Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Szko³a i edukacja

Notka

Szko³a i edukacja Szko³a i edukacja, to forum dla osób, które chc± siê uczyæ. Tu dowiesz siê wszystkiego o szko³ach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-09-03, 12:39   #31
spioch7
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zale¿y gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomo¶ci: 1 038
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Ja rowniez zapisalam sie do LO zaocznego mam 18 lat i ukonczylam 1 kl w trybie zwyklym teraz ide do 2 co prawda nie jest to cosinus ale mysle ze kwestia od ktorej kl zaczac jesli mialo sie juz jakis poczatek jest do dogadania u Ciebie. W moim LO rowniez sa zajecia w formie wykladow jeszcze nie wiem jak ze spr itp bo zajecia zaczynam 12 wrzesnia.
spioch7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 16:38   #32
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 1 668
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

A ja chcia³am zauwa¿yæ, ¿e by³ ju¿ temat o Cosinusie - wystarczy³o poszukaæ. O ile dobrze pamiêtam to chyba nawet sama go zak³ada³am.
__________________
a traveller
joplin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 17:06   #33
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 871
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

by³ ale o szkole policealnej
aaniolekk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 18:19   #34
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 4 033
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

a do liceum zaocznego trzeba mieæ ukoñczone 18 lat ? pytam z ciekawo¶ci bo mojej siostry kole¿anka sie wybiera i ciekawi mnie jak to z tym jest.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 20:45   #35
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 1 668
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez aaniolekk Poka¿ wiadomo¶æ
by³ ale o szkole policealnej
Nie. By³ o liceum zaocznym w Cosinusie. Naprawdê, wystarczy troszkê poszukaæ.

Tak, trzeba mieæ ukoñczone 18 lat.
__________________
a traveller
joplin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-04, 09:37   #36
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pa³aców i Ogrodów :)
Wiadomo¶ci: 11 216
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez aaniolekk Poka¿ wiadomo¶æ

[/COLOR]Nimfa20 a na stronie jest napisane ¿e dla nowych uczniów czeka prezent w sekretariacie, dosta³as co¶?
Tak D³ugopis, którym wype³nia³am formularz
Serio! Chcia³am go oddaæ, ale jedna pani powiedzia³a, ¿ebym go sobie wziê³a, bo to prezent od nich

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2009-09-04 o 09:40
Nimfa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-04, 09:40   #37
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pa³aców i Ogrodów :)
Wiadomo¶ci: 11 216
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez aaniolekk Poka¿ wiadomo¶æ

[/COLOR]Nimfa20 a na stronie jest napisane ¿e dla nowych uczniów czeka prezent w sekretariacie, dosta³as co¶?
Tak D³ugopis, którym wype³nia³am formularz
Serio. Chcia³am go oddaæ, ale jedna pani powiedzia³a, ¿ebym go sobie wziê³a, bo to prezent od nich

Sorry, ale mój komp robi dzisiaj co chce...

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2009-09-04 o 09:41
Nimfa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-09-04, 09:45   #38
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pa³aców i Ogrodów :)
Wiadomo¶ci: 11 216
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez joplin Poka¿ wiadomo¶æ
Nie. By³ o liceum zaocznym w Cosinusie. Naprawdê, wystarczy troszkê poszukaæ.
Tak, by³ taki w±tek z ... 2006 roku o ile dobrze pamiêtam. Pisa³am tam na ten temat i niestety nikt mi nie odpisa³
_________________________ _________

O rany! Jutro na 8.00 i pierwsze zajêcia... B³agam, ¿eby tylko ludzie byli normalni...

Mam z³e wspomnienia z technikum...

Moja nauka bêdzie trwaæ 3 lata ( o ile wytrzymam ) i w³a¶nie co tydzieñ lub co 2

Od 8.00 do ok. 16.00

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2009-09-04 o 09:50
Nimfa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-04, 22:15   #39
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 871
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

hmm... ja by³am dzisiaj sie popytaæ co i jak
mog³abym zacz±æ od 3 klasy ale niestety w Szczecinie szko³a dopiero jest od 2 lat i dopiero 2 klasa jest, musia³abym poczekaæ rok albo i¶æ jeszcze raz do drugiej szkoda bo chodzi³am do LO i po drugiej klasie odesz³o mi wiêkszo¶æ przedmiotów i mam z g³owy ju¿ do tego na dobrych ocenach

sama nie wiem co teraz...pan w Cosinusie powiedzia³, ¿e mogê sie zastanowiæ do 17 wrze¶nia, do drugiego zjazdu...

a jutro pierwszy...Nimfa napisz jak by³o

¿ycze Ci powodzenia bedzie dobrze
aaniolekk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-05, 19:41   #40
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pa³aców i Ogrodów :)
Wiadomo¶ci: 11 216
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Wiêc tak:

Pani z sekretariatu zapomnia³a listy rozdzielaj±cej grupy, wiêc pierwsze 2 lekcje mieli¶my razem- grupa A i B.
By³o 20- 21 osób.
Po 2 lekcji byli¶my podzieleni na 2 grupy. Ja jestem w B. W mojej grupie zapisane s± 42 osoby, ale dzisiaj by³o tylko... 11
Kole¿anka mówi do mnie:
-Fajnie, masz nr 36, a w klasie jest tylko 11 osób

Mia³am dzisiaj na 8.00. i mia³am po 2 lekcje matmy, angielskiego i polskiego

No, ci nauczyciele s± jak na razie OK.

Do 14-15 listopada mamy oddaæ z niektórych przedmiotów prace semestralne . Jak kto¶ nie odda, to nie bêdzie dopuszczony do egzaminu

Z matmy jest tak, ¿e na egzaminie pisemnym mo¿emy korzystaæ z kalkulatora i swoich notatek.
Je¿eli kto¶ bêdzie mia³ frekwencjê poni¿ej 40 % to dostaje do napisania 2 prace semestralne.

Na matmie mieli¶my:
-pojêcie zbioru
- u³amki
-kolejno¶æ wykonywania dzia³añ itd

Angielski:
-liczebniki

Polski:
-antyk, mity

Jutro na 9.45 do 14.45
Nimfa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-26, 22:21   #41
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 871
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Nimfa20

jak tam nauka w Cosinusie?
ja posz³am do ¯aka i szczerze to ¿a³uje trochê, p³ace 63z³ miesiêcznie i nauki od zarypania ;| zastanawiam siê nad zmian± za rok...

powiedz mi jak wygl±daja zaliczenia semestralne u Ciebie?
w mojej szkole najpierw by³o mówione, ¿e wystarczy przynie¶æ pod koniec semestru napisan± prace na wcze¶niej podane tematy... a teraz wymy¶laj± jakie¶ egzaminy, sprawdziany nie tak sobie wyobra¿a³am zaoczn± szko³ê :p
aaniolekk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-13, 18:36   #42
halibut16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 1
Wink Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Witam,

Ja chodze do Cosinusa na kierunek TECHNIK PRAC BIUROWYCH i nie jest latwo, w sumie na frekwencje nie patrza ale na egzaminach wychodzi wszystko, poniewaz jak nie umiesz to nie zdasz a wzmagaja i ucza bardzo duzo.Teraz jestem na 4 semestrze i jak pokazywali nam egzaminy zawodowe z zeszlych lat to uwazam ze caly ten materia³ jest na zajeciach realizowany a i egzamin próbny na 3 semestrze zdalam bez problemu, ALE UCZYC SIE TRZEBA i jest z czego bo naprawde duzo materialu przerabiamy. Szkola jest w Lublinie.

Chodze takze do TPB dziennie od wtorku do piatku na farmacje, obecnie drugi semestr....poziom bardzo wysoki, bardzo duzo materialu i duze wymagania. Siostra studiuje farmacje i mowila ze ten material ktrz robimz to podstawy na studiach i ona to miala wszystko w cigu 3 semestrow na studiach co ja juz na dwoch sie nauczlam. Ta szkola rowniez w Lublinie.
halibut16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-14, 17:47   #43
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pa³aców i Ogrodów :)
Wiadomo¶ci: 11 216
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Hej

No, nie jest a¿ tak ¼le

Prace zaliczone ( 5: z polskiego, angielskiego, matmy, chemii, PP).

Trochê wkurzaj±cy jest brak organizacji:

Jak np. mia³am w nd zajêcia do 13.00 to nie by³o jeszcze planu na nastêpny tydzieñ. Dzwoniê w pn do sekretariatu.
-Plan bêdzie do ¶rody na necie.

¦roda- nie ma. Czawartek, pi±tek to samo...Wchodzê w sobotê rano- na szczê¶cie by³...

Sesja egzaminacyjna mia³a byæ od 9-10 stycznia.
Co¶ mia³am takie przeczucie dziwne... Dzwoniê we wtorek do sekretariatu i pytam o plan na sb i nd, a babka do mnie:
-A wie pani, ¿e maj± pañstwo egzaminy?
Prawie mi oczy wysz³y
-Jakie?!
-W sobotê (5.12.09r.) matematyka pisemny, PP. W niedzielê polski pisemny, chemia.

Najlepsze jest to, ¿e z chemii i PP by³y tylko egzaminy ustne...O czym dowiedzia³am siê godzinê przed egzaminem

12. i 13. grudnia mia³am egzaminy z: polskiego ustny, angielski ustny i pisemny, matma ustny.

PP nie pisali¶my, bo mia³ byæ egzamin 5. 12- nie by³o. Mia³ byæ 12.12- nie by³o pani...

Mamy 9 stycznia...

Nie zaliczy³am tylko chemii, bo pani kaza³a nam robiæ szybko zadania, bo musia³a jechaæ zrobiæ paznokcie...

Zaliczam w lutym.

Matma: 2
Polski: 5
Angielski: 5

Moja grupa liczy 39 osób, z czego najwiêcej chodzi 7-8. Najczê¶ciej 4-5.
Nimfa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-17, 22:38   #44
Honey822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 103
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

.

Edytowane przez Honey822
Czas edycji: 2011-06-13 o 11:12
Honey822 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-03, 12:05   #45
konk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Ja chcê siê wybraæ po maturze na Organizacjê reklamy do Cosinusa, ale nie dlatego, ¿e nie zdam na studia, tylko dlatego, ¿e chcê zrobiæ kilka kierunków - na studia, czyli na architekturê wnêtrz idê za dwa lata.
Uwa¿am, ¿e jak cz³owiek chce siê nauczyæ, to siê nauczy, a z tego co czyta³am wy¿ej w Cosinusie tak w³a¶nie jest. Jak siê nie spróbuje to siê nie bêdzie wiedzia³o czy warto. Skoro szko³a jest za darmo - nic siê nie traci. A opinie typu "szko³a dla idiotów, migaj±cych siê od wojska" wynikaj± byæ mo¿e z niewiedzy i mog± obra¿aæ ludzi, którzy na prawdê w tej szkole siê ucz± dla samych siebie i po to, by co¶ osi±gn±æ.
konk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-03, 13:26   #46
ia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Witam. Jestem z okolic Lublina. Wybieram siê do studium policealnego i kompletnie nie wiem jak± szko³e wybraæ. Zastanawiam siê nad PROFESJ¡ i KURSOREM. Wiecie co¶ mo¿e o tych szko³ach? Proszê o opinie.
ia007 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-20, 08:07   #47
malina570
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Witam

Ja siê wybieram od wrze¶nia równie¿ do szko³y policealnej.
Ju¿ mniej wiêcej siê zdecydowa³am i na kierunek i na uczelnie.
Na pewno finanse i rachunkowo¶æ, a szko³a to z³o¿ê papiery do GoWork

S± ju¿ jaki¶ czas na rynku, organizuj± kursy zawodowe wiêc nie jest to ¿adna firm krzak, która siê zawinie z kas±.
Widzia³am ju¿ formularz i w razie czego jakby po pierwszym semestrze mój grupa z kierunku siê zmniejszy to mogê siê przenie¶æ lub przeczekaæ semstr.
Wydaje mi siê, ¿e jest to w porz±dku i jasno opisane. Zawsze trzeba braæ tak± ewentualno¶æ pod uwagê, ¿e grupa siê mo¿e wykruszyæ. Nio ¿ycie ja siê tam nie zra¿am.
Jak kto¶ te¿ siê wybiera to dawaæ znaka, zawsze ra¼niej))
malina570 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-20, 09:27   #48
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ró¿nie to bywa
Wiadomo¶ci: 5 910
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

chodzê do Cosinusa na kosmetykê. Tez czyta³am, ze to szko³a dla nieuków itp, ale postanowi³am siê zapisaæ, gdy¿ jeszcze nie wiedzia³am, czy chce wi±zaæ przysz³o¶æ z tym kierunkiem, wiec stwierdzi³am, ze je¿eli jednak nie, to kasy nie stracê.

Mija 1 semestr. Jestem mile zaskoczona:
1. Du¿o materia³ów przerabiamy...(np anatomia-60h).
2. Patrz± na obecno¶æ, i to bardzo. Je¿eli zlewasz szko³ê,nie ma zmi³uj.
3. Chodzimy na ró¿ne kongresy kosmetyczne
4. Kraków- nasza kosmetolog powiedzia³a, ze mamy najlepiej wyposa¿on± pracownie ze wszystkich szkól w Krakowie
5. Bardzo dobry kontakt z wyk³adowcami.

Podoba mi siê to, ze nie muszê robiæ wcale notatek, tylko ka¿d± prezentacje wyk³adowcy wysy³aj± nam na maila. Ale pewnie w wielu szko³ach tak jest.
ellish jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-08, 17:17   #49
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 206
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

ja nie znam kosinusa. znam a autopsji AP Edukacjê. J± mogê poleciæ.
lasiczkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 19:32   #50
olcia8889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

a co to za GoWork w lublinie?? nie slyszalam o takiej szkole, a te¿ chcia³abym i¶æ na rachunkowo¶æ w tym roku.
olcia8889 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-29, 20:27   #51
anula12099
Raczkowanie
 
Avatar anula12099
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 235
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

ja siê wybieram do cosinusa do kielc na kosmetykê.. te¿ poszukujê opinii
__________________

anula12099 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-06, 22:33   #52
lepakkomies
Przyczajenie
 
Avatar lepakkomies
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 14
Wy¶lij wiadomo¶æ przez ICQ do lepakkomies GG do lepakkomies
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Witam wszystkich zainteresowanych.
Tak siê sk³ada, ¿e wczoraj zapisa³am siê do COSINUSa w Szczecinie na kierunek Organizacja Reklamy - zatem bêdê pisaæ tylko to co tego dotyczy i o czym zosta³am poinformowana. Wprawdzie jeszcze nie mogê siê wypowiedzieæ na temat prowadzenia zajêæ, bo te zaczn± siê od wrze¶nia (ale ludzie, których pyta³am s± zadowoleni, no i wszystko zale¿y, kto i jak do czego podchodzi), ale je¶li chodzi o sam± rekrutacjê to mogê stwierdziæ, ¿e w tej kwestii wszystko przebieg³o bez problemów i jest dok³adnie tak jak jest napisane na stronie szko³y www.cosinus.pl.

Szko³a jest bezp³atna - nie p³aci siê za nic, równie¿ za zaliczenia semestralne ani egzaminy zawodowe (które odbywaj± siê w siedzibie szko³y), panie sekretarki s± m³ode i niezwykle uprzejme, mo¿na siê o wszystko zapytaæ i uzyskaæ rzeteln± odpowied¼, a je¶li same czego¶ nie s± pewne, to dzwoni± i siê dowiaduj± - nie ma ¿adnej ¶ciemy. Mo¿na siê zapisaæ on-line (jest taka opcja w górnej czê¶ci strony www.cosinus.pl ) i zarezerwowaæ miejsce na wybranym kierunku, co dodatkowo u³atwia proces sk³adania wymaganych dokumentów, bo nie trzeba wype³niaæ kwestionariusza, tylko pani w sekretariacie drukuje go z komputera - dodatkowo wpisuje tylko alternatywny kierunek, gdyby wybrany siê nie otworzy³ oraz czy w razie czego chce siê powtarzaæ semestr czy zakoñczyæ naukê. W ka¿dej chwili mo¿na zrezygnowaæ z nauki, bez ¿adnych konsekwencji - wystarczy tylko zg³osiæ siê z tym do sekretariatu.

Odno¶nie ¶wiadectwa ukoñczenia szko³y ¶redniej, to równie¿ jest tak jak jest napisane na stronie czyli, ¿e musi to byæ "orygina³, odpis lub kopia potwierdzona przez notariusza" wiêc je¶li kto¶ chce zatrzymaæ orygina³, to trzeba niestety z³o¿yæ odpis lub kopiê potwierdzon± notarialnie (zwyk³a kserokopia z potwierdzeniem za zgodno¶æ nie wchodzi w grê) - innej mo¿liwo¶ci nie ma.

Aha! Co do za¶wiadczenia lekarskiego, jest od tego roku wymóg, który tyczy siê wszystkich kierunków, ¿e nale¿y pobraæ w sekretariacie skierowanie na badanie u lekarza medycyny pracy (badanie to jest bezp³atne, szko³a ma podpisan± umowê z przychodni± na Boles³awa ¦mia³ego).

No i jeszcze co do praktyk (choæ to i wiêcej jest te¿ na stronie szko³y) dla kierunku organizacja reklamy, s± one obowi±zkowe (traktowane jako przedmiot i wliczane do ¶wiadectwa) w 2 i 3 semestrze, trwaj± po 21 dni.

Có¿, mam nadziejê, ¿e mog³am komu¶ tymi informacjami pomóc - je¶li kto¶ chcia³by wiedzieæ wiêcej, to prosze ¶mia³o pisaæ, a najlepiej samemu osobi¶cie siê dowiadywaæ w sekretariacie lub telefonicznie (zapewniam, ¿e nie ma siê czego baæ ).
__________________
"(...) Mi³o¶æ i wolno¶æ to dwie nici,
które wzajemnie siê przeplataj±
i wi±¿± cz³owieka z rzeczywisto¶ci±.(...)"

Edytowane przez lepakkomies
Czas edycji: 2010-07-07 o 16:44
lepakkomies jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-07, 07:22   #53
Chmurka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

A jak± szko³ê policealn± polecacie w Radomiu? Pyta³am ju¿ o to na innym forum, ale nikt mi nie odpisa³.
My¶la³am nad fryzjerstwem, grafik± komputerow±, mo¿e technikiem turystycznym, albo jeszcze zupe³nie co¶ innego. Nie jestem zdecydowana.

Plissek, odp.
__________________
Bêdzie co ma byæ.

60-> 59 -> 58 -> 57 -> 56 -> 55 -> 54 -> 53 -> 52

Postanowienia:
- schudnê,
- nie garbiê siê,
- nie dyskutujê z idiot±, który najpierw spróbuje sprowadziæ mnie do swego poziomu,
by pó¼niej pokonaæ do¶wiadczeniem.
Chmurka89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-07, 18:08   #54
lepakkomies
Przyczajenie
 
Avatar lepakkomies
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 14
Wy¶lij wiadomo¶æ przez ICQ do lepakkomies GG do lepakkomies
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez Chmurka89 Poka¿ wiadomo¶æ
A jak± szko³ê policealn± polecacie w Radomiu? Pyta³am ju¿ o to na innym forum, ale nikt mi nie odpisa³.
My¶la³am nad fryzjerstwem, grafik± komputerow±, mo¿e technikiem turystycznym, albo jeszcze zupe³nie co¶ innego. Nie jestem zdecydowana.

Plissek, odp.
A chcesz darmow± czy p³atn±?

Co prawda nie jestem z Radomia, ale nie s±dzê aby szko³y policealne siê czym¶ znacznie ró¿ni³y, bo w zasadzie wszêdzie jest praktycznie tak samo - poza cen± czesnego, je¶li s± p³atne.

Z p³atnych (które maj± swój oddzia³ w Radomiu) mogê jedynie poleciæ TEB Edukacja, bo tylko z t± mia³am do czynienia i chodzi³am tam na Technika Informatyka i Grafikê Komputerow± (oczywi¶cie w Szczecinie) - strona szko³y: www.teb.pl - w ofercie edukacyjnej w Radomiu, maj± teraz za darmo kierunki: Technik us³ug fryzjerskich, Technik informatyk, Technik obs³ugi turystycznej, Technik prac biurowych, Administracja i finanse.

Wiem, ¿e polecana jest te¿ szko³a AP Edukacja, ale o tej nie mogê nic wiêcej napisaæ ni¿ jest na ich stronie www.apedukacja.pl .

A z zupe³nie darmowych, to jest chyba tylko Cosinus Nie podpisuje siê z nimi umowy i mo¿esz w ka¿dej chwili zrezygnowaæ - oczywi¶cie o szczegó³y trzeba siê dowiedzieæ w danym oddziale.

Jest te¿ co¶ takiego jak ¯ak i Profesja, ale tych raczej bym unika³a, bo maj± z³± opiniê i ponoæ s± w nich "brudy", a sami s³uchacze maj± z nimi problemy - wystarczy poczytaæ w internecie.

Pozdrawiam.
__________________
"(...) Mi³o¶æ i wolno¶æ to dwie nici,
które wzajemnie siê przeplataj±
i wi±¿± cz³owieka z rzeczywisto¶ci±.(...)"

Edytowane przez lepakkomies
Czas edycji: 2010-07-07 o 21:18
lepakkomies jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-08, 09:42   #55
Chmurka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Dziêki Lepakkomies.
Nie ma dla mnie du¿ego znaczenia, czy bêdzie p³atna, czy te¿ nie. I tak muszê poszukaæ pracy, jak nie na ca³y etat, to chocia¿ dorywczej.
To polecasz TEB?
Jaki¶ czas temu czyta³am w necie w±tki na temat szkó³ policealnych i jak przed tym by³am zdecydowana, tak po forach jestem zdezorientowana, a zastanawia mnie, czy poziom w poszczególnych miastach mo¿e siê ró¿niæ, czy niektóre negatywne opinie, to jedynie kwestia ambicji ka¿dego s³uchacza.
Najbardziej to mnie kusi ta grafika komputerowa, ale nie jestem jak dot±d jako¶ szczególnie obeznana w programach graficznych.
Kto wie, czy nie ciekawszym kierunkiem okaza³aby siê charakteryzacja - tu czujê, ¿e móg³by to byæ mój ¿ywio³! Polecacie ten kierunek? Marzy³aby mi siê praca charakteryzatora w teatrze, ale my¶lê, ¿e to trochê "za wysokie schody" jak dla mnie.
Z rozs±dku zapisa³abym siê na fryzjerstwo lub wiza¿.
Jeszcze mam troszkê czasu i byæ mo¿e pójdê na zaoczny licencjat z pedagogiki. Niestety muszê poprawiaæ w sierpniu maturê, wiêc na chocia¿ dzienne kulturoznawstwo na umcs w Radomiu - raczej nie mam co liczyæ.
ech, co tu wybraæ...
__________________
Bêdzie co ma byæ.

60-> 59 -> 58 -> 57 -> 56 -> 55 -> 54 -> 53 -> 52

Postanowienia:
- schudnê,
- nie garbiê siê,
- nie dyskutujê z idiot±, który najpierw spróbuje sprowadziæ mnie do swego poziomu,
by pó¼niej pokonaæ do¶wiadczeniem.
Chmurka89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-08, 14:46   #56
mapet_show
Raczkowanie
 
Avatar mapet_show
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 180
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Dziewczyny mam takie pytanie, bo ju¿ siê troche pogubi³am
Wiêc tak nie dosta³am siê na wymarzone studia i bêdê próbowaæ za rok. Zdaje na taki kierunek, ¿e nie chce sobie zawalaæ niepotrzebnie czasu szko³±, w której nie za wiele siê nauczê. Tak¿e:
-czy znacie jak±æ szko³e bezp³atn±/niezbyt wiele p³atn± w której mo¿na by lizn±æ przez rok troche grafiki komputerowej lub uczyæ siê angielskiego/hiszpañskiego?
-na co musze pój¶æ ¿eby zachowaæ dotychczasowe uczniowskie zni¿ki?czy studium roczne lub szko³a policealna mi to gwarantuje czy musza to byc studia?
-jezeli ju¿ naprawdê nie znajde nic sensownego to czy zapisuj±c siê do takich szkó³ jak np. cosinus bêde musia³a mieæ jak±¶ frekwencje na zajêciach?
mapet_show jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-16, 12:24   #57
kalinka133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

hej
ja równie¿ nie dosta³am sie na wymarzone studia i szukam czegos na rok, góra dwa, dlatego pomyslalam o szkole policealnej.
Nie ukrywam, ¿e wola³abym, aby by³a to szko³a bezp³atna.. st±d moje pytanie odno¶nie cosinusa-uczêszcza³ kto¶ z was na rachunkowo¶æ (Kraków) i czy mo¿e mi powiedzieæ o tym co¶ wiêcej? czy osoba po humanistycznym profilu w LO da radê? (nie mia³am ca³ek, macierzy itd). Jedna z Was napisa³a, ¿e zrezygnowa³a po pó³ roku, bo ma³o kto zdawal egzamin na technika...nie rozumiem jednak czy wynika³o to z niskiego poziomu tej szko³y czy z lenistwa kursantów? :P
Jestem osob± ambitn± i sumienn±, wiêc je¿eli ju¿ zaczê³abym tam naukê raczej bym siê do niej przyk³ada³a...
Prosze o Wasze opinie na temat tej i innych szkól policealnych w Krk.
Pozdrawiam cieplutko!
kalinka133 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-16, 14:14   #58
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt czêsto sie przenoszê by deklarowaæ siê na jedno miast o;)
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

hey,

mapet_show:
- grafiki li¿niesz i to ca³kiem sporo wla¶nie w Cosinusie na kierunku Reklamy- to na bank, bo sama skoñczylam ten kierunek w tym roku. Mia³am 2 semestry z grafiki- jeden pracowalismy w Corelu, a drugi w Photoshopie. Co zajêcia by³y inne æwiczenia, a nad wszystkim czuwa³ nauczyciel. Ja w³asnie tam ogarnê³am grafike

- Cosinus da³ mi legitkê, wiec mog³am swobodnie korzystaæ ze ¿ni¿ek pkp. pks i mpk, a tak¿e w kinie, muzeum

- co do frekwencji to rzecz jasna lepiej chodzic- no bo jak inaczej ogarniesz grafike??? Jednak ¶wiat sie nie zawali jesli nie bedziesz miala 100% obecnosci. Najwazniejsze jest bys zaliczy³a wszystko z przedmiotu aby podej¶c do koncowego egz

kalinka133
my¶lê, ze mo¿esz ¶mia³o spróbowaæ. Fakt s³ysza³am nieraz ze do rachunkowo¶ci trzeba siê przy³o¿yæ, ale nie ma rzeczy niemo¿liwych. Ja bêd±c humanistk± studiowa³am na polibudzie- wiec sama widzisz ze mo¿na
Je¶li bêdziesz chodzi³a na zajêcia, spokojnie ogarniesz wszystkie ca³ki, macierze czy co tam jeszcze
my dee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-16, 14:25   #59
mapet_show
Raczkowanie
 
Avatar mapet_show
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 180
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez my dee Poka¿ wiadomo¶æ
hey,
- co do frekwencji to rzecz jasna lepiej chodzic- no bo jak inaczej ogarniesz grafike??? Jednak ¶wiat sie nie zawali jesli nie bedziesz miala 100% obecnosci. Najwazniejsze jest bys zaliczy³a wszystko z przedmiotu aby podej¶c do koncowego egz
pytanie o frekwencje dotyczy³o wariantu, w którym nie znalaz³abym nic ciekawego, a chcia³abym mieæ legitymacjê nie chodz±c do szko³y
No ale tak popatrzy³am, ¿e zajêcia s± ¶rednio co dwa tygodnie w weekendy i mam szanse nauczyæ siê czego¶ nowego, wiêc pewnie skorzystam i k³opotów z frekwencj± mieæ nie bêdê zw³aszcza, ¿e szczê¶liwie siê sk³ada-bo chocia¿ mam zajêcia w sobotê to zaczynaj± siê tu¿ po cosinusowych. Szczêscie mi sprzyja dziêki bardzo za odpowied¼!
mapet_show jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-16, 16:14   #60
kalinka133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

my¶lê, ¿e rachunkowo¶æ przyda siê w ¿yciu, np przy prowadzeniu w³asnej firmy itp. i raczej zdecydujê sie na ten cosinus
mam jednak pytanie odno¶nie praktyk: jak one wygl±daj±? czy dam rade pogodziæ je ze studiami dziennymi (ktore planuje rozpoczac w 2 roku nauki w cosinusie)? czy mo¿e jest tu kto¶, kto uczy sie w tej szkole i jednoczesnie robi studia dzienne i napisze mi jak sobie radzi czekam...
kalinka133 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Szko³a i edukacja


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2022-04-28 16:59:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.