Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-07, 12:41   #1
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy

Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik


czytałam,że pijąc herbatke z bratka na początku może poajwić sie wiecej wyprysków..a jak długo mogą się pojawiać?bo ja właśnie od niedawna pije ta herbate i pojawiło mi sie wiecej wypryskow.Nie wiem czy to po tym,ale....koncze wlasnie 1 opakowanie
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 14:10   #2
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: herbata z bratka

Pij też dużo wody, ja jakoś nie wytrzymałam tej wewnętrznej kuracji, bratek był dla mnie zbyt gorzki, a ja jezdem słodka
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 14:16   #3
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: herbata z bratka

Jesli chcesz pic ziolka na poprawe cery to polecam ACNEVULTEN jest lepszy od bratka poniewaz ma w skladzie wiecej ziolek: mniszek, fiołek trójbarwny, pokrzywa, skrzyp, dziurawiec. Mozna go dostac w sklepach z ziolami.
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 14:17   #4
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: herbata z bratka

Sam bratek nie pomoże. Ale poąłczony z dietą (zero chipsów, czekolady, lodów) da rezultaty, ale po pewnym czasie. Ja bratka piłam 3 lata, a teraz się skończył i nie ma kto isc do zielarni
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 21:20   #5
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: herbata z bratka

czyli jak to jest?pomaga czy nie?!ile trzeba czekac na efekty?!i co z tym zwiekszeniam sie poczatkowym)wypryskow?!
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 22:07   #6
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: herbata z bratka

ja nic nie słyszałam o czymś takim jak ''więcej po''. Jeśli masz dość poważne problemy z trądzikiem to radzę iść do demratologa, bratek może pomóc na drobne i pojedyncze 'niespodzianki'. Poza tym co do czekolady, chipsów, pikantnych i kwaśnych rzeczy- to badania nie wykazały by jedzenie, okres, czy stres miały jakikolwiek wpływ na trądzik (oczywiście są wyjątki, ale z sazady nie ma to znaczenia). A ja jednak polecam wizytę u dermatologa, najlepsze wyjście
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 22:08   #7
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: herbata z bratka

aha i jeszcze coś- ja piłam przez jakiś czas herbatkę z bratka i nie zauważyłam specjalnych efektów. Może ciut pomaga, ale na pewno nie jeśli chodzi o większe zmiany.
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-08, 07:21   #8
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: herbata z bratka

_Kitten_ napisał(a):
> bratek może pomóc na drobne i pojedyncze 'niespodzianki'. Poza tym co do czekolady, chipsów, pikantnych i kwaśnych rzeczy- to badania nie wykazały by jedzenie, okres, czy stres miały jakikolwiek wpływ na trądzik

Kitten ja natomiast czytałam w tym samym czasopiśmie w odstępie może 3 miesięcy: najpierw że jedzenie nie ma wpływu na wygląd naszej skóry, a już po 3 miesiącach naukowcy wykazali, że jedzenie niektórych potraw (m in chipsy, czekolada) bardzo wpływa na stan skóry. No i w swoim przypadku podtrzymuję w 100% drugą tezę, ponieważ ja nie mam problemów z cerą pod pod warunkiem, że przez 3 miesiace będę wyrzekała się wielu pysznych przekąsek. Za to jak zjem np. czekoladę, lody to juz następnego dnia widać efekty na mojej twarzy i wtedy nie pomagają żadne maści, ani łykane medykamenty.

Pozdrawiam
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 09:49   #9
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: herbata z bratka

niom...to jest skomplikowane,ja tez czytam rne artykuly na ten temati ciagle zmieniaja zdanie....a powaznych problemow z cera nie mam.....czasem wyskakuja takie niespodzianki...ale wlasnie teraz jak pije te herbatke to mam ich duzo jak nigdy!!!
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 11:05   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: herbata z bratka

Jestem gorącą zwolenniczką tezy iż pokarmy wpływają na cerę - mam piękna o ile unikam pewnych węglowodanów i wysoko przetworzonej żywności, no ale jestem silną alergiczka, o stwiedzonej alergii pokarmowej. Nawet gdyby tak nie było - istnieje wiele badań stwierdzających że nadmiar węglowodanów prostych jest zabójczy dla cery. Pewne węglowodany o wysokim indeksie hipoglemicznym bardzo gwałtownie choć na krótko podnoszą poziom insuliny we krwi. Potem on równie gwałtownie spada, ale udowodniono iż e te wahania hormonalne mają wpływ na naszą cerę.
Na pewno wyjaśniłam to niejasno, ale nie jestem lekarzem i opieram się tylko na tym co przeczytałam oraz na własnych obserwacjach.
Paulinko, buzia może się pogorszyć - zioła odtruwają organizm, moze wystąpić taka reakcja na początku. Pij ziółka koniecznie ciepłe, nie zimne i nie zniechęcaj się kuracją. Ja piję regularnie - kiedys gdy miałam problemy z cerą kosmetyczka mi poleciła. Oczywiście strasznie mi nei smakowały - a teraz jestem gorącą zwolenniczką, bardzo polubiłam. Polecam gotowe mieszanki, wspomniany Ancevulten Herbapolu, oprócz tego z Metabolson, czy Acneflos. Najlpeiej pić dwa razy dziennie. I cierpliwości - efekty kuracji są widoczne dopiero po dluższym czasie...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 14:01   #11
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: herbata z bratka

Smoczycodziekuje bardzo!podniosłas mnie na duchu!właśnie miałam nadzieje,że ktos potwierdzi,ze na poczatku pojawia sie wiecej syfków mnie tez nie smakowaly te ziolka,ale teraz juz sie przyzwyczailam i jest ok,thx
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-08, 14:07   #12
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: herbata z bratka

ale trzeba zwrócić uwage na to że to iż masz teraz więcej krostek wcale nie musi być winą herbaty- może po prostu teraz zaczęły Ci wyskakiwać i trzeba zacząć je leczyć. Wątpię żeby od bratka było gorzej, to w końcu zioła. Może jednak warto już odać się po poradę do specjalisty- on dokładnie określi co Ci jest, dlaczego i coś Ci poleci. Ziółka nie zaszkodzą, a efektów nie będzie widać po tygodniu czy dwóch, trzeba więcej cierpliwości. Dobre zioła to wyżej wymienione- Acnevulten-fix- Herbapol (trzeba je gotować ok 5 min żeby były skuteczne, potem odstawić na 15 min i przecedzić), Fito-mix VIII- Herbapol (też gotować 5 min), troszkę gorsze Acneflos- Herbaflos, Juventin-fix- Herbapol (też gotować). Bardzo dobry jest Metabol- Eldex-Medical (tu na opakowaniu pisze żeby gotować, przy tych wyżej nie- ale trzeba). Podobno skuteczny jest też olejek herbaciany (krople- trzeba wcierać 2-3 razy dziennie + doustnie- 5-7 kropli na miodzie -nie próbowałam).
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 16:38   #13
KatarzynaJ
Raczkowanie
 
Avatar KatarzynaJ
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Michelin
Wiadomości: 168
Re: herbata z bratka

Piłam bratka jak miałam ok.13-14 lat, trądzik miałam średni, tylko na czole, ale i tak był uciążliwy. Nie było wtedy dużego wyboru co do kosmetyków (w sumie to nie było tak dawno - 11 lat temu, ale i tak teraz jest w czym wybierać)piłam przez kilka miesięcy - pomogło, od tamtej pory trądzik się już nie pojawił (i nawet kilka zbędnych kilogramów ubyło).
__________________
amicus certus in re incerta cernitur
KatarzynaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 10:58   #14
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: herbata z bratka

Ja bałabym sie tak pić zioła.. tzn przez tak długi czas. Jak na razie mam dobre przyzwyczajenia: nie lubie chipsów (są dla mnie za tłuste), za to uwielbiam czekoladę, ale tylko gożką, nigdy mi nie zaszkodziła.. Pozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 13:33   #15
Aia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 29
GG do Aia
Re: herbata z bratka

Niech Paulinka pije bratka, to bardzo pomaga przy problemach skórnych! Nawet Joanna Chmielewska (moja idolka literacka) pijała to i też na początku wywaliło jej jeszcze więcej krost, a potem było w porządku!Paulinko, pij śmiało! Gorące pozdrowienia!
Aśka
Aia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 13:00   #16
mycha123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 90
BRATEK----->skuteczny sposób na wypryski??

Od jakiegoś czasu piję herbatki ziołowe-oczyszczające- bratek, pokrzywa. Zauważyłam, że mniej więcej w tym samym czasie pojawiało mi się na czole mnóstwo niespodzianek, do tej pory nie miałam pryszczy, teraz jest ich kilka, czy to normalne przy takim odtruwaniu? A może to krem zawinił?
mycha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 14:10   #17
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: herbatki a pryszcze

kiedyś zdarzyło mi się dokładnie tak samo, po kilkudniowym popijaniu bratka bomba za bombą...szybko odstawiłam, choc spotkałam się z opinią, że organizm się oczyszcza i wywala co się da, mimo że opinia zapewniała rychłą poprawę - nie kontynuowałam terapii , nie chciałam wyglądać jak pokąsana przez pszczoły, choćby przez krótki czas
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 14:10   #18
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Re: herbatki a pryszcze

Jak najbardziej normalne efekty! Po piciu bratka wychodzą zanieczyszczenia, bo jak napisałaś, organizm się odtruwa. Za to potem będą super efekty z czystą cerą.
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 14:13   #19
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: herbatki a pryszcze

Tak się właśnie dzieje. Organizm się oczyszcza. Jakieś 8 lat temu też piłam taką herbatkę. Po dwóch tygodniach wyglądałam tak fatalnie, że ją odstawiłam [nie doczekawszy poprawy stanu skóry] - nie wiem jak długo trzeba ją pić - ale ja nie mogłam już znieść swojego widoku i ją odstawiłam.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-20, 14:52   #20
mycha123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 90
Re: herbatki a pryszcze

a ja poczatkowo myślałam, że to wina "tej" fazy cyklu, potem, że to krem, odstawiłam już dwa kremy, a pryszcze nadal wyskakują, ale teraz znam winowajcę- poczekam jeszcze trochę może to już niedługo i bedę miała czystą cerę.
Dziekuję Dziewczyny
mycha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 08:55   #21
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: herbatki a pryszcze

ja takze miałam przygody z herbatką dokładnie tak jak pisza dziewczynki zaczeły mi wyskakiwać pryszcze-wylkany,może gdybym była bardziej cierpliwa byłyby efekty,ale nie chciałam wszystkich straszyc fatalną cerą...
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 12:04   #22
dorka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 42
oczyścić cere "od wewnątrz"

Hej! Czy któraś z was ma pomysł jak to zrobić? Może znacie jakieś ziółka detoksyfikujące albo leki homeopatyczne oczyszczające krew z toksyn? Pytałam już o nie kilka dni temu ale poradzono mi tylko bratek
dorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 12:43   #23
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: oczyścić cere "od wewnątrz"

dorka napisał(a):
> Hej! Czy któraś z was ma pomysł jak to zrobić? Może znacie jakieś ziółka detoksyfikujące albo leki homeopatyczne oczyszczające krew z toksyn? Pytałam już o nie kilka dni temu ale poradzono mi tylko bratek


Bratek - oł jea ! Ogladalam dawno temu program o kuracjach oczyszczajacych: po pewnym czasie picia bratka pot i mocz wydzielaja specyficzny, ostry zapach - znak ze organizm sie oczyszcza. Poza nim moge Ci polecic:
Sok z łopianu (w aptece lub sklepie zielarskim kosztuje kilka zlotych, pije sie trzy razy dziennie po 2,5 ml w cwier szklanki wody)
Pokrzyw i skrzyp polny (maja dzialanie moczopedne, przy piciu skrzypu przez dluzszy czas trzeba przyjmowac wit B, o czym producenci ostrzegaja na opakowaniu)
Mniszek lekarski (nie probowalam)
Poza tym trzymam sie od kilku miesiecy zasady, ze wszelkie oczyszczanie przeprowadzam gdy ksiezyca ubywa (jutro bedzie now).. moze to zabobon, ale nie zaszkodzi
Aha, jeszcze moge Ci polecic drozdze.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 12:53   #24
dorka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 42
Re: oczyścić cere "od wewnątrz"

Dzięki hair! Chyba zaczne od tego soku z łopianu i pokrzywy, przypomniałam sobie właśnie jak mi ją babcia wiele lat temu zachwalała A o tym zapachu potu po bratku nie słyszałam...Ktoś to zauważył?
dorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 13:00   #25
cosmopolitanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 99
GG do cosmopolitanka
Re: oczyścić cere "od wewnątrz"

Ja polece tabletki z drozdzy piwnych- działaja nie tylko wietnie c=na cere ale także na włosy i paznokcie
cosmopolitanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 13:50   #26
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: oczyścić cere "od wewnątrz"

ale nie wyobrazaj sobie, ze zaraz bedzie sie ciagnal za Toba jakis odorek, jesli napijesz sie bratka . U mnie to sie sprawdzilo, ale nie jest to jakos uciazliwe (zakladajac, ze sie myje ). Te srodki dziala w ten sposob, ze pomaga usunac toksyny wraz z potem czy moczem, oraz przez skore (dlatego czasem na poczatku picia drozdzy czy bratka moze nam wyskoczyc wiecej syfkow). Do tej listy dodam jeszcze niedoceniany blonnik (np w otrebach), ktory czysci jelita jak szczotka
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 13:56   #27
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Re: oczyścić cere "od wewnątrz"

Czystego bratku nie piłam, od pewnego czasu pijam "Mieszankę przeciwtrądzikową" Jest chyba silniejsza bo moża ją pić jedynie 7 -10 dni a następnie zrobić przerwę, upierać się przy tym jednak nie będe .Polecam również skrzypowitę i drożdze, jednak nie wszystko na raz
Aga
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 16:10   #28
dorka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 42
Re: oczyścić cere "od wewnątrz"

Zauważyłaś jakieś korzystne zmiany na buzi po tej mieszance? Jak to smakuje? Bo z tego co pamiętam z późnego dzieciństwa to bratek jest paskudny w smaku...
dorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 16:18   #29
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: oczyścić cere "od wewnątrz"

No jak oczyszczające ziólka to tylko bratek! Ja już chyba dałam się poznać jako wielka miłośniczka bratka osobiście bardzo lubię, można pijac samego, można i w mieszankach przeciwtrądzikowych! (Byle nie cały czas, robimy przerwy).
Oprócz tego - wspomniany skrzyp oraz pokrzywa.
Kuracja drożdżowa mi pomaga bardzo... opinie są skrajne, ja jestem zadowolona z efektów - drożdże przyjmuję w tabletkach.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 16:26   #30
dorka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 42
Re: oczyścić cere "od wewnątrz"

A stosował ktoś może Phyto? Podobno też świetnie oczyszcza organizm, tyle że to droga kuracja. Tańsze są leki homeopatyczne ale nie wiem czy są skuteczne...
dorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-05 09:31:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.