Błyszczenie się cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-13, 20:03   #1
osiemnastka2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: chełm
Wiadomości: 2
Exclamation

Błyszczenie się cery


Jeśli zdublowałam wątek to bardzo przepraszam, ale przeglądam wątki i nic podobnego nie zauważyłam.
Dziewczyny, mam problem.
Mam 18 lat (jak nazwa mojego nicku wskazuje ) i mam bardzo tłustą cerę. Naprawdę bardzo. Próbowałam już chyba wszystkiego, kremy, maści, jakieś matujące pudry, fluidy. Nic nie pomaga. Ostatnio wyczytałam gdzieś coś o oliwce Hipp. Niestety też nie pomogła, pojawiło mi się tylko od niej sporo wągrów na brodzie... Dziewczyny! Jeśli macie jakąś wiedzę/doświadczenia/rady to bardzo was proszę o poradę a może odmienicie moje życie. Naprawdę mi zależy. Nie chodzi mi o jakiś całodniowy mat, ale jeśli to by było 5 godzin to naprawdę byłoby cudownie :marzyciel: (moja cera staje się tłusta już w przeciągu pół godziny) ...
dziękuję z góry za odpowiedzi
osiemnastka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 20:38   #2
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Błyszczenie się cery

Cytat:
Napisane przez osiemnastka2000 Pokaż wiadomość
Jeśli zdublowałam wątek to bardzo przepraszam, ale przeglądam wątki i nic podobnego nie zauważyłam.
Dziewczyny, mam problem.
Mam 18 lat (jak nazwa mojego nicku wskazuje ) i mam bardzo tłustą cerę. Naprawdę bardzo. Próbowałam już chyba wszystkiego, kremy, maści, jakieś matujące pudry, fluidy. Nic nie pomaga. Ostatnio wyczytałam gdzieś coś o oliwce Hipp. Niestety też nie pomogła, pojawiło mi się tylko od niej sporo wągrów na brodzie... Dziewczyny! Jeśli macie jakąś wiedzę/doświadczenia/rady to bardzo was proszę o poradę a może odmienicie moje życie. Naprawdę mi zależy. Nie chodzi mi o jakiś całodniowy mat, ale jeśli to by było 5 godzin to naprawdę byłoby cudownie :marzyciel: (moja cera staje się tłusta już w przeciągu pół godziny) ...
dziękuję z góry za odpowiedzi

Takimi problemami zajmuje się DERMATOLOG
Naprawdę, chcesz sie meczyc i w ciemno testowac kolejne kosmetyki? Zabulic miliony na kosmetyczne buble?
Nadmierny łojotok to problem skórny/ endokrynologiczny, w pewnym sensie patologia co się LECZY lekami a nie przypudrowuje.
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 20:21   #3
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Błyszczenie się cery

Przede wszystkim idź do dermatologa bo może ci da jakieś leki albo specjalistyczne apteczne maści etc. Po drugie czytałam wiele lat temu, jak sama byłam nastolatką, że to co jesz może wzmocnić trądzik. Wzmacniają trądzik stre potrawy, słodycze, duża ilość kawy i papierosy.


A tak w ramach wspominania o kosmetykach to właśnie dziś w 1 drogerii oglądałam tester PUDRU RYŻOWEGO firmy Deni Carte .Nie nadaje koloru ma zazadanie zmatowić cerę. Można go nakładać nawet w ramach poprawek w ciągu dnia. Jest w miarę naturalny i kosztuje do 20zł . Może doraźnie coś takiego cię zainteresuje ale mówię przede wszystkim LEKARZ!!!
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 21:11   #4
DreamQueen
Rozeznanie
 
Avatar DreamQueen
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 536
Dot.: Błyszczenie się cery

Tłusta cera wbrew pozorom wymaga porządnego nawilżenia. Kiedy jest wysuszona produkuje zwiększoną ilość sebum, a kiedy się ją nawilża, nie musi już sama wytwarzać tak dużo ochronnej warstwy. Jednak nawilżanie to nie wszystko. Warto kupić jakiś dobry, antybakteryjny krem/żel/produkt do oczyszczania skóry. Ważne jest, aby kosmetyk nie wysuszał skóry, ale też nie natłuszczał jej za bardzo. Najlepsze są produkty o silnym działaniu, ale lekkiej konsystencji, szybko wchłaniające się i przeznaczone do Twojego typu skóry, czyli cery młodej, tłustej, problematycznej (absolutnie nie do cery dojrzałej)!

Pójdź do dermatologa. Lekarz przypisze odpowiednie kosmetyki (czasem nawet antybiotyki).

Do zmatowienia skóry w ciągu dnia możesz używać lekkich pudrów/podkładów. Warto zwrócić uwagę na skład kosmetyku. Powinien być dostosowany odpowiednio do cery i nie powinien zatykać porów, ani wysuszać skóry. Myślę, że całkiem dobrym rozwiązaniem będą pudry i podkłady mineralne .
DreamQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 21:24   #5
deeprose
Raczkowanie
 
Avatar deeprose
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 30
Dot.: Błyszczenie się cery

To może ja się wypowiem na temat korzystając z własnego doświadczenia. Też jestem posiadaczką szybko przetłuszczającej się cery. U dermatologa byłam kilka razy 3 lata temu. Za każdym razem słyszałam, że jak będę dalej stosowała zalecone przez nią maści i kosmetyki to sytuacja się czasem znormalizuje. No i w sumie wielkiej poprawy, przyznam się, nie zauważyłam. Ale zaczęłam bardziej interesować się składem kosmetyków i ich wpływem na moją akurat cerę.
Metodą prób i błędów doszłam do następujących wniosków:
- najlepiej sobie darować kosmetyki drogeryjne, zacząć stosować te apteczne
- czytać składy, kupować kosmetyki o jak najmniejszej ilości sztucznych konserwantów, substancji zapachowych
- najlepiej jakby były to kosmetyki hipoalergiczne, przeznaczone do cery wrażliwej (najczęściej cera tłusta=cera wrażliwa)
- nawilżać! żadne tam kremy matujące - pogarszają tylko sytuację
- stosowanie zbyt dużej ilości pudru wysusza cerę, a więc wzmaga wydzielanie sebum
- najlepiej jest stosować co kilka godzin bibułki matujące lub przykładać do twarzy chusteczki higieniczne żeby zebrać nadmiar sebum
Mam nadzieję, że pomogłam trochę
deeprose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 23:44   #6
DreamQueen
Rozeznanie
 
Avatar DreamQueen
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 536
Dot.: Błyszczenie się cery

Cytat:
Napisane przez deeprose Pokaż wiadomość
Też jestem posiadaczką szybko przetłuszczającej się cery. U dermatologa byłam kilka razy 3 lata temu. Za każdym razem słyszałam, że jak będę dalej stosowała zalecone przez nią maści i kosmetyki to sytuacja się czasem znormalizuje. No i w sumie wielkiej poprawy, przyznam się, nie zauważyłam. Ale zaczęłam bardziej interesować się składem kosmetyków i ich wpływem na moją akurat cerę.
Metodą prób i błędów doszłam do następujących wniosków:
- najlepiej sobie darować kosmetyki drogeryjne, zacząć stosować te apteczne
- czytać składy, kupować kosmetyki o jak najmniejszej ilości sztucznych konserwantów, substancji zapachowych
- najlepiej jakby były to kosmetyki hipoalergiczne, przeznaczone do cery wrażliwej (najczęściej cera tłusta=cera wrażliwa)
- nawilżać!
Właśnie ! Skład jest bardzo ważny! To dzięki niemu skóra reaguje tak, a nie inaczej .

A! I jeszcze coś!Nawet po przypisaniu specyfików przez dermatologa, warto przed zakupem poszperać trochę w internecie i poczytać o składnikach danego kosmetyku oraz przejrzeć recenzje .

Edytowane przez DreamQueen
Czas edycji: 2011-11-15 o 23:45
DreamQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 09:52   #7
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 937
Dot.: Błyszczenie się cery

Cytat:
Napisane przez DreamQueen Pokaż wiadomość
Tłusta cera wbrew pozorom wymaga porządnego nawilżenia. Kiedy jest wysuszona produkuje zwiększoną ilość sebum, a kiedy się ją nawilża, nie musi już sama wytwarzać tak dużo ochronnej warstwy.
To swieta prawda, aczkolwiek trzeba uwazac, zeby skory tlustej nie przewilzyc. Czasem skory tluste sa zbyt mocno nawilzane i tylko sie pory zatykaja (mnie dermatolog polecila kiedys Nanobase i uzywalam tego kremu przez kilka miesiecy - kupisz w aptece za jakies 40zl).
Co do kremow nawilzajacych to proponuje na noc Nanobase lub lekki nawilzacz i matujacy na dzien pod makijaz.
A wycieczka do dermatologa swoja droga.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.