Jak ukryś nadmierne rumieńce??????????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-04, 11:34   #1
DorotaZielinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 2

Jak ukryś nadmierne rumieńce???????????


Witam Forumowiczki,
Wypowiadam się tu po raz pierwszy-wybaczcie mi więc jeśli się powtarzam ale jestem tak podniecona wizją uzyskania odpowiedzi że nie sprawdzam poprzednich postów.

Ale do rzeczy.... cierpię na erytrofobię oraz Facal Blushing. W skrócie-bardzo się czerwienię pod wpływem emocji, strachu , złości itd.itp.
Proszę o radę jak ukryć rumieńce. Do tej pory ratowałam się dużą ilością fluidu ale i tak czerwień z policzków przebijała spod tapety. Wiem że na rynku są dostępne zielone korektory do miejcowego używania np. na krosty.
Czy możecie mi któryś polecić? A może są jeszcze inne sposoby na ukrycie tej strasznej czerwieni.
Może jakaś terapia u kosmetyczki?
Może wesprzeć się jakimiś farmaceutykami?

Liczę na Waszą odpowiedź
Serdecznie pozdrawiam
Dorota
DorotaZielinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-04, 12:10   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak ukryś nadmierne rumieńce???????????

Dorotko,

U gory strony (Forum...) masz opcje szukaj. Wpisz erytrofobia a znajdziesz odpowiedni watek.
Powodzenia [img]icons/icon7.gif[/img]
Wiola
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-04, 13:30   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak ukryś nadmierne rumieńce???????????

Witaj [img]icons/icon7.gif[/img]

Ja mam tę przypadłośc od lat, ale nie wiedziałam (i żaden lekarz mi nie powiedział), że to erytroforbia.
Do tego dochodzą naczynka na buzi - wyszły z czasem (regularnie je zamykam). [img]icons/icon30.gif[/img]

Metodą prób i błędów znalazłam korektor i podkład - dla mnie najlepszy jest LD 21 (Living Demension - jakoś tak się pisze)- jest delikatny, głdaki, zielony - ładnie zakrywa czerwień. Na to podkład Area Teint VICHY i potem sypki puder transpareny. Trzyma się cały dzien - ale nakładanie wymaga pewnej wprawy. Zielone korekty robi też Avene i Bourjois(sypki)- o tych słyszałam, że są niezłe - oraz inne firmy.

Powodzenia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-04, 13:38   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak ukryś nadmierne rumieńce???????????

Hej-ja tez mam od zawsze tą przypadłość i też niedawno wyczytałam, że to erytrofobia. Niestety ani dobry korektor, ani nawet tony pudru tego nie zakryją. Jestem ładnie upudrowana i wyglądam czasem cały dzień ok, ale wystarczy chwila dużego stresu, jakieś
" niepalnowane" zdenerwowanie i już czuję, że mi gorąco i zaraz dostaję na twarzy, szyi i dekolcie czerwone wypieki, których niestety wcześniej zrobiony kamuflaż nie ukrywa w tym momencie. Nie wiem co mam robic-za miesiąc mój ślub, a już jestem pełna stresu, co będzie gdy w tak emocjonalnych przecież chwilach obleję się czerwonymi plamami na twarzy i dekolcie. Już wiem, że tak będzie, bo nawet pozytywne emocje " wychodzą" mi na twarzy. Okropność. Może ktoś ma jakieś sprawdzone, super rady?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-04, 16:15   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak ukryś nadmierne rumieńce???????????

Sprobuj krem Ruboril,( w aptece,ok 45 zl) .Pomoze dosc szybko, nie zlikwiduje wprawdzie czerwonej twarzy, ale bedziesz sie mniej czerwienic,no i to uczucie pieczenia zniknie.Nie wiem czy zadziala na zdenerwowanie,bo ja uzywam go na policzki wrazliwe,na to uczucie goraca i pieczenia,pomogl mi juz po bardzo krotkim czasie [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 14:59   #6
MagdalenaJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: Re: Jak ukryś nadmierne rumieńce???????????

witam
Ja też mam ten problem wprawdzie ślub mam za roczek i to w sierpniu. Ale zastanawiam się w jaki sposób mogę zapobiec tym okropnym rumieńcom w tym dniu.Jeśli możesz to napisz jak sobie poradziłaś i jakich kosmetykow użyłaś.Podrawiam
MagdalenaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 19:05   #7
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Re: Jak ukryś nadmierne rumieńce???????????

Też miałam ten problem i to samo zmartwienie przed ślubem. Wiem, że to marna pociecha, ale z wiekiem problem nieco przycicha. Trzeba chronić skórę przed słońcem, mrozem, wiatrem, unikać gorących potraw i alkoholu
No i oczywiście pielęgnacja.
Robiłam sobie kiedyś jakiś zabieg u kosmetyczki, ale nie pamiętam jak się nazywa, bo zawsze żartobliwie przezywałam go "wulkanizacją"
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-09, 09:52   #8
strzelec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 38
Dot.: Re: Jak ukryś nadmierne rumieńce???????????

Cześć, wiem po soboie, że niekoniecznie wraz z wiekiem ten problem mija. A jestem już troche "wiekowa" i nie powinnam sie czerwienić, a czerwienie się czasami na samą mysl, że coś tam może się stresującego wydarzyć. Jak spotkam jakiegoś fajnego faceta, też sie robię czerwona jak burak, a on mi sie pyta dlaczego jestem zawstydzona. Koszmar!!!!! Wrzuciłam na google hasło:czerwienienie sie, wszukałam wątki związane właśnie z erytrofobią i tam jest napisane, że niestety leczenie: specyfikami na obniżenie ciśnienia, , ale w połączeniu z wizytami u dobrego psychologa, bo ta przypadłość jest zakorzeniona głeboko w nas samych. Samam myśl o tym, że wiemy, że sie zrobimy czerwone, powoduje zaczerwienienie i tak w kółko.
strzelec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 17:38   #9
Ginger1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 291
Dot.: Jak ukryś nadmierne rumieńce???????????

Hej,ja też mam ślub w sierpniu,zapewne to będzie wielki stres...
Jednak moim zdaniem czerwienienie to kwestia natury psychicznej.
Musisz uwierzyć w siebie i nawilżać cerę,używać toniku i wręcz wlewać wodę w siebie,również w postaci wody do picia.
Faktycznie podkład do końca nie ukryje rumieńców.
Ja mam czerwone policzki,jednak aby efekt był równomierny,pudruję o ton ciemniejszym podkładem czoło nos i brodę.I jest git.
A tak wogóle na wakacjach zupełnie mi to nie przeszkadza,mam zamiar przed slubem pośmigać na solarium to się wszystko wyrówna.

PS.Słyszałam,że Doda elektroda tez to miała. Zapewne nabrała pewności siebie jak osiągnęła to co chciała.
Trza wyluzować i nie brać wszystkiego do głowy-ja tak miałam kiedyś.Dziś mam 25 lat i jestem o wiele bardziej pewną siebie babą.
Pozdrawiam
Ginger1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.