jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-26, 18:56   #31
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;9153514]Brat mojej mamy też. Mało tego, po roku umorzyli mu całość dotacji, 12 tysięcy.[/quote]

To jest chyba jeden z wymogów umorzenia-działalnośc trzeba prowadzić rok czasu.
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 19:10   #32
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Dokładnie tak Ale - jest możliwe.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 19:48   #33
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Troche sie nie zgodzę, trzeba spełniać ich warunki, swoje wychodzić ale chyba to nie jest nie do zrobienia. Moja znajoma dostała bez większych problemow tą dotacje z UP.
tak, tak jeżeli chodzi o dofinansowanie z UP to nie jest to nie do załatwienie, ale dofinansowanie z UE jest o wiele trudniejsze
mirika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 17:09   #34
szelest5
Raczkowanie
 
Avatar szelest5
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 46
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Zgadzam się z dotacjami wcale nie jest tak łatwo. Trzeba się nachodzić, napisać biznes plan i przekonać do niego komisję, a do tego cała procedura trwa bardzo długo. Ja wniosek złożyłam w marcu a kasę dostałam pod koniec grudnia
Trzeba mieć cierpliwość.
__________________
KRAINA DOBREGO NASTROJU www.kdn.com.pl
szelest5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 12:04   #35
maradona13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Można tez wydzierżwaić stacje benzynową albo kupić zestaw tira znaczepa założyć firme transportową (jednoosobową)transport między narodowy zarobki to od 2,30 do 2,70 za kilometr wychodzi od 4000 tys do 6000tys zł z ewentualnymi kosztami
maradona13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:50   #36
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
dobrze !więc ja myslałam o otworzeniu sklepu z artykułami dzieciecymi z przewaga wózków głebokich ,spacerowych!zauwazyłam ,ze tego u nas mało a popyt na te rzeczy jest ogromny!dzieci zawsze beda sie rodzic!
tylko teraz sie zastanawiam jak to jest np.z dostawa wózkow ?przywozą? przysyłaja?ja musze osobiscie jechac?
jezeli jest reklamacja co wtedy sie dzieje?
i pytanie moze któras prowadzi podobny biznes to mi podpowie ?jak to wszystko wyglada od tej drugiej strony?
Też swego czasu myślałam o założeniu takiego sklepu. Niekoniecznie z przewagą wózków. Tylko zastanawia mnie jak dużo trzeba w to zainwestować (oprócz oczywiście odpowiedniego lokalu). A może zacząć od inernetu? Tu z kolei chyba zbyt duża konkurencja... Sklepów internetowych mnóstwo, a na Allegro też sporo. Jak myślicie?
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 16:32   #37
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez maradona13 Pokaż wiadomość
Można tez wydzierżwaić stacje benzynową albo kupić zestaw tira znaczepa założyć firme transportową (jednoosobową)transport między narodowy zarobki to od 2,30 do 2,70 za kilometr wychodzi od 4000 tys do 6000tys zł z ewentualnymi kosztami

Oj No to powiem tak... Czy to się opłaca? W dobie kryzysu padają największe firmy transportowe. Stawki? Owszem są takie wysokie, z czym pół tego idzie na paliwo, nie mówię już ile idzie na naprawę samochodu ciężarowego...
Do tego dochodzi uzyskanie certyfikatu na wykonywanie transportu krajowego, bądź międzynarodowego. Jeśli samemu się tego nie uzyska, to trzeba zatrudnić kogoś z takim certyfikatem (za nie małe pieniądze), kto będzie sprawował nadzór nad transportem. Do tego dochodzi wyrobienie (wykupienie też) licencji...

Oj powiem tak... Sama z mężem mam taką firmę. Nie jest to takie różowe. U nas najgorszy samochód ciężarowy kosztował ok. 70 tys., kasy jak nie masz, to bierzesz kredyt, a kredyt się spłaca nie zależnie od tego, czy coś się zarobiło w miesiącu, czy nie...

Gdybym miała jeszcze raz taką firmę otwierać, to bym zrezygnowała szczerze mówiąc, tymbardziej, że nasze państwo raczej nie pomaga (podatki są wieeeelgie)...

Lepiej pomyśleć nad czymś innym. Ja bym wolała mieć mniejszą stawkę za kurs, ale też mniej problemów z prowadzeniem firmy...
__________________
11.03. - 67,5

Cel I: 62

Cel II:56
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 16:40   #38
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
zdaję sobie z tego sprawę ,ze to nie takie proste ale wole mimo wszystko byc szefową niz robic dla kogos od rana do nocy za 1500 zł .
tym bardziej ,ze jestem osobą apodyktyczną!!! i bardzo nie lubie kiedy to mi ktos karze robic!
Przepraszam, że tak post, pod postem... Ale muszę tutaj też coś dopisać...

Królowo... Praca na własny rachunek zabiera więcej czasu niż normalna praca. Jak jesteś zatrudniona u kogoś, to wiesz, że co miesiąc dostaniesz swoją wypłatę, a jak pracujesz sama sobie, to tak szczerze mówiąc nigdy nie wiesz, jak wyjdzie Ci miesiąc.
Czy starczy Ci na nowe ciuszki, czy tylko na kromkę chleba...

Taka jest rzeczywistość. Nie wiem czemu ludzie sobie ubzdurali, że ten, kto ma coś "własnego" pracuje mniej, nie ma stresów i śpi na pieniądzach...

Nie życzę Ci tego, mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej. Jednak jak pójdziesz rejestrować swoją firmę i będziesz próbowała załatwić jedną rzecz przez cały dzień w urzędzie, to nie mów, że nikt Cię nie uprzedzał, że nikt nie mówił, że trzeba duuużo pracy w to wkładać...
__________________
11.03. - 67,5

Cel I: 62

Cel II:56
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 17:32   #39
andzelika1981
Przyczajenie
 
Avatar andzelika1981
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Licheń
Wiadomości: 14
GG do andzelika1981
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

niedługo kończy mi się urlop wychowawczy i nie chce wracać do pracy którą wykonywałam. mam zamiar otworzyć własny biznes. zastanawiam sie nad sklepem z drobiazgami robionymi ręcznie typu biżuteria serwetki obrazy i inne ciekawe rzeczy czy myślicie ze to wypali w mieście które liczy 80 tyś chyba znajdą sie chętni na takie rzeczy? tym się interesuje i chce tym się zająć czekam na opinie
Pozdrawiam
andzelika1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 21:05   #40
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Andzelika1981, słyszałam o takiej stronce w internecie, gdzie wystawiane są rękodzieła i ludzie na prawdę niezłe pieniądze za to płacą, ale to tylko w przypadku, gdy robisz to sama...
Myślę, że taki sklep będzie miał wzięcie z tym, że najlepiej by było go otworzyć w miejscowości, gdzie jest dużo turystów, a sezon trwa przez cały rok...
Bo mieszkańcy myślę, że też będą kupować, ale jednak co do wyrobów własnej roboty, to turyści są najlepszymi kupcami...
Takie jest moje zdanie... Może napisz gdzie mieszkasz, czy to jest znana miejscowość, czy nie...
__________________
11.03. - 67,5

Cel I: 62

Cel II:56
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 21:26   #41
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez andzelika1981 Pokaż wiadomość
niedługo kończy mi się urlop wychowawczy i nie chce wracać do pracy którą wykonywałam. mam zamiar otworzyć własny biznes. zastanawiam sie nad sklepem z drobiazgami robionymi ręcznie typu biżuteria serwetki obrazy i inne ciekawe rzeczy czy myślicie ze to wypali w mieście które liczy 80 tyś chyba znajdą sie chętni na takie rzeczy? tym się interesuje i chce tym się zająć czekam na opinie
Pozdrawiam
w moim rodzinnym mieście (60 tys. mieszkańców) był taki sklep i niestety, po roku go zamknęli. sprzedawali rękodzieła: od obrazów, biżuterii i jakiś figurek, po odzież, torebki i małe meble. najwidoczniej biznes nie szedł zbyt dobrze.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 12:55   #42
andzelika1981
Przyczajenie
 
Avatar andzelika1981
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Licheń
Wiadomości: 14
GG do andzelika1981
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
Andzelika1981, słyszałam o takiej stronce w internecie, gdzie wystawiane są rękodzieła i ludzie na prawdę niezłe pieniądze za to płacą, ale to tylko w przypadku, gdy robisz to sama...
Myślę, że taki sklep będzie miał wzięcie z tym, że najlepiej by było go otworzyć w miejscowości, gdzie jest dużo turystów, a sezon trwa przez cały rok...
Bo mieszkańcy myślę, że też będą kupować, ale jednak co do wyrobów własnej roboty, to turyści są najlepszymi kupcami...
Takie jest moje zdanie... Może napisz gdzie mieszkasz, czy to jest znana miejscowość, czy nie...
mieszkam w licheniu tym gdzie jest ta wielka bazylika z tego co wiem to w sezonie czyli od maja do października lichen odwiedza ok 2 mln pielgrzymów tylko kto bedzie kupował w okresie od listopada do kwietnia ?
andzelika1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:09   #43
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

To jest właśnie problem z biznesami "sezonowymi", zawsze trzeba brać na to poprawkę...
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 22:20   #44
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez andzelika1981 Pokaż wiadomość
mieszkam w licheniu tym gdzie jest ta wielka bazylika z tego co wiem to w sezonie czyli od maja do października lichen odwiedza ok 2 mln pielgrzymów tylko kto bedzie kupował w okresie od listopada do kwietnia ?
Wystawisz na aukcjach na allegro.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 13:10   #45
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Wystawisz na aukcjach na allegro.
Dobry pomysł A jeśli aukcje będą cieszyć się zainteresowaniem, to można będzie pomyśleć i o sklepie internetowym - obrót wtedy trwałby cały rok
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 18:57   #46
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez andzelika1981 Pokaż wiadomość
mieszkam w licheniu tym gdzie jest ta wielka bazylika z tego co wiem to w sezonie czyli od maja do października lichen odwiedza ok 2 mln pielgrzymów tylko kto bedzie kupował w okresie od listopada do kwietnia ?
To, że w sezonie jest 2 mln pielgrzymów nie oznacza, że poza sezonem nie ma ich wcale. Z tego, co sie orientuję, odwiedzają Licheń w ciągu całego roku. Z pewnością jeśli jest ich mniej, tym mniejszy będzie Twój zarobek, ale myślę, że warto spróbować i samemu ocenić, czy rzeczywiście poza sezonem jest aż tak źle. A dodatkowo, jak radzą koleżanki, można wystawiać na aukcjach. Powodzenia
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 22:22   #47
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak post, pod postem... Ale muszę tutaj też coś dopisać...

Królowo... Praca na własny rachunek zabiera więcej czasu niż normalna praca. Jak jesteś zatrudniona u kogoś, to wiesz, że co miesiąc dostaniesz swoją wypłatę, a jak pracujesz sama sobie, to tak szczerze mówiąc nigdy nie wiesz, jak wyjdzie Ci miesiąc.
Czy starczy Ci na nowe ciuszki, czy tylko na kromkę chleba...

Taka jest rzeczywistość. Nie wiem czemu ludzie sobie ubzdurali, że ten, kto ma coś "własnego" pracuje mniej, nie ma stresów i śpi na pieniądzach...

Nie życzę Ci tego, mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej. Jednak jak pójdziesz rejestrować swoją firmę i będziesz próbowała załatwić jedną rzecz przez cały dzień w urzędzie, to nie mów, że nikt Cię nie uprzedzał, że nikt nie mówił, że trzeba duuużo pracy w to wkładać...
licze sie z tym i wcale sie tego nie obawiam.
wole pracowac na własny rachunek i sama decyduje co i jak.
nie chce byc uzalezniona od szefa ! od jego humoru i zachcianek.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 13:27   #48
urbban
Przyczajenie
 
Avatar urbban
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z przed komputera
Wiadomości: 23
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Nie zgodze sie z tymi dotacjami z unii....ja właśnie biore udział w programie Polskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (parp.gov.pl) działanie 8.1 dla firm do roku dzialalnosci (iinowacyjna gospodarka) i nie bylo zadnego biznesplanu tylko formularz z ktorym po przeczytaniu instrukcji mozna sobie spokojnie samemu poradzic...dodatkowo mozna wnioskowac o kwoty do 1 mnl zł. Jedyny mankamen to ze zwracaja koszty dopiero po wykorzystaniu polowy sumy wiec trzeba miec kase na poczatkowe inwestycje. Wlasnie czekam na ostateczne wyniki....zobaczymy jak bedzie
__________________
Siła Kobiecego Instynktu - www.Kolekcjonerki.pl
urbban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:43   #49
czarnulka969
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Spam

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2009-07-03 o 12:23 Powód: Spam
czarnulka969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 13:19   #50
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez GosposiaSzatana Pokaż wiadomość
ja na całe szczęscie nie mam swojej firmy, ale kiedyś ją pewnie odziedziczymy z rodzeństwem. Widzę ile to jest pracy, wysiłku. Nie zawsze jest z tego super kasa. Sklepów bylo juz 8, ale często trzeba bylo je "zwijać", bo podniesli czynsz na zaaaa duży, albo miejsce było złe etc.
Jak masz butik to musisz sie starać sprzedać kolekcję np. 2007 bo w 2008 juz jest nie modna, albo klientki tak wybrudzą pudrem że musisz sprzedać za grosze. Jak masz warzywniak to pilnujesz żeby sie nie psuło ! jak masz monopolowy, to ciągle odnawiasz pozwolenie potocznie zwane koncesją (a koncesję to się ma na np. usługi lotnicze) trzeba się użerać z klientami, reklamacjami, pretensjami - bo teraz klient ma więcej praw niż sprzedawca

Moim zdaniem jeśli ktoś chce otworzyć swoją firmę , np wspomniany wyżej sklep odzieżowy , musi liczyć się z tym , że nie będzie łatwo . Klientki wybrzydzają /reklamują - mają takie prawo , więc to robią - a osoba otwierająca sklep na starcie wie , że tak będzie . Poza tym ja o 100 razy bardziej wolałabym użerać się z moimi klientakami , dzięki którym to ja zarabiam i zarabiam tylko dla siebie . A nie jako pani sprzedawczyni zapiepszam za 1000zł dla swojego szefa i chocbym nie wiem ile obrotu zrobiła na premie nie mam co liczyć . Kiedy pracuje sie na siebie i tylko od nas zalezy czy utarg będzie nizszy czy wyższy - ma się wiecej ochoty do pracy(przynajmniej ja bym miała) .
Z pewnością będzie się pracowało więcej godzin , będzie więcej do załatwiania i większa odpowiedzialność - ale coś za coś . Dla mnie własny biznes to nie tylko sposób na zarobienie - dzięki temu można się rozwijać i robić to co się lubi . A może za rok albo dwa sklep rozkręci się tak dobrze , że będzie cie stac na zatrudnienie ekspedientek , asystentki i biura rachunkowego - i wtedy tak naprawde bedziesz zajmowac się np towarem i kontrolowaniem swojego biznesu co raczej nie bedzie zajmowało 12h dziennie ..
Trzeba tez liczyc sie z tym ze moze nie wyjsc .
Mimo wszystkich mankamentów pracy na swoim ja widze więcej plusów . Własny biznes nie jest dla wszystkich - ja wole pracowac dla siebie , zeby nikt nie mówił mi co mam robić - a Ty wolisz pracować dla kogoś .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 07:34   #51
wodzienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 249
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Witajcie,
teraz, jak zresztą zawsze, najbardziej opłaca się stworzyć coś innowacyjnego. Myślę, że proces zakładania firmy nie powinien wyglądać tak:
1. postanawiam założyć firmę,
2. wymyślam, czym firma ma się zajmować,
a odwrotnie.
Biznes będzie naprawdę udany wtedy, gdy pomysł na niego będzie inspirujący, nie będzie dawał nam spokoju przez kilka tygodni czy miesięcy. Potem oczywiście należy zbadać rynek, sprawdzić, czy jest zapotrzebowanie na nasz "produkt" i jeśli tak - podjąć decyzję o rozpoczęciu działalności.
Przepisu na 100% sukces w biznesie nie ma, trzeba po prostu wierzyć w to, co się robi i robić to, w co się wierzy.
__________________

miłego życia
wodzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 10:57   #52
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez roctokeco Pokaż wiadomość
Jeżeli poniżej opisane zasady pomogą komuś z Was, nie będę uważał czasu poświęconego na przekazanie Wam tej wiedzy za stracony.
W moim dotychczasowym życiu otworzyłem 5 różnych firm. Posiadam dosyć duże doświadczenie.
Ale za każdym razem, zaczynając coś nowego, trudno było wybrać i zdecydować, czym najlepiej się zająć. A potem okazało się, że ten wybór decyduje o sukcesie lub porażce mojego przedsiębiorstwa.
Jeśli czytacie to, co napisałem prawdopodobnie znajdujecie się w podobnej sytuacji i
stawiacie sobie pytanie, „jakim rodzajem działalności mam się zając?”
Ja wyciągnąłem, kilka wniosków, z mojej dotychczasowej kariery, które pomagają mi uniknąć zbędnych ruchów, błędów, straty czasu i pieniędzy.
Teraz przy wyborze nowego biznesu, zawsze oceniam:
1.Jak bardzo potrzebne jest to, co będę produkować lub sprzedawać? Na ile produkt
będzie potrzebny klientom? Staram się dowiedzieć, czy produkt pomoże rozwiązać niektóre z
głównych problemów klientów, pozwoli czuć się bardziej komfortowo, poprawić zdrowie, oraz oceniam ich potencjalną ilość.
2. Jaka jest konkurencja w tej dziedzinie i czy mogę bez problemów stać się №1 w swoim
regionie?
3. Ile wysiłku i pieniędzy będę musiał włożyć na początku i jak szybko przyniesie mi to
oczekiwane zyski?

Kolejnej takiej analizy dokonałem dziesięć miesięcy temu, kiedy w mojej firmie (hurtownia
oprawek optycznych), mianowałem dyrektora wykonawczego, co nie wymagało mojego
zaangażowania w jej prowadzenie, dzięki czemu zyskałem więcej czasu wolnego. Zacząłem
zastanawiać się jak wykorzystać ten czas poszukując nowego produktu, którym mógłbym się
zająć.
Powiem Wam, do czego doszedłem w moich poszukiwaniach” nowego produktu”
Zacząłem poszukiwania od analizy
Odpowiedzcie na moje pytanie, czego w życiu człowiek zużywa najwięcej?
To proste, oczywiście, powietrza! A dokładniej, ok. 20-25 kg na dobę.
Dobrze by było sprzedawać powietrze? Klientów miałbym dużo, powietrze jest potrzebne
wszystkim!
Nie ma problemu z zaopatrzeniem, POWIETRZE JEST WSZĘDZIE!!·
Zwątpiłem, chciałem porzucić mój pomysł i do niego nie wracać.
Ale pomyślałem... Stop, ludzie używają wody, jej też jest dużo, ale na niej zarabia się
duże pieniądze, więc trzeba poszukać alternatywy.
Co wiem o powietrzu?
Powietrze w miastach jest bardzo zanieczyszczone, różnego rodzaju szkodliwymi
substancjami i związkami.
Wszyscy wiedzą, że górale żyją dłużej, ponieważ powietrze w górach jest czystsze.
Wszystko, i nic więcej.

Wtedy porozmawiałem ze swoim przyjacielem (szefem laboratorium zajmującym się problemami powietrza i gruntu), od niego dowiedziałem się czegoś, nad czym wcześniej nawet się nie zastanawiałem. A mianowicie:
• Powietrze w nowoczesnych mieszkaniach i biurach jest od 4 do 6 razy bardziej zanieczyszczone i od 8 do 10 razy bardziej toksyczne niż na zewnątrz!
• Różne powszechnie stosowane materiały (gumoleum, tapety, tworzywa sztuczne,·wykładzi ny, farby, lakiery) jak i detergenty, środki czyszczące wypełniają powietrze trującymi oparami, koncentracja ich jest wielokrotnie wyższa niż na zewnątrz.
• W każdym pomieszczeniu jest dużo kurzu, który jest źródłem zakażeń, ponieważ
mikroorganizmy i wirusy przemieszczają się za pomocą tych cząsteczek. Kurz w
pomieszczeniach jest alergenem №1.
•Mieszkanie o powierzchni 150 m2 produkuje do 20 kg kurzu rocznie,a żyje w nim około 15 gatunków roztoczy! W ok 12 gramach kurzu żyje około 42.000 Roztoczy!
• 90% Wirusów i chorób zakaźnych jest rozpowszechniane przez powietrze w pomieszczeniu!
• Ze względu na fakt, że nowoczesne mieszkania i biura są dosłownie zaplątane w przewody elektryczne, powietrze jest dodatnio naelektryzowane, co niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka.
• Brud w domu nie jest martwy - on nie tylko życie, ale również rozmnaża się w postaci pleśni, grzybów, wirusów i bakterii.
Dlaczego?
Ponieważ środowisko jest bardzo korzystne do rozwoju pleśni, grzybów i bakterii.
Przez stosowanie w pomieszczeniach plastikowych okien dla zaoszczędzenia energii uniemożliwiamy przepływ świeżego powietrza zapewniając tym samym idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów.

Mieszkaniec dużego miasta, około 90% swojego czasu przebywa w pomieszczeniu, wyobraź sobie, jak wiele energii potrzebuje organizm na zwalczanie wszystkich bakterii, które wdychamy?
Stąd: alergię, senność, bóle głowy, drażliwość, zmęczenie, podrażnienie oczu, częste przeziębienia, choroby zakaźne, brak energii, bezsenność... ··. Wtedy pomyślałem:, ·”Jeżeli problem dotyczy absolutnie wszystkich, to może warto sprzedawać czyste powietrze w pomieszczeniach?
Dobry pomysł!
Ale, w jaki sposób i w jakiej formie?
Przypomniałem sobie, że w Japonii w centrum Tokio są urządzenia, do których rzuca się monetę, i przez określony czas oddychasz, czystym powietrzem, ta przyjemność kosztuje około 1 dolara za kilka minut. Ale nie będziemy przecież instalować w domach takich urządzeń.
I nie będziemy sprzedawać powietrza w butlach wraz z maską tlenową.
Zacząłem badać rynek.
Jakie urządzenia oczyszczające powietrze istnieją na rynku?
Widzę – nic ciekawego! Są różne jonizatory, odświeżacze, oczyszczacze. Efektywność tych urządzeń jest na niskim poziomie, poza tym mają dużo przeciwwskazań, ale nawet takie produkty ludzie kupują!
Pomyślałem, dobrze by było znaleźć takie urządzenie, które faktycznie rozwiązuje wszystkie te problemy.
I do tego skutecznie! Tak, żeby nie było żadnych wątpliwości. Wszyscy się zgodzicie, że powodzenie takiego urządzenia byłoby gwarantowane?
Rynek konsumentów jest ogromny, a konkurencja prawie zerowa, łatwo jest stać się №1.
Ale gdzie znaleźć takie urządzenie i czy ono w ogóle istnieje?




Interesujący post Sama bardzo chciałabym rozkręcić własny biznes, ale największym problemem jest właśnie odpowiedni pomysł. Często jest właśnie tak, że firm w kierunku, w którym moglibyśmy być kompetentni, jest pełno, a tego, na czym się nie znamy - brakuje. Drugą spawą są pieniądze. Łatwiej jest zainwestować i ewentualnie stracić, jeśli to nie całe oszczędności, jakie zdołaliśmy do tej pory zgromadzić, a trudniej, jeśli tak właśnie jest lub gdy nie mamy ich wcale.

Dziś trudno w coś zainwestować, dziś wydawałoby się - jest wszystko. Dlatego potrzeba czegoś nowego, o czym jeszcze dziś nie wiemy, że potrzebujemy Bo czasem nawet mówimy, że ktoś, kto wynalazłby to, czy tamto, byłby bogatym człowiekiem.
Gratuluję pomysłu i przedsiębiorczości
Być może i mnie się kiedys uda
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 14:52   #53
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

mam pytanie do osób , które otrzymały dotację z UP lub się o nią ubiegają .

Starając się o dotację wypełnia się wniosek w którym piszę sie prawie wszystko o firmie , którą chce sie otworzyć . Są to jednak informacje bardzo skrótowe .
Czy można zatem do tego wniosku dołączyć kompletny biznesplan , który zapewne zwiększyłby szanse na otrzymanie dotacji ??

Poza tym we wniosku znajduje się taki punkt :

Pozykanie lokalu :
* lokal własny ...
* lokal wynajęty ...

Zastanawiam się nad podpisaniem umowy użyczenia z moją mamą i otwarcia działalności w domu w którym mieszkam . Którą opcję zatem mam zaznaczyć ?

I jak w takim wypodku obliczyć wysokość czynszu ?
Bo wiadomo , że będe musiała ponieść część opłat związanych z prądem , gazem itp a trzeba to jakoś rozdzielić ..

Będe wdzięczna za pomoc
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:27   #54
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Nikt nie potrafi mi pomóc ?
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 17:42   #55
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Nikt nie potrafi mi pomóc ?
Może w urzędzie pracy by Ci pomogli
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 19:17   #56
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez GosposiaSzatana Pokaż wiadomość
Należy też pamiętac, że dotacje z urzędu i fundusze unijne mogą podlegać umorzeniu w całości albo w części po spełnieniu określonych przesłanek. Bo nie zawsze się je dostaje tak po prostu. trzeba napisać konkret biznes plan. No i otwarcie działalności w naszym kraju to istny horror. Trzeba latać od okienka do okienka, bo nie da się załatwic wszstkich formalności w I dzień u jednej osoby!
No bez przesady, wcale nie jest tak źle! Po nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej od 1 kwietnia wszystko można załatwić w jednym okienku, zamiast biegać po kilku urzędach. Obecnie wystarczy złożyć jeden wniosek
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 10:27   #57
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Czy można zatem do tego wniosku dołączyć kompletny biznesplan , który zapewne zwiększyłby szanse na otrzymanie dotacji ??
Musisz zapytać w swoim urzędzie pracy, bo w każdym jest inaczej. We Wrocławiu nie trzeba pisać biznesplanu.


Cytat:
Zastanawiam się nad podpisaniem umowy użyczenia z moją mamą i otwarcia działalności w domu w którym mieszkam . Którą opcję zatem mam zaznaczyć ? I jak w takim wypodku obliczyć wysokość czynszu ?
Bo wiadomo , że będe musiała ponieść część opłat związanych z prądem , gazem itp a trzeba to jakoś rozdzielić ..
Jakiego znowu użyczenia, po co kombinujesz. Zamelduj się, i wynajmij pokój. Normalnie umowę najmu zróbcie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 23:00   #58
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Musisz zapytać w swoim urzędzie pracy, bo w każdym jest inaczej. We Wrocławiu nie trzeba pisać biznesplanu.




Jakiego znowu użyczenia, po co kombinujesz. Zamelduj się, i wynajmij pokój. Normalnie umowę najmu zróbcie.
Co to za kombinowanie , zwykła umowa
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:37   #59
urbban
Przyczajenie
 
Avatar urbban
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z przed komputera
Wiadomości: 23
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

tez cały czas kombinuje z czymś własnym i strasznie trudno jest wymyślić coś oryginalnego...co się przyjmie dlatego pomyślałam, że może powymieniamy rzeczy, sklepy, instytucje, usługi których nam brakuje na co dzień i a nóż ktoś wpadnie na genialny pomysł co wy na to?

Pzdr
__________________
Siła Kobiecego Instynktu - www.Kolekcjonerki.pl
urbban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 14:25   #60
wodzienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 249
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Mnie najbardziej brakuje możliwości załatwienia czegokolwiek w normalnych godzinach, po pracy. Większość banków i urzędów jest 1 dzień w tyg. dłużej otwarta, ale to i tak tylko do 17, w porywach do 18, i każde z tych miejsc w inny dzień. Mnie przydałaby się instytucja "załatwiacza" , chociaż... pewnie wszystkie formalności trzeba i tak załatwiać osobiście.

I koniecznie jakaś alternatywa dla taksówek w miastach, TAŃSZA może coś wymyślicie?
__________________

miłego życia
wodzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 01:12:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.