Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-25, 23:08   #1
scaredofrumours
Rozeznanie
 
Avatar scaredofrumours
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: hmm.
Wiadomości: 629
Unhappy

Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...


witam wszystkie wizazanki. pisze, bo w sumie nie mam sie komu wyzalic. jestem mloda, jeszcze do czasu pelna zycia, zwariowana. dlaczego do czasu?
jakis czas temu, tj. ok. 2 miesiecy temu zauwazylam ze moje samopoczucie pogarsza sie. wczesniej miewalam czeste bole glowy, omdlenia, oslabienie - ale wmawialam sobie 'wkoncu jestem czlowiekiem, kazdy czasem moze gorzej sie poczuc'.. teraz jest jeszcze gorzej. czesto slabne, nie mam apetytu, a temperatura waha sie od 34-35 stopni.. mam wrazenie ze schudlam, czesto mam zawroty glowy. od 4 miesiecy mam bardzo nieregularna miesiaczke, teraz nie mam ej wcale.
ok 3 tygodnie temu moja twarz zmienila sie.. opuchnela, stracila blask, poszarzala.. wyskoczylo mi na niej mnostwo bolacych guzow, pryszczy, plam, z czym nigdy nie mialam do czynienia.
paznokcie zaczely sie lamac, uzywalam odzywki przez jakis czas wiec z tym nie mam juz problemu.
wykrylam guza w kazdej z piersi, ktore bardzo bola i sa duze podczas okresu, podczas reszty dni sa one mniejsze i nie bola prawie wcale.
co najgorsze - zaczely wypadac mi wlosy.. sa oslabione, brak im witalnosci, nie chca sie ukladac. jednym zdaniem, dzieje sie cos niepokojacego.
moze ktos mial cos podobnego i wesprze mnie na duchu.. bede wdzieczna
scaredofrumours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 23:19   #2
Mikadoo
Rozeznanie
 
Avatar Mikadoo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z Polski
Wiadomości: 774
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Hej, koniecznie idź do lekarza i poproś o zrobienie badań, póki co może pomyśl nad kupieniem multiwitaminy, może po prostu brakuje Ci składników mineralnych witamin, żelaza nie wiem, nie jesteśmy lekarzami i nie postawimy CI przecież diagnozy dlatego proszę Cie idź do lekarza rodzinnego...

mam jeszcze do Ciebie pytanie, czy w ciągu ostatnich miesięcy wydarzyło się coś niezbyt przyjemnego dla Ciebie? może masz jakieś problemy? być może to jest reakcja Twojego organizmu na stres...

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

jeżeli chodzi o guzy, to być może tylko tkanka tłuszczowa, również jakiś czas temu miałam podobny problem... ginekolog wykryła u mnie guza ale na szczęście okazało się, że to nic groźnego

a TY nie zadręczaj się tylko jak najszybciej zrób badania
__________________
Mikadoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 23:20   #3
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Zaczynasz być wrakiem człowieka, dzieje się wszystko co najgorsze a Ty boisz się badań?

A umrzeć się nie boisz?

Nie chcę Cię straszyć, ale Tobą wstrząsnąć. Wcześnie zdiagnozowana niemal każda choroba jest wyleczalna. Późno zdiagnozowana może być tylko ogłoszonym wyrokiem.

Przemyśl to kilka razy a potem łap telefon i umawiaj się do lekarza.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 23:27   #4
scaredofrumours
Rozeznanie
 
Avatar scaredofrumours
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: hmm.
Wiadomości: 629
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

mikadoo; nic az tak powaznego sie raczej nie wydarzylo..

moze podpowiecie mi jakie badania powinnam zrobic? nie mam nawet 18 lat..
__________________


Take my hand, close your eyes.


When you're right here, I'm a rocketeer, let's fly...

scaredofrumours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 23:36   #5
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Cytat:
Napisane przez scaredofrumours Pokaż wiadomość
mikadoo; nic az tak powaznego sie raczej nie wydarzylo..

moze podpowiecie mi jakie badania powinnam zrobic? nie mam nawet 18 lat..
Jak nie masz 18 lat to powiedz rodzicom. Porozmawiaj z nimi.

Na dobry początek morfologia, badania moczu i ginekologiczne (ten zanik miesiączki). O reszcie moim zdaniem zdecyduje lekarz.

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

I dodając z objawów może to być ostra anemia (miałam podobnie), ale może to być coś zupełnie innego. Dlatego zbadaj się jak najszybciej.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 23:37   #6
littlecherrish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 51
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Oczywiscie idz do lekarza bo moze to byc cos nie tak z hormonami <np. tarczyca> ale jednak posluchaj sie kogos kto sie na tym zna wiec koniecnzie myk myk do lekarza. Pozdrawiam i mam nadzieje ze syzbko z tego wyjdziesz Glowa do góry
littlecherrish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 23:55   #7
scaredofrumours
Rozeznanie
 
Avatar scaredofrumours
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: hmm.
Wiadomości: 629
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

czy przy pierwszej wizycie i takich objawach konieczne jest badanie ginekologiczne?
na badania pojde w poniedzialek.
__________________


Take my hand, close your eyes.


When you're right here, I'm a rocketeer, let's fly...

scaredofrumours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 23:56   #8
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Koniecznie powiedz rodzicom, niech mama Ci pomoże, lekarz najpierw internista, on stwierdzi jakie badania zrobić, ew. skierowania do lekarzy da.
Nie bój się badań! Im wcześniej wykryta choroba tym szybciej można się jej pozbyć!
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 00:05   #9
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Cytat:
Napisane przez scaredofrumours Pokaż wiadomość
witam wszystkie wizazanki. pisze, bo w sumie nie mam sie komu wyzalic. jestem mloda, jeszcze do czasu pelna zycia, zwariowana. dlaczego do czasu?
jakis czas temu, tj. ok. 2 miesiecy temu zauwazylam ze moje samopoczucie pogarsza sie. wczesniej miewalam czeste bole glowy, omdlenia, oslabienie - ale wmawialam sobie 'wkoncu jestem czlowiekiem, kazdy czasem moze gorzej sie poczuc'.. teraz jest jeszcze gorzej. czesto slabne, nie mam apetytu, a temperatura waha sie od 34-35 stopni.. mam wrazenie ze schudlam, czesto mam zawroty glowy. od 4 miesiecy mam bardzo nieregularna miesiaczke, teraz nie mam ej wcale.
ok 3 tygodnie temu moja twarz zmienila sie.. opuchnela, stracila blask, poszarzala.. wyskoczylo mi na niej mnostwo bolacych guzow, pryszczy, plam, z czym nigdy nie mialam do czynienia.
paznokcie zaczely sie lamac, uzywalam odzywki przez jakis czas wiec z tym nie mam juz problemu.
wykrylam guza w kazdej z piersi, ktore bardzo bola i sa duze podczas okresu, podczas reszty dni sa one mniejsze i nie bola prawie wcale.
co najgorsze - zaczely wypadac mi wlosy.. sa oslabione, brak im witalnosci, nie chca sie ukladac. jednym zdaniem, dzieje sie cos niepokojacego.
moze ktos mial cos podobnego i wesprze mnie na duchu.. bede wdzieczna
Tez mi sie tu tarczyca nasunęła na myśl....

Wybierz sie do rodzinnego lekarza... powiedz mu o wszystkich objawach (tak jak nam tu opisałas lub jeszcze bardziej szczzegółowo). Jesli zleci CI badanie krwi (a na na pewno zleci) poproś (gdyby to pominął) badanie na tarczyce.... czyli określenie poziomu TSH (czyli hormonów tarczycy). Poczytaj sobie własnie o niedoczynności tarczycy chociażby... Zbadaj sobie ogólnie hormony-one maja wpływ m.in. na regularnosc miesiaczki itd.....
Jednym słowem -marsz do lekarza bo choć Wizaż potrafi zdziałać cuda, to w dziedzinie medycyny raczej nie zostawamy to profesjonalistom.

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------

Cytat:
Napisane przez scaredofrumours Pokaż wiadomość
czy przy pierwszej wizycie i takich objawach konieczne jest badanie ginekologiczne?
na badania pojde w poniedzialek.
Moim zdaniem nie powinnas zaczynac od ginekologa, tylko od lekarza rodzinnego...
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 01:26   #10
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie powinnas zaczynac od ginekologa, tylko od lekarza rodzinnego...
też tak sądzę, on pokieruje cię dalej
__________________
Nie stój.Drogę wytycza się idąc.
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 07:23   #11
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Cytat:
Napisane przez scaredofrumours Pokaż wiadomość
a temperatura waha sie od 34-35 stopni.. (


o ile taka temperatura jest możliwa to powinnaś grzać do lekarza.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 09:50   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

I rodzice nic nie zauwazyli ?mama nie zauwazyla ze nie masz okresu ,żle wyglądasz?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 09:58   #13
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Koniecznie zbadaj sobie poziom hormonów tarczycy !!! Szybciutko do lekarza, nie ma na co czekać.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 10:35   #14
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

moze to anemia?
do lekarza szuruj
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 11:32   #15
magic_cat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 22
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Dziewczyno czy Ty jesteś odpowiedzialna ?! Do lekarza , a nie wątki zakładasz i się nakręcasz !

Tutaj nikt Ci nie wywróży co może Ci dolegać. Takie objawy mogą świadczyć o różnych chorobach.

Jak tak boisz się badań, to nadal tkwij w tym stanie. Tylko pamiętaj,że kiedyś może być za późno. Ale to już sama sobie będziesz pluć w twarz.
__________________


Uhhh I want you so badly !
It's my biggest wish !

magic_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 13:00   #16
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Cytat:
Napisane przez scaredofrumours Pokaż wiadomość
witam wszystkie wizazanki. pisze, bo w sumie nie mam sie komu wyzalic. jestem mloda, jeszcze do czasu pelna zycia, zwariowana. dlaczego do czasu?
jakis czas temu, tj. ok. 2 miesiecy temu zauwazylam ze moje samopoczucie pogarsza sie. wczesniej miewalam czeste bole glowy, omdlenia, oslabienie - ale wmawialam sobie 'wkoncu jestem czlowiekiem, kazdy czasem moze gorzej sie poczuc'.. teraz jest jeszcze gorzej. czesto slabne, nie mam apetytu, a temperatura waha sie od 34-35 stopni.. mam wrazenie ze schudlam, czesto mam zawroty glowy. od 4 miesiecy mam bardzo nieregularna miesiaczke, teraz nie mam ej wcale.
ok 3 tygodnie temu moja twarz zmienila sie.. opuchnela, stracila blask, poszarzala.. wyskoczylo mi na niej mnostwo bolacych guzow, pryszczy, plam, z czym nigdy nie mialam do czynienia.
paznokcie zaczely sie lamac, uzywalam odzywki przez jakis czas wiec z tym nie mam juz problemu.
wykrylam guza w kazdej z piersi, ktore bardzo bola i sa duze podczas okresu, podczas reszty dni sa one mniejsze i nie bola prawie wcale.
co najgorsze - zaczely wypadac mi wlosy.. sa oslabione, brak im witalnosci, nie chca sie ukladac. jednym zdaniem, dzieje sie cos niepokojacego.
moze ktos mial cos podobnego i wesprze mnie na duchu.. bede wdzieczna
Z tego co piszesz bardzo prawdopodobne jest, ze masz niedoczynnosc tarczycy. Ja tez na to cierpie i dopoki nie zaczelam sie leczyc bylam ciagle skrajnie wycienczona...
Zaniepokoila mnie Twoja niska temperatura. Jesli faktycznie to jest problem z tarczyca to grozi Ci przelom tarczycowy, spiaczka a nawet smierc jesli nie podejmiesz leczenia.
Szybko idz do lekarza.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 13:49   #17
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Chyba najbardziej niepokojąca jest ta temperatura. Czy masz przy tym objawy takie jak: dreszcze, zawroty głowy, odczuwasz niepokój? To może być np przewlekła hipotermia skoro trwa już jakiś czas a to jest bardzo ale to bardzo ale to bardzo niebezpieczne, może jesteś odwodniona, może nadużywałaś jakichś leków, z kolei brak miesiączki wskazuje na to że coś nie tak się dzieje z hormonami. Żadna z nas Ci tu nie wywróży o co chodzi bo przyczyn może być wiele. Dlatego: powiedz rodzicom, zarejestruj się do lekarza pierwszego kontaktu, opowiedz mu o wszystkich objawach i zrób jak najszybciej badania które Ci zaleci! Im dłużej zwlekasz tym bardziej działasz przeciwko sobie.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:14   #18
scaredofrumours
Rozeznanie
 
Avatar scaredofrumours
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: hmm.
Wiadomości: 629
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

aaliyah; tak dla informacji powiedz mi jak przebiega leczenie w przypadku niedocz. tarczycy? sa jakies zagrozenia? cos jest niewskazane bedac chorym na to?

maryanna3; zawroty glowy mam praktycznie codziennie, raz lzejsze, raz silniejsze..
__________________


Take my hand, close your eyes.


When you're right here, I'm a rocketeer, let's fly...

scaredofrumours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:47   #19
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość


o ile taka temperatura jest możliwa to powinnaś grzać do lekarza.
jest mozliwa. ja przeważnie mam nawet 33-34 stopnie.

zgadzam sie, że to może być tarczyca. tak niepokojace objawy nie moga byc lekcewazone
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 11:52   #20
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Cytat:
Napisane przez scaredofrumours Pokaż wiadomość
aaliyah; tak dla informacji powiedz mi jak przebiega leczenie w przypadku niedocz. tarczycy? sa jakies zagrozenia? cos jest niewskazane bedac chorym na to?

maryanna3; zawroty glowy mam praktycznie codziennie, raz lzejsze, raz silniejsze..
Leczenie niedoczynnosci tarczycy polega na przyjmowaniu hormonu tarczycy - tyroksyny codziennie rano na czczo. Wiec nie jest to jakos strasznie uciazliwe. Ten sam hormon produkuje normalnie zdrowa tarczyca wiec po prostu dostarcza sie to czego czego organizmowi brakuje. Najpierw zostaje dobrana odpowiednia dawka i na podstawie badan kontrolnych jest ona modyfikowana jesli zajdzie taka potrzeba. Zagrozenia sa wtedy, kiedy ta choroba pozostaje nieleczona. Tarczyca reguluje wiele procesow w organizmie - metabolizm, temperature ciala, funkcje rozrodcze... Dlatego nie mozna pozostawic tej choroby bez leczenia. Pisalam Ci juz o przelomie tarczycowym, spada wtedy drastycznie temp. ciala i grozi to spiaczka i smiercia. Pisalas o niskiej temp. ciala i puchnieciu twarzy, to moga byc objawy zaawansowanej niedoczynnosci tarczycy wiec prosze Cie nie lekcewaz tego.
Z dobrych wiadomosci to osoba chora na niedoczynnosc tarczycy po podjeciu leczenia bardzo szybko czuje sie lepiej, w ciagu doslownie kilku dni. I moze zyc calkiem normalnie.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:34   #21
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

Jak sie czujesz? Robilas juz sobie jakies badania?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 19:07   #22
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Z dnia na dzien zmieniam sie na gorsze... Boje sie badan...

A odżywiasz się dobrze?
W ogóle to napisz jak wyniki .
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.