pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-19, 12:27   #1
karolcia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 2
GG do karolcia93
Unhappy

pomóżcie


pomóżcie mam 12 lat , 166cm wzrostu , 52kg wagi , spory brzuszek i grube uda. ja sama siebie zaakceptowałam ale wszyscy któży mnie otaczają mówią że jestem za gruba . pomóżcie co mam robić ? robie ,, szóstke weidera ale to nic nie pomaga !! pomocy
karolcia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 12:39   #2
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: pomóżcie

Dużo się ruszać, jeżdzić na rowerze, na rolkach, pływać.... Zrezygnować ze słodyczy, jeść dużo owoców i warzyw. a w ogóle to wagę masz w normie.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 12:50   #3
natalka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 67
Dot.: pomóżcie

Sorry, ale chyba najpierw trzeba byłoby pomóc osobom, które Cię otaczają. Żeby przy Twoim wzroście i wadze wmawiać Ci, że jesteś gruba, trzeba być ... (już nie napiszę, kim). Jeszcze na dodatek w Twoim wieku, przecież Ty cały czas rośniesz i proporcje Twojego ciała mogą się wielokrotnie zmieniać.
natalka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 13:48   #4
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: pomóżcie

Oblicz sobie sama. Masz prawidłową wagę.
http://kalorie.net/modules.php?name=Bmi
Może więcej ruchu, a poczujesz się zgrabniejsza?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 14:39   #5
Lolanta
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
Lightbulb Dot.: pomóżcie

W Twoim wypadku droga Karolciu- moja imienniczko- jestem pewna, ze wystarczy tylko wprowadzic minimalne zmiany, np. nie jesc nic po godzinie 18/19 ( zalezy o ktorej godzinie kladziesz sie spac- chodzi o to, zeby nie jesc nic conajmniej 3 godziny przed snem)- Twoj organizm zdazy przed snem strawic cale pozywienie, dzieki czemu nie bedzie mial z czego odkladac tluszczyku na przyszlosc; mozesz zastapic bialy chelb ciemnym, najlepiej byloby rowniez ograniczyc slodycze, ale sadze, ze jesli postarasz sie jesc slodycze rano (np. do godziny 14)- dzieki czemu Twoj organizm zdazy przez caly dzien je jeszcze spalic- to i tak bedzie z tego duzo korzysci Karolinko posluchaj teraz uwaznie- Twoja waga jest naprawde idealna przy Twoim wzroscie, wiec jedyne co mozesz zrobic--- (zeby w przyszlosci nie martwic sie o swoja tusze przez utrzymanie aktualnej wagi, ewentualnie pozwolic jej minimalnie skoczyc do gory- w koncu majac 12 lat jeszcze rosniesz)---to dbac o to, zeby duzo sie ruszac(jakis aerobik, regularnie chodzic na wf w szkole, basen, rower... co tylko masz w zasiegu rąk i co nie wymaga zbyt wielkiego poswiecenia od Ciebie- masz w koncu polubic dany sport, zeby kontynuowac go dlugo, naprawde regularnie uprawiany sport- ktory moze nie jest jakos specjalnie meczacy i spalajacy tluszcz- da wieksze rezultaty niz zmuszanie sie przez miesiac do jakiegos ostrego sportu, ktory nie bedzie dawal Ci satysfakcji Piszesz, ze robisz szóstke weidera ale to nic nie pomaga... A tak szczerze- jak dlugo to trwa? Te cwiczenia Weidera? Bo jesli kilka tygodni, to juz masz odpowiedz, czemu to nic nie pomaga Poza tym- powtorze sie- nie chodzi o to, zebys nagle schudla, tylko o to, zebys uprawiala cos co Ci przysporzy przyjemnosci, pewnosci siebie i jedynie dodatkowo- piekna figure po np. roku cwiczen I jeszze jedno: Blagam Cie- nie probuj nawet wpasc na tak "wspanialy" pomysl wskakujac na Bog wie jak mega cudowna diete!!! nigdy! Ale to NIGDY- pod zadnym pozorem nie stosuj diet glodowkowych, Kopenhaskich, typu 1000 kalorii dziennie, czy innych- jeszcze bardziej beznadziejnych bo po1. jesli zastosujesz sie do powyzszych rad jakie Ci udzielilam to gwarantuje Ci, ze kilka lat nie bedziesz miala zadnych kompleksow a po 2. jesli zastosujesz taka diete- to tylko zaszkodzisz swojej figurze i swojemu zdrowiu, poniewaz diety tak kategorycznie ucinajace pozywienie- hamuja trawienie i naprawde potem trudno osiagnac to, zeby metabolizm nagle znowu zaczal pracowac... co za tym idzie nawet jesli ktos chudnie przy takiej diecie kilka kg. to nie jest to tluszcz- ktorego pozbyc sie mozna jedynie przy uprawianiu sportu- ale jest to woda w organizmie, po skonczonej diecie wraca sie do poprzednich nawykow zywieniowych i spowolniony metabolizm nie moze sobie poradzic z nagla wielka dostawa kalorii i co sie dzieje? Nie daje rady trawic wszystkiego i odklada sie to wtluszcz i po kilku miesiacach z 5 kg ktore przykladowo udalo Ci sie schudnac- wraca to 5 kg. z nawiazka nastepnych 10 kg... Nie wiedzac czy Ty aby na pewno juz wiecej go nie skrzywdzisz hamujac pozywienie- organizm robi zapasy... Tak wiec NIE STOSUJEMY GWALTOWNYCH DIET. TAk wiec podsumowujac: naprawde lekkie ograniczenia w pozywieniu- duzo ruchu i za kilka lat bedziesz z siebie zachwycona Pozdrawiam.
Lolanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 16:55   #6
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: pomóżcie

Cytat:
Napisane przez karolcia93
pomóżcie mam 12 lat , 166cm wzrostu , 52kg wagi , spory brzuszek i grube uda. ja sama siebie zaakceptowałam ale wszyscy któży mnie otaczają mówią że jestem za gruba . pomóżcie co mam robić ? robie ,, szóstke weidera ale to nic nie pomaga !! pomocy
Spróbuj sie nie przejmować tym, co mówią inni.

Nie warto.
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 11:59   #7
zirael
Raczkowanie
 
Avatar zirael
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Ostrzeszów
Wiadomości: 69
Dot.: pomóżcie

Uważam, że jeśli siebie zaakceptowaławś to już duży plus. Pamiętaj, że nie można przejmować się głupim dogadywaniem. Ale jeśli faktycznie chcesz trochę schudnąć to zrezygnuj ze słodyczy, jedz warzywa i owoce. Biegaj, pływaj, ćwicz... Na pewno się uda. Trzymam kciuki.


Pozdrowienia
zirael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-23, 15:08   #8
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: pomóżcie

Droga Karolciu !!! Jesli chodzi o twoją wage to jest ok. Jesteś jeszcze młodziutka, sylwetka sie jeszcze kształtuje...zaczniesz nabierać kobiecych kształtów. Nie powinno cię to razić...wręcz przeciwnie. Z czasem to docenisz- wierz mi. A docinkami ludzi nie powinnaś się przejmować...niech sobie gadaja co chcą. Wiele osób robi to z zazdrości (wręcz zawiści) albo są sami zakompleksieni i lżej im jak skrytykują i zdołują inną osobe. Grunt żebyś była z siebie zadowolona . Psychika jest najważniejsza. Jesli nie podobają ci się twoje uda zacznij jeździć na rowerze. Z doświadczenia wiem że rower bardzo wyszczupla nogi i pośladki i likwiduje cellulit. Najlepiej codziennie po pół godzinki popedałować na najlżejszym obciążeniu. Albo chociaż 3 razy w tygodniu (mówie o rowerku stacjonarnym)- zobaczysz sama jak nóżki ci ładnie wysmukleją. I wcale nie treba długo czekać na efekty...u mnie po tygodniu było już troszke lepiej. A jesli chodzi o jakieś drakońskie diety i inne takie to szczerze od serca ODRADZAM !!! Sama takowe stosowałam i musiałam się leczyć (o mały włos a wpadłabym w anemie)...byłam blada, paznokci do dzis nie moge doprowadzić do ładu, no i w ogóle wyglad na tym ucierpiał- a najbardziej biust- bo bardzo zmalał. Wierz mi za czasów młodości nie chce się go mieć (i się ukrywa) a im wiecej latek tym bardziej się go pragnie ! Zatem podstawa to zdrowe odżywianie (dużo białka) i ruchu-a zapewne wszystkim szczena OPADNIE! Jeśli cos ci się nie podoba w swojej figurce to po prostu poćwicz bo nie ma diety cud !!! Zdrowe odżywianie +ćwiczenia = sukces na całej linii. GŁOWA DO GÓRY !!!
Pozdrawiam serdecznie- MONIA
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 18:13   #9
Madziuuulka111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: pomóżcie

Nie przejmuj się tym.Jesteś taka jaka jesteś.
Madziuuulka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 19:30   #10
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: pomóżcie

tak sie sklada ze jestes w wieku w ktorym zmieniaja sie proporcje pamietam ze jak mialam tye lat co ty to tez moim problemem byl brzuch i uda, a po paru latach sam zniknal - tluszcz poszedl w brzuszek, proporcje sie wyrownaly . nie przejmuj sie tym. Staraj sie jesc zdrowo, ale sie nie odchudzaj. Twoja waga jest bardzo dobra, kiepska figura wynika z tego ze przechodzisz teraz przez etap "brzydkiego kaczatka". Za pare lat wszystko sie zmieni . kazdy przez to przechodzi.

Jak chodzi o jedzenie mysle ze po prostu zrezygnuj z gazowanych slodkich napojow, postaraj sie troche wiecej ruszac - ale Twoja waga jest zupelnie w porzadku, zapewniam CIe! Niedlugo wszystko pojdzie Ci w biust i zniknie z brzuszka i ud . Glowa do gory! Zamiast katowac sie dieta spobuj sprobowac zamaskowac wyglad odpowiednimi ubraniami - np. spodnicami w ksztalcie litery A - takmi trapezowymi, do kolan.

I nie odchuzdaj sie! W tym wieku to nie zdrowe. Potrzebujesz kcal żeby rosnąć i rozwijać się (biust Ci przeciez rosnie a on glownie z tluszczyku

Uszy do gory, to trudny okres czasu dla kazdej kobiety, ale tez kazda z nas przez niego przechodzi.
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.