słodkość sposobem na pocieszenie? :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-16, 00:06   #1
mysiamysia
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiamysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 714

słodkość sposobem na pocieszenie? :/


Mam jeden bardzo duzy problem juz od kilku lat...gdy cos mi sie nie udalo/mialam zly dzien itp. sięgam po coś słodkiego mowiac sobie ze tylko tak moge sie pocieszyć..a potem sa wyrzuty sumienia ,ze mialam unikac a jednak znowu wracam do opdjadania slodkosci :/ Co robic?! jak wzmocnic silna wole...
mysiamysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 07:07   #2
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: słodkość sposobem na pocieszenie? :/

miec motywacje.... tylko tyle da sie zrobic
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 10:35   #3
Pusiak89
Zadomowienie
 
Avatar Pusiak89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Malediwy :P
Wiadomości: 1 940
Dot.: słodkość sposobem na pocieszenie? :/

Cytat:
Napisane przez mysiamysia
Mam jeden bardzo duzy problem juz od kilku lat...gdy cos mi sie nie udalo/mialam zly dzien itp. sięgam po coś słodkiego mowiac sobie ze tylko tak moge sie pocieszyć..a potem sa wyrzuty sumienia ,ze mialam unikac a jednak znowu wracam do opdjadania slodkosci :/ Co robic?! jak wzmocnic silna wole...
Poprostu zmotywować się na wszelakie sposoby. I wybrać... słodycze albo figura. Zastąpić jak już nimi coś. Ja na dołki uwielbiam wysiłek, hormon szczęścia się wydziela i myśl że mogę coś dla siebie zrobić poprawiając sobie humor . Co do zastąpienia słodyczy, na początku kup sobie suszone owoce i zjadaj kilka (ale kilka, bo też są kaloryczne) w takich chwilach. Powoli zmniejszaj dawkę aż przestaną Ci być potrzebne i ćwicz nad silną wolą. Pozdrawiam
Pusiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 11:45   #4
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: słodkość sposobem na pocieszenie? :/

Cytat:
Napisane przez mysiamysia
Mam jeden bardzo duzy problem juz od kilku lat...gdy cos mi sie nie udalo/mialam zly dzien itp. sięgam po coś słodkiego mowiac sobie ze tylko tak moge sie pocieszyć..a potem sa wyrzuty sumienia ,ze mialam unikac a jednak znowu wracam do opdjadania slodkosci :/ Co robic?! jak wzmocnic silna wole...
Ehhhh kochana też tak miałam ale trzeba sobie kiedyś powiedzieć dość albo albo. Albo ja moje nowe lepsze życie, wysportowane ciało wolnosć od nałogu jakim niewatpliwie są słodycze i poczucie ze jest się szczęsliwą , ż emimo trudności pokonało sie swoje słabości No albo wybrać taki stan w jakim sie znajdujesz i dalej pogłebiac swoje problemy :/ Wybór nalezy do Ciebie
Jak motywacje i wzmocnienie silnej woli radze przykleić sobie- o ile to możliwe- na lodówke szczupłą babke i zaraz obok niej szczupłą I schowac słodycze z pola widzenia do szafek lub wcale ich nie kupować- bo co oczy nie widzą to sercu nie żal
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 13:55   #5
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: słodkość sposobem na pocieszenie? :/

ja napisałam artykuł o motywacji w sporcie. Myślę, że możnaby go podpiąć pod silną wolę w kwestii zaprzestania spożywania słodkości
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 15:08   #6
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: słodkość sposobem na pocieszenie? :/

A ja bym to inaczej zrobiła... Jak masz zły dzień to zjedz kawałek czekolady, kostkę, dwie... bez wyrzutów sumienia. Słodycze przecież to nie zabójstwo, kostka czekolady nie zniszczy ci figury.. Potem zajmij si czymś, posłuchaj ulubionej muzyki, poczytaj gazety i nie myśl, że zjadłaś coś słodkiego. Jak będziesz sobie na siłę odmawiać to wróci to ze zdwojoną siłą.... Kiedyś też miałam różnego rodzaju " motywacje " nie jem tego, nie jem tamtego... I wyrzuty sumienia, pilnowanie się na każdym kroku. Teraz i zjem nawet tabliczkę czekolady, i kawał pizzy i popiję piwem... I bez wyrzutów sumienia.. Nie robię tego na codzień... Ale czasmi warto sobie odpuścić reżimy i zakazy... A teraz jestem szczuplejsza niż kiedykolwiek wcześniej... Ważę 51 kg przy wzroście 172 cm...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 18:57   #7
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: słodkość sposobem na pocieszenie? :/

Znam to, ja zabijaŁAM stres jedzeniem, niekoniecznie słodkościami - jakimkolwiek. Zauważyłam, że sobie z tym poradziłam. Najlepiej działa na mnie pytanie siebie 'po co to robisz?' 'co chcesz przez to osiagnąć?' 'jak się bedziesz potem czuć?'.
Odpowiedzi sprawiają, że zamiast całej czekolady jem tylko kostke
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.