Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-13, 18:00   #61
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Maga83 Pokaż wiadomość
Berbie ja nie korzystałam z prześcieradła na przewijak, ale mam jedno nowiutkie. Mogę Ci wysłac kiedyś

Wrzucam na chwilę Olusia i stawiamy kawkę, herbatkę winko, mleczko co kto chce. No i ciacho oczywiście
rozpuszczacie mnie
Oluś 100 lat!
0
Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
dziewczyny- któraś może wysłać mi luteinę- chyba pójdę do gina dopiero w sobotę (jeżeli jutro się nie uda), myślicie , że bez usg mogę brać luteinę?
ewentualnie będę prosiła o jodit jeśli, któraś ma (mam pół roku po terminie ale wczoraj zażyłam...), jutro idę przesunąć termin do endo który miałam na kwiecień- ciekawe czy się uda....
ja ci jutro rano wyśle jodit, eutheryx i luteinę
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 18:00   #62
wadera4
Wtajemniczenie
 
Avatar wadera4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 141
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Maga83 Pokaż wiadomość
Wrzucam na chwilę Olusia i stawiamy kawkę, herbatkę winko, mleczko co kto chce. No i ciacho oczywiście
Winko winko i ciacho

Sto lat Olusiu



Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
Jestem w domku!!! Gdybym mogla sie schylac to ucalowalabym ziemię mam lezec z tylkiem do gory do końca ciazy, czyli mam nadzieję ze do 20 kwietnia.
Tylko leż i odpoczywaj jak masz przykazane bo inaczej
__________________

Są groby uwiecznione tylko wspomnieniem, na których wciąż tli się płomień rozpaczy.
wadera4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 18:04   #63
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
ja ci jutro rano wyśle jodit, eutheryx i luteinę
BERBIE- euthyox mam - wzięłam wczoraj od koleżanki cały listek, nim zużyję to albo dostanę się na wizytę do endo albo gina poproszę o receptę
jeśli możesz rano posłać priorytetem będę wdzięczna
a Ty bierzesz luteinę nadal? wystarczy Ci?
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 18:06   #64
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
BERBIE- euthyox mam - wzięłam wczoraj od koleżanki cały listek, nim zużyję to albo dostanę się na wizytę do endo albo gina poproszę o receptę
jeśli możesz rano posłać priorytetem będę wdzięczna
a Ty bierzesz luteinę nadal? wystarczy Ci?
jeszcze biore ale już niedługo będę odtsawiać, nie bój się starczy mi spokojnie. wyslę jutro z rana piorytetem.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 18:06   #65
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
Jestem w domku!!! Gdybym mogla sie schylac to ucalowalabym ziemię mam lezec z tylkiem do gory do końca ciazy, czyli mam nadzieję ze do 20 kwietnia.
super wieści

Cytat:
Napisane przez Maga83 Pokaż wiadomość

Wrzucam na chwilę Olusia i stawiamy kawkę, herbatkę winko, mleczko co kto chce. No i ciacho oczywiście
wszystkiego najlepszego dla Olusia ale ten czas leci

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
dziewczyny- któraś może wysłać mi luteinę- chyba pójdę do gina dopiero w sobotę (jeżeli jutro się nie uda), myślicie , że bez usg mogę brać luteinę?
ewentualnie będę prosiła o jodit jeśli, któraś ma (mam pół roku po terminie ale wczoraj zażyłam...), jutro idę przesunąć termin do endo który miałam na kwiecień- ciekawe czy się uda....
Możesz i chyba nawet powinnaś ja mam zaleconą w każdym cyklu w drugiej połowie - to na wypadek ewentualnej ciąży
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 18:33   #66
ewel28
Rozeznanie
 
Avatar ewel28
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 924
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Inutil jak możesz to dopisz u mnie: Laura ur. 04.06.2013r. No i wiek 26lat
Sto lat dla Olusia
Inutil okropne podejście lekarza co do recepty
Co do pieluch to my używamy tylko pampersow, w dadach jest jednak mokra pupa, bo wolno się wchłania Kupki mała zazwyczaj robi na nocnik więc i tak już jest oszczędność
Jana super, że jesteś już w domu
Barbie prześcieradełka mamy dwa, z przewijaka mało korzystałam, ale jak już to i tak kładłam podkład jednorazowy Co do kołderki to my używamy od jakiś 3miesiecy, wcześniej mieliśmy śpiworek, ale odkąd mała zaczęła się przemieszczać to go nie toleruje
U nas gorsze dni i wieczory, chyba będą zęby do górnego dziąsła czasami nie da się dotknąć jak chcę jej posmarować żelem No i to nieszczęsne stawanie, wieczorem po kąpieli pomimo, że jest strasznie zmęczona zamiast spać ciągle staje Muszę ją brać na ręce i lulać Tak ładnie mi zasypiała, nie chcę żeby się przyzwyczaiła do kołysania przed snem, bo w dzień tylko tak zasypia
__________________
Laura
Maks[*]
ewel28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 18:42   #67
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
Jestem w domku!!! Gdybym mogla sie schylac to ucalowalabym ziemię mam lezec z tylkiem do gory do końca ciazy, czyli mam nadzieję ze do 20 kwietnia.
odpoczywaj

Cytat:
Napisane przez Maga83 Pokaż wiadomość
Wrzucam na chwilę Olusia i stawiamy kawkę, herbatkę winko, mleczko co kto chce. No i ciacho oczywiście
może być winko
Jaki śliczny Oluś

Cytat:
Napisane przez rena5 Pokaż wiadomość
Jojla aż oplułam monitor




Jestem beznadziejna - siedzę w domu od czwartku, fakt, że nie czuję się jak nowo narodzona ale miałam w planie choć trochę pracy napisać a ja nic... i w efekcie jutro już do pracy i z wyrzutami sumienia Miałam wenę między świętami a nowym rokiem a teraz Jedyny pozytyw to, że trochę posprzątałam byle nie siadać do pisania...
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 18:55   #68
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
i straszę pewnie nim Krzysia
albo robisz mu pierwszy plac zabaw

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44588028]
Ja chusteczek Huggies nie lubię, bo się drą :P Wolę Lidlowe
(...)
Inutil właśnie mi uświadomiłaś, że Artuś nie ma ani jednego pieprzyka na ciele. Ciekawe, kiedy takie rzeczy wychodzą...
(...)
Pokrowce na przewijak mam jednorazowe, z Rossmanna. Kiedyś były w Biedrze, ale chyba wyszły.[/QUOTE]
każdy ma jakieś swoje upodobania. my tak mało używamy, że mam jeszcze 3pak który kupiła babcia przed urodzeniem T. do torby ostatnio kupiłam w Ross takie małe 15 sztukowe. zawsze to lżej

T. dopiero niedawno dostał pieprzyki. całe dwa. takie mini-tyci. na nóżkach. zaznaczone, która taty, która mamy

Mimo, że mam frotowe to też na wierzch kładłam (jak był mniejszy) te jednorazówki. U nas nie były jednorazówkami . albo były do jakiejś przygody
tych biedronkowych nie ma w stałej sprzedaży (u nas). jak są jakieś promo dziecięce to się cudownie objawiają.

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
jaki rozmiar pwoienien być pierwszego śpiworka?
a ile pieluszek flanelowych trzeba?
one mają najczęściej albo wagę albo oznaczenie miesięczne - jak ciuszki. pierwszy mieliśmy chyba 0-6 (miesiąc).
kupiłam kilka flaneli(10?). ale ja miałam sporo (wszystkich wycieraczy), bo miałam ulewające dziecko. więc podkładałam i w łóżeczku, i w wózku, i na macie na której leżał.
w sumie dużo za dużo

Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
Jestem w domku!!!
super wieści!!!

Cytat:
Napisane przez Maga83 Pokaż wiadomość
i stawiamy kawkę, herbatkę winko, mleczko co kto chce. No i ciacho oczywiście
piękniutki Jubilat! słodki blondasek

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
pani- jaka waga (heh-u Ciebie również śmietanka)
, u mnie to chyba częstość przystawiania (jednak dziecko w jego wieku nie powinno aż tyle razy jeść --> żarłok... po mamusi)

Cytat:
Napisane przez ewel28 Pokaż wiadomość
Kupki mała zazwyczaj robi na nocnik więc i tak już jest oszczędność
: eeek: masz torpedę rozwojową....k laski:
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015


Edytowane przez pani22ka
Czas edycji: 2014-01-13 o 18:57
pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:09   #69
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez ewel28 Pokaż wiadomość
Inutil jak możesz to dopisz u mnie: Laura ur. 04.06.2013r. No i wiek 26lat
może napisz jej na priv bo może nie wyłapać w wiadomościach
anitki i jana proszę tez napiszcie swoje dane inutil

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Mimo, że mam frotowe to też na wierzch kładłam (jak był mniejszy) te jednorazówki. U nas nie były jednorazówkami . albo były do jakiejś przygody
moze głupie pytanie, ale po co aż tyle ochron na przewijak, przecież on jest raczej śliski i da się wytrzeć
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:15   #70
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Maga śliczny Oluś

Ewel Twoja Laura jest zaledwie miesiąc starsza od Artka, a niesamowity jest między nimi przeskok...

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
przegapiłaś chyba to, że od samego początku mówimy do brzuszka Krzyś czasem Karolinka. płeć jeszcze nie znana.

Dzięki za odpowiedzi ale od razu nasuwają mi się kolejne pytania.
jaki rozmiar pwoienien być pierwszego śpiworka?
a ile pieluszek flanelowych trzeba?
Ja mam śpiworek na 6-12 m-cy, kupiłam w lumpie i nawet nie szukałam innego. A potem kupiłam na all jakiś niby standardowy i jest za duży i jeszcze ma zapięcie zaraz pod brodą takie, co się boję, że Artek urwie :/

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
każdy ma jakieś swoje upodobania. my tak mało używamy, że mam jeszcze 3pak który kupiła babcia przed urodzeniem T. do torby ostatnio kupiłam w Ross takie małe 15 sztukowe. zawsze to lżej

T. dopiero niedawno dostał pieprzyki. całe dwa. takie mini-tyci. na nóżkach. zaznaczone, która taty, która mamy

Mimo, że mam frotowe to też na wierzch kładłam (jak był mniejszy) te jednorazówki. U nas nie były jednorazówkami . albo były do jakiejś przygody
tych biedronkowych nie ma w stałej sprzedaży (u nas). jak są jakieś promo dziecięce to się cudownie objawiają.

U nas też nie są jednorazówkami Jak był mniejszy, to były kilkurazówkami, teraz są kilkunasto-kilkudziesięciorazówkami

Oglądałam przed chwilą Zlatana, jak odbierał jakąś nagrodę piłkarską :P
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:20   #71
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Barbie Na przewijak lepiej coś położyć bo przecież zimny jest.
My też mamy 2 prześcieradła i troche to mało.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 19:39   #72
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Barbie Na przewijak lepiej coś położyć bo przecież zimny jest.
My też mamy 2 prześcieradła i troche to mało.
aha, no i wszystko jasne.

a bawełna na pokrowiec na przewijak może być?
chyba starczy mi materiału na 3 przescieradła, bo dochodzę do wniosku, że póki co poscieli nie będę szyła. uszyję patchworkowy kocy i kupię śpiworek. posciel zamówię od kogoś w prezencie.
a jeszcze czy ochraniacze na szczebelki się u was sprawdziły?
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:43   #73
ciociami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 315
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Witam sie I ja w nowym watku.

Tyle piszecie ze nie nadazam.

Sto lat dla OLUSIA jaki przystojniak no no.
Bedzie łamał kobiece serca.

Jana super ze w domku.

Measiu nic mi nie mow o lekarzach tutaj.
Jak pojechalam z brakiem ruchow u malych to godzine czekalam na lekarza.
Dobrze ze tż taki spokojny bo ja chcialam napier......ć polożnej.

U nas rozejm. Czekam na rozmowe. Mam nadzieje ze sie doczekam.
Ktoras sie pytala ile tż ma lat w tym roku 40.
Chyba ma chłop kryzys wieku sredniego.
Dobrze ze on tu nie zaglada.

A propo trafionych komplementow to ja kiedys zostalam wzieta za wnuczke mojego taty. Mina mojego ojca bezcenna.
__________________
Aniołki
7 lipiec 2012(8tc)
2 maj 2013(30tc)
ciociami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:44   #74
Maga83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 225
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Ja na przewijak używam podkładów z rossmanna. Zwłaszcza przy chlopcu to jest na początku zbawienie. Teraz taki podkład na wiele dłużej nam starcza

Ewel jak nauczylas Laure tak szybko na nocnik siadać?
__________________

Maga83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:46   #75
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

co do kompelmentów raz jak pojechałam do tż dziadków, on wysiadł pierwszy z samochodu ja szłam za nim to się jego babcia spytała "co to za mały chłopczyk z tobą przyjechał"?
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:51   #76
natalia_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 136
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

witam
i ja się melduję oby dla każdej z Was był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez Maga83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuje bardzo w imieniu Olka za życzenia
Później wstawie jakieś zdjęcie bo teraz Olek po mnie chodzi
sto lat słodziak
Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
w końcu przybrałam się i zamówiłam filc. niestety w moim miescie nie ma w sprzedaży takich rzeczy
mamuśki podpowiedzcie mi:
ile prześcieradeł trzeba mieć dla malucha?
czy któraś z was używa kołdry w łóżeczku dziecka? bo z tego co czytam większość chyba preferuje śpiworki do spania.
czy macie jakieś materiałowe pojemniki wiszące na łóżeczku? jak tak to jakie się u was sprawdziły?
z jakiego materiału macie pokrowce na przewijak?ile sztuk trzeba?
2 prześcieradła do łóżeczka
kołdry nie mamy, mój syn do dziś nie toleruje nic. Jak go przykryję to do 2 min jest obudzony
u nas pojemniki były z ikei plastikowe
- 2 froterowe prześcieradełka na przewijak, przydałby się jeszcze jeden

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość



Po wizycie u endo kupiłam dla mojej córeczki pierwsze body i nie mogę się przestać w nie wpatrywać




Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
Jestem w domku!!! Gdybym mogla sie schylac to ucalowalabym ziemię mam lezec z tylkiem do gory do końca ciazy, czyli mam nadzieję ze do 20 kwietnia.

zdrówka dla Was
__________________
5.01.2011[*]
08.03.2015[*]

Mikołaj 19.11.2011
natalia_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:05   #77
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

ja tylko tak na szybko....u mnie w miarę ok, czekamy nadal a tych testów nie mam brać pod uwagę bo skoro plamiłam to one są nie ważne bo podczas @ i plamienia lh jest wysokie i tak miało wyjść! czekamy nadal, w piątek wizyta....
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:10   #78
ewel28
Rozeznanie
 
Avatar ewel28
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 924
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Maga Mała dostała nocnik od babci na mikołaja taki http://tegababy.pl/p/nocnik-krzeselko-safari/ i jak w miarę stabilnie siedziała to zaczęłam ją sadzać Wiem kiedy robi kupę i staram się ją wysadzać, czasem nawet siku zrobi Ogólnie podoba się jej siedzenie i nie ucieka Ponoć ja w jej wieku też już robiłam na nocnik
__________________
Laura
Maks[*]
ewel28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:12   #79
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
co do lekarzy, to ja jestem bardzo niezadowolona. ale nie wiem jak znaleźć dobrego pediatrę - nie prywatnie - bo prywatnie to chyba ostatnio trafiliśmy na dobrą babkę.
Zresztą w naszej przychodni nie tylko pediatra taki - lekarze to samo - kilka razy mieliśmy z tż sytuację gdzie się nie popisali - a chodzimy sami naprawdę rzadko. Nie wiem co zrobić.

Ja szukam dermatologa dziecięcego. Bo Julek ma nieładny pieprzyk na plecach, który ostatnio dostał brzydką otoczkę i się powiększył i chcę jak najszybciej to komuś pokazać (pediatra przy badaniu nie zwróciła uwagi (a osłuchiwała go dzisiaj) - i wydaje mi się, że przy dotyku go boli. Mam już czarne wizje. Od tygodnia nie mogę się dodzwonić do poradni a nie mam jak jechać chyba zostanie nam iść prywatnie, bo jak już się dodzwonię to pewnie terminy będą na wiosnę.
ja przestałam z J. chodzić do przychodni, bo nie było z kim rozmawiać, pediatra zupełnie się nie interesowała dzieckiem chodziłam na szczepienia tylko, w końcu okazało się, że jest nowa pediatra, powolna, opóźnienie na szczepieniu pół godziny, kolejka, tłumy, ALE zainteresowana dzieckiem, wypyta. byłam 2 razy u niej choć ciężko się dostać bo rzadko przyjmuje, dała J. skierowanie na morfo i poziom żelaza bo pytałam czy dobrze żywię, a wg niej jak mam jakiekolwiek wątpliwości to badania (wcześniej nie szło dostać jakiegokolwiek skierowania). Jednak jak chcę do niej zapisać J. to w rejestracji wywracają oczami i proponują innego pediatrę

jak napisałaś o pieprzyku przypomniałaś mi, że ja muszę popytać jakiegoś lekarza o pieprzyk Jakuba. urodził się ze sporym pieprzykiem na nodze (sporym jak na noworodka, bo miał ok 2mm i był bardzo widoczny), wydaje mi się, że troszkę rośnie razem z nim. nie boli go, nic się nie dzieje, do tej pory żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
mamuśki podpowiedzcie mi:
ile prześcieradeł trzeba mieć dla malucha?
czy któraś z was używa kołdry w łóżeczku dziecka? bo z tego co czytam większość chyba preferuje śpiworki do spania.
czy macie jakieś materiałowe pojemniki wiszące na łóżeczku? jak tak to jakie się u was sprawdziły?
z jakiego materiału macie pokrowce na przewijak?ile sztuk trzeba?
ja mam 3
kołdry używam w dzień, na noc tylko śpiworki
nie mam żadnych pojemników, wszystko na szafce obok łóżeczka
pokrowce miałam bawełniane, 2

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44588028]Pokrowce na przewijak mam jednorazowe, z Rossmanna. Kiedyś były w Biedrze, ale chyba wyszły.[/QUOTE]

w biedrze bywają tylko jak są promocje, to nie jest regularny towar. warto robić wtedy porządne zapasy bo wg mnie są lepsze niż z rossmanna.

a, teraz w ross są albo mają być (dzisiaj gazetkę oglądałam i nie pamiętam) podkłady za 8.99 jeśli ma się kartę rossnę.

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi ale od razu nasuwają mi się kolejne pytania.
jaki rozmiar pwoienien być pierwszego śpiworka?
a ile pieluszek flanelowych trzeba?
śpiworek 0-6 m-cy, najczęściej jest rozmiarówka na wiek, czasem jak w ubrankach 56, 62 czy jakoś tak co któryś rozmiar, ale nie trafiłam na takie jeszcze.

ja mam 5 flanelowych i w zupełności wystarcza. teraz już nie używam, w lecie robiły za kołderkę, na samym początku podkładałam pod główkę.

za to tetry mam minimum 20 sztuk i nie żałuję żadnej kupionej. na początku zastanawiałam się po co mi tyle bo J. mało ulewał, ale przy jedzeniu okazało się, że sporo tetry idzie. J. spał z pieluszką, w upalne dni robiła za kołderkę, czasem robi za śliniak, podkładam pod buzię jak J. pije, wycieram zaplutą buzię...

Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
Jestem w domku!!! Gdybym mogla sie schylac to ucalowalabym ziemię mam lezec z tylkiem do gory do końca ciazy, czyli mam nadzieję ze do 20 kwietnia.


Cytat:
Napisane przez Maga83 Pokaż wiadomość
Wrzucam na chwilę Olusia i stawiamy kawkę, herbatkę winko, mleczko co kto chce. No i ciacho oczywiście
słodziak

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
jutro idę przesunąć termin do endo który miałam na kwiecień- ciekawe czy się uda....
mów, że w ciąży jesteś, powinno być łatwiej
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 20:13   #80
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez jojla Pokaż wiadomość
Jedyny pozytyw to, że trochę posprzątałam byle nie siadać do pisania...
podczas sesji czy pisania mgr miałam błysk w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
ale po co aż tyle ochron na przewijak, przecież on jest raczej śliski i da się wytrzeć
tak jak dziewczyny napisały - zimny. Ty będziesz mieć letnie dziecko i zawsze jakaś podkładka się przyda. Maluszek się nie poci jakoś wybitnie, ale tak czy siak milej na bawełnie.
były takie przebieranki gdy kilka podkładów szło sik za sikiem lub grubszy kaliber

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44590286]
Ewel Twoja Laura jest zaledwie miesiąc starsza od Artka, a niesamowity jest między nimi przeskok... [/QUOTE]nie wspominając o jeszcze starszym Torresie... też Laura go przeskok'uje

a! to SE przejrzę portale sportowe ()


Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
posciel zamówię od kogoś w prezencie.
a jeszcze czy ochraniacze na szczebelki się u was sprawdziły?
na pościel będzie czas... pamiętaj że masz letniego Krzysia. myślę, że rożkiem opędzicie
u nas się sprawdziły/sprawdzają. moja syna mocno ruchliwa

Cytat:
Napisane przez ciociami Pokaż wiadomość
Chyba ma chłop kryzys wieku sredniego.


Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
babcia spytała "co to za mały chłopczyk z tobą przyjechał"?
oplułam monitor
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:22   #81
Maga83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 225
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
co do kompelmentów raz jak pojechałam do tż dziadków, on wysiadł pierwszy z samochodu ja szłam za nim to się jego babcia spytała "co to za mały chłopczyk z tobą przyjechał"?
__________________

Maga83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:23   #82
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
moze głupie pytanie, ale po co aż tyle ochron na przewijak, przecież on jest raczej śliski i da się wytrzeć
właśnie, śliski. jak na śliski przewijak położysz śliski podkład do przewijania to nie będzie to dobre połączenie, musi być coś jeszcze. bawełniany miałam po to, żeby nie było zimno, żeby móc przebrać na nim dziecko. podkład się zwija i nadaje się tylko do przewijania, a czasem chciałam po prostu położyć J. na odpowiedniej wysokości i pobawić się z nim, pogadać, wtedy na bawełnianym.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44590286]Ewel Twoja Laura jest zaledwie miesiąc starsza od Artka, a niesamowity jest między nimi przeskok... [/QUOTE]

jest też młodsza od J. a więcej potrafi...

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
a jeszcze czy ochraniacze na szczebelki się u was sprawdziły?
nie mieliśmy. na początku nie kupowałam bo nie widziałabym J. w łóżeczku leżąc na łóżku, musiałabym wstawać, teraz wydaje mi się, że wściekł by się nie widząc nic po bokach.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:24   #83
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
w końcu przybrałam się i zamówiłam filc. niestety w moim miescie nie ma w sprzedaży takich rzeczy
mamuśki podpowiedzcie mi:
ile prześcieradeł trzeba mieć dla malucha?
czy któraś z was używa kołdry w łóżeczku dziecka? bo z tego co czytam większość chyba preferuje śpiworki do spania.
czy macie jakieś materiałowe pojemniki wiszące na łóżeczku? jak tak to jakie się u was sprawdziły?
z jakiego materiału macie pokrowce na przewijak?ile sztuk trzeba?
Ja mam 2 prześcieradełka.Kołdry nie używam,Domiś śpi w rożku.
Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość

Po wizycie u endo kupiłam dla mojej córeczki pierwsze body i nie mogę się przestać w nie wpatrywać

Cytat:
Napisane przez jojla Pokaż wiadomość



z Twoich postów bije taki cudowny spokój i radość a jak wizyta teściów?

Dobrze,wszyscy wypuczyli młodego
Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
Jestem w domku!!! Gdybym mogla sie schylac to ucalowalabym ziemię mam lezec z tylkiem do gory do końca ciazy, czyli mam nadzieję ze do 20 kwietnia.
Oszczedzaj się.
Cytat:
Napisane przez Maga83 Pokaż wiadomość

Wrzucam na chwilę Olusia i stawiamy kawkę, herbatkę winko, mleczko co kto chce. No i ciacho oczywiście
Cudowny
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:30   #84
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
na pościel będzie czas... pamiętaj że masz letniego Krzysia. myślę, że rożkiem opędzicie
u nas się sprawdziły/sprawdzają. moja syna mocno ruchliwa
jakieś wskazówki odnośnie wyboru rożka?

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

dziewczyny czy możecie mi polecić rodzaj materaca na łóżko? takie normalne małżeńśkie. musimy wymienić materiał, ma 5 lat, ale jest strasznie wygnieciony.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:48   #85
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Ja tylko na chwilę, przydałoby mi się samej przejść do lekarza, ale nie wiem czy jest sens. Od jakiegoś czasu coś się dzieje z moim żołądkiem :/

Zebra a mówiłaś, że jesteś w ciąży? Bo ponoć w ciąży powinni Cię przyjąć bez żadnej kolejki (wiem, że mój gin tak robi w przychodni). I bez rejestracji nawet.

Berbie nie wysłałam tej luteiny (wstyd mi ) wczoraj byliśmy cały dzień w gdańsku. A dziś rano na szczepienie i musiałam szybko wracać do domu (a na pocztę mam kawałek). Więc ją mam i mogę wysłać albo Tobie ale Zeberce. Jutro muszę coś załatwić dla tż w mieście i będę bez Jula jechać, to zahaczę o pocztę. Dajcie znać.
__________________
[*] 10.01.2011
[*] 10.03.2015
inutil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:48   #86
kooocur
Zakorzenienie
 
Avatar kooocur
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7 685
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Ja jak zwykle wbić się nie umiem, a może tak ma być..

Zeberka- bardzo się cieszę!!!
__________________
03.06.12 Aniołek Marysia

Jestem odbiciem Twojego serca, mamo!

Synuś
kooocur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:53   #87
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

może lepiej zeberce. ja jak jej wyślę to mam jeszcze zapas na miesiąc, a chyba już i tak mi lekarz każe odstawić.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:01   #88
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Barbie kołuderkę (nie wiem jak to sie pisze bo od zawsze nie umiem tego słowa i nie jestem w stanie się nauczyć ) mam ale jest duża i boje się że Kamiś się nią zakryje także do dziś użyta może dwa razy za to polecam duży gruby kocyk, na nim Kamiś śpi a teraz pod nim-zależy od pogody.
o taki: http://allegro.pl/duzy-koc-kocyk-akr...856511027.html
Śpiworka nie kupuj bo noworodki sie nie rozkopują więc spokojnie będzie spać w beciku lub pod kocykiem, czy na brzuszku mamusi

a prześcieradła na przewijak mam dwa i nie wystarczają, żałuje że nie kupiłam trzech.

Maga super Oluś iii... wygląda na bardzo grzecznego
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:03   #89
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

od razu moim zdaniem lepiej wygląda nasza lista. jest czytelna.

właśnie objawił się ciążowy kalafior zamiast mózgu, nabalsamowałam ciało mleczkiem do demakijażu
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:07   #90
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
od razu moim zdaniem lepiej wygląda nasza lista. jest czytelna.

właśnie objawił się ciążowy kalafior zamiast mózgu, nabalsamowałam ciało mleczkiem do demakijażu
mnie też się ta lista teraz podoba! przynajmniej coś z niej wiadomo

dobra jesteś!
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 21:29:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.