czy dobrze dobrany plan treningu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 19:14   #1
anag78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 47
GG do anag78

czy dobrze dobrany plan treningu?


witam!może na poczatku parę słów o sobie:jestem kobietą mam 33 lata,172 cm wzrostu i w chwili obecnej ważę 62 kg. Moim ideałem wagi jest 57-59 kg i do tej pory ładnie się trzymałam, ale od jakiegoś pół roku trochę się zaniedbałam i nic nie ćwiczyłam stad te dodatkowe kilogramy. Do tej pory uczęszczałam 2-3 razy po godzinie w tyg na aerobik, tzn. bpu bądź fatburner, w tym roku postanowiłam dla odmiany uczęszczać na siłownie i tu mam pytanie: czy ten plan treningu który zaraz opiszę jest dobrze dla mnie dobrany?
plan treningu: 20 minut na rozgrzewkę orbitrek, potem brzuszki około 20 - 30 minut, następnie ćwiczenia na maszynie na zewnętrzne i wenętrzne mięsnie ud i na pupę, następnie bierznia 30 minut, 30 minut rowerka ale nie taki zwykły stacjonarny tylko spining i na koniec 20 minut stepera. Chodzi mi o schudnięcie jakieś 5 kg i ujędrnienie się. Czy możecie mi doradzić?
anag78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 12:27   #2
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: czy dobrze dobrany plan treningu?

A dlaczego siłowo tylko brzuch i zewn. wewn. strony ud?
Skoro chodzisz na siłownię to wykorzystaj to-zrób ogólnorozwojowy program na całe ciało najlepiej w formie obwodów.

Poproś instruktora tam pracującego o plan treningowy bo takie sammeu wymyślone wycieczki między sprzętami i ćwiczenie bez ładu i składu nie przynosi efektów, można się nabawić kontuzjii złą techniką a jak nei pojawią się efekty to najczęściej ludzie się zniechęcają.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 13:30   #3
anag78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 47
GG do anag78
Dot.: czy dobrze dobrany plan treningu?

[QUOTE=Lady_Kala;30316842]A dlaczego siłowo tylko brzuch i zewn. wewn. strony ud?
tzn. ogólnie na siłowni otrzymałam bardzo dużą pomoc, ale nie jestem w stanie 2-3 razy w tyg. przeprowadzic treningu na całe ciało jak pokazała mi trenerka, tzn mogę wygospodarować 2-3 razy w tyg. po około 2 godz. i ponieważ z góry jestem ogólnie zadowolona, z dołu duuuużo mniej to postanowiłam duży nacisk położyć własnie na pupę, nogi i trochę brzuch, stąd mam zamiar 2 razy w tyg. ćwiczyć intensywnie na dół i raz np. na górę, czy wtedy będzie ok? Tak naprawdę najbardziej zależy mi na ujędrnieniu mojego ciała i przede wszystkim uniesieniu pupy
anag78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 18:43   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: czy dobrze dobrany plan treningu?

Z tego co czytam to jesteś osobą początkującą. polecam na początku trening obwodowy http://www.sfd.pl/Trening_si%C5%82ow..._-t803543.html.
z twoim stażem nie ma sensu ustawiać priorytetów. zacznij na początku ćwiczyć całe ciało.
Na trening nie potrzebujesz aż 2 godz. trening zazwyczaj trwa ok 60 min. a często nawet krócej.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.