Jaki blender/food processor najlepszy do masła orzechowego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-06, 20:21   #1
kikimora_6
Rozeznanie
 
Avatar kikimora_6
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 654

Jaki blender/food processor najlepszy do masła orzechowego?


Cześć,
otóż mam problem natury gastronomicznej...

Mój blender nie daje sobie rady z masłem orzechowym. Byłam z nim już dwa razy w sklepie w związku z wciąż trwającą gwarancją. Cały czas psuje się na sama część. Ileż można? Nie robię nic niedozwolonego, daję mu ochłonąć, żeby się chłopina nie przegrzał. Na jeden raz miksuję góra 3 minuty, dłużej nie, robię mu nawet 15 minutowe przerwy w robocie. On i tak nie chce współpracować.

Przepraszam, rozpisałam się odchodząc od tematu głównego.

Doradźcie proszę, jaki blender/food processor będzie najlepszy do robienia masła orzechowego. Chodzi mi o taki naprawdę mocny, który nie skapituluje po wyprodukowaniu dwóch-trzech słoiczków.
kikimora_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 21:26   #2
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Jaki blender/food processor najlepszy do masła orzechowego?

A jaką moc ma ten psujący się?
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 06:06   #3
kikimora_6
Rozeznanie
 
Avatar kikimora_6
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 654
Dot.: Jaki blender/food processor najlepszy do masła orzechowego?

650W
W sklepie powiedzieli mi że to jeden z mocniejszych (i pod względem mocy i jakości wykonania), ale wydaje mi się, że po prostu nikt z konsumentów masła orzechowego w nim nie robił
kikimora_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 20:24   #4
jasienka
Przyczajenie
 
Avatar jasienka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 28
GG do jasienka
Dot.: Jaki blender/food processor najlepszy do masła orzechowego?

I nutelle i maslo orzechowe robilam w ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ie, 500W?

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

termo miksie;P
jasienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:14   #5
Sisami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki blender/food processor najlepszy do masła orzechowego?

Od trzech lat używam blendera philips 700 W, modelu nie znam, ale jest wykonany ze stali nierdzewnej z gumowaną rączką, jest dalej w sprzedaży. Choć jego cena nie byla niska (ok 350 zł), to jest to pierwszy który tak długo wytrzymał i daje rady wszystkiemu, wiec wydaje mi się , że warto
Sisami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 11:32   #6
dorotka358c
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Question Blender / rozdrabniacz / robot kuchenny do domowego masła orzechowego?

Witam serdecznie,

odświeżam stary wątek, ponieważ właśnie szukam sprzętu tj. blendera, robota kuchennego, rozdrabniacza itp. który dobrze radziłby sobie z robieniem masła orzechowego. Na dzień dzisiejszy byłoby to główne, priorytetowe zajęcie dla takiego urządzonka, ale byłoby świetnie gdyby potrafił więcej i był uniwersalnym pomocnikiem w kuchni (koktajle, rozdrabnianie nasion, szatkowanie warzyw itp.)

Może akurat zechce wypowiedzieć się ktoś kto jest zadowolony ze swojego sprzętu pod kontem robienia masła orzechowego

Ostatnio czytałam gdzieś wypowiedź osoby która regularnie robi sobie domowe masło orzechowe, że do tego celu wykorzystuje blender o mocy 800W i od kilku miesięcy sprzęt działa bez zarzutu (choć pomimo dużej mocy w trakcie wyrabiania trzeba robić mu kilka krótkich przerw na "odsapnięcie"). Niestety nie został podany producent i model, a na rynku tego typu urządzeń jest mnóstwo i łatwo zgubić się w gąszczu opinii (nie zawsze wiarygodnych).

Za wszelkie rady, podpowiedzi, a szczególnie za konkretne informacje na temat modelu i marki którego używacie będę bardzo wdzięczna
dorotka358c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-23 12:32:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.