Umowa z cukiernią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 21:09   #1
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597

Umowa z cukiernią


Hej

Dziewczyny, które zamawiają ciasta i torty spoza swojej restauracji na ślub - czy podpisujecie umowę z cukiernią? Ja właśnie jestem na etapie zamawiania słodkości i nie wiem, czy powinnam podpisać umowę, czy zaliczka wystarczy? Nie mam pojęcia jak to się robi, żeby ktoś mnie nie wyrolował.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:15   #2
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Umowa z cukiernią

hej, nikt nie wie ?
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:42   #3
Kwaśna truskawka
Rozeznanie
 
Avatar Kwaśna truskawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 936
Dot.: Umowa z cukiernią

Na spotkaniu z managerem cukierni po ok. 30 minutowej rozmowie wypełniliśmy z nim formularz na temat wyglądu, smaku, wielkości tortu, dekorację itp.
Plik z tym formularzem zapisany został u niego na komputerze a później przesłany nam na maila.
Wpłaciliśmy zaliczkę i na dowodzie wpłaty mamy oprócz kwoty zaliczki wpisana datę, tort weselny, ilosc osób.
Smak, wygląd możemy zmienić w każdej chwili najpóźniej kilka dni przed weselem.

Pamiętaj, żeby dopytać się czy dodatkowo płacisz za stojak, czy też nie (w przypadku stojaka ukrytego), kiedy należy zwrócić stelaże, kiedy zapłata za całość, czy dowiozą tort na salę (za darmo, czy za dodatkową opłatą).
__________________
20.09.2014r.
Kwaśna truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 21:44   #4
Buczorek
Raczkowanie
 
Avatar Buczorek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 379
Dot.: Umowa z cukiernią

u nas jest bardzo podobnie jak u kwaśnej truskawki
__________________
"Miłością trzeba się opiekować - tak jak swoim dzieckiem, żeby się nie zaziębiło, nie zwariowało, nie zgubiło się, nie rozchorowało, nie zobojętniało."
Buczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 09:50   #5
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Umowa z cukiernią

Podpisz umowę
Moim zdaniem na wszystko dobrze jest mieć 'papier', bo potem bywa różnie..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 12:38   #6
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Umowa z cukiernią

Tak jak pisała kwaśna truskawka wystarczy dowód wpłaty zaliczki z datą i miejscem, gdzie ma być dowieziony tort. Często termin rezerwuje się o wiele wcześniej wpłacając zaliczkę (szczególnie w bardziej znanych cukierniach) - a same dekoracje i wielkość tortu weselnego koło 2-3 tygodni przed planowanym weselem.

To co musisz uzgodnić to : jaka jest cena za kilogram tortu wybranego przez Was smaku (bo czasami różne smaki mają różne ceny), czy oprócz ceny za kilogram tortu będą naliczone dodatkowe opłaty za dekoracje (np. za żywe kwiaty lub dekoracje z marcepanu), czy jest możliwość, że cena się zmieni (szczególnie jeśli rezerwujecie termin kilka miesięcy wcześniej) ile kosztuje wypożyczenie stelaża, co się dzieje gdy zwrócicie stelaż zniszczony, czy razem z tortem przywiozą fontanny tortowe (race) (ile to kosztuje), ile kosztuje dowóz tortu weselnego na salę, noi kiedy płaci się za całość.

To na co trzeba uważać (tu najczęściej cukiernie oszukują) to waga tortu weselnego. Waga jednego kawałka tortu powinna wynosić około 10 dag. Niektóre cukiernie proponują 25 dag na osobę. Racjonalnie myśląc - byłabyś w stanie zjeść ćwierć kilo tortu?
Najczęściej też nie macie możliwości zważenia takiego tortu weselnego, gdy już przybędzie na salę. Warto chociaż optycznie ocenić wielkość tortu oglądając dolną paterę przy zamawianiu (tu trzeba poprosić właściciela cukierni by Wam ją pokazał) albo zapytać się jakiej wielkości ten tort będzie - chodzi tu szczególnie o średnicę dolnego tortu.
__________________
a head full of fears has no place for dreams
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 21:41   #7
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Umowa z cukiernią

Dzięki dziewczyny. Jutro pędzę podpisać umowę

Najbardziej boję się tych oszustw, typu zamówię X kg, a przywiozą X-2 kg, bo ja tego nie mam jak sprawdzić, nie będę każdego ciasta wkładać na wagę w dniu ślubu - nie będę miała czasu, poza tym to restauracja będzie odbierać.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 14:40   #8
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Umowa z cukiernią

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Jutro pędzę podpisać umowę

Najbardziej boję się tych oszustw, typu zamówię X kg, a przywiozą X-2 kg, bo ja tego nie mam jak sprawdzić, nie będę każdego ciasta wkładać na wagę w dniu ślubu - nie będę miała czasu, poza tym to restauracja będzie odbierać.
Popytaj znajomych, poczytaj opinie o tej cukierni- jeśli jest zaufana to nie powinno być takich problemów.

Zresztą tak czy siak wtedy i tak już nic nie zmienisz, bo będzie za późno.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 17:59   #9
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Umowa z cukiernią

Podpisałam umowę nie było problemu, mam wszystko na piśmie więc jestem juz spokojna.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-24 18:59:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.