Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 11:52   #871
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Przyczłapałam tu i ja.... Przeklejam z innego wątku opis mojej cery i dotychczasowej pielęgnacji:

Nigdy nie miałam z cerą większych problemów.Nawet w okresie dojrzewania(teraz mam 20lat) nie miałam trądziku czy poważniejszych zmian. Od czasu do czasu kilka krostek pojedynczych.

Od 12 lub 13 roku życia używałam toniku i kremu, 2 razy dziennie, rano i wieczorem.Zawsze były to jakieś z serii dla nastolatków typu -20 eris, nivea visage young,żele do mycia też z tych serii.itd.I tak jest do dnia dzisiejszego.

Od jakiegoś czasu zaczęła mi się zmieniać cera. Podejrzewam, że duży wpływ miała moja przeprowadzka do warszawy a dokładnie tragiczna woda w warszawie,bardzo twarda. No i plus zanieczyszczenie powietrza(wcześniej mieszkałam w małym mieście w samym środku puszczy,więc powietrze było czyste).Nie mówąc o tym, ze się starzeję

Moja cera zaczęła fikać, częściej pojawiają mi się wypryski(najczęsciej na czole) Mam sporo zaskórników(nos,okolice nosa na policzkach, górna i dolna linia warg, broda[nie na samej brodzine, tylko w tym wgłębieniu między dolną wargą a wystającą częscią brody]). Dodatkowo zauważyłam niedużą ilość rozszerznych porów.
Moja cera ogólnie była kiedyś normalna, ani sucha ani tłusta. Teraz zauważyłam przetłuszczanie w okolicach czoła,boków nosa i okolic nosa(górna częśc policzków). Co dziwniejsze mimo, że boki nosa są tłuste, są momenty kiedy jest bardzo suchy i schodzi mi skóra, mam pełno skórek, a grzbiet nosa zawsze jest cały w skórkach.Robię peelingi,ale pomaga na krótką metę.

Czytałam o jakimś teście"zmarszki pod okiem" tzn jak szybko znika po sciśnięciu. U mnie szybko, 1-2 sekundy i jej nie ma. Podobno to swiadczy o normalnej cerze, ale nie wiem czy to nie były jakieś bzdury.



Witam ponownie. Idąc za Waszymi poradami(głównie Marei) zaczęłam stosować rano Active C i filtr Ivoscin 50, wieczorem effaclar k,zamiennie co drugi dzień z humektanem. Wszytsko cudnie, pięknie, ogólnie stane cery się poprawił(zniknęły przebarwienia, zero wyprysków) ALE- rozprzestrzeniły mi się wągry! Jest ich więcej Czy to okres przejściowy? Czy może coś zmienic? Dodam, że stosuję nową pielęgnację cos koło 3-4 tyg.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 12:01   #872
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Witam ponownie. Idąc za Waszymi poradami(głównie Marei) zaczęłam stosować rano Active C i filtr Ivoscin 50, wieczorem effaclar k,zamiennie co drugi dzień z humektanem. Wszytsko cudnie, pięknie, ogólnie stane cery się poprawił(zniknęły przebarwienia, zero wyprysków) ALE- rozprzestrzeniły mi się wągry! Jest ich więcej Czy to okres przejściowy? Czy może coś zmienic? Dodam, że stosuję nową pielęgnację cos koło 3-4 tyg.
Przeczekaj to moze cera sie oczycza od effaclaru, jesli dlugo stan ten sie bedzie utrzymywal wtedy zacznij myslec byc moze o dolozeniu czegos innego, bo nie oszukujmy sie effaclar jest lagodnym srodkiem
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 12:07   #873
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Przeczekaj to moze cera sie oczycza od effaclaru, jesli dlugo stan ten sie bedzie utrzymywal wtedy zacznij myslec byc moze o dolozeniu czegos innego, bo nie oszukujmy sie effaclar jest lagodnym srodkiem
Dziękuję

Poczekam jeszcze z miesiąc, jak nic się nie zmieni poprosze o pomoc w dobraniu czegoś silniejszego
Miłego dnia!
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 12:16   #874
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To ja jeszcze poproszę o ocenę mojej pielęgnacji

cera: sucha z ukłonem ku mieszanej, naczynkowa, z przebarwieniami i dużą skłonnością do nich, często wyskakuje coś na brodzie, duże pory na nosie, generalnie problemowa, mam 26 lat,

cel: przede wszystkim pozbyć się niedoskonałości, w następnym kroku (na ile to możliwe) rozjaśnić naczynka, przebarwienia i cerę (coraz bardziej lubię siebie w bladej cerze - obiecałam sobie wojnę z opalaniem

Moja pielęgnacja (zaczęłam ok 1,5-2 miesięcy temu)

rano:

1. tonik Ziaja Calma HLC
2. serum do cery naczynkowej Farmona DermaCoc z 3% wit K
3. filtr Iwostin Solecrin +40

+ make up:

Lirene City Matt czasem Vichy Dermablend + czasem skrobia ziemniaczana z cynamonem, czasem bez skrobi + nieco destabilizacji filtra różem i korektorem (muszę)

wieczorem:

1. mleczko do demakijażu Ziaja Calma HLC
2. żel do mycia twarzy -//-
3. LRP Effaclar K
4. pod oko Avon jakiś Hydrocośtam


po skończeniu kuracji Effaclarem chciałabym się przerzucić na Nuxe złuszczający- jak myślicie, wyjdzie mi to na dobre? I coraz poważniej myślę o zaopatrzeniu się w żel rozjaśniający przebarwienia Neostraty, boję sie tylko, że w obliczu lata i coraz mocniejszego słońca, będą to pieniądze wyrzucone w błoto

będę wdzięczna za każde uwagi
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:19   #875
Karuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy mogłabyś mi powiedzieć czy dobrze pielęgnuję cerę ? Mam 20 lat i cerę tłustą,wrażliwą,z rumieniem.Trądzik miałam od 6 klasy,na szczęście teraz po clindacne gelu i skinorenie jest już trochę podleczony.W styczniu robiłam sobie zabieg kwasami AHA 20 % i zauważyłam dużą poprawę stanu skóry.W tamtym tygodniu byłam na złuszczaniu kwasem glikolowym 35 % i w sobote też planuję złuszczanie.
Buzię aktualnie przemywam żelem z Iwostinu,potem zwykle daję krem nawilżająco-matujący z Perfecty do cery naczynkowej(mam kilka popękanych naczynek na nosie)
lub krem nawilżający z Iwostinu(jeżeli chodzi o nwailżenie po środkach medycznych i kwasach to mi odpowiada.Jakiś czas temu do mycia twarzy zgodnie z zaleceniem lekarski używałam płynu micelarnego Biodermy Sensibio ale mnie uczulił.
Kupiłam sobie wczoraj krem na noc z kwasami z Iwostinu i zastanawiam się po jakim czasie od zabiegu złuszczania kwasami można użyć kosmetyku z kwasami ?
Kem z filtrem jaki lubię używać to krem tonujący biodermy 50,ładnie tonuje i chroni przed słońcem.
Karuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:35   #876
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wiesz nie wiem czy dobrze robisz stosujac te zabiegi kwasami aha, glikolowymi przy Twoich naczynkach, wszyscy tu stanowczo odradzaja te kwasy przy cerze naczynkowej wiec i moga sie one przyczyniac do ich powstawania u Ciebie, jest tyle innych zabiegow innymi kwasami, porozmawiaj moze z dermatologiem badz kosmetyczka ktora ci je wykonuje albo skonsultuj to z innym gabinetem....

Reszta jest wporzadku, co do odstepu miedzy zabiegiem a uzywaniem kwasow, mysle ze powinnas odczekac az skora sie zregeneruje przestanie luszczyc i wroci do dobrej formy, zapewne w tym kremie Iwostinu nie ma duzej dawki kwasow wiec i nie bedzie b drazniacy, gdy juz uznasz ze skora jest w dobrym stranie mozesz wyprobowac ten kremik i obserwowac skore czy nie reaguje podraznieniem w razie czego wydluzyc czas jej rekonwalescencji a takze kremik stosowac w odstepach kilku dniowych najlepiej

Cytat:
Napisane przez Karuki Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś mi powiedzieć czy dobrze pielęgnuję cerę ? Mam 20 lat i cerę tłustą,wrażliwą,z rumieniem.Trądzik miałam od 6 klasy,na szczęście teraz po clindacne gelu i skinorenie jest już trochę podleczony.W styczniu robiłam sobie zabieg kwasami AHA 20 % i zauważyłam dużą poprawę stanu skóry.W tamtym tygodniu byłam na złuszczaniu kwasem glikolowym 35 % i w sobote też planuję złuszczanie.
Buzię aktualnie przemywam żelem z Iwostinu,potem zwykle daję krem nawilżająco-matujący z Perfecty do cery naczynkowej(mam kilka popękanych naczynek na nosie)
lub krem nawilżający z Iwostinu(jeżeli chodzi o nwailżenie po środkach medycznych i kwasach to mi odpowiada.Jakiś czas temu do mycia twarzy zgodnie z zaleceniem lekarski używałam płynu micelarnego Biodermy Sensibio ale mnie uczulił.
Kupiłam sobie wczoraj krem na noc z kwasami z Iwostinu i zastanawiam się po jakim czasie od zabiegu złuszczania kwasami można użyć kosmetyku z kwasami ?
Kem z filtrem jaki lubię używać to krem tonujący biodermy 50,ładnie tonuje i chroni przed słońcem.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:36   #877
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Drogie wizażanki! Dziś kupiłam Diacenal zachęcona opiniami, jednak nigdy nie stosowałam filtrów i zupełnie nie wiem jaki wybrać? Moja cera jest tłusta ze skłonnością do zaskórników zamkniętych. Mam też pytanie czy jeśli stosuje się filtry, to czy mogę kłaść podkład, jeśli tak to jaki? Wiem, że zadaję naiwne pytania, ale dopiero zaczynam tą przygodę i mam nadzieję, że mi pomożecie w niej wytrwać.
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 23:39   #878
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez skitek 13 Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki! Dziś kupiłam Diacenal zachęcona opiniami, jednak nigdy nie stosowałam filtrów i zupełnie nie wiem jaki wybrać? Moja cera jest tłusta ze skłonnością do zaskórników zamkniętych. Mam też pytanie czy jeśli stosuje się filtry, to czy mogę kłaść podkład, jeśli tak to jaki? Wiem, że zadaję naiwne pytania, ale dopiero zaczynam tą przygodę i mam nadzieję, że mi pomożecie w niej wytrwać.
Witam
Ja co prawda doświadczoną biochemiczką nie jestem, również początkująca ale przez ostanie 2 miesiące przekopałam sporą część biochemii (z wypiekami na twarzy i notatnikiem), zaczęłam kuracje kwasowo-retinoidową co pociąga za sobą filtrowanie więc postaram się pomóc wiedzą jaką do tej pory zdobyłam.

Wybór odpowiedniego filtra to ciężka sprawa bo to kwestia bardzo indywidualna. Prawie każdy kosmetyk w tej kategorii ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Na pewno muszą być fotostabilne i przy retinoidach poleca się min SPF 50+, sprawdzone fotostabilne filtry oferuje Avene, LRP, Bioderma, SVR, Vichy. Wybór jest duży, przejrzyj KWC, postaraj się o próbki. Cera tłusta raczej nie polubi Avenek, bardzo dobrze nawilżają i odżywiają ale są treściwe. Sama zaczęłam od Avene Cleanance Solaire SPF40+ do cery tłustej i nawet ten jest dla mnie za ciężki. Polecam fluid LRP http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6815, ma dobre opinie, miałam kilka próbek świetnie się wchłaniał, niestety nie zakupię bo boję sie o moje naczynka (alkohol wysoko w składzie) ale jeśli zdecydowałaś się na stosowanie Diacnealu mniemam, że nie masz tego problemu. Niestety przy filtrach najlepiej chyba sprawdza się metoda prób i błędów

Stosując filtry Avene możesz używać dowolnej kolorówki, natomiast przy innych filtrach stosowanie podkładów/pudrów/itp zawierających mice i talc grozi destabilizacją Parsola czyli zmniejszeniem ochrony ale nie wszystkie Wizażanki w to wierzą a nawet jeśli tak to część z nich się tym zbytnio nie przejmuje. Sama musisz tu zdecydować. Ja znalazłam swój złoty środek tzn. stosuję obecnie filtr zawierający parsol i puder w kompakcie zawierający składniki destabilizujące go ale oddzielam je omiatając ryjka po filtrze skrobią. Mam cichą nadzieję, że to uchroni ten piekielny Parsol, zresztą nie tylko ja

Fluid można delikatnie wklepać po min. 20min od nałożenia filtra.
Podkłady i pudry niegryzące się z Parsolem: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

To tak w telegraficznym skrócie. Proponuję lekturę wątku "Filtry UV a makijaż" http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036, "Zasady stosowania filtrów..." http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108203 i bliższe zapoznanie się z wyszukiwarką.
Mam nadzieję, że pomogłam a jeśli coś pokreciłam to proszę o wyrozumiałość i korektę bardziej doświadczone Wizażanki.
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 08:52   #879
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Powiem szczerze ze ja osobscie nie znam pielegnacji Nuxe, wyszukaj watek i popytaj b doswiadczone osoby,
Odpowiadam cobys nie poczula sie zlekcewazona w tym watku
Co do Neostraty rowniez poszukaj watku i tam zadaj pytanko bo szczezre nie wiem wlasnie jako ze juz mamy kwiecien nie bedzie to walka z wiatrakami i nie osiagniesz efektu oodwrotnego od zamierzonego.
Jeszcze jedna uwaga jako ze masz skore sucha uwazaj ze skrobia szczegolnie wymieszana z cynamonem..w dlugotrwalym uzytkowaniu wysusza...polecam puder jedwabny do ciala Hauschki badz skrobie kukurydziane dry-flow + jedwabny proszek ktore mozesz zakupic na mazidlach:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
http://mazidla.com/index.php?option=...=185&Itemid=10

Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
To ja jeszcze poproszę o ocenę mojej pielęgnacji

cera: sucha z ukłonem ku mieszanej, naczynkowa, z przebarwieniami i dużą skłonnością do nich, często wyskakuje coś na brodzie, duże pory na nosie, generalnie problemowa, mam 26 lat,

cel: przede wszystkim pozbyć się niedoskonałości, w następnym kroku (na ile to możliwe) rozjaśnić naczynka, przebarwienia i cerę (coraz bardziej lubię siebie w bladej cerze - obiecałam sobie wojnę z opalaniem

Moja pielęgnacja (zaczęłam ok 1,5-2 miesięcy temu)

rano:

1. tonik Ziaja Calma HLC
2. serum do cery naczynkowej Farmona DermaCoc z 3% wit K
3. filtr Iwostin Solecrin +40

+ make up:

Lirene City Matt czasem Vichy Dermablend + czasem skrobia ziemniaczana z cynamonem, czasem bez skrobi + nieco destabilizacji filtra różem i korektorem (muszę)

wieczorem:

1. mleczko do demakijażu Ziaja Calma HLC
2. żel do mycia twarzy -//-
3. LRP Effaclar K
4. pod oko Avon jakiś Hydrocośtam


po skończeniu kuracji Effaclarem chciałabym się przerzucić na Nuxe złuszczający- jak myślicie, wyjdzie mi to na dobre? I coraz poważniej myślę o zaopatrzeniu się w żel rozjaśniający przebarwienia Neostraty, boję sie tylko, że w obliczu lata i coraz mocniejszego słońca, będą to pieniądze wyrzucone w błoto

będę wdzięczna za każde uwagi
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 11:49   #880
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

czeskaFusia Ja też bardzo doświadczona nie jestem ale zgadzam się.

kolanka nie zgadzam się z Tobą, że nikt nie krytykuje produktów BU jest na wizażu wiele osób którym jakiś produkt nie służy i o tym piszą, ale ponieważ znacznej większości te produkty służą to więcej jest pozytywnych opinii

ladyinBlack2 zgadzam się mareą

marea czy ten puder jedwabny nie destabilizuje filtra? ja stosuję Iwostin 50 i zastanawiam się nad czymś matującym bo skrobia jakoś nie przypadła mi do gustu
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 12:26   #881
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
marea czy ten puder jedwabny nie destabilizuje filtra? ja stosuję Iwostin 50 i zastanawiam się nad czymś matującym bo skrobia jakoś nie przypadła mi do gustu
Hey Aga,

Nie destabilizuje poniewaz nie ma talku ani miki w skladzie

Inci: Rice Starch, Silk Powder, Silica, Fragrance, Linalool, Limonene, Geraniol, Coumarin, Gentian Extract, English Oak Extrakt, Sage Extract, Diatomaceous Earth

Moim zdaniem wrecz pielegnuje skore i wieczorem po zmyciu warstw filtra i makijazu i tegoze pudru mam gladziutka skore gdy go uzywam, aczkolwiek musisz wiedziec ze jest to puder do ciala wiec ma jasny kolor, co mi osobiscie nie przeszkadza bo wtapia sie ladnie w makijaz
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 12:41   #882
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Hey Aga,

Nie destabilizuje poniewaz nie ma talku ani miki w skladzie

Inci: Rice Starch, Silk Powder, Silica, Fragrance, Linalool, Limonene, Geraniol, Coumarin, Gentian Extract, English Oak Extrakt, Sage Extract, Diatomaceous Earth

Moim zdaniem wrecz pielegnuje skore i wieczorem po zmyciu warstw filtra i makijazu i tegoze pudru mam gladziutka skore gdy go uzywam, aczkolwiek musisz wiedziec ze jest to puder do ciala wiec ma jasny kolor, co mi osobiscie nie przeszkadza bo wtapia sie ladnie w makijaz
Nie przeszkadza mi to oby tylko był ciut brązujący, a mogłabyś mi podpowiedzieć gdzie można go kupić
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 13:16   #883
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
marea czy ten puder jedwabny nie destabilizuje filtra? ja stosuję Iwostin 50 i zastanawiam się nad czymś matującym bo skrobia jakoś nie przypadła mi do gustu
Aga, jeśli mogę się wtrącić, próbowałaś skrobie kukurydzianą czy tylko z ziemniaczków? Bo jeśli tylko tą drugą to polecam jednak przetestować kukurydzianą.

Ja zaczęłam od ziemniaczanej i się załamałam bo wszyscy zachwalali a u mnie tragedia...jakaś taka mokra jest ta skrobia, za bardzo przyczepia się do filtra no i tak mi powłaziła w pory, że byłam cała w białe kropki. Ale się nie poddałam i kupiłam kukurydzianą bez większych oczekiwań i ta jest dla mnie rewelacja. Super matuje, co prawda bieli trochę ale ja i tak wyrównuje mój kolorek kompaktem i co zaskoczyło mnie zupełnie ukrywa rozszerzone pory, no bajka po prostu
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 13:47   #884
Karuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzieki za odpowidź.Ja generalnie nie mam cery naczynkowej,tylko wrażliwą.Naczynek na nosie mam w sumie mało koleżanka mówiła,że mogę je zlikwidować kremami.Moja dermatolog mi zaleciła kwas glikolowy 3 razy tylko ten dermatologiczny 70 %.Byłam na kosmetycznym bo na dermatologiczny mnie nie było stać,poza tym trochę bałam się tak dużego stężenia.Dzisiaj byłam znowu na kwasach 35 %,moja buzia je dobrze znosi,jest tylko lekko czerwona na początku,a potem za chwile zaczerwienienie znika.Myślę,że jeśli chodzi o naczynka to wydaję mi się,że trochę im zaszkodziła krioterapia(seria zrobiona rok temu na trądzik,nic nie pomogło a twarz wyglądała okropnie).Także chyba się będę trzymać kwasów.
Karuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 15:55   #885
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
Nie przeszkadza mi to oby tylko był ciut brązujący, a mogłabyś mi podpowiedzieć gdzie można go kupić
Niestety nie jest bronzujacy, jak pisalam jest prawie bialy wiec pokrycie go broznujacym innym pudrem jest wskazane
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 16:17   #886
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Uczestniczyłam już w tym wątku wcześniej, ale z nadejściem wiosny wprowadziłam u siebie pewne zmiany - odstawiłam Diacneal, w związku z czym mam pytanie.

Moja kuracja wygląda teraz następująco - na noc stosuję w cyklach dwudniowych Effaclar zamiennie z Hydraphase Legere, którym to nawilżaczem jestem absolutnie zachwycona, natomiast na dzień Active C pod filtr, który zamierzam zamienić na Redremic plus emulsję Avene 50+.
Jako filtr sprawdza się u mnie świetnie, nie bieli, nie muszę jej matowić, ma przyjemny zapach, jestem zadowolona.

Moje pytanie: czy to właściwa kuracja na sezon letni?
Czy powinnam coś ewentualnie zmienić?
Może marea?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 16:37   #887
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam!

W koncu zaczelam sie kwasic i filtrowac. Moja pielegnacja wyglada tak: Effaclar - na noc, na dzien: Auriga Auriderm xo (na naczynka), a na to emulsja Avene +50, pod oczy krem Avene do miejsc wrazliwych +50. Rano i wieczorem myje twarz jednym z zeli Apotheke Scheller (bez sls-ow).
Zastanawialam sie jak stosowac Effaclar i doszlam do wniosku, ze zeby sie nie mylic, dostosuje sie do systemu zmianowego w mojej pracy. Wyglada on tak 5-2-5-3. 5 to dni pracujace, w te dni na noc bede stosowac Effaclar, a w dni wolne Nutrilogie 1 Vichy razem z Auriderm xo, zeby troche nawilzyc skore. A kazdego 3 dnia pracy maseczka aspirinowa.
Taki to obmyslilam sobie plan. Co myslicie?
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 18:54   #888
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Uczestniczyłam już w tym wątku wcześniej, ale z nadejściem wiosny wprowadziłam u siebie pewne zmiany - odstawiłam Diacneal, w związku z czym mam pytanie.

Moja kuracja wygląda teraz następująco - na noc stosuję w cyklach dwudniowych Effaclar zamiennie z Hydraphase Legere, którym to nawilżaczem jestem absolutnie zachwycona, natomiast na dzień Active C pod filtr, który zamierzam zamienić na Redremic plus emulsję Avene 50+.
Jako filtr sprawdza się u mnie świetnie, nie bieli, nie muszę jej matowić, ma przyjemny zapach, jestem zadowolona.

Moje pytanie: czy to właściwa kuracja na sezon letni?
Czy powinnam coś ewentualnie zmienić?
Może marea?
Jak najbardziej, effaclar to slaby kwas wiec jesli rezygnujesz z opalania w sezonie slonecznym i bedziesz sie filtrowac to jestem ZA
Redermic bedzie ciut bardziej odzywczy od active c wiec to juz indywidualna kwestia czy bedzie ci sluzyl ale wit c wspomaga ochrone przeciw sloneczna wiec jesi ci te produkty sluza to smialo uzywaj
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 21:27   #889
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja mam pytanko odnosnie filtrów.Czy mizia się nimi skórę pod oczami?Widze że dzwoneczek stosuje specjalny krem z filtrem po oczy dlatego pytam....
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 21:33   #890
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Ja mam pytanko odnosnie filtrów.Czy mizia się nimi skórę pod oczami?Widze że dzwoneczek stosuje specjalny krem z filtrem po oczy dlatego pytam....
Niektóre filtry mogą podrażniać oczy dlatego trzeba spróbować czy filtr ,który nakładasz podrażnia cię lub szczypie.Jeżeli nie - to można je używać po oczy.Czasem dziewczyny używają innego filtra na twarz a innego pod oczy ponieważ ten pierwszy je podrażnia.Dotyczy to głównie filtrów z alkoholem ale nie tylko.Mnie np.podrażnił pod oczmi Anthelios Creme Fondante który nie ma alkoholu,natomiast Anthelios Fluide i mleczko DP które maja alkohol nie zrobiły mi krzywdy
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 21:47   #891
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Niektóre filtry mogą podrażniać oczy dlatego trzeba spróbować czy filtr ,który nakładasz podrażnia cię lub szczypie.Jeżeli nie - to można je używać po oczy.Czasem dziewczyny używają innego filtra na twarz a innego pod oczy ponieważ ten pierwszy je podrażnia.Dotyczy to głównie filtrów z alkoholem ale nie tylko.Mnie np.podrażnił pod oczmi Anthelios Creme Fondante który nie ma alkoholu,natomiast Anthelios Fluide i mleczko DP które maja alkohol nie zrobiły mi krzywdy
A ogólnie rzecz biorąc to wskazane jest filtrować skórę pod oczami czy nie?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 21:51   #892
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję za komentarz mareo.
W razie dodatkowych pytań, będę się odzywać.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 22:15   #893
izunia666666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 25
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

poproszę o ocenę mojej pielęgnacji:

cera: tłusta, problematyczna, mnóstwo zaskórników na całej twarzy, gruba, na czole zmarszczki mimiczne (mam 22 lata)

cel: pozbyć sie zaskórników i zmarszczek

pielęgnacja: myje twarz rano i wieczorem zelem vichy normaderm, na to tonik bha 2%,
rano: lysanel mat + bioderma 50+ dla cery tłustej
noc: lysanel active

uzywam od 3,5 miesiaca i nie daje to zadnych efektow. moze cos robie nie tak?
izunia666666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 22:18   #894
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
A ogólnie rzecz biorąc to wskazane jest filtrować skórę pod oczami czy nie?
Oczywiście że tak Przecież filtry mają nas chronić przed starzeniem i zmarszczkami a skóra pod oczami pokrywa się zmarszczkami najszybciej,przynajmniej u mnie.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 22:21   #895
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez izunia666666 Pokaż wiadomość
poproszę o ocenę mojej pielęgnacji:

cera: tłusta, problematyczna, mnóstwo zaskórników na całej twarzy, gruba, na czole zmarszczki mimiczne (mam 22 lata)

cel: pozbyć sie zaskórników i zmarszczek

pielęgnacja: myje twarz rano i wieczorem zelem vichy normaderm, na to tonik bha 2%,
rano: lysanel mat + bioderma 50+ dla cery tłustej
noc: lysanel active

uzywam od 3,5 miesiaca i nie daje to zadnych efektow. moze cos robie nie tak?
nie znam sie na tyle zeby Ci doradzic (napewno dziewczyny z większą wiedzą odpiszą) powiem tylko ze mi vichy nie pomógł nic.
Miałam krem normaderm na noc i na dzień, używałam na oczyszczoną przez kosmetyczke skórę i miałam nawrót zaskórników
Moze tobie vichy też nic nie pomaga.Teraz używam do mycia twarzy olejku z BU.Jak narazie dla mnie rewelacja i już nie musze szukać wśród żeli do mycia twarzy itd.http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 22:22   #896
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Oczywiście że tak Przecież filtry mają nas chronić przed starzeniem i zmarszczkami a skóra pod oczami pokrywa się zmarszczkami najszybciej,przynajmniej u mnie.
Dzięki za radę
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 22:36   #897
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja też poproszę o ocenę i rady

Cera: sucha, naczynkowa, wrażliwa, skłonna do podrażnień.

Ostatnio zrezygnowałam z wszelkich sklepowych toników, żeli i peelingów do twarzy bo robiły mi więcej krzywdy niż pożytku.

Rano:
Myję twarz olejkiem myjącym bezzapachowym z biochemii urodu
Krem - Bielenda do cery naczynkowej lub soraja rozświetlająca

Wieczorem robię dokładnie to samo.


Co drugi dzień peeling enzymatyczny z bromelainą albo maseczka różana z biochemii.


Boję się kupić jakikolwiek tonik, żeby nie podrażnić skóry i nie zwiększyć rumieńców.

Co radzicie? Ze względu na to, że zbliza się lato zastanawiam się nad filtrami ale nie wiem jaki będzie najodpowiedniejszy.
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 09:50   #898
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez czeskaFusia Pokaż wiadomość
Aga, jeśli mogę się wtrącić, próbowałaś skrobie kukurydzianą czy tylko z ziemniaczków? Bo jeśli tylko tą drugą to polecam jednak przetestować kukurydzianą.

Ja zaczęłam od ziemniaczanej i się załamałam bo wszyscy zachwalali a u mnie tragedia...jakaś taka mokra jest ta skrobia, za bardzo przyczepia się do filtra no i tak mi powłaziła w pory, że byłam cała w białe kropki. Ale się nie poddałam i kupiłam kukurydzianą bez większych oczekiwań i ta jest dla mnie rewelacja. Super matuje, co prawda bieli trochę ale ja i tak wyrównuje mój kolorek kompaktem i co zaskoczyło mnie zupełnie ukrywa rozszerzone pory, no bajka po prostu

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Niestety nie jest bronzujacy, jak pisalam jest prawie bialy wiec pokrycie go broznujacym innym pudrem jest wskazane
A czy można potem czyli po skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej używać kompaktu? jakiego?
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 09:53   #899
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
A ogólnie rzecz biorąc to wskazane jest filtrować skórę pod oczami czy nie?
Jak najbardziej, sama napewno widzisz ze jest ona ciensza i b wysuszona i to tu pierwsze zmarszczki siepojawiaja, tak wiec trzeba ja chronic w szczegolny sposob, btw krem ziaja oliwkowy do buzki, sprawuje sie na 5+ pod oczami, lepiej mnie nawilzyl w tych miejschach niz a+e kapsulki
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 10:02   #900
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez izunia666666 Pokaż wiadomość
poproszę o ocenę mojej pielęgnacji:

cera: tłusta, problematyczna, mnóstwo zaskórników na całej twarzy, gruba, na czole zmarszczki mimiczne (mam 22 lata)

cel: pozbyć sie zaskórników i zmarszczek

pielęgnacja: myje twarz rano i wieczorem zelem vichy normaderm, na to tonik bha 2%,
rano: lysanel mat + bioderma 50+ dla cery tłustej
noc: lysanel active

uzywam od 3,5 miesiaca i nie daje to zadnych efektow. moze cos robie nie tak?
Tak jak juz wyzej napisala wizazanka zmien zel myjacy, ja tez go uzywalam swojego czasu i dramatyczny on jest, ogolnie mi Vichy nie sluzyly nigdy produkty, kup cos delikatnego bez sodium laureth sulfate w skladzie, i nie kupuj zeli do cer tradzikowych problematycznych poniewaz one podrazniaja skore.
Druga rzecz tonkik z BHA nie powinien byc uzywany rano...tylko i wylacznie na noc! jedno ze on zluszcza wiec podrazniasz skore przez caly dzien drugie ze nakladasz na niego warstwy innych kosmetykow wiec nie dziala!
Przemywaj nim buzie wieczorem po zmyciu warstw filtra i makijazu i nie nakladaj juz nic przez conajmniej godzine by kwasy mogly zadzaialac
Przed snem mozesz dolozyc na to lysanel active ale tez nie codziennie, nie zapominaj o robieniu przerw, by cera odpoczela
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.