Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-25, 09:45   #61
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: spirala-co i jak

Chyba się przespaceruję do mojej ginekolog i porozmawiam z nią na temat spirali. Ciekawa jestem jakie ona ma zdanie... Pierwsze dziecko planuję za jakieś 3-4 lata, chciałabym spokojnie współżyć i zgadzam się z paulą co do prezerwatyw - ile można? Tabletki antykoncepcyjne w moim przypadku odpadają, męczyłam się 2 lata, po odstawieniu było jeszcze gorzej niż w trakcie brania i obiecałam sobie, ze nigdy więcej. Martwię się co do spirali tylko o kilka rzeczy:
- jeszcze nie rodziłam
- mam bolesne i obfite miesiączki
- psychika (taaaak, ciało obce - chociaż początkowo założenia soczewki na oko też sobie nie wyobrażałam )
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 10:07   #62
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: spirala-co i jak

Witam

Mialam spirale zalozona zanim urodzilam dziecko. Po tabletkach mialam krwawienia i zle sie czulam. Moj lekarz (nie mieszkam w polsce) twierdzil ze to nie ma znaczenia czy kobieta rodzila czy nie. Zalozono mi ja w 2-3 dniu okresu, zakladanie mnie dosyc mocno bolalo. Tydzien po zalozeniu czulam jeszcze lekki bol. Przez pierwsze dni ciagle myslalam ze mam w sobie cos obcego , szybko sie mozna przyzwyczaic, pozniej nie mialam zadnych problemow, zadnego krwawienia, zadnych infekcji. Bylam bardzo zadowolona.
Nie kazda kobiete boli zakladnia spirali, niektory znajome dziwily sie ze mnie bolalo.

Pozdrawiam
Kasia
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 10:27   #63
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

ooo i jeszcze ten ból przy zakladaniu brrr
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 11:19   #64
kotbazyli
Raczkowanie
 
Avatar kotbazyli
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 86
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez paula78
ooo i jeszcze ten ból przy zakladaniu brrr
czy ja wiem? znajoma ma spirale i jest zadowolona ja chyba faktycznie musze podskoczyc do moje gin i sie spytac
kotbazyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 13:20   #65
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez paula78
ja tez mam obawy o to "cialo obce " ,tez na mysl o tym mnei odrzuca,boje sie ale nie mam innego wyboru za pigulki dziekuje,teraz stosujemy gunki ale jak długo mozna?wlasnie mija rok a ja co miesiac sie boje ,pekła nam tyko jedna gumka(pierwszy raz w moim i TŻ zyciu-a kilka lat juz mamy i nie jestesmy dla siebie pierwszymi partnerami)pekla wlasciwie na samym początku stosunku a jednak sie bałam.

pozostaje spirala lub szklanka wody zamiast
no to Paula trzymam kciuki i daj znac jak Ci z ta spirala jak juz bedziesz po .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 13:22   #66
silk
Raczkowanie
 
Avatar silk
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 48
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
...Zdażają się ciąże donoszoe ze spiralą. Też nie jest to zjawisko nagminne.
Ja widziałem 2 takie ciążę. Jeżeli doszło już do ciąży to rozwija się ona bez żadnych powikłań. Wkładka jest wydalona przy porodzie lub wyjęta z macicy przy cięciu cesarskim.
A z Mireną widział Pan ciążę?
silk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 13:25   #67
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez AaniaA
no to Paula trzymam kciuki i daj znac jak Ci z ta spirala jak juz bedziesz po .
eshh to jeszcze troche czasu bo dopiero ide 19 grudnia !chyba z ewcisne sie wczesniej ale nie sadze ,pani w rejestracji tez zasmiala sie do sluchawki:-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 21:43   #68
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: spirala-co i jak

Mnie nie bolało przy zakładaniu - więc niejest to regułą, poczułam tylko lekkie ukłócie
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 03:36   #69
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez silk
A z Mireną widział Pan ciążę?
Z Mireną to nie widzialem.
Pewnie dlatego,ze jest jednak bardzo skutecznym środkiem antykoncepcyjnym.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 09:46   #70
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez paula78
"moze byc refundowana" czy trzeba spelnic jakies okreslone warunki?
Tak, trzeba być ubezpieczonym i trafić na lekarza, który mimo, że prowadzi Cię w przychodni na zakładanie nie umówi się z Tobą w swoim prywatnym gabinecie, co jest przez ginekologów nagminnie praktykowane.
W każdym razie wiedz, że będąc ubezpieczoną NIE POWINNAŚ PŁACIĆ za zakładanie spirali w przychodni.
Mam nadzieję, że rozumuję prawidłowo; w razie błędu bardzo proszę o Pana Doktora o sprostowanie.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 11:35   #71
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Tak, trzeba być ubezpieczonym i trafić na lekarza, który mimo, że prowadzi Cię w przychodni na zakładanie nie umówi się z Tobą w swoim prywatnym gabinecie, co jest przez ginekologów nagminnie praktykowane.
W każdym razie wiedz, że będąc ubezpieczoną NIE POWINNAŚ PŁACIĆ za zakładanie spirali w przychodni.
Mam nadzieję, że rozumuję prawidłowo; w razie błędu bardzo proszę o Pana Doktora o sprostowanie.
A czytałaś post nr 49 Dr. Kazimieraka? Jeśli lekarz założy w przychodni spiralę to nie przyjmie kilku pacjentek, wszystko opiera się na punktach.

Mój ginekolog stanowczo odradził mi spiralę ze względu na to, że nie rodziłam i dlatego przez 4 lata łykałam pigułki. Właściwie nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, ale mam przesyt i skończyłam je brać. Gdyby pojawiła się u nas spirala dla kobiet które nie rodziły to zdecydowałabym się na nią bez wahania. To chyba najlepsza forma antykoncepcji jaką wymyślono.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-26, 11:35   #72
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez paula78
ooo i jeszcze ten ból przy zakladaniu brrr
No ej Paula...Nie bój Zaby...mnie nic nie bolało - no może cuit nieprzyjemne ale bez przesady...Jesli chodzi o to Ciało Obce to ja też mialam obawy ale o ttym, że coś we mnie siedzi zapomniałam praktycznie od razu...A teraz jaka wygoda...żyć nie umierać
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 11:48   #73
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez konfitura
A czytałaś post nr 49 Dr. Kazimieraka? Jeśli lekarz założy w przychodni spiralę to nie przyjmie kilku pacjentek, wszystko opiera się na punktach.
A nie na Twojej sile perswazji czasem? Czy to lekarz dokonuje wyboru - 5 porad czy założenie spirali???
No i:porada w prywatnym gabinecie = 50 zł; 5 porad po 15 min = 75 min pracy za 250 zł; założenie spirali = 15 min za 300 zł; proste wyliczenie, prawda?
Nawiasem mówiąc w mojej przychodni nikt nikomu nie mówi o żadnych punktach; a robi się tu wszystko: i leczenie nadżreki, i zakładnie spirali itd itp
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 11:53   #74
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Pitipel
A nie na Twojej sile perswazji czasem? Czy to lekarz dokonuje wyboru - 5 porad czy założenie spirali???
Tak, lekarz. Albo NFZ (w zależności od punktów przyzwala się na założenie albo nie i wtedy to lekarz dokonuje wyboru - coś za coś).

Cytat:
Napisane przez Pitipel
No i:porada w prywatnym gabinecie = 50 zł; 5 porad po 15 min = 75 min pracy za 250 zł; założenie spirali = 15 min za 300 zł; proste wyliczenie, prawda?
Założenie spirali 300 zł?
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 12:50   #75
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez konfitura
Tak, lekarz. Albo NFZ (w zależności od punktów przyzwala się na założenie albo nie i wtedy to lekarz dokonuje wyboru - coś za coś).
Aha, ale jeśli ja jestem uparta skoro co miesięc na ten beznadziejny NFZ płacę to MUSZĄ mi gdzieś umożliwić założenie spirali za darmo, tak czy nie? Bo już zdurniałam od tego... Przecież mówimy tu o załadaniu spralni - nie o przeszczepie szpiku!!!
Co do cen: moja przyjaciółka dzwoniła chyba dwa tyg temu umówic się w pryw gabinecie i spytała przy okazji ile kosztuje zakładanie spirali: 350 zł!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 13:31   #76
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Aha, ale jeśli ja jestem uparta skoro co miesięc na ten beznadziejny NFZ płacę to MUSZĄ mi gdzieś umożliwić założenie spirali za darmo, tak czy nie? Bo już zdurniałam od tego... Przecież mówimy tu o załadaniu spralni - nie o przeszczepie szpiku!!!
Co do cen: moja przyjaciółka dzwoniła chyba dwa tyg temu umówic się w pryw gabinecie i spytała przy okazji ile kosztuje zakładanie spirali: 350 zł!
Bardzo emocjonalnie podchodzisz do sprawy i nie dziwie się w sumie, ale tak to działa nasza "służba zdrowia". Ludzie w ogóle aby dostać się do lekarza choćby endokrynologa czy alergologa czekają kilka miesięcy. Taka rzeczywistość. I są zmuszani chodzić prywatnie i wywalać kasę.
Ze spiralą jak z nadżerką - państwowo usunąć ją np. przez krioterapię graniczy z cudem.

350 zł za założenie spirali to dużo, pytała innych lekarzy?
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 14:08   #77
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Próbując conieco wyjaśnić, piszę co następuje:

Co do odplatności - Zalezy od poradni, jeżeli punktów jest dużo to takie poradnie mogą sobie na to pozwolić.
Ja pracując przez pewien okres w niewielkim NZOZie wolałem skromną
liczbę punktów przeznaczyć na nieodpłatne wizyty, bo proporcja była zdaje się taka, że punkty z założenia 1 spirali były równoznaczne chyba 5 poradami. Dla mnie prościej byłoby zalożyć spiralę ale w zamian za to nie przyjąłbym
właśnie tych 5 pacjentek.
Po prostu liczba przydzielonych przez NFZ punktów nie jest nieograniczona.
W większości placówek jest ich za mało.
Pamiętajmy, że spirala nie jest leczeniem
Wykorzystując przyznane punkty na założenie spirali jednocześnie ogranicza się liczbę wizyt które mogłyby być refinansowane z NFZ.
Wydłuża to kolejkę oczekujących lub powoduje, że pacjentka która chce zasięgnąć porady natychmiast, musi za wizytę płacić.
W ośrodkach w których liczba przyznanych punktów jest duża problem ten zapewne nie występuje.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 14:49   #78
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Po prostu liczba przydzielonych przez NFZ punktów nie jest nieograniczona.
W większości placówek jest ich za mało.
Pamiętajmy, że spirala nie jest leczeniem
Wykorzystując przyznane punkty na założenie spirali jednocześnie ogranicza się liczbę wizyt które mogłyby być refinansowane z NFZ.
Wydłuża to kolejkę oczekujących lub powoduje, że pacjentka która chce zasięgnąć porady natychmiast, musi za wizytę płacić.
W ośrodkach w których liczba przyznanych punktów jest duża problem ten zapewne nie występuje.
W mojej przychodni można i krio zrobić i założyć spiralę i wyjąć - nieodpłatnie; tzn spełniając ten warunek, ze się jest ubezpieczonym. Miasto 50.000 woj mazowieckie - dawna Polska B...
Czegoś tu nie rozumiem
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 14:55   #79
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez konfitura
Bardzo emocjonalnie podchodzisz do sprawy
Dziwię się że Wy tak spokojnie, przecież co m-c płacicie za to wszystko, czy korzystacie, czy nie!!!
Złoszczą mnie takie bezsensowne przepisy, punkty... Bzdurne ograniczenia.
Ale korzyść mam przewielką z tej dysputy: doceniam, jaką mam świetną przychodnię; to co mi się bez łaski należy to faktycznie mi się bez łaski należy czy jest leczeniem czy nie.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-26, 15:12   #80
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Dziwię się że Wy tak spokojnie, przecież co m-c płacicie za to wszystko, czy korzystacie, czy nie!!!
Złoszczą mnie takie bezsensowne przepisy, punkty... Bzdurne ograniczenia.
Ale korzyść mam przewielką z tej dysputy: doceniam, jaką mam świetną przychodnię; to co mi się bez łaski należy to faktycznie mi się bez łaski należy czy jest leczeniem czy nie.
Szczęściara Miszkam w łódzkim, 80 000 mieszkańców. Byłam w dwóch przychodniach i jedyne co mi zaproponowano to wypalanka, więc nie chcę, dziękuję. Każdy ginekolog kazał mi iść prywatnie. Krioterapii w szpitalu nie robią, bo nie ma gazu I co zrobić w takim przypadku? Bić się z lekarzem? Pisać skargę? Kogo to obchodzi?
Bocznym wejściem jednak będę miała zrobione państwowo.

I myślisz, że mnie to nie denerwuje?
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 17:24   #81
silk
Raczkowanie
 
Avatar silk
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 48
Dot.: spirala-co i jak

Ja w zasadzie już się prawie zdecydowałam na Mirenę. Jak mi mąż zasponsoruje to chyba założę.
W środę pójdę porozmawiać z ginekologiem.

Ale 300 zł. za założenie to chyba przesada? Wychodzi na to, że 1000 zł. trzeba wyłożyć na tą przyjemność...
silk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 00:11   #82
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez silk
Ale 300 zł. za założenie to chyba przesada? Wychodzi na to, że 1000 zł. trzeba wyłożyć na tą przyjemność...
Proszę, co to się wyrabia. Mój kolega był na przeglądzie gwarancyjnym auta. Trwało to wszystko ok. 15 minut, nic prawie nie zrobili oprócz wymiany oleju, za który dodatkowo musiał zapłacić (plus jeszcze za filtr). Kosztowało 600 PLN to chyba przesada.
A propos warkoczyki to ile kosztują?? Czy wystarczą na 5 lat ?? I czy nie można tego zrobić gdzieś bezpłatnie w jakimś zakładzie ??
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 10:54   #83
silk
Raczkowanie
 
Avatar silk
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 48
Dot.: spirala-co i jak

Spirala owszem starcza na pięć lat, ale w końcu też swoje kosztuje.
Dlaczego założenie droższej spirali ma kosztować więcej niż tańszej?
Moja koleżanka zapłaciła ostatnio za spiralę + założenie 150 zł.

Nie wiem ile mój ginekolog za to bierze, nie jest z tych zdzierających więc mam nadzieję, że wyjdzie to znacznie taniej.
silk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 11:09   #84
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez silk
Spirala owszem starcza na pięć lat, ale w końcu też swoje kosztuje.
Dlaczego założenie droższej spirali ma kosztować więcej niż tańszej?
Moja koleżanka zapłaciła ostatnio za spiralę + założenie 150 zł.

Nie wiem ile mój ginekolog za to bierze, nie jest z tych zdzierających więc mam nadzieję, że wyjdzie to znacznie taniej.
Może dlatego że:

- jest nieco trudniejsze
- wprzypadku wydalenia/nieudanego zalożenia przysluguje aplikacja nowej

Ceny uslug ginekologicznych (właściwie nie tylko ginekologicznych) są zrożnicowane i nie zawsze idą w parze z jakością.
Zależą od miejscowości, renomy doktora, czy wręcz "mody" na chodzenie do określonej osoby.
Jasne, że nic nie stoi na przeszkodzie korzystać z usług w miejscu, gdzie taniej.
Ale nie we wszystkich miejscowościach jest to niestety możliwe, bo obecność w róznych terenach lekarzy reprezentujących poszczególne specjalności jest bardziej zróżnicowana.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 11:29   #85
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Proszę, co to się wyrabia. Mój kolega był na przeglądzie gwarancyjnym auta. Trwało to wszystko ok. 15 minut, nic prawie nie zrobili oprócz wymiany oleju, za który dodatkowo musiał zapłacić (plus jeszcze za filtr). Kosztowało 600 PLN to chyba przesada.
A propos warkoczyki to ile kosztują?? Czy wystarczą na 5 lat ?? I czy nie można tego zrobić gdzieś bezpłatnie w jakimś zakładzie ??

pragne zauwazyc iz placimy wszyscy skladki zalozenie spirali jest zapisane jako refundowane.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 12:35   #86
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez paula78
pragne zauwazyc iz placimy wszyscy skladki zalozenie spirali jest zapisane jako refundowane.
Moja ostatnia wypowiedź w tym wątku (chyba).
Albo ja coś nie tak tłumaczę a może zbyt trudnym językiem albo sam już nie wiem
Proszę przeczytać wszystkie moje wypowiedzi w tym wątku.

Tych pieniędzy z NFZ nie jest nieograniczona pula.
Musi to być podzielone w miarę sprawiedliwie.
Napisałem przecież nie tylko ja ale też inne czytelniczki, że są poradnie którym wystarcza punktów=pieniędzy na założenie wkładki. Należy takiej poradni poszukać.
Są zapowiedzi, że będzie stworzony koszyk świadczeń refundowanych
i wtedy "zapanuje jasność"

P.S. Ja też płaciłem za świadczenia medyczne na zasadzie wyboru - albo chcę zrobić coś od razu albo czekać w kolejce na coś, co mi się należy.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 18:38   #87
kotbazyli
Raczkowanie
 
Avatar kotbazyli
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 86
Dot.: spirala-co i jak

po prostu dziewczyny: jak nie ten ginekolog to inny. jesli jakis sknera nie chce nam zalozyc spirali na NFZ tylko zaprasza do gabinetu prywatnego, radze zwyczajnie przpisac sie do innego lekarza. proste?
kotbazyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 20:55   #88
centus
Raczkowanie
 
Avatar centus
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 212
Dot.: spirala-co i jak

Ale na przykład zakładając spiralkę kobiecie ze środowiska patologicznego możnaby uniknąć jej n-tej ciąży, tym samym zyskać mnóstwo punktów dla Kaski Chorych unikając jej kolejnych wizyt i porodów

efka rozbawiona
__________________
efka
centus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 20:58   #89
centus
Raczkowanie
 
Avatar centus
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 212
Dot.: spirala-co i jak

Najmocniej przepraszam - dla NFZ Piękna to sprawa.
__________________
efka
centus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 21:06   #90
kotbazyli
Raczkowanie
 
Avatar kotbazyli
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 86
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez centus
Najmocniej przepraszam - dla NFZ Piękna to sprawa.
tia... ta cala "zabawa" w punkty jest wybitnie chora i nie na miejscu. w koncu kazdy placi nie?
kotbazyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.