Usunięcie pęcherzyka żółciowego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-16, 15:15   #1
niksonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2

Usunięcie pęcherzyka żółciowego.


Witam. Wykryto u mnie kamienie w pecherzyku zolciowym. Za miesiac mam planowa operacje. Czy ktos z Was mial? Jak po tyn sie zyje? Jestem mloda - 23 lata i nie chce myslec o tym, ze juz nigdy nie wyjde ze znajomymi na pizze tudziez piwo .... jak jest u Was?
niksonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 09:27   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Usunięcie pęcherzyka żółciowego.

moja mama miala dosc ostre bole brzucha. Wyszly kamienie. jedn lekarz zalecil operacje, drugi powiedział, zeby przeczekac, bo zdarza się, ze to mija. Dostala leki.

Obecnie minęło 10 lat. Kamyków nie ma, mama zdrowa jak ryba.

Kolejny przykład.
TZ strasznie bolalo w miejscu pecherzyka. USG pokazalo kamyki i lekarz skierowal na operacje, wczesniej kazal sie szczepic na zółtaczke.
Inny lekarz powiedzial, zeby sie nie spieszyc tak od razu. Powiedzial, zeby przeczekac pol roku. Po pol roku usg ponownie - brak kamyków. I skonczona sprawa.

Sąsiadka jest po usunieciu - przez kilka miesiecy rzeczywiscie trzymala sie diety. Po kilku latach - tydzień temu jadla u mnie dwie zapiekanki, ciacho i duzo wina
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 12:05   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Usunięcie pęcherzyka żółciowego.

Moja babcia jest chyba 30 lat po usunięciu pęcherzyka żółciowego, ostatnio naraz zjadła 7 wielkich placków ziemniaczanych i nic jej nie było, także ta dieta nie jest drakońska, spokojnie Także pizzę jeszcze nie raz i nie dwa zjesz.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 14:28   #4
201707281742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3 142
Dot.: Usunięcie pęcherzyka żółciowego.

Czy to będzie operacja klasyczna czy laparoskopowe usunięcie woreczka ?
Po usunięciu przez co najmniej 6 m-cy dieta lekkostrawna, bo będziesz odczuwać dolegliwości. Spokojnie wyjdziesz ze znajomymi na pizze i będziesz jeść prawie wszystko, tylko ogranicz większą ilość spożywanych tłustych potraw.
201707281742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:04   #5
niksonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Usunięcie pęcherzyka żółciowego.

Mi dwoch lekarzy mowilo zeby usunac bonmoha byc tego inne konsekwencje on zoltaczki po raka... jestem troche panikara i straaasznie sie boje :/ rozmawiam z kilkoma osobami i mowia, ze po wycieciu zyje sie normalnie.... wiec mam nadzieje, ze bedzie okej...
niksonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 20:35   #6
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Usunięcie pęcherzyka żółciowego.

Cytat:
Napisane przez niksonka Pokaż wiadomość
Mi dwoch lekarzy mowilo zeby usunac bonmoha byc tego inne konsekwencje on zoltaczki po raka... jestem troche panikara i straaasznie sie boje :/ rozmawiam z kilkoma osobami i mowia, ze po wycieciu zyje sie normalnie.... wiec mam nadzieje, ze bedzie okej...
No bo istotnie kamica pęcherzyka może mieć poważne konsekwencje, także nie powiedziałabym, że Cię straszyli, tylko rzeczowo przedstawili możliwe konsekwencje. Z zapaleniem otrzewnej w wyniku perforacji pęcherzyka, ostrego zapalenia trzustki (które jest naprawdę groźne i można się wybrać na tamten świat), aż po raka włącznie. Jasne, można zostawić, może wyjdą same bo często znikają, może nie wyjdą, gorzej, jak się coś poważnego stanie, wtedy wszyscy do takiego spoko-doktora mieliby ciężkie pretensje, że na operację nie wysłał.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 14:41   #7
tcmlena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Usunięcie pęcherzyka żółciowego.

Witam,
można pozbyc się kamieni żólciowych z woreczka nieinwazyjnie.
Nie ma potrzeby wycinania woreczka żólciowego, ponieważ jest on nam bardzo potrzebny.
Jeśli ma Pani zaplanowaną operację za miesiąc, spróbowałabym .
Pozdrawiam serdecznie
Magdalena
tcmlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 13:18   #8
kleopatra4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 24
Dot.: Usunięcie pęcherzyka żółciowego.

mi tez lekarz jeden mowil żeby nie ruszac , a pozniej kamienie zatkaly jakich pęcherzyk i zrobilo się ostre zapalenie trzustki i lezalam miesiąc w szpitalu bez jedzenia i picia i dopiero po tym wycieli mi pęcherzyk laparoskopowo
kleopatra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 13:18   #9
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Usunięcie pęcherzyka żółciowego.

Jeśli ma się zdiagnozowane kamienie w pęcherzyku żółciowym to lepiej jest go usunąć. Częstym powikłaniem przenoszenia tego rodzaju kamicy jest zapalenie trzustki proces takiego leczenia jest długi.
Ja miałam wykonaną laparoskopie planowaną m-c temu (24l). Mimo, że wcześniej nie miałam ataków po żadnym jedzeniu itp. (zdiagnozowano mnie w wieku 15l). Operacje zarówno polecana była przez chirurga jak i ginekologa ( ze względów ewentualnej ciąży w przyszłości). Po operacji okazało się że pęcherzyk żółciowy był w stanie "przewlekłego zapalenia" kamieni sporo i zapalenia węzła chłonnego przy pęcherzyku. Także można nie mieć objawów , a z pęcherzykiem może być nieciekawie.

Operacja była w czw popołudniu wypuścili mnie w nd z samego rana. Ograniczenia teraz jedzeniowe są, ale mam powoli wracać do normalnego żywienia. Ogólnie nie ma się czego bać
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 14:18:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.