Aparat ortodontyczny a praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-27, 14:22   #1
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647

Aparat ortodontyczny a praca


Czy aparat ortodontyczny odbiera szanse (lub je minimalizuje) na otrzymanie posady sekretarki/recepcjonistki/asystentki? Wiadomo, prace typowo reprezentacyjne. Niby noszenie aparatu to nic takiego złego, może świadczyć o chęci dbania o swój wygląd, no ale jednak uroku to nie dodaje

Zastanawiam się nad podjęciem takiego typu pracy, żeby dorobić do studenckiego budżetu Ale nie wiem czy jest sens wysyłać CV. Noszę metalowy aparat od kilku miesięcy, do tego zawsze jakieś kolorowe ligatury. Jestem już do niego przyzwyczajona i go akceptuje, nie wstydzę się go już tak jak było na samym początku. Ogólnie jestem osobą zadbaną; zawsze mam zadbane paznokcie i włosy, bez choćby minimalnego makijażu nie ruszam się z domu, potrafię się stosownie ubrać. Jestem miła z twarzy
Dzisiaj na przykład zainteresowała mnie pewna oferta, ale jednym z wymogów jest "miła aparycja" no i nie wiem.. Może ten aparat odejmuje powagi i profesjonalnego wyglądu? A może pracodawcy wcale nie zwracają na to uwagi?
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 15:05   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Czy aparat ortodontyczny odbiera szanse (lub je minimalizuje) na otrzymanie posady sekretarki/recepcjonistki/asystentki? Wiadomo, prace typowo reprezentacyjne. Niby noszenie aparatu to nic takiego złego, może świadczyć o chęci dbania o swój wygląd, no ale jednak uroku to nie dodaje

Zastanawiam się nad podjęciem takiego typu pracy, żeby dorobić do studenckiego budżetu Ale nie wiem czy jest sens wysyłać CV. Noszę metalowy aparat od kilku miesięcy, do tego zawsze jakieś kolorowe ligatury. Jestem już do niego przyzwyczajona i go akceptuje, nie wstydzę się go już tak jak było na samym początku. Ogólnie jestem osobą zadbaną; zawsze mam zadbane paznokcie i włosy, bez choćby minimalnego makijażu nie ruszam się z domu, potrafię się stosownie ubrać. Jestem miła z twarzy
Dzisiaj na przykład zainteresowała mnie pewna oferta, ale jednym z wymogów jest "miła aparycja" no i nie wiem.. Może ten aparat odejmuje powagi i profesjonalnego wyglądu? A może pracodawcy wcale nie zwracają na to uwagi?
Myślę, że nie ma problemu o ile nie będziesz wybierała jakiś tęczowych gumek rzucających się w oczy bardziej niż Ty
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 15:18   #3
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Czy aparat ortodontyczny odbiera szanse (lub je minimalizuje) na otrzymanie posady sekretarki/recepcjonistki/asystentki? Wiadomo, prace typowo reprezentacyjne. Niby noszenie aparatu to nic takiego złego, może świadczyć o chęci dbania o swój wygląd, no ale jednak uroku to nie dodaje

Zastanawiam się nad podjęciem takiego typu pracy, żeby dorobić do studenckiego budżetu Ale nie wiem czy jest sens wysyłać CV. Noszę metalowy aparat od kilku miesięcy, do tego zawsze jakieś kolorowe ligatury. Jestem już do niego przyzwyczajona i go akceptuje, nie wstydzę się go już tak jak było na samym początku. Ogólnie jestem osobą zadbaną; zawsze mam zadbane paznokcie i włosy, bez choćby minimalnego makijażu nie ruszam się z domu, potrafię się stosownie ubrać. Jestem miła z twarzy
Dzisiaj na przykład zainteresowała mnie pewna oferta, ale jednym z wymogów jest "miła aparycja" no i nie wiem.. Może ten aparat odejmuje powagi i profesjonalnego wyglądu? A może pracodawcy wcale nie zwracają na to uwagi?
U mnie w pracy sekretarka nosi aparat Miała go założonego dostając tę pracę i raczej jeszcze trochę będzie go nosić. Nie zakładaj oczo...bnych gumek i nie powinno być problemu
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 18:57   #4
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;59584741]Myślę, że nie ma problemu o ile nie będziesz wybierała jakiś tęczowych gumek rzucających się w oczy bardziej niż Ty [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Nie zakładaj oczo...bnych gumek i nie powinno być problemu
Ehh, ale ja właśnie troche takie oczoyebne nosze może nie aż tak bardzo, że jakieś neony, ale nie noszę białych i przezroczystych, bo żołkną/farbują się od jedzenia i napojów..
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 19:50   #5
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

To nie powinno mieć znaczenia, ale wiesz, że po drugiej stronie będzie tylko człowiek, więc nikt Ci gwarancji na to nie da . Dla mnie to byłoby ok .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 20:16   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Ehh, ale ja właśnie troche takie oczoyebne nosze może nie aż tak bardzo, że jakieś neony, ale nie noszę białych i przezroczystych, bo żołkną/farbują się od jedzenia i napojów..
załóż sobie perłowe - dużo lepiej się trzymają (kolorystycznie) niż białe

a co do pracy uważam, że to nie problem - przecież aparycja od aparatu na zębach nie robi się "niemiła"
ja bym pracy szukała i nie robiła w związku z aparatem nic - to normalna rzecz i dorośli ludzie co raz częściej go noszą (bo zwyczajnie często dopiero dorośli mogą sobie na to pozwolić)

inna sprawa - równie dobrze możesz trafić na kogoś kto nie lubi niebieskich oczu, migadłkowych paznokci czy bóg wie czego, wszystkim nie dogodzisz i nawet jak nie dostaniesz pracy od razu to nie będzie od razu wina aparatu
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-04-27 o 21:07
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 02:40   #7
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

W pracy tego typu bardziej liczy się charyzma, ogólna prezencja, to co umiesz, jak nawiązujesz kontakt z ludźmi, czy umiesz się dogadać, a nie to czy masz aparat.
Sama mam aparat na zębach, jestem niziutka, do tego mam nadwagę, a jakoś pracuję na recepcji fajnego hotelu. Pewność siebie w takiej pracy dużo daje. Powodzenia w szukaniu
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 07:48   #8
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Ehh, ale ja właśnie troche takie oczoyebne nosze może nie aż tak bardzo, że jakieś neony, ale nie noszę białych i przezroczystych, bo żołkną/farbują się od jedzenia i napojów..
To noś kolorowe tylko nie np. krwisto czerwone :P

Srebrne są w porządku, kiedyś takie non stop nosiłam :P myślę, że każdy kolor będzie ok, o ile będzie delikatny i w miarę stonowany
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 11:19   #9
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Czy aparat ortodontyczny odbiera szanse (lub je minimalizuje) na otrzymanie posady sekretarki/recepcjonistki/asystentki? Wiadomo, prace typowo reprezentacyjne. Niby noszenie aparatu to nic takiego złego, może świadczyć o chęci dbania o swój wygląd, no ale jednak uroku to nie dodaje
Jak słyszę, ze praca sekretarki/ asystentki to "praca typowo reprezentacyjna" to nóż mi się w kieszeni otwiera

Jeśli oczywiście szukasz posady, gdzie wystarczy się miło uśmiechać i mówić "dzień dobry" a na dodatek szefem jest burakowaty mężczyzna, dla którego wystarczające kwalifikacje to długie nogi, ładny uśmiech i "duże niebieskie oczy" to nie, nawet nie próbuj. Kawa podana przez sekretarkę z aparatem na zębach przestaje smakować.

Jeśli natomiast oprócz aparatu na zębach posiadasz jakiekolwiek umiejętności merytoryczne, sam aparat przestanie być dla pracodawcy istotny - a wręcz stanie się niezauważalny.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 23:02   #10
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Jak słyszę, ze praca sekretarki/ asystentki to "praca typowo reprezentacyjna" to nóż mi się w kieszeni otwiera

Jeśli oczywiście szukasz posady, gdzie wystarczy się miło uśmiechać i mówić "dzień dobry" a na dodatek szefem jest burakowaty mężczyzna, dla którego wystarczające kwalifikacje to długie nogi, ładny uśmiech i "duże niebieskie oczy" to nie, nawet nie próbuj. Kawa podana przez sekretarkę z aparatem na zębach przestaje smakować.

Jeśli natomiast oprócz aparatu na zębach posiadasz jakiekolwiek umiejętności merytoryczne, sam aparat przestanie być dla pracodawcy istotny - a wręcz stanie się niezauważalny.
Raczej chodziło o to, że prezencja ma znaczenie.
Sama pracuje na takim stanowisku i jestem pierwszą osobą, którą klient widzi jak wchodzi (swoją drogą nie jest to praca dla mnie na dłuższą metę, wolę większy luz).
Ale jasne, że to nie sedno tej pracy.

Natomiast aparaty są dziś tak powszechne, że ja nie zwracam uwagi czy ktoś je ma czy nie.

Edytowane przez 201611240917
Czas edycji: 2016-04-29 o 23:18
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 19:49   #11
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

Nie sądzę że to jakakolwiek przeszkoda, owszem stonowany kolor gumek będzie lepszym wyjściem. Jeśli ktoś nie chce kogoś przyjąć ze względu na aparat to jest skończonym idiotą. Zwróć uwagę ze czasem w tv w reklamie różnych kosmetyków występują dziewczyny w aparatach.
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-10, 23:14   #12
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Aparat ortodontyczny a praca

Duże znaczenie ma też, jak mówisz, uśmiechasz się - to najbardziej wpływa na to, jak aparat widać. Koleżanka ze studiów miała na górnej szczęce i praktycznie zawsze było widać najpierw aparat. Ja z kolei miałam na dolnej i połowa bliższych znajomych nie wiedziała, że mam. Oczywiście różnica była też w tym, że ja się bardzo rzadko uśmiecham pokazując zęby i zawsze nosiłam rzucające się w oczy kolczyki. Więc pewnie możesz spokojnie nieco odwrócić uwagę od aparatu właśnie nieco wyraźniejszymi kolczykami czy makijażem - oczywiście w granicach dozwolonych do pracy.

I jeśli w zdjęciu w cv nie masz widocznego aparatu, a do tego masz jakieś merytoryczne zdolności, to jestem pewna, że aparat Cię nie przekreśli na rozmowie. Myślę też, że profesjonalny strój i generalnie "sympatyczna" osobowość są dużo ważniejsze niż aparat.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-10 23:14:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.