Co ostatnio upolowaliście? Część II. - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-05, 21:33   #2281
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
Basiu koniecznie to zglos. Straszne ..
Ja też bardzo współczuję z powodu tego, co Cię spotkało i uważam, że Neonka ma rację - jakby nie było, perfumy w komplecie z balsamem to wartościowy produkt
Mocno ściskam
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 21:42   #2282
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Jest taka możliwość - zabezpiecza kupującego, ale nie sprzedającego
A wiesz moze Kate w jakiej cenie ta przyjemnosc?
Ale i tak wychodzi na to pewnie, ze zeby nie byc oszukanym to musimy zwyczajnie doplacac do tego interesu. Uczciwosc najwyrazniej nie zawiera sie w standardowych uslugach PP
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 21:45   #2283
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
A wiesz moze Kate w jakiej cenie ta przyjemnosc?
Ale i tak wychodzi na to pewnie, ze zeby nie byc oszukanym to musimy zwyczajnie doplacac do tego interesu. Uczciwosc najwyrazniej nie zawiera sie w standardowych uslugach PP


Wydaje mi się, że dodatkowe 5zł, ale sprawdź dla pewności na stronie PP.

Do mnie też soczewki kontaktowe priorytetowe lecą już ponad tydzień - ciekawe gdzie dolecą, w czyje lepkie łapy
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 21:46   #2284
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Nauczone przykrym doświadczeniem Basi chyba powinnyśmy przywyknąć do ubezpieczania przeyłek

Najbardziej przykra sytuacja, która dotknęła mnie osobiście, zdarzyła mi się przy przesyłce do Demonika Wysłałam kilka próbek do Demonika i jej Męża. Wszystko działo się tuż przed strajkiem poczty Monika szukała przesyłki na kilku pocztach, a przesyłka wróciła do mnie z adnotacją, że nie ostała odebrana Musiałam jeszcze zapłacić za jej odbiór , nie mówiąc o ponownej wysyłce I przecież nie chodzi o te koszty, a o to, że oni jeździli po całej Warszawie i wszędzie mówili, że takiej przesyłki nie ma Mimo, że ma przemiłe babeczki na mojej poczcie, to miałam ochotę zrobić aferę
E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 21:49   #2285
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez E Pokaż wiadomość
Nauczone przykrym doświadczeniem Basi chyba powinnyśmy przywyknąć do ubezpieczania przeyłek

Najbardziej przykra sytuacja, która dotknęła mnie osobiście, zdarzyła mi się przy przesyłce do Demonika Wysłałam kilka próbek do Demonika i jej Męża. Wszystko działo się tuż przed strajkiem poczty Monika szukała przesyłki na kilku pocztach, a przesyłka wróciła do mnie z adnotacją, że nie ostała odebrana Musiałam jeszcze zapłacić za jej odbiór , nie mówiąc o ponownej wysyłce I przecież nie chodzi o te koszty, a o to, że oni jeździli po całej Warszawie i wszędzie mówili, że takiej przesyłki nie ma Mimo, że ma przemiłe babeczki na mojej poczcie, to miałam ochotę zrobić aferę
Ja też mam bardzo miłe panie na poczcie - jak przynoszę przesyłkę ubezpieczoną źle zapakowaną, tj. w sposób, który wymagałby większej ilości stickerów, to panie przepakowują ją swoim papierem i taśmą tak, żeby wyszło pięć - czyli najtaniej dla mnie

Myślę, że te kradzieże to sprawka przypadkowych pracowników na rozdzielniach
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 21:55   #2286
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość


Wydaje mi się, że dodatkowe 5zł, ale sprawdź dla pewności na stronie PP.

Do mnie też soczewki kontaktowe priorytetowe lecą już ponad tydzień - ciekawe gdzie dolecą, w czyje lepkie łapy
Ok, dzieki

Cytat:
Napisane przez E Pokaż wiadomość
Nauczone przykrym doświadczeniem Basi chyba powinnyśmy przywyknąć do ubezpieczania przeyłek

Najbardziej przykra sytuacja, która dotknęła mnie osobiście, zdarzyła mi się przy przesyłce do Demonika Wysłałam kilka próbek do Demonika i jej Męża. Wszystko działo się tuż przed strajkiem poczty Monika szukała przesyłki na kilku pocztach, a przesyłka wróciła do mnie z adnotacją, że nie ostała odebrana Musiałam jeszcze zapłacić za jej odbiór , nie mówiąc o ponownej wysyłce I przecież nie chodzi o te koszty, a o to, że oni jeździli po całej Warszawie i wszędzie mówili, że takiej przesyłki nie ma Mimo, że ma przemiłe babeczki na mojej poczcie, to miałam ochotę zrobić aferę

Ja naprawde nie oczekuje super usmiechow od ucha do ucha od pan na poczcie, kawy przy stoliku podczas czekania az wreszcie bedzie moja kolej ale tylko pytam kiedy bedzie i czekam z niecierpliwoscia na ten dzien, w ktorym wreszcie otrzymamy to za co zaplacilysmy, bez strachu, ze cos nie dojdzie, zginie, zostanie ukradzione, stluczone itd. Eeech, czy to kiedys nastapi
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 05:06   #2287
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Heh dzis jakoś spać nie mogłam, więc właśnie naskrobałam meila do działu skarg Poczty Polskiej.

Witam,
Bardzo prosze o wskazanie drogi postępowania w przypadku przesyłki, która dotarła do mnie okradziona. Przesyłka została nadana jako paczka z priorytetem w dniu 28 lutego 2007 roku.

Numer nadania ...
Nadawca ...

Mimo, iż był to priorytet i na docelowej poczcie w Warszawie (ul.
Myśliborska) był już 2 marca - o czym poinformowała mnie telefonicznie
pracownica tamtejszej paczkarni paczka nie została mi doręczona. Dopiero po mojej interwencji w dniu 5 marca pracownik paczkarni łaskawie przyniósł mi paczkę do domu. Co działo się więc z paczką przez te dwa dni? Dostarczona paczka dotarła okradziona, w środku zamiast żelu po prysznic i perfum "Alchimie" o wartości łącznie ok. ... zł były spleśniałe mandarynki, jogurt oraz korek od tychże perfum (korek od perfum koleżanka zapakowała oddzielnie, więc widocznie złodziej nie wiedział, że ma szukać jeszcze korka). Paczkę nadała do mnie moja przyjaciółka i wiem, że zapakowała ją starannie. Złodziej musiał dostać się do paczki przecinając jeden z jej boków, a później dla niepoznaki zakleił taśmą klejącą, tak, by nie można się było na pierwszy rzut oka zorientowac, że coś jest nie tak. W załączeniu przeyłam zdjęcia tego co otrzymałam.

Czekam również na drugą przesyłkę nadaną 28 lutego - również paczka z
priorytetem, w środku perfumy "Prada" o wartości ok. ... zł.
numer nadania ...
Nadawca ...

Dzwoniłam na pocztę w jej sprawie, ale paczki nie potrafią odnaleźć. Obawiam się, że ta została ukradziona w całości.

Bardzo prosze o pomoc, wskazanie drogi postępowania, chcę odzyskać
skradzione przedmioty, ew. ich równowartość.

Tu moje dane ...

Ciekawe co odpowiedzą

Przepraszam za kolejny off top, ale może, jeśli uzyskam jakieś informacje to mogą się one przydać wszystkim łowczyniom perełek w przypadku podobnej sutuacji, czego oczywiście nikomu nie życzę "odpukać w niemalowane".
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 07:12   #2288
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Basiu trzeba to naglosnic...ten caly bajzel, chamstwo i zlodziejstwo na poczcie
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-03-06 o 14:51 Powód: po co cytować cały tekst? to bardzo rozwleka stronę
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 07:48   #2289
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Basiu, przecież tak naprawdę to zaden off top!To jest bardzo istotny problem, który może sie przydarzyć (albo już się przydarzył, tylko nie każdy o tym mówi) każdej z nas! Ja i tak podziwiam Twoją cierpliwość i podejście do całej sytuacji... Pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję, że moze chociaz PP przyzna się do błędu.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-03-06 o 14:51
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 07:53   #2290
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Tak, tak super Basiu, ze napisalas
Niech zlodzieje wiedza, ze groza im za to jakies konsekwencje. Mam nadzieje, ze ta druga paczka jednak jakims cudem dojdzie, bo w przeciwnym wypadku to juz naprawde bedzie przegiecie
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 09:05   #2291
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Angry Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Basiu koniecznie rozdmuchaj sprawę , a może jakas skarga do ministra Ziobro? W koncu prawo to jego działka, a tu ewidentnie doszło do jego naruszenia...przydałoby sie zaostrzenie kar i lepsza ewidencja paczek!

A propos paczek, widziałam to co Basiu dostałas, niestety paczka nie była owinieta w szary papier, tylko zwykły kartonik z folią.
Moim zdaniem, jesli paczka jest oryginalnie owinieta przez wysyłajacego w szary gruby papier i oklejona,a na górze jest nalepka adresowa, to prawdopodobienstwo dostania sie do niej maleje,gdyz byloby to z gory widoczne,ze ktos majstrował przy papierze...
Ale fakt faktem, ze trzeba sie liczyc z róznymi sztuczkami złodzieji.
Zabić to za mało

W kazdym badz razie Basiu informuj nas na bieżaco
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 10:07   #2292
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
Basiu trzeba to naglosnic...ten caly bajzel, hamstwo i zlodziejstwo na poczcie
neonko robię ze swojej strony co mogę. Sprawa była nawet nagłaśniana już w zeszłym roku przez program Uwaga w TVN (dwa odcinki). Pracownicy TVN przeprowadzili dziennikarskie śledztwo i nagrali jak konwojenci już w drodze okradają nasze listy i paczki. Pracownicy PP wypowiadali się, że kradną również w rozdzielniach. Tu jest link do tego nagrania:

http://uwaga.onet.pl/1313431,1,archiwum.html

Dyrekcja PP miała oczywiście dołożyć wszelkich strań, żeby do takich sytuacji nie dochodziło, stwierdzili, że posiadają odpowiednie zabezpieczenia i takie tam ble ble ble z ich strony. Nic jak widać od tamtej pory się jednak nie zmieniło, proceder na jakiś czas przygasł może właśnie dzięki TVN (a czujność klientów uśpiona), by teraz rozpocząć się na nowo

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Basiu, przecież tak naprawdę to zaden off top!To jest bardzo istotny problem, który może sie przydarzyć (albo już się przydarzył, tylko nie każdy o tym mówi) każdej z nas! Ja i tak podziwiam Twoją cierpliwość i podejście do całej sytuacji... Pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję, że moze chociaz PP przyzna się do błędu.
Dziękuje Ci Margot , staram działać rozważnie, bo niestety emocje niewiele tu pomogą, choć przez chwilę miałam wczoraj wielką ochotę ******* ... tym kartonikiem o biurko pani dyrektor mojej lokalnej PP. Ten oddział to istny koszmar. Gdyby ktoś zadał pytanie któremukolwiek z mieszkańców naszego osiedla "jaka jest najgorsza instytucja działająca na jego terenie?" ten bez wahania wyrwany w nocy z krzykiem odpowiedziałby POCZTA!. Skargi, petycje nic nie pomogły. Sama z nią rozmawiałam dwukrotnie i co i nic się nie zmienia - jeden wielki bałagan.

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Tak, tak super Basiu, ze napisalas
Niech zlodzieje wiedza, ze groza im za to jakies konsekwencje. Mam nadzieje, ze ta druga paczka jednak jakims cudem dojdzie, bo w przeciwnym wypadku to juz naprawde bedzie przegiecie
Ehh ja też mam wciąż taką nadzieję, że choć druga paczka się znajdzie.
Od wczoraj nie odbierają telefonów ani na poczcie, ani na paczkarni. Iść tam nie mam dziś siły Dziękuję za wsparcie

Cytat:
Napisane przez Meriamon Pokaż wiadomość
A propos paczek, widziałam to co Basiu dostałas, niestety paczka nie była owinieta w szary papier, tylko zwykły kartonik z folią.
Moim zdaniem, jesli paczka jest oryginalnie owinieta przez wysyłajacego w szary gruby papier i oklejona,a na górze jest nalepka adresowa, to prawdopodobienstwo dostania sie do niej maleje,gdyz byloby to z gory widoczne,ze ktos majstrował przy papierze...
Ale fakt faktem, ze trzeba sie liczyc z róznymi sztuczkami złodzieji.
Zabić to za mało

W kazdym badz razie Basiu informuj nas na bieżaco
Ehhh może masz rację, gdyby był szary papier na wierzchu ... No ale co teraz gdybać ... Koleżanka wysyła bardzo dużo paczek i zawsze wszystkie docierały do adresatów całe i zdrowe, nigdy nic nie zginęło. No ale zawsze jest ten pierwszy raz, tylko dlaczego padło akurat na Alchimie ...

Oczywiście dam znać jak tylko się czegoś dowiem. Dzięki.

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2007-03-06 o 10:45
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 11:04   #2293
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Boże, dopiero teraz o wszystkim przeczytałam! w głowie się nie mieści.... kogo oni zatrudniaja na tych pocztach??

Definitywnie trzeba się przerzucic na Inpost.

Basiu przykro mi bardzo
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 12:13   #2294
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

A propos licznych kradzieży na poczcie...
Kupiłam na Allegro upragnioną setkę Opium Fleur de Shanghai, wczoraj dziewczyna napisała mi, że perfumy wysłała... potem Basia napisała o tej kradzieży i prawdę mówiąc czułam się nieswojo wiedząc, że poczta ma w łapach wartościową przesyłkę, za którą zapłaciłam.
Ale naprawdę osłabłam pół godziny temu, kiedy ją odebrałam. Nie, nie, nie dostałam podróby ani zepsutych mandarynek... dziewczyny, ten zapach szedł do mnie ZWYKŁYM LISTEM PRIORYTETOWYM. Jezus Maria, w świetle ostatnich wydarzeń jak pomyślę, że mógł zginąć bez śladu, bez kwitu nadania, to jest mi autentycznie słabo.
I nasuwa mi się refleksja, że to nienormalne, by zwykłe dostarczenie listu dostarczało tyle emocji, przecież nie powinno mieć znaczenia, czy list jest polecony czy nie Wszystkie powinny dochodzić... i to jakaś ironia losu, że człowiek chcąc nie chcąc mieszka akurat na rejonie pocztowym, gdzie pracują złodzieje i boi się nawet o paczki a inny dostaje nawet zwykłe listy i do tego terminowo.
Przecież moje przesyłki są tak samo ważne jak Basi, obie zamówiłyśmy trudno dostępne zapachy... i tak bez sensu wyszło...
Ja się wcale nie czuję szczęściarą, że nic mi nie zginęło, jest mi autentycznie smutno
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 12:34   #2295
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Basiu

Normalnie rece opadają ...
Przezylam juz pprzesylki uszkodzone i przepakowane ...ale zeby do tego stopnia
Nie wiem czy ubezpieczenie przesyłki wiele da - naklejek maja pod dostatkiem. Rowniez opcja za pobraniem z ktorej zwykle korzystam stawiam juz pod znakiem zapytania. Nie pozostaje nic innego jak przesiasc sie na jakas firme kurierska - ostatnio kosztami przysyłki od PP-Złodzieji, kurierzy wiele się nie roznią. Paczka ubezpieczona na 100zł do 1kg, za pobraniem wychodzi tez ok 15 zł.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 12:58   #2296
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
A propos licznych kradzieży na poczcie...
Kupiłam na Allegro upragnioną setkę Opium Fleur de Shanghai, wczoraj dziewczyna napisała mi, że perfumy wysłała... potem Basia napisała o tej kradzieży i prawdę mówiąc czułam się nieswojo wiedząc, że poczta ma w łapach wartościową przesyłkę, za którą zapłaciłam.
Ale naprawdę osłabłam pół godziny temu, kiedy ją odebrałam. Nie, nie, nie dostałam podróby ani zepsutych mandarynek... dziewczyny, ten zapach szedł do mnie ZWYKŁYM LISTEM PRIORYTETOWYM. Jezus Maria, w świetle ostatnich wydarzeń jak pomyślę, że mógł zginąć bez śladu, bez kwitu nadania, to jest mi autentycznie słabo.
I nasuwa mi się refleksja, że to nienormalne, by zwykłe dostarczenie listu dostarczało tyle emocji, przecież nie powinno mieć znaczenia, czy list jest polecony czy nie Wszystkie powinny dochodzić... i to jakaś ironia losu, że człowiek chcąc nie chcąc mieszka akurat na rejonie pocztowym, gdzie pracują złodzieje i boi się nawet o paczki a inny dostaje nawet zwykłe listy i do tego terminowo.
Przecież moje przesyłki są tak samo ważne jak Basi, obie zamówiłyśmy trudno dostępne zapachy... i tak bez sensu wyszło...
Ja się wcale nie czuję szczęściarą, że nic mi nie zginęło, jest mi autentycznie smutno
Eiri, mnie się zdarzyło, że przesyłka przyszła zwykłym priorytetem, chociaż była opłacona, jak za polecony, a wysyłająca miała dowód nadania! Ot, jakaś "pocztówka" zapomniała przystawić pieczątki "polecony"
Na szczęście wszystko dobrze się skończyło
E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 13:19   #2297
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Boże, dopiero teraz o wszystkim przeczytałam! w głowie się nie mieści.... kogo oni zatrudniaja na tych pocztach??

Definitywnie trzeba się przerzucic na Inpost.
Heh gdyby to było takie proste, firma jest jeszcze w powijakach niestety, nie ma sieci w całej Polsce, nie wszędzie można z niej skorzystać. Poza tym z tego co pamiętam dziewczyny pisały, iż nie ma typowych punktów obługi klienta, korzystają z gościnności innych. W mojej okolicy tej firmy nie uwidzisz.


Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
A propos licznych kradzieży na poczcie...
Kupiłam na Allegro upragnioną setkę Opium Fleur de Shanghai, wczoraj dziewczyna napisała mi, że perfumy wysłała... potem Basia napisała o tej kradzieży i prawdę mówiąc czułam się nieswojo wiedząc, że poczta ma w łapach wartościową przesyłkę, za którą zapłaciłam.
Ale naprawdę osłabłam pół godziny temu, kiedy ją odebrałam. Nie, nie, nie dostałam podróby ani zepsutych mandarynek... dziewczyny, ten zapach szedł do mnie ZWYKŁYM LISTEM PRIORYTETOWYM. Jezus Maria, w świetle ostatnich wydarzeń jak pomyślę, że mógł zginąć bez śladu, bez kwitu nadania, to jest mi autentycznie słabo.
I nasuwa mi się refleksja, że to nienormalne, by zwykłe dostarczenie listu dostarczało tyle emocji, przecież nie powinno mieć znaczenia, czy list jest polecony czy nie Wszystkie powinny dochodzić... i to jakaś ironia losu, że człowiek chcąc nie chcąc mieszka akurat na rejonie pocztowym, gdzie pracują złodzieje i boi się nawet o paczki a inny dostaje nawet zwykłe listy i do tego terminowo.
Przecież moje przesyłki są tak samo ważne jak Basi, obie zamówiłyśmy trudno dostępne zapachy... i tak bez sensu wyszło...
Ja się wcale nie czuję szczęściarą, że nic mi nie zginęło, jest mi autentycznie smutno
eiri myślę, że nie ma podziału na rejony, gdzie mieszkają złodzieje, czy nie, a raczej o zwykłe szczęście, raz się je ma, drugim razem nie W całej Polsce pracownicy PP okradają przesyłki niestety. Cieszę się, iż przesyłka dotarła do Ciebie cała i zdrowa , ale rozumiem też jak się czułaś kiedy okazało się, iż perfumy wysłano wbrew wszelkim zasadom zdrowego rozsądku.

Miałam podobną sytuację. W zeszłym miesiącu otrzymałam Roberto Cavalli kupione na Allegro po 8 dniach od wpłacenia pieniędzy na konto również zwykłym listem nierejestrowanym z priorytetem, mimo, iż w aukcji wyraźnie zaznaczone było Przesyłka pocztowa priorytetowa (list polecony/paczka). Perfumy były zapakowane jedynie w kopertę bąbelkową i taką cieniuteńką piankę, a listonosz wepchnął je na siłę do skrzynki tak, że cudem udało mi się je wyciągnąć stamtąd w całości.

Wystawiłam odpowiedni komentarz:

http://www.allegro.pl/item163216996_...l_perfumy.html

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Basiu

Normalnie rece opadają ...
Przezylam juz pprzesylki uszkodzone i przepakowane ...ale zeby do tego stopnia
Nie wiem czy ubezpieczenie przesyłki wiele da - naklejek maja pod dostatkiem. Rowniez opcja za pobraniem z ktorej zwykle korzystam stawiam juz pod znakiem zapytania. Nie pozostaje nic innego jak przesiasc sie na jakas firme kurierska - ostatnio kosztami przysyłki od PP-Złodzieji, kurierzy wiele się nie roznią. Paczka ubezpieczona na 100zł do 1kg, za pobraniem wychodzi tez ok 15 zł.
Trzeba nad tym pomyśleć. To jest pewne utrudnienie, bo większość sprzedawców z Allegro korzysta z usług dostępnej powszechnie PP, co zaznaczają w opisach aukcji. Trzeba by pytać przed kliknięciem w opcję KT każdego sprzedającego, czy taka forma wysyłki z jego strony ewentualnie byłaby możliwa. Wiadomo, że często zanim odpowie zapach już jest dawno kliknięty przez kogo innego ehhh.

Bardzo dziękuję dziewczyny za odzew

Niedawno dostałam odpowiedź z działu skarg Poczty Polskiej o treści:

"Biuro Kontroli Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej przesyła w załączeniu według właściwości do Centrum Usług Pocztowych skargę otrzymaną od Pani Barbary ....., w celu wyjaśnienia sprawy i udzielenia Skarżącej odpowiedzi."


No to sobie poczekamy ...
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 14:39   #2298
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Heh gdyby to było takie proste, firma jest jeszcze w powijakach niestety, nie ma sieci w całej Polsce, nie wszędzie można z niej skorzystać. Poza tym z tego co pamiętam dziewczyny pisały, iż nie ma typowych punktów obługi klienta, korzystają z gościnności innych. W mojej okolicy tej firmy nie uwidzisz.

.
No właśnie, bardzo liczę na to, ze się rozwiną i stworza sieć z prawdziwego zdarzenia. Moje nadzieje wynikaja właśnie z przesyłki z Allegro, którą dostałam kurierem (w normalnej kilkuzłotowej cenie) po 2 dniach.
Póki co widziałam tylko jeden pukt we Wrocławiu - na Krupniczej
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 14:41   #2299
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

ufff, paczka doszła cała i z tym co chciałam- obyło się bez żadnych przykrych niespodzianek.
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 16:51   #2300
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Żeby troszkę poprawić w tym wątku nastrój wklejam swoje nowe nabytki, maleńką Lolkę Midnight - 40ml - słodki rozmiar oraz Joop Femme, który, choć ustrzelony zupełnie w ciemno, okazał się właśnie Joopem mojej młodości, co przyznam ogromnie mnie cieszy.

Takie sentymentalne zapachowe podróże w przeszłość są piękne

Agia - gratuluję pięknego Shalimara
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020201.JPG (49,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020203.JPG (50,9 KB, 29 załadowań)
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 17:02   #2301
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
w środku zamiast perfum był jedynie korek od nich, spleśniałe mandarynki, jogurt, folia bąbelkowa i gazety. Wiem, że koleżanka zapach zapakowała starannie jednak złodzieje podmienili zawartość najprawdopodobniej dostając się do środka z jednej strony, a potem zakleili kartonik dla niepoznaki taką samą taśmą, tak, żebym przy odbiorze się nie zorientowała
Basiu to straszne Kto jest do takiego stopnia podły, żeby zrobić cos tak okropnego ? Tym bardziej Ci współczuję, bo Alchimie to już perełka... Koniecznie coś z tym zrób, niech winni poniosą odpowiedzialność !
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 17:40   #2302
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Dziś po długich, a ciężkich popołudniu przyszedł cały i zdrowy Innocent Secret i Boski!!!
Kasiu - różni się od klasyka jakoś?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 17:41   #2303
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Dziś po długich, a ciężkich popołudniu przyszedł cały i zdrowy Innocent Secret i Boski!!!
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 17:58   #2304
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Joop Femme, który, choć ustrzelony zupełnie w ciemno, okazał się właśnie Joopem mojej młodości, co przyznam ogromnie mnie cieszy.
Takie sentymentalne zapachowe podróże w przeszłość są piękne
Gratuluje szczególnie tego nabytku. Sama posiadam sentymentalna 50-tke.
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 18:07   #2305
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Jak czytam te opowieści o PP - nadal przechodzą mnie ciarki.

A w temacie polowań - dotarł do mnie żel do kąpieli Crystal Noir Tworzę komplecik
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 19:06   #2306
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
A w temacie polowań - dotarł do mnie żel do kąpieli Crystal Noir Tworzę komplecik
Tudzież rodzinkę

Ja przytachałam z poczty całego i zdrowego różanego aniołka
W kontekście historii Basi czuję, że miałam niemałe szczęście.
homyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 19:15   #2307
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Gratuluje szczególnie tego nabytku. Sama posiadam sentymentalna 50-tke.
Ja też tylko 50-tkę - bałam się w ciemno w 100-tkę strzelać, teraz żałuję

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Jak czytam te opowieści o PP - nadal przechodzą mnie ciarki.

A w temacie polowań - dotarł do mnie żel do kąpieli Crystal Noir Tworzę komplecik
Gratuluję



Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Tudzież rodzinkę

Ja przytachałam z poczty całego i zdrowego różanego aniołka
W kontekście historii Basi czuję, że miałam niemałe szczęście.
Gratuluję Homyku - rodzinka się powiększa

Ja ustrzeliłam dziś 30-tkę Indian Summer PP u ostrego - w ramach podróży sentymentalnej

Po 11 dniach doleciały do mnie soczewki kontaktowe wysłane z Łodzi priorytetem
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 19:34   #2308
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ja ustrzeliłam dziś 30-tkę Indian Summer PP u ostrego - w ramach podróży sentymentalnej
Oj, zazdroszcze Kiedys kochalam sie w PP
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 19:34   #2309
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
I wszystko jasne dla mnie ebay to jeszcze czarna magia ale to tylko kwestia czasu. Gratuluję Agia
Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Agia - gratuluję pięknego Shalimara
Dziękuję bardzo i gratuluję wszystkim nowych nabytków, szczególnie Lolitki Midnight i różanego Angela

Zamówiłam sobie Talisman Balenciagi - kolejny zakup w ciemno, tym razem jednak udało mi się zachowac odrobinę rozsądku i zamówiłam miniaturkę
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 19:43   #2310
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Gratuluje dziewczyny

Wciąż nie mogę otrząsnąc się z powodu sprawy Basi
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.