Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-27, 14:21   #1411
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Symonaa Pokaż wiadomość
No i henna zeszła mi po tygodniu. Co zrobiłam źle ?
A jakiej henny użyłaś i na jaki kolor włosów?
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 17:23   #1412
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kupiłam dziś odżywkę koloryzującą Venity. Kolor orzech laskowy. Czy któraś z was ma doświadczenie jeśli o tę farbkę chodzi? Czy ona jest naturalna? Ponoć to proszek i ma w składzie na początku lawsonię.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 19:58   #1413
Symonaa
Raczkowanie
 
Avatar Symonaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
A jakiej henny użyłaś i na jaki kolor włosów?
Henne Khadi na ciemny blond, trzymałam 2 godziny i przez pierwsze dni efekt był super, a teraz zeszła.. może są jakieś sposoby na to aby trzymała się jak najdłużej?
Symonaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 20:38   #1414
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Symonaa doczytałam, że farbowałaś na czarno. Żeby uzyskać trwały czarny kolor, dobrze najpierw ufarbować włosy naturalną henną a potem w drugiej turze indygo. Wtedy podobno czerń jest nie do zdarcia.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 07:02   #1415
LaylaDamment
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam jeszcze szybkie pytanie-bo dzisiaj lecę kupić tą hennę z Venity-lepiej wybrać tą wersję w saszetce,którą trzeba zalać wrzątkiem,czy może lepiej ten balsam koloryzujący?Co się dłużej trzyma na włosach?

Edytowane przez LaylaDamment
Czas edycji: 2009-09-28 o 07:02 Powód: literówka
LaylaDamment jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 11:44   #1416
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś odżywkę koloryzującą Venity. Kolor orzech laskowy. Czy któraś z was ma doświadczenie jeśli o tę farbkę chodzi? Czy ona jest naturalna? Ponoć to proszek i ma w składzie na początku lawsonię.
naturalna ma tylko lawsonię, cały ten temat się kręci wokół uświadamiania, że venita z naturalną henną niewiele ma wspólnego
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 12:47   #1417
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jestem dziś po pierwszym myciu od farbowania. Woda była delikatnie zabarwiona, a kolor nadal taki sam. Mam nadzieje, że przez min. 2 miesiące będę cieszyła się pięknym kolorkiem
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-28, 13:14   #1418
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Słuchajcie, czy po chemicznym rozjaśnianiu (dekoloryzacji) można farbować włosy henną? Jeśli tak to po jakim czasie?
Zastanawiam się również nad rozjaśnieniem włosów wodą utlenioną, bo zamiast pięknej miedzi wyszedł mi znowu kasztanowy brąz Czy ktoś próbował tej metody? Jak się potem zachowuje henna na takich włosach?
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 15:19   #1419
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
naturalna ma tylko lawsonię, cały ten temat się kręci wokół uświadamiania, że venita z naturalną henną niewiele ma wspólnego

Jasne. Wiem,że generalnie venita nie jest całkowicie naturalna.Tylko,że ja pisze o odżywcekoloryzującej, a nie balsamie czy farbie. Ona ma lawsonię na samym początku w składzie. Pomyślałam więc,że może jednak skoro to proszek to nie niszczy tak jak zwykła farba bo opiera się na koloryzacji naturalnej na bazie lawsonii. Ale możliwe,że się mylę.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 15:24   #1420
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez margalit Pokaż wiadomość
Moje Drogie, czy któraś się może orientuje, który z odcieni henny SIPA to jest czysta chna?
Będę bardzo wdzięczna za informację (:
Tu znajdziesz odpowiedz : http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=sipa

Czysta henna to odcień Cuivre (miedź).
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 13:17   #1421
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Tu znajdziesz odpowiedz : http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=sipa

Czysta henna to odcień Cuivre (miedź).
dziękować ;*
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 14:16   #1422
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Jasne. Wiem,że generalnie venita nie jest całkowicie naturalna.Tylko,że ja pisze o odżywcekoloryzującej, a nie balsamie czy farbie. Ona ma lawsonię na samym początku w składzie. Pomyślałam więc,że może jednak skoro to proszek to nie niszczy tak jak zwykła farba bo opiera się na koloryzacji naturalnej na bazie lawsonii. Ale możliwe,że się mylę.
Możliwe, że się mylisz Radziłabym uważać. Te proszki często zawierają szkodliwe składniki typu sole metali ciężkich lub PPD. Z moich włosów te pseudoodżywki Venity zrobiły sieczkę.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 14:48   #1423
Scully
Raczkowanie
 
Avatar Scully
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 135
GG do Scully
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Możliwe, że się mylisz Radziłabym uważać. Te proszki często zawierają szkodliwe składniki typu sole metali ciężkich lub PPD. Z moich włosów te pseudoodżywki Venity zrobiły sieczkę.
Z moich niestety też, mimo, że kupiłam odcień bez PPD, ale cóż z tego, jak zawierał pełno syntetycznych barwników. Podrażniło mi skórę głowy i poleciały włosy. Venicie w jakiejkolwiek postaci mówię NIE. Co więcej, chna ELD nigdy mnie nie podrażnia, a jest w tej samej kategorii cenowej.
__________________
21st century schizoid woman
Scully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 17:49   #1424
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam pytanie czy któraś z was próbowała robić balejaż henną??
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 18:20   #1425
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czy hennę zawsze trzeba pogrzewać dla lepszego efektu? czy tylko konkretnych firm?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 10:44   #1426
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Henna blond na ciemnych włosach

Zgodnie z obietnicą postanowilam opisać swój eksperyment pt "Henna blond na ciemnych włosach", bo kilka dni temu odważylam się go przeprowadzić. Szczerze mówiąc jestem przede wszystkim rozczarowana. Nie dlatego, że nie mam na głowie blondu, bo wiedziałam, że nie będę go miała i nie o to mi chodzilo, by mieć blond. Chodzi mi o samą "obsługę" henny blond z ELD.

Do farbowania włosów od kilku lat używam wyłącznie proszków z ELD. Głównie czystej lawsonii (kolor: Chna). Farbowanie przyciemniła mi włosy.

Postanowiłam sprawdzić, jak zachowa się henna blond na moich włosach, mając nadzieję na kolor zbliżony do zwykle uzyskiwanego oraz złotawy połysk, który skład mieszanki teoretycznie mógł zapewnić - poza lawsonią Genna Blond z ELD zawiera koszyczki rumianku oraz kurkumę, niestety nie ma informacji o składzie procentowym, więc pojawiły się tu obawy, że kurkuma moze zafarbować siwe włosy na kolor "kurczaczka".

Przygodę z ta mieszanką powinnam zakończyć właściwie zaraz po jej rozrobieniu (tylko z wodą). O ile "normalna" henna w proszku rozrabia się z wodą, tworzac mniej-więcej jednolitą "maź", ta z domieszką rumianku zrobiła maź mocno niejednolitą. Rumianek w wodzie stał się śliski i nałożenie tego na włosy było bardzo trudne. Mieszanka, pełna oślizgłego rumianku w ogóle nie trzymała się na włosach, spadała, po prostu się ześlizgiwała. Nie dało jej się "rozsmarować". Takiego bałaganu w łazience w życiu nie miałam.
Oczywiście nie było mowy o równomiernym pokryciu włosów, choć pracowałam nad tym bardzo długo. Całośc trzymałam na włosach ok pół godziny. Kolor wyszedł mi nieco mniej intensywny niż zwykle. Podejrzewam, że głównie dlatego, że większość włosów miała z mieszanką nieco ograniczony kontakt. Żadnych "żółtych" refleksów nie zauważyłam, poza tym, że kurkuma bardziej brudzi skórę niż sama henna, ale bez problemu daje się zmyć.

Pojęcia nie mam, jak radzą sobie z tym rumiankiem i ślizgającą się, "nieprzyczepną" mazią osoby, używające tego koloru na co dzień... Być może jest jakiś patent (domieszanie czegoś), ale robiąc to pierwszy (i ostatni) raz, postępowalam grzecznie zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 10:54   #1427
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Możliwe, że się mylisz Radziłabym uważać. Te proszki często zawierają szkodliwe składniki typu sole metali ciężkich lub PPD. Z moich włosów te pseudoodżywki Venity zrobiły sieczkę.
Jasne. No to w takim razie wywalę do kosza. Najgorsze jest to,że mam duzo siwych, muszę co 2 tygodnie malować, a zwykłe farby strasznie niszczą. W ciemnych z kolei i rudych bardzo mi nie do twarzy i nie mogę dobrać koloru jesli chodzi o chnę, basmę itp.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 16:19   #1428
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą postanowilam opisać swój eksperyment pt "Henna blond na ciemnych włosach", bo kilka dni temu odważylam się go przeprowadzić. Szczerze mówiąc jestem przede wszystkim rozczarowana. Nie dlatego, że nie mam na głowie blondu, bo wiedziałam, że nie będę go miała i nie o to mi chodzilo, by mieć blond. Chodzi mi o samą "obsługę" henny blond z ELD.

Do farbowania włosów od kilku lat używam wyłącznie proszków z ELD. Głównie czystej lawsonii (kolor: Chna). Farbowanie przyciemniła mi włosy.

Postanowiłam sprawdzić, jak zachowa się henna blond na moich włosach, mając nadzieję na kolor zbliżony do zwykle uzyskiwanego oraz złotawy połysk, który skład mieszanki teoretycznie mógł zapewnić - poza lawsonią Genna Blond z ELD zawiera koszyczki rumianku oraz kurkumę, niestety nie ma informacji o składzie procentowym, więc pojawiły się tu obawy, że kurkuma moze zafarbować siwe włosy na kolor "kurczaczka".

Przygodę z ta mieszanką powinnam zakończyć właściwie zaraz po jej rozrobieniu (tylko z wodą). O ile "normalna" henna w proszku rozrabia się z wodą, tworzac mniej-więcej jednolitą "maź", ta z domieszką rumianku zrobiła maź mocno niejednolitą. Rumianek w wodzie stał się śliski i nałożenie tego na włosy było bardzo trudne. Mieszanka, pełna oślizgłego rumianku w ogóle nie trzymała się na włosach, spadała, po prostu się ześlizgiwała. Nie dało jej się "rozsmarować". Takiego bałaganu w łazience w życiu nie miałam.
Oczywiście nie było mowy o równomiernym pokryciu włosów, choć pracowałam nad tym bardzo długo. Całośc trzymałam na włosach ok pół godziny. Kolor wyszedł mi nieco mniej intensywny niż zwykle. Podejrzewam, że głównie dlatego, że większość włosów miała z mieszanką nieco ograniczony kontakt. Żadnych "żółtych" refleksów nie zauważyłam, poza tym, że kurkuma bardziej brudzi skórę niż sama henna, ale bez problemu daje się zmyć.

Pojęcia nie mam, jak radzą sobie z tym rumiankiem i ślizgającą się, "nieprzyczepną" mazią osoby, używające tego koloru na co dzień... Być może jest jakiś patent (domieszanie czegoś), ale robiąc to pierwszy (i ostatni) raz, postępowalam grzecznie zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
Dzięki za opis zmagań.
Właśnie miałam polecic tę mieszankę koleżance.
Już ona by moich rad raczej nie słuchała.

A czy ktoś używał Cassia Obovata ?
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 18:34   #1429
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Moim zdaniem nie ma co próbować farbować henną włosy na odcienie blondu. To jest praktycznie niemożliwe a po co później na głowie mieć jakieś dziwne kolory.

Moja henna na razie trzyma się Troszkę spływa podczas mycia ale w takich ilościach jak farby chemiczne.
Niestety płukanka octowa nie jest odpowiednia dla mojej skóry głowy. Zawsze myję włosy co 4-5dni a po tej płukance już na 3 dzień były przetłuszczone
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 21:02   #1430
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Dzięki za opis zmagań.
Właśnie miałam polecic tę mieszankę koleżance.
Już ona by moich rad raczej nie słuchała.

A czy ktoś używał Cassia Obovata ?

Wiesz, inne proszki ELD sama chętnie każdemu bym poleciła. Od lat używam chny (kolor "Chna"), ona świetnie się rozrabia z wodą, podobnie jak odcienie Kasztan, Tycjan i Granat. Stąd lekki szok, że ten blond okazał się taki oślizgły i ciężko było w ogóle to nałożyć nawet komuś, kto ma wprawę.

Deborah100, nie chciałam farbować włosy na blond, ale miałam nadzieję na jakieś ciekawe refleksy...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 12:48   #1431
bakara
Przyczajenie
 
Avatar bakara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: błękitna planeta
Wiadomości: 14
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Przedwczoraj dokonało się na mojej głowie farbowanie henną. Niestety, jestem zawiedziona pod każdym względem.
Zbliża się pierwsze mycie i uświadomiłam sobie, że to też rodzi problem. Jeśli nie można silikonów, to szampony i odżywki do włosów farbowanych z Elseve, Pantene czy Glis Kur odpadają. Nie udało mi się przebrnąc przez cały wątek, więc proszę o jakąś podpowiedź Czym się jeszcze kierować oprócz braku silikonów w składzie ?
Umyję dziś Klorane z mleczkiem owsianym, skład mało skomplikowany, więc liczę, że nie zaszkodzi "dojrzewającemu" jeszcze kolorowi.
bakara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 16:05   #1432
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bakara Pokaż wiadomość
Przedwczoraj dokonało się na mojej głowie farbowanie henną. Niestety, jestem zawiedziona pod każdym względem.
Zbliża się pierwsze mycie i uświadomiłam sobie, że to też rodzi problem. Jeśli nie można silikonów, to szampony i odżywki do włosów farbowanych z Elseve, Pantene czy Glis Kur odpadają. Nie udało mi się przebrnąc przez cały wątek, więc proszę o jakąś podpowiedź Czym się jeszcze kierować oprócz braku silikonów w składzie ?
Umyję dziś Klorane z mleczkiem owsianym, skład mało skomplikowany, więc liczę, że nie zaszkodzi "dojrzewającemu" jeszcze kolorowi.
Myślę, że nie mogą być to szampony przeciwłupieżowe. One są dosyć mocne i nawet farby chemiczne zmywają szybko.
Spróbuj może zrobić ta płukankę octową. Podobno ma utrwalić kolor, stosujesz przez pierwsze 3-4 mycia.

Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 18:59   #1433
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bakara Pokaż wiadomość
Przedwczoraj dokonało się na mojej głowie farbowanie henną. Niestety, jestem zawiedziona pod każdym względem.
Zbliża się pierwsze mycie i uświadomiłam sobie, że to też rodzi problem. Jeśli nie można silikonów, to szampony i odżywki do włosów farbowanych z Elseve, Pantene czy Glis Kur odpadają. Nie udało mi się przebrnąc przez cały wątek, więc proszę o jakąś podpowiedź Czym się jeszcze kierować oprócz braku silikonów w składzie ?
Umyję dziś Klorane z mleczkiem owsianym, skład mało skomplikowany, więc liczę, że nie zaszkodzi "dojrzewającemu" jeszcze kolorowi.
Trochę się pogubiłam: chodzi Ci o to, żeby kolor długo się utrzymywał, czy chcesz szybko zmyć kolor, (skoro jesteś nim rozczarowana)?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 21:13   #1434
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczynki! Wklejcie jakieś fotki kolorków które Wam wychodzą. Jakoś mało ich tutaj.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 22:59   #1435
bakara
Przyczajenie
 
Avatar bakara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: błękitna planeta
Wiadomości: 14
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Trochę się pogubiłam: chodzi Ci o to, żeby kolor długo się utrzymywał, czy chcesz szybko zmyć kolor, (skoro jesteś nim rozczarowana)?
Chcę żeby się jak najdłużej utrzymał, skoro już się tak namęczyłam. I chciałabym nie zmniejszyć drastycznie ilości włosów, a na to się zapowiada, jeśli nie znajdę szybko odpowiedniej odżywki ułatwiajacej rozczesywanie . Już chyba lepsze te silikony, niż wyrywanie włosów, ale chciałam z nich zrezygnować

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

[QUOTE=Deborah100;14575549]Myślę, że nie mogą być to szampony przeciwłupieżowe. One są dosyć mocne i nawet farby chemiczne zmywają szybko.
Spróbuj może zrobić ta płukankę octową. Podobno ma utrwalić kolor, stosujesz przez pierwsze 3-4 mycia.

Dzięki! Była płukanka z octem jabłkowym. Potem prysnęłam serum keratynowo-jedwabnym. A przed myciem nałożyłam maseczkę własnej produkcji. Ale i tak nigdy nie miałam tak sztywnych, szorstkich, plączących się włosów Pocieszam się, że to tylko stan przejściowy, i za kilka dni objawią się efekty, o jakich do tej pory tylko czytałam
bakara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 02:35   #1436
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bakara Pokaż wiadomość
Chcę żeby się jak najdłużej utrzymał, skoro już się tak namęczyłam. I chciałabym nie zmniejszyć drastycznie ilości włosów, a na to się zapowiada, jeśli nie znajdę szybko odpowiedniej odżywki ułatwiajacej rozczesywanie . Już chyba lepsze te silikony, niż wyrywanie włosów, ale chciałam z nich zrezygnować


Dzięki! Była płukanka z octem jabłkowym. Potem prysnęłam serum keratynowo-jedwabnym. A przed myciem nałożyłam maseczkę własnej produkcji. Ale i tak nigdy nie miałam tak sztywnych, szorstkich, plączących się włosów Pocieszam się, że to tylko stan przejściowy, i za kilka dni objawią się efekty, o jakich do tej pory tylko czytałam
No to chociaż nie jestem osamotniona.
Też w życiu nie naszarpałam tylu włosów, co ostatnio. Pomogła mi odżywka Himalaya Herbals, wreszcie pół bloku nie musi słyszeć moich wrzasków przy rozczesywaniu włosów.
Na szczęście indygo nie robi mi takiej tragedii na włosach , więc powoli dochodzą do siebie.
Ale autentycznie- nie było szans,żebym przesunęła palce przez włosy od głowy do końców.

Bakara, a nie masz może bardzo suchych włosów?

Bo ja się zastanawiałam dlaczego u mnie taki efekt, zazwyczaj dziewczyny są zachwycone stanem włosów po hennie.

Podejrzewam też sok z cytryny, ale boję się znów spróbować, tym razem z wodą.

Teraz używam samego indygo i jestem bardzo zadowolona- te 5-6 cm od głowy, które były traktowane tylko indygo są super gładkie i błyszczące.

Edytowane przez beata11
Czas edycji: 2009-10-05 o 02:37
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 08:56   #1437
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

bakara - podpowiem Ci na własnym przykładzie. Moje włosy mają też dużą tendencję do kołtunienia się, bo są cienkie. Hennę nakładam na czyste, wilgotne włosy. Spłukuję tylko wodą. Na koniec : płukanka octowa, ale z octu spirytusowego. Ten z jabłek tak nie działa. Ja staram się trzymać moje włosięta jak najdalej od cytryny - wysusza straszliwie i usztywnia. Z reguły nie używam kosmetyków z silikonami, bo mam cienkie włosy i mi nie służą. Po farbowaniu : oleje {kokosowy i inne} - dużo i długo , ponieważ henna to lubi. Myję szamponem {tylko nie dziecinne i nie ziołowe} na drugi- trzeci dzień używam odżywki z proteinami mlecznymi. Np. Latte - daje sobie doskonale radę z wszelakiego rodzaju kołtunami.
Henna farbuje nakładając się warstwami na włos. Za pierwszym razem kolor będzie szybciej uciekał. Każde następne farbowanie, to nowa warstwa i trzymający się dłużej, intensywniejszy kolor.
I jeszcze jedno - jeśli Twoje włosy lubią się z silikonami, nie ma żadnej potrzeby odstawiać kosmetyków z ich zawartością.

Edytowane przez Heroldin
Czas edycji: 2009-10-05 o 08:58
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 10:09   #1438
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziwne z tym rozczesywaniem... Na moich włosach henna utworzyła taką gładką warstewkę, co bardzo ułatwia rozczesywanie. Zapomniałam już jak wygląda odżywka. Nie ma mowy o żadnym kołtunieniu. Widocznie co włos to inna reakcja.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 11:31   #1439
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno - jeśli Twoje włosy lubią się z silikonami, nie ma żadnej potrzeby odstawiać kosmetyków z ich zawartością.
^Też mi się tak wydaje. Np. moje włosy z silikonami bardzo się lubią. Nawet się zastanawiam, czy do owych silikonów nie wrócić mimo wszystko...

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Dziwne z tym rozczesywaniem... Na moich włosach henna utworzyła taką gładką warstewkę, co bardzo ułatwia rozczesywanie. Zapomniałam już jak wygląda odżywka. Nie ma mowy o żadnym kołtunieniu. Widocznie co włos to inna reakcja.
Mam podobnie, ale też mam z natury suche włosy i "kołtunią sie" gdy są przesuszone. Ale też henna sprawia, że powierzchnia włosów jest gładka i zaraz po farbowaniu ten problem zanika.

Z kolei mojej przyjaciółce, której włosy na co dzien się przetłuszczają henna włosy wysusza. Mam wrażenie, że po prostu reguluje czynność skóry w tym zakresie.

Czy Twoje "kołtunienie się" włosów wynika z tego, że są one suche, tzn. czy henna trochę Ci ich nie przesuszyła - jakie włosy miałaś przed farbowaniem?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 18:29   #1440
megaliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam pytanie. Czy po basmie wyjdą mi czarne włosy czy ciemnobrązowe?? Zastanawiam się czy basmy nie pomieszać z brązowym (na opakowaniu 'henny w paście' jest napisane brąz), bo chcę mieć ciemnobrązowe włosy ale absolutnie nie czarne.
megaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.