Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-11, 21:19   #1
Trishy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 228

Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy?


Wolicie puder sypki czy w kamieniu? przyznam sie szczerze ze ja nigdy nie uzywam zadnego, tylko fluidu, wiec w tym wzgledzie nie mam wiele do powiedzenia i sie nie znam. Ktory jest lepszy? trwalszy? ktory wolicie i dlaczego? jakie sa najlepsze? i czy jest jakas wogole roznica miedzy sypkim a w kamieniu, po za ich forma?
Trishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 21:24   #2
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy?

ja czasem uzywam pudru sypkiego.. wg mnie wyglada on naturalniej i nawet niedoswiadczona osoba z makijazem potrafi go naturalnie nałozyc. pare niedbałych ruchow i gładka cera gotowa. miałam kiedys w kamieniu.. trzeba sie troszke natrudzic by wyszedl wymarzony efekt.no ale trzeba czasu by sie nauczyc..pozniej nakładanie to pestka jednak mimo to wole puder sypki (polecam Yves Rocher)pozdrrawiam
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 07:58   #3
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy?

Ja też zdecydowanie wolę puder sypki. Właśnie dlatego, że łatwiej go odpowiednio nałożyć, jest delikatniejszy i wygląda naturalniej. Po tych w kamieniu zawsze mam maskę na twarzy.
Inna sprawa, że puder sypki jest bardzo niewygodny do noszenia w torebce- chyba, że ma się puderniczkę. Dlatego rozglądam się za jakimś w kamieniu do pacykowania się w ciągu dnia.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 09:12   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy?

Powinno się kupić oba rodzaje pusru - jeden sypki, który przewaznie ma sporą pojemnosc i moze stac w domku - drugi-prasowany do noszenia w torebce.
Puder sypki lepiej utrzymuje się na buzi i łatwiej go nałozyć - najlepiej grubym pędzlem - kierując go zgodnie z kierunkiem meszku na twarzy (nie pod włos).
Puder prasowany najlepiej nakładać gąbeczką przykładając ją miejsce po miejscu - nie poprzez tarcie bo wówczas można zeetrzec podkład.
Ja polecam puder prasowany Shiseido. Z resztą przejzyj sobie opinie o poszczególnych pudrach na KW
pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 11:42   #5
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy?

Hej
Dobry temat, bo tak przy okazji chciałabym zmienić puder sypki. Teraz używam Vipery transparentnego. Jest bardzo dobry, bo matuje moją mieszaną buzię na dosyć długo, później ratuje sie bibułkami matującymi.
Jestem z niego zadowolona. a w ciągu dnia, kiedyś poprawiałam makijaż pudrem w kamieniu, ale jakoś teraz mi sie nie chce... Wogóle zrezygnowałam jakiś czas temu z podkładu na rzecz tonującego Antheliosa 60+ i z pudru prasowanego na rzecz sypkiego.

Podajcie proszę kilka przykładów pudrów sypkich, których teraz używacie. Przeglądałam KW, ale chciałbym sie dowiecieć czego teraz używacie

Pozdrawiam
cmooooooooooooooooooooooo oook
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 13:46   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy?

Jako nastolatka poczatki mialam z pudrem prasowanym. Potem jako 20-tka juz ze sypkim, teraz znow powrocilam do prasowanego poniewaz: pudry ktore mnie interesuja nie maja plastikowej powloczki z dziurkami dzieki ktorej moge wysypac odrobinke na pokrywke i naniesc pedzlem na twarz. Nawet poprawki robilam pudrem sypkim bo dzieki takiemu zamknieciu i polzeniue na niej puszka i zamknieciu normalna pokrywka nie wysypywal sie wiec mozna go bylo nosic ze soba. Chcialam kupic sobie puder od Maybelline ale niestety ma siateczke ktora nie jest niczym umocowana lezy na pudrze i to samo MF wiec kupilam prasowany od MF. Ja nie mam problemu z nakadaniem pudru prasowanego, efekt jest taki sam jak przy sypkim. Uzywama rano pedzla tak jak uzywalam przy sypkim.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 09:21   #7
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy?

Ja teraz używam pudru sypkiego Avonu, ale nie polecam. Beznadziejne opakowanie- musiałam go przesypać do innego. Słabo matuje i na dodatek jest bardzo widoczny na twarzy.
Wcześniej przez długi czas miałam MaxFactora sypki i chyba do niego wrócę. Ładnie, naturalnie matowi twarz i jest na niej właściwie niewidoczny.

moni napisał(a):
> Chcialam kupic sobie puder od Maybelline ale niestety ma siateczke ktora nie jest niczym umocowana lezy na pudrze i to samo MF wiec kupilam prasowany od MF.

Co człowiek to inne zdanie. Ja zdecydowanie wolę te z siateczkami. Zawsze mi się za dużo pudru przez te dziurki wysypie. A tak przykładam pędzel do siateczki i mam na nim tyle pudru, co potrzebuję. Do noszenia ze sobą też wolę te z siateczką, bo niezawsze mam czas bawić się w wysypywanie.
A z tego prasowanego MF jesteś zadowolona? Bo własnie zastanawiam się nad jego kupnem.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-13, 11:23   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy?

W ogóle nie za bardzo lubie się pudrować, jestem zwolenniczką samego podkladu albo kremu tonującego - ale cóż, jak się pracuje cały dzień to taki makijaz się nie utrzyma, trzeba go utrwalić sypkim pudrem. Wolę sypki, bo dobrze dobrany jest na twarzy niezauważalny - miałam ich sporo, poczawszy od Bourjois (kiedyś był b.dobry, ostatnio się popsuł), Oriflame, Chanel, Diora... Dla mnie idealne pudry robi Chanel - mistrzem świata był Le Poudre Mate, już go dawno nie ma - ja mam resztkę i trzymam na specjalne okazje - ale pudre universelle libre jest b.dobry moim zdaniem. Na codzień używam Diorlighta sypkiego, nie jest najgorszy ale słabo matuje, trochę mi się znudził, ale jest bardzo delikatny, na buzi niezauwazalny.
Pudrów prasowanych za bardzo nie lubię - jako nastolatka nie używałam żadnych bo zaraz miałam uczucie maski i wrażenie zatykania porów (niestety wiele z tych tańszych u mnie owocuje wysypem zaskórników). Teraz mam zawsze jakiś taki puder, żeby poprawić makijaz w pracy po poludniu - są praktyczne i wygodne. Bardzo lubię delikatne pudrowe kompakty Shiseido oraz Clinique (ma nawet bardzo jasne kolory). Oba są przeznaczone do problematycznej cery więc nie mam po nich żadnych wyprysków. Nie robią mi żadnej maski na twarzy a tego się właśnie zawsze najabrdziej obawiam. No i dobrze matują. Dla osób takich jak ja, o bardzo jasnej skórze, dobranie właściwego pudru prasowanego jest nie lada problemem - np Max Factor w moim wypadku odpada - bardzo ciemniej na twarzy (i sypki i prasowany).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 12:18   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Puder sypki czy w kamieniu?Ktory lepszy?

Ami jestem chodz nie matowi mnie na tak dlugo jak pisze w KW, ale nie mam zastrzezen. Wiekszosc pudrow nie matowi na dlugo , chodz nie mam tlustej cery tylko mieszana, to czasami musze i ze 4 razy sie poprawic bo szybko sie blyszcze.
A ja nie mam problemu z tymi dziurkami, a poprawki robilam tak nie wysypywalam pudru do zamykania tylko ten puszek ktory jest zawsze przy takim pudrze przytykalam to tego plastiku z dziurkami i przechylalam opakowanie i odrobine pudru wysypywalo sie na puszek , a z ta siateczka to jak zobaczylam w sklepie ze ta siatka jest w polowie przysypana pudrem to sobie nie wyobrazalam tego uzywac. wizja ze bedzie za duzo pudru na pedzlu mnie odstraszala. a juz poprawki tym puszkiem wciagu dnia nie mozliwe bo jak przechylic pudelko bez wysypania pudru. znajoma potwierdzila moje obawy bo robi tak samo jak ja i zawsze puder przedostawalsie w wiekszej ilosci na siateczke i ona nabierala za duzo pudru a juz o poprawkach tym puszkiem nie bylo mowy. wszystko upaprane. Wiec dla mnie lepsza jest wersja jesli jest ten plastik z dzurkami, to nie sprawia mi klopotu
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 15:11   #10
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
lepszy puder prasowany czy sypki??

jaki puder jest lepszy, tzn który wygląda bardziej naturalnie i który lepiej kryje?? prasowany czy sypki? i jakie polecacie??
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 18:12   #11
misss3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 100
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

ja osobiście używałąm wersji sypkiej i prasowanej i uważam, że prasowana jest lepsza lepiej przylega i lepeihj kryje mój ulubiony to Yves Rocher kolor transparentny)
misss3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-16, 18:18   #12
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

trudno porównywac dwa rózne produkty Puder sypki dobry jest do wykończenia makijażu ,zaś prasowany do poprawek w ciągu dnia.
Warto mieć oba
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 19:14   #13
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

Zgadza się - najlepiej mieć oba. Pytasz, który lepiej kryje. Ale to bardzo zalezy od pudru. Np: prasowany Shiseido nie kryje w ogóle, natomista sypki Guerlain (leciutko, ale jednak) kryje Mimo, że teoretcznie to pudry prasowane mają większe właściwości maskujące. Naturalniej na twarzy wyglądają z reguły pudry sypkie, ale to tez zależy od pudru, znam prasowane których w ogóle nie widać na twarzy i sypkie, które są widoczne Ale zamotałam

Powodzenia na zakupach
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 19:17   #14
SajGonKiii
Raczkowanie
 
Avatar SajGonKiii
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 85
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

A jesli chodzi o wlasciwosci matujace-lepszy prasowany czy sypki?? Czy moze tez nie ma to znaczenia??
SajGonKiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 19:32   #15
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

Właściwości matujące także zależą od rodzaju pudru. Są wśród prasowanych i sypkich zarówno typowo matujące, jak i rozświetlające, które matują słabiej. Generalnie najlepiej matującym pudrem będzie "prasowany matujący", ale i może być bardziej widoczny na twarzy, chyba, że jest transparentny (ale tu tez lepoej uważać , bo przy ciemniejszej cerze trasparenty puder wygląda równie źle, co za ciemny odcień na bladolicej twarzy

Do najbardziej matujących jakie znam należą: sypki Guerlaina i kompakt Shiseido Pureness (w formie suchego pudru prasowanego)

Edytowane przez lil_margo
Czas edycji: 2005-05-16 o 19:35
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 19:44   #16
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

sypki Guerlaina matuje i to bardzo Chyba nie znam pudru o takich właściwościach jak ten
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 02:58   #17
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

Cytat:
Napisane przez SajGonKiii
A jesli chodzi o wlasciwosci matujace-lepszy prasowany czy sypki?? Czy moze tez nie ma to znaczenia??


ja osobiscie jestem za pudrem sypkim. zaczelam uzywac niedawno, ale widze spora roznice. prasowany tworzy maske i bardziej obciaza cere. jesli zelzy ci na matowaniu koniecznie wyprobuj clinique blended powder (sypki) - wg mnie to jest prawdziwy kosmetyk wszechczasow
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 05:46   #18
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

Ja jestem za sypkim i najlepiej transparentnym,daje naturalny efekt i matuje
Za prasowanymi nie przepadam wydaje mi sie ze za duzo mam na twarzy.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 07:29   #19
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

ja zdecydowanie wole sypki i naturalny
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-17, 09:35   #20
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

Mam wrażenie, że to bardziej kwestia właściwości pudru i sposobu aplikacji, niż konsystencji (prasowany/sypki).
np. najbardziej matujący jaki miałam, był prasowany (Lancome Maquimat, wysuszał jak diabli)
obecnie wszystkie pudry (sypkie i prasowane) nakładam miękkim pędzlem, wtedy prasowany nie ma szans stworzyć maski
są jednak takie prasowane, które nakładane puszkiem (w tym konkretnym przypadku jest to raczej cienki krążek z czegoś przypominającego gąbkę lateksową?) nie tworzą maski - EL Lucidity
sypki nakładany puszkiem metodą wciskania (krycie!) potrafi stworzyć niezłą maskę
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 17:24   #21
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: lepszy puder prasowany czy sypki??

A jak lepiej nakładać puder sypki? Bo jedni piszą, że puszkiem dołączonym do opakowania, a inni że pędzlem.
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.