też czytałam o tych 15 mg, ale się bałam szczerze mówiąc próbować, choć nikt jeszcze nie określił, czy nadmiar biotyny jest toksyczny

Edytowane przez anu
Czas edycji: 2013-01-14 o 14:00
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-14, 14:59   #1110
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

chodziło mi ile kosztuje badanie krwi tego hormonu)
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.