wypadanie włosów :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-03, 15:02   #1
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162

wypadanie włosów :(


Zawsze miałam problem z wypadaniem włosów, ale teraz a wlaściwie po zimie zauważyłam, że wypada ich coraz wiecej. Praktycznie gdy lekko przejade dłonią po włosach mam cale kłęby włosów. Jestem przerażona....bo wszedzie pełno moich długich włosów. Nie chce być łysa
Wiem, że zły wpływa ma farbowanie, prostowanie i suszenie...a dlatego, że mam pasemka blond i na dodatek czesto prostuje włosy.
Czy są jakieś sposoby lub preparaty na to aby temu zapobiec? zna ktoś coś skutecznego? i jakiej witaminy może mi brakować?
Prosze o pomoc
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 15:18   #2
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: wypadanie włosów :(

Witaj
Ja tez miałam ogromny problem z wypadaniem włosów. Swego czasu tak wypadały mi włosy, że codziennie mogłam z nich zrobić perukę,:/
W końcu kupiłam sobie skrzyp polny w tabletkach (akurat miałam na początku SkrzypoVitę, ale teraz łykam skrzyp innej firmy i też jest dobrze). Zużyłam 2 opakowania i sytuacja na mojej głowie zmieniła się diametralnie

Także szczerze polecam, naprawdę.
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 20:43   #3
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: wypadanie włosów :(

A ja mam na to lekarstwo, które naprawdę działa również miałam problemy z wypadaniem włosów tak jak Ty n-nika. Fryzjerka poleciła mi wosk, dla osób po chemioterapii...można go kupić tylko w aptece, bez recepty jest dla brunetek i dla blondynek. Jest to: ECO WAX treatment wax - odżywcza maseczka do włosów. Ja zawsze kupuję puszeczkę 240g, jest bardzo wydajny. Po umyciu włosów należy wmasować odżywkę we włosy i skórę głowy (ok 1 łyżkę na średniej długości włosy) potem nałożyć na głowę folię, nagrzać głowę suszarką (wosk działa najlepiej pod wpływem ciepła) i po 20-40 minutach go dobrze spłukać. Zabieg robię co 4 dni, to wychodzi co 2 mycia, bo włosy po nim dość mocno się przetłuszczają, a ja raz w miesiącu zakładam tą maskę na całą noc, owijam folią, dobrze nagrzewam i nakładam czapkę. Sama nie mogłam uwierzyć w efekty...włosy już mi nie wypadają, a najlepsze jest to, że rosną mi nowe...pod spodem mam straaaaasznie dużo małych włosków, przy nasadzie mam już bardzo grube włosy i wyglądają dużo zdrowiej POLECAM ten preparat, jest poprostu rewelacyjny
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 23:20   #4
Wiika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 88
Dot.: wypadanie włosów :(

Miałam podobny problem jak Ty... Ponieważ farbuje, codziennie myje, susze i prostuje włosy zaczęły po prostu wypadać Wiem że to zabójstwo dla nich, ale wyglądać jakoś trzeba Przekopałam net i znalazłam tabletki, wiadomo że nie zaczną działać od razu, ale po miesiącu zauważysz różnice, nawet moja fryzjerka zauważyła, mimo że jej nic nie mówiłam. Mnie pomógł REVALID, jedno opakowanie(90 tabletek) kosztuje ok.50 zł. Polecam Ci, ponieważ sama sprawdziłam i działa biorę go już dłuugo, tak na wszelki wypadek
Wiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 21:19   #5
yesterday151
Raczkowanie
 
Avatar yesterday151
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 123
Dot.: wypadanie włosów :(

Cytat:
Napisane przez klaobe Pokaż wiadomość
A ja mam na to lekarstwo, które naprawdę działa również miałam problemy z wypadaniem włosów tak jak Ty n-nika. Fryzjerka poleciła mi wosk, dla osób po chemioterapii...można go kupić tylko w aptece, bez recepty jest dla brunetek i dla blondynek. Jest to: ECO WAX treatment wax - odżywcza maseczka do włosów. Ja zawsze kupuję puszeczkę 240g, jest bardzo wydajny. Po umyciu włosów należy wmasować odżywkę we włosy i skórę głowy (ok 1 łyżkę na średniej długości włosy) potem nałożyć na głowę folię, nagrzać głowę suszarką (wosk działa najlepiej pod wpływem ciepła) i po 20-40 minutach go dobrze spłukać. Zabieg robię co 4 dni, to wychodzi co 2 mycia, bo włosy po nim dość mocno się przetłuszczają, a ja raz w miesiącu zakładam tą maskę na całą noc, owijam folią, dobrze nagrzewam i nakładam czapkę. Sama nie mogłam uwierzyć w efekty...włosy już mi nie wypadają, a najlepsze jest to, że rosną mi nowe...pod spodem mam straaaaasznie dużo małych włosków, przy nasadzie mam już bardzo grube włosy i wyglądają dużo zdrowiej POLECAM ten preparat, jest poprostu rewelacyjny
miałam tę samą maseczkę. będąc w szpitalu dostawałam silne antybiotyki, a wlosy wychodziły mi garściami. po użyciu tego preparatu jak ręka odjał. dziś - około roki od pierwszego uzycia mam znów piękne gęste i lsniące włosy. polecam
__________________
Żyję jak emu - po swojemu.
Oddycham tym, co mogę,
a duszę się tym, co muszę.
yesterday151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 07:55   #6
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: wypadanie włosów :(

niestety ma ten sam problem. Wątpię, że w mojej sytuacji jest to kwestia nadmiernego męczenia włosów - nie farbuję, nie prostuję, nie kręcę. Jedynie myję codziennie i suszę średnio 4 razy w tyg. Zastanawiam się czy wypadanie włosów nie ma podłoża bardziej wewnętrznego, czy któraś z Was może orientuje się jakie badanie powinnam wykońac, tj hormony napewno, ale prócz tego, mikroelemnety czy coś jeszcze?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 20:46   #7
Wertka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: blisko monitorka:)
Wiadomości: 213
Dot.: wypadanie włosów :(

Ostatnio zauważyłam,że mi tez wypadają garściami włosy i do tego strasznie się zaczęły tłuścić. Nie wiem co mam z tym zrocbić
Wertka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 20:54   #8
justyna453
Raczkowanie
 
Avatar justyna453
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 143
GG do justyna453
Dot.: wypadanie włosów :(

Mi też ostatnio zaczęły wypadać włosy całymi garściami. Od 5 lat choruje na przewlekły stan zapalny i niedoczynność tarczycy. Ale nigdy nie wypadały aż tak.
Zaczęły wypadać chyba od czasu, kiedy wyszłam ze szpitala (miałam odmiedniczkowe zapalenie nerek). Zaczęłam stosować Waxa. Zobaczymy jaki będzie efekt
justyna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 00:21   #9
Etelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: wypadanie włosów :(

sprawdzcie poziom prolaktyny
Etelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 01:14   #10
summer23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: wypadanie włosów :(

Mi też strasznie wypadały włosy, ale przestudiowałam dziesiątki forów, stronek i moje sprawdzone sposoby to:wymieniony wcześniej eco wax(ceny dokładnie nie pamiętam, koło 20zł)-naprawde super-najfajniejsze efekty to te malutkie centymetrowe włoski widoczne na czole, seboradin niger(ok.17zł)-spray którym traktuje sie skóre glowy, tyle że jest na bazie alkoholu i troszke wysusza ale też jest b. dobry i na koniec wymieniony już też wcześniej revalid- tabletki, ja kupowałam w aptece w promocji akurat,( za 30 tabletek 9,90zł), genialny, chociaż włoski ruszyły wszędzie, nie tylko na głowie, co może być uciążliwe, zwłaszcza latem. Ale efekty były spektakularne!miałam piękne włoskizaprzesta łam tabletek, bo te szybko odrastające włoski po depilacji zaczęły mnie męczyć ale dwa pozostałe specyfiki są ze mną na dobre i na złepozdrawiam i trzymam kciuki za Was
summer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.