Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-08, 09:53   #61
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: usunać czy nie?

A ja usunęłam 2 pieprzyki z pleców 1 2 z karku za pomocą krioterapii (zamrażanie ciekłym azotem). Zabieg trwał dosłownie ze 3 minuty, potem pieprzyki wyglądały tak samo, a za parę dni odpadły. Nie mam żadnych blizn, po największym (ponad 5 mm średnicy) pozostała jakiś czas jaśniejsza plamka, ale ona też znikła. Smarowałam te miejsca po wypalaniu taką maścią od blizn, chyba Contratubex się nazywała, ale dokładnie nie pamiętam. Jest tylko jedno ale - przy tym zabiegu, podobnie jak przy wypalaniu laserem nie da się zrobić badania histopatologicznego tych pieprzyków. (Znaczy, czy nie mają komórek rakowych, chyba)
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 09:56   #62
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: usunać czy nie?

Znaczy 2 z pleców i 2 z karku, chciałam napisać, razem 4 sztuki.
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 00:01   #63
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
Re: usunać czy nie?

dziekuję Aniu ale i tak się boje natura obdażyla mnie wieloma tkimi znamionami mam tez na plecach dwa ale strasznie duże i na karku.Ale najbardziej denerwują mnie te na policzku.No i niechcę zrezygnowac z solarium (wiesz dziewczyny lubią brąz)A przyklejać sobie plasterków nie zdołam sama w kabinie przed kożystaniem z solarium.wolałabym wypalić te z twarzy pieprzyki niż usówać boję się szycia po takim zabiegu i blizny.ODp...
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 00:14   #64
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
Re: usunać czy nie?

Estella nie wiem jak wygląda wycinanie pieprzyków ale jeżeli to skalper to musi być szycie co zostanie dzióra?po usunięciu.A o czyraka się nie boję bo lekarze stwierdzili ze tam nic nie ma nie wiem na jakiej podstawie po obejrzeniu i po dotyku ale taka była ich opinia.Pewnie się jakoś na tym znają.Ja nie chcę rezygnować z solarium (babie nie przepowiesz i już)ale przedobrzyłam w lato z opalaniem (3x)pod rząd i zaczął boleć na normalnym słońcu też pewnie by się to stało.więdz nie wiem wycinania sie boję wole wypalenie ale lekarz nie chciał tego sposobu.Więc nie wiem dlaczego czy jest jakaś róznica między wycięciem a wypaleniem w mojej sytuacji.Dziękuję za odp
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 00:23   #65
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
Re: usunać czy nie?

Basiu jak lekarz stwierdził ze masz mieć je zamrożić a nie usówać czy ty mu to zaproponowałaś bo mi odrazu powiedział że usunąc a nie wypalać czy coś innego nie wiem na jakiej podstawie oni tak decyduja .Ja bym wolała wypalić lub zamrozic niz skalper wdedy może być naprawdę blizna a to nie plecy tylko twarz co o tym sądzisz?i dzięki za odp..
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 07:27   #66
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: usunać czy nie?

Do Kiteks:
Ja się trochę nachodziłam z tymi moimi pieprzykami. Byłam u dwóch dermatologów, w klinice onkologicznej (leczącej raka), żeby ci wszyscy lekarze ocenili je. Jeden lekarz wysłał mnie do chirurga od razu, ale powiedział, że są to zwykłe pieprzyki, trzeba usunąć, bo są drażnione. A jeden p, ten najwiekszy miałam na samym kręgosłupie na wysokości pasa, więc był ciągle drażniony, drugi na wysokości paska od biustonosza, też spory, dwa trochę mniejsze na karku, gdzie zwykle kończą się bluzki. Wszystkie więc były narażone na pocieranie, co nie jest dla nich zbyt zdrowe. Ale jak mi ten chirurg narysował, z jakim marginesem skóry on to musi wyciąć, to mało nie zemdlałam. po 1 cm dookoła, 1 cm w głąb!!! (Na twarzy chyba robią to inaczej, nie wiem) To chyba razem z tym jednym kręgiem!!! Oczywiście to szyją później. No to ja dziękuję. Ponieważ mam bardzo fajnego znajomego lekarza, to wybrałam się do niego pogadać, co on myśli o tym. Nie jest dermatologiem, tylko ginekologiem, ale robi specjalizację z dermatologii. Jest specjalistą od kriochirurgii ginekologicznej, wymrażanie takich tam damskich dolegliwości ciekłym azotem, i interesuje się tym samym w odniesieniu do dermatologii. Oto co mi powiedział: żaden lekarz nie powie Ci żebys wypalała lub wymrażała pieprzyki, bo tak do końca nie da się ocenić ich charakteru poprzez badanie "na oko", jeśli to robisz, to tak jakby na wlasne ryzyko, jak np, za parę lat okaże się(tfu, tfu!!), że to rak, to nie masz prawa mieć żadnej pretensji do lekarza, bo zrobił to na twoje żądanie. Jedyną pewną metodą badania pieprzyka jest badanie histopalologiczne wycinka skóry w laboratorium. Wtedy, jak coś jest źle (tfu, tfu!!) to wiesz od razu - i ewentualnie na stół...Nie da się tego zrobić jak wypalasz, albo wymrażasz, bo to są zabiegi "niszczące". Powiedział mi to oczywiście nieoficjalnie, jako przyjaciel. Ja więc zdecydowałam na własne ryzyko je zamrozić. Było to jakieś 4, czy 5 lat temu, śladu dzisiaj po nich nie ma!! Mam jeszcze parę na plecach, takich już mniej "zaczepianych", i ich też się pozbędę w ten sposób. Tak było w moim przypadku, każdy pieprzyk i pacjent jest inny. Radzę Ci poszukać dermatologa, który zajmuje się kriochirurgią i porozmawiać właśnie z kimś takim. Wtedy łatwiej może będzie Ci się zdecydować , co robić.
Pozdrawiam!!!
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 07:31   #67
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: usunać czy nie?

Aha, jeszcze jedno. Przy wycinaniu zrobią to badanie histopatologiczne NA WYRAŹNE ŻĄDANIE pacjenta, a nie standartowo, tak było w tej klinice wtedy, jak ja usuwałam, nie wiem jak jest teraz.
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-09, 10:59   #68
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: usunać czy nie?

masz dużo znamion, opalasz się, a lekarz zalecił niektóre znamiona wyciąć...
moim zdaniem prosisz się o kłopoty ignorując zalecenie lekarza. możesz mieć np. zespół znamion atypowych- to jeden z czynników ryzyka czerniaka, do tego opalanie- kolejny czynnik ryzyka. Ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiała- tylko jak najszybciej pozbyła się podejrzanych znamion i zrezygnowała z UV.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 15:08   #69
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: usunać czy nie?

Wszystkie znamiona ,które lekarz kwalifikuje do usunięcia lepiej usuwać przez wycięcie - wówczas jest materiał do badania histopatologicznego - lepiej sprawdzić czy znamię było łagodne. jeśli zastosowany będzie laser ,prąd czy wymrażanie to niestety badania nie można zrobić.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 17:49   #70
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: usunać czy nie?

Ja też mialam wycinana, ale "myszkę" na nodze, odwodzili mnie od tego zawsze rodzice, bo sie stanie ...nie wiadomo co! Jak sie wyprowadziłam, pod ich nie wiedzę siup do lekarza i wyciął, blizna trochę została bo zbyt duże było cięcie ale gdyby było to pare lat temu jak jeszcze rosłam to nic by nie było widać. Zostala tylko kreska. Na blizny kup sobie maść Contratubeks czy jakoś tak. Nic lepszego nie ma.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-08, 23:49   #71
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
pomocy - pieprzyk z czarną plamką! :(

Jestem cała roztrzesiona, więc mogę pisać głupoty Zaobserwowalam zmiane jednego z moich pieprzykow i strasznie sie boje... Co prawda nie opalam sie, ale kiedys to robilam i dlatego jestem przerażona. Pieprzyk już był zaczerwieniony pare miesiecy temu, ale potem czerwona otoczka zniknela, wiec myslalam, ze to tylko od goracej kapieli sie zaczerwienila skora, ale dzisiaj zauwazylam ze w srodku pieprzyka sie zrobila malenka (1mm srednicy) czarna kropka wiem, że musze isc do lekarza, najchetniej poszlabym tam jutro nawet, ten post tylko po to zeby sie wygadac i zeby mi bylo lzej na duszy Boje sie okropnie, czy ta kropka oznacza, ze niedlugo bedzie juz ze mnie ?? Ktos sie na tym zna??? Czy tak zaawansowana forme wycina sie? RAtunku
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-09, 00:06   #72
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: pomocy - pieprzyk z czarną plamką! :(

Ania tylko spokojnie nawet jakby sie ktos na tym znal, to tak wirtualnie nikt Ci nie powie, czy sie to wycina, czy nie i jak bardzo to jest grozne
Idz najpierw do lekarza i zobaczysz, ze sie wszystko wyjasni i bedzie dobrze

xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-09, 00:38   #73
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: pomocy - pieprzyk z czarną plamką! :(

Dziękuje Ci za odpowiedź, już jestem trochę spokojniejsza, mam nadzieję, że zasnę Muszę być dobrej myśli, wiem, ale co ya poradzę, że taki cykor ze mnie
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-09, 00:49   #74
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: pomocy - pieprzyk z czarną plamką! :(

Co ya napisalam wogole ta plamka ma chyba 1/5 mm srednicy, a sam pieprzyk jest malutki (1,5mm) Uspokoiłam się i wzięłam linijkę, bo w nerwach wszystko wydawało mi się takie wielkie
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 17:03   #75
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
pieprzyki :|

Mam na ciele jeden pieprzyk który chciałabym usunąć...do kogo się z tym zwrócić ? czy taki zabieg dużo kosztuje ?
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 23:52   #76
kiteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 27
Re: pieprzyki :|

CZESC JA TEZ MIAŁAM TAKI PROBLEM OD NIEDAWNA I WŁASNIE TU DZIEWCZYNKI MI DORADZILY CO Z TYM ZROBIĆ POSZUKAJ W WYSZUKIWARCE TEGO WATKU CO JA NIEGDYŚ ZACZEŁAM MOŻE CI POMOZE WPISZ "USUNĘŁAM PIEPRZYK I CO DALEJ?"LUB "USUNAĆ CZY NIE?" WPISZ TO W PRZEGLADARKĘ TO DOWIESZ SIĘWIĘCEJ. A MAJA RADA IDZ Z TYM NAJPIERW DO DERMATOLOGA NIECH ON TO ZOBACZY TO MOZE DA SKIEROWANIE DO CHIRURGA TAK JAK TO BYŁO ZE MNĄI POPROSTU CI TO USUNIE BEZ JAKICH KOLWIEK KOSZTÓW OCZYWIŚCIE JAK JESTES UBEZPIECZONA.POZDRAWIAM kiteks
kiteks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 08:17   #77
insane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 12
Wyślij wiadomość przez ICQ do insane Wyślij wiadomość przez MSN do insane
Niedobrze usytuowany pieprzyk...

Mam z boku na szyi pieprzyk... taki lekko odstajacy. Kiedy nosze koszule wydaje mi sie lekko podrazniony. Z tego co wiem niedobrze jest "rozdrazniac" takie zmiany skorne. Czy mozna cos takiego usunac - chirurgicznie jak mniemam?
Pzdr.
insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 08:38   #78
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Niedobrze usytuowany pieprzyk...

Każdy dermatolog lub chirurg usuwa drobne zmiany skórne, pieprzyki, niewielkie znamiona
Pod tym linkiem masz trochę pytań i odpowiedzi dotyczących usuwnia pieprzyków http://www.przychodnia.pl/porady/faq...b=3&id_faq=654
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 09:38   #79
insane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 12
Wyślij wiadomość przez ICQ do insane Wyślij wiadomość przez MSN do insane
Re: Niedobrze usytuowany pieprzyk...

Dziekuje bardzo za rzeczowa i wyczerpujaca podpowiedz
Pzdr.
insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-21, 16:29   #80
kinga89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4
Re: Niedobrze usytuowany pieprzyk...

no faktyczne bardzo wyczerpująca odpowiedz
dzięki...teraz dzięki wam wiem przynajmniej co mam sama robic ze swoim pieprzykiem)))
kinga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 19:12   #81
Małgosia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 92
pieprzyk do usunięcia


Na policzku mam ok 8mm pieprzyk, który ostatnio niestety zaczął się zmieniać, więc zdecydowałam się go usunąć.
Poszłam więc do chirurga onkologa - tak by ocenił itp.
Kazał mi zrobić szczepienie przeciw żółtaczce typu B i zgłosić się po 7 dniach(2 dawkach szczepionki) na zabieg. Lekarz przyjmuje w centrum onkologii, gdzie ma być zabieg - wg. lekarza cena 300 złotych - czy to dużo czy normalna cena bo ja się wogóle nie orientuję??
Małgosia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 19:29   #82
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: pieprzyk do usunięcia

Możliwe, że cena jest taka, bo tylko założenie kilku szwów na rozcięcie brody w prywatnym gabinecie chirurgicznym kosztuje ok. 200 zł
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 19:36   #83
ZielonookaJ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Re: pieprzyk do usunięcia

Cena jest w normie i zapewne obejmuje też histopatologię z wycinka / w każdym razie powinno być zrobione badanie hist/ Jeśli masz wątpliwości warto iść poradzić się do jakiegoś innego chirurga onkologa.
ZielonookaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 20:05   #84
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45
Re: pieprzyk do usunięcia

Małgosiu a skąd jesteś?
Ja w zeszłe wakacje usuwałam też 2 pieprzyki z twarzy i robiłam to w Bydgoszczy jak dobrze pamiętam Centrum Onkologi czy jakoś tak. Efekt rewelacyjny i za zabieg nic nie płaciłam, ślad prawie niewidoczny więc nikt nawet nie poznaje że miałam coś robione. Tyle że ja miałam żyletkowanie czyli wycinał mi to, bo wtedy blizna znika i nie ma śladów. Siostra miała usuwane znamiono z pleców tez w tym szpilatu gdzie ja tylko miała wycinane tyle że na plecach więc blizna jest bardziej widoczna. Jakbys była z okolic bydgoszczy to mogłabys tam spróbowac żeby nie płacic. Płaci się tlyko za pierwsza wizyte 50 zl jak dobrze pamiętam a potem zabieg robiony jest już na kase chorych w szpitalu i trwa jakies 20 minut. Tyle że własnie musisz zaszczepić się.
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 18:32   #85
Małgosia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 92
Re: pieprzyk do usunięcia

dzięki dziewczyny za odpowiedzi

Julka no niestety nie jestem z Bydgoszczy ani nawet okolic.
Możesz napisać coś jeszcze o tym żyletkowaniu?? czym to się różni od wycinania? myślisz że każdy pipieprzyk da się tak usunąć? bo mój jest trochę spory i niestyety nie jest płaski. Ale jest właśnie na twarzy więc zależy mi żeby nie było dużej blizny.
Lekarz mi powiedział że założy jakieś 2 szwy podskórne albo jak się nie da to na skórę, na 2-3 dni i mówi że nie powinno być dużego śladu. Ale jednak się trochę martwię
Małgosia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 19:08   #86
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45
Re: pieprzyk do usunięcia

A więc żyletkowanie polega na tym że po prostu pieprzyk zostaje ścięty a następnie lekarz nakłada jakąś maść żeby zrobił się strupek i potem już nic nie robiłam tlyko czekalam aż strupek odpadnie. A wycinanie różni się tym że zakładane są szfy. Ale skoro mowisz że lekarz wspominał coś o szfach podskórnych to po tym też nie powinno byc znacznej blizny, po tych szfach zakładanych na skórze wiem że takowe są.
Moje pieprzyki też nie były plaskie więc pewnie ta metoda by się nadawała, ale lekarz wie najlepiej.może w twoim przypadku akurat wycięcie będzie lepsze a blizny pewnie bedą tez mało widoczne, w końcu chirurg - onkolog zna się na tym najlepiej
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 15:04   #87
orzeldp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 12
Re: usuwanie pieprzykow

Mozecie podac jakie mniej wiecej to sa koszty. Ile Wy placilyscie i za co.
Dzieki.
orzeldp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 11:55   #88
lumiere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1
pieprzyki i znamiona

Mam na ramieniu i szyji nie największe i wcale nie tak bardzo szpecące pieprzyki ale... często niestety wystawiane na działanie słońca (ze względu na umiejscowienie). w związku z tym chciałabym wiedzieć, czy usunięcie ich laserem w gabinecie lekarskim lub kosmetycznym jest bezpieczne i... nie uruchomi jakiś mechanizmów w organiźmie przyczyniających się do powstawania raka. Na szczęście w rodzinei nikt nie chorował na raka ale czy takie usunięcie pieprzyka jest bezpieczne?
lumiere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 12:31   #89
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Re: pieprzyki i znamiona

Co do usuwania znamion to osobiście odradziłabym taki zabieg u kosmetyczki i laserowo. Niecałe rok temu zdecydowałam usunąć sobie dwa znamiona i przeprowadzając wywiad zdecydowałam się na zabieg u chirurga - onkologa (jest najbardziej bezpieczny) i taki się zaleca. Sa różne metody usuwania. Ja np miałam żyletkowanie. Sama nazwa brzmi może niezbyt ale to ze wzgledu na to że znamiona byly na twarzy i szyji a zyletkowanie nie zostawia widocznych śladów. Goilo się szybko i dobrze. Wcześniemj możesz tez zrobić sobie badania znamion.pozdrawiam
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 16:51   #90
stell1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 238
GG do stell1985
pieprzyk

Mam pytanie, dzisiaj przy goleniu zaciełam sie i przeciełam sobie pieprzyka na skórze, czy to jest groźne?? Czy powinnam sie zgłosic do lekarza?czy mozna usunąć w jakis sposób duże wystające pieprzyki?? Z góry dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam
__________________
"Męska niewierność uważana jest za dowód mocy seksualnych. Natomiast niewierność kobiety jest złem, gdyż ujawnia słabość jej stałego partnera”
stell1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-28 18:10:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.