Usuwanie pieprzyków i znamion - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-15, 16:42   #1
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Exclamation

Usuwanie pieprzyków


Niedawno dermatolog wysłał mnie na konsultację do centrum onkologii w sprawie mojego pieprzyka na twarzy.. okazało się, że lepiej byłoby gdyby został usunięty. Piszę, bo mam nadzieję że ktoś opisze mi własne doświadczenia w tej sprawie..
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 23:14   #2
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja mialam usuwany pieprzyk z twarzy chirurgicznie dwa lata temu. Znieczulenia miejscowe 10 min i po sprawie . Blizny po takim zabiegu prawie nie widac bez makijazu a z makijazem to juz wogole. Po wygojeniu ranki uzywalam masci na blizny contractubex. Pozdrawiam
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:45   #3
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Dzięki za odp Aneczka4. A czy bolało Cię to usuwanie??
A co powiecie na laserowe usuwanie pieprzyków?? Pozdro
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:45   #4
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Dzięki za odp Aneczka8. A czy bolało Cię to usuwanie??
A co powiecie na laserowe usuwanie pieprzyków?? Pozdro
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 11:50   #5
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Jasne ze nie boli tracisz czucie na tym odcinku. Ja nie znam sie na laserowym usuwaniu pieprzykow zbytnio sie tym nie interesowalam nawet przed zabiegiem ale slyszalam gdzies ze jak sa problemy onkologiczne to lepszy jest zabieg chirurgiczny. Ja sie zdecydowalam i nie zaluje
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 15:48   #6
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja musialam usuwac kilka pieprzykow i dwie brodawki (takie duze) z glowy i z plecow. Zostaly one wymrozone, sladu nie ma.

Moja kolezanka jakis rok temu miala usuwany chirurgicznie i zostala jej blizna jakby ten zabieg w rzezni miala robiony.


Jak pieprzyk jest wymrazany to odpada sam.
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 17:46   #7
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Mi zabieg wykonywal bardzo dobry znajomy chirurg onkolog i nie mial zadnego interesu zeby mnie namawiac akurat na wyciecie bo i tak zrobil to bezplatnie . Gdyby byla inna metoda rownie dobra poprostu by mnie odeslal.
Viris mysle ze pozostawiona blizna zalezy od dokladnosci wykonanego zabiego porzadnego szycia i pewnie od wielkosci zmiany do usuniecia a u Twojej kolezanki poprostu chirurg sie nie przylozyl
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 18:41   #8
ja_dziecko_z_dworca_zoo
Raczkowanie
 
Avatar ja_dziecko_z_dworca_zoo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Częstochowa city
Wiadomości: 357
Dot.: Usuwanie pieprzyków

sadze jednak ze wymrazanie jest najlepsza metoda.
__________________
Zapomniałam , że mogę jeszcze zobaczyć
Tyle pięknych rzeczy
Zapomniłaam , że mogę chcieć odkryć
Co może życie jeszcze przynieść
----Nigdy się nie zaakceptuje.
ja_dziecko_z_dworca_zoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:01   #9
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez aneczka8
Mi zabieg wykonywal bardzo dobry znajomy chirurg onkolog i nie mial zadnego interesu zeby mnie namawiac akurat na wyciecie bo i tak zrobil to bezplatnie . Gdyby byla inna metoda rownie dobra poprostu by mnie odeslal.
Viris mysle ze pozostawiona blizna zalezy od dokladnosci wykonanego zabiego porzadnego szycia i pewnie od wielkosci zmiany do usuniecia a u Twojej kolezanki poprostu chirurg sie nie przylozyl
No wlasnie to byl maluski pieprzyk. A blizna jest 5 razy wieksza.... Koszmar ;/
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:02   #10
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Niestety ale bardzo się mylisz. W zasadzie bez badania histopatologicznego lekarz NIGDY nie wie na pewno z jakim znamieniem ma doczynienia!!!!! Po laserowym usuwaniu lub też wymrażaniu nie można usuniętego materiału oddać do badania bo go już po prostu nie ma!!!!!!!!!!! W zasadzie laserowe usuwanie czy też wymrażanie powinno być ZABRONIONE!!!!!!!! Dobry chirurg czy też onkolog bez pobrania wycinka nie zdecyduje się ani na wymrazanie ani na laserowe usuwanie.
Mogłabym tak jeszcze długo pisać ale kwintesencję przekazałam.
Pozdrawiam
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:04   #11
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez ja_dziecko_z_dworca_zoo
sadze jednak ze wymrazanie jest najlepsza metoda.
U mnie w rodzinie (dosyc licznej) nikt nie usuwal pieprzykow i brodawek w zaden inny sposob. Wymrazanie jest super. Ja mialam straszna brodawke na glowie, zawsze przy czesaniu sobie ja podraznialam. Moja mama miala taka na twarzy. Az dziwnie patrzec na stare zdjecia przed wymrazaniem

Jak przyjezdza dalsza rodzina i moja mama zauwazy pieprzyk od razu dzwoni do doktora ktory to wymraza ;> Moja mama ma chyba juz jakies zboczenie :P
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 19:05   #12
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Rosanna
Niestety ale bardzo się mylisz. W zasadzie bez badania histopatologicznego lekarz NIGDY nie wie na pewno z jakim znamieniem ma doczynienia!!!!! Po laserowym usuwaniu lub też wymrażaniu nie można usuniętego materiału oddać do badania bo go już po prostu nie ma!!!!!!!!!!! W zasadzie laserowe usuwanie czy też wymrażanie powinno być ZABRONIONE!!!!!!!! Dobry chirurg czy też onkolog bez pobrania wycinka nie zdecyduje się ani na wymrazanie ani na laserowe usuwanie.
Mogłabym tak jeszcze długo pisać ale kwintesencję przekazałam.
Pozdrawiam
Lekarz ktory nam wymrazal pieprzyki, jesli tylko mial jakies watpliwosci wysylal nas na badania, ktore mozna zrobic przed zabiegiem.
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:12   #13
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

A istnieje badanie przed usunieciem pieprzyka i poddaniu go analizie histopatologicznej ktore wykze ze w tym znamieniu nie ma "komorek rakowych"??...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:13   #14
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Usuwanie pieprzyków

sa juz watki na ten temat a tak przy okazji jak to zalatwiacie?prywatnie ile placicie?czy za freeko?
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:14   #15
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

W innym dziale takze o pieprzykach dr Skupin napisal "oda usuawjaca calkowicie znamie jest metoda chirurgiczna - wyciecie". Ale pewnie to zalezy od tego na jakiego lekarza sie trafi. Pewnie kazdy ma po czesci racje.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:33   #16
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez bess
sa juz watki na ten temat a tak przy okazji jak to zalatwiacie?prywatnie ile placicie?czy za freeko?
Ja wymrazalam pieprzyki prywatnie. Ale z tego co pamietam to byly grosze. Za wymrozenie 2 brodawek i chyba z 6 pieprzykow zaplacilam moze 50 zl. Nie pamietam juz dokladnie.
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:39   #17
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez aneczka8
A istnieje badanie przed usunieciem pieprzyka i poddaniu go analizie histopatologicznej ktore wykze ze w tym znamieniu nie ma "komorek rakowych"??...

Istnieje.
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:47   #18
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Rozumiem, że omnibus tak? Wybacz ale to mnie nie przekonuje. Mój mąż w 2002 roku zachorował na czerniaka. To znamie wyglądało bardzo niepozornie. Lekarze (już kiedy był w szpitalu) dziwili się, że to chyba niemożliwe, żeby to był czerniak - a jednak. Na szczęście mój mąż trafił na znakomitego onkologa, który nie uznawał innych metod jak tylko wycięcie w całości i zbadanie lub tez pobranie wycinka do badania. Ot i tyle. Wiesz moja droga - w stosunku do lekarzy też trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeszcze raz Ci powtarzam - "na oko" nie można stwierdzić z jaką zmianą ma się doczynienia!!!!! I nie mogę zrozumieć, że dziewczyny martwią się mała blizenką a zupełnie nie myślą jakie mogą być konsekwencje wymrożenia zmiany nie zbadanej!!! Ot- to moje zdanie.
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:51   #19
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Viris
Istnieje.
Jestes bardzo pomocna. A jakie to badania bo ja chce jeszcze jeden pieprzyk usunac a jakos nie moge sie przekonac do Twojej metody bo wydaje mi sie ze bierze pod uwage jedynie wzgledy estetyczne. Pozdrawiam
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 20:13   #20
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Jednym z badań do oceny znamion jest dermatoskopia. To jest badanie nieinwazyjne. Lekarz ogląda w powiększeniu znamię i ocenia jego strukturę.
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 20:24   #21
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Rosanna
Jednym z badań do oceny znamion jest dermatoskopia. To jest badanie nieinwazyjne. Lekarz ogląda w powiększeniu znamię i ocenia jego strukturę.
Dziekuje za odpowiedz. Tylko czy takie badanie jest tak samo dokladne i wiarygodne jak analiza wycinka?? W mojej rodzinie tez byly przypadki raka i nie wyobrazam sobie usunac jakiegokolwiek znamienia laserem czy przez wymrozenie bez 100% pewnosci ze to poprostu zwykle znamie.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 20:37   #22
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Oczywiście, że nie jest tak samo wiarygodne.! Dlatego najpewniej jest znamię usunąć i wtedy poddać badaniu histopatologicznemu. Badanie deermatoskopowe ma za za danie "wykryć" znamię podejrzane co oczywiście nie musi się od razu wiązać z tym, że będą się w nim znajdować komórki nowotworowe. W tym badaniu (tak jak i w innych badaniach obrazowych np. USG) duże znaczenie ma doświadczenie lekarza.
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 20:44   #23
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Jeśli chcesz usunąć jakieś znamię, które Cię niepokoi lub znajduje się w "newralgicznym" miejscu na skórze - idź do chirurga-onkologa i je po prostu usuń. Zabieg nie boli - jest w znieczuleniu miejscowym, wykonywany ambulatoryjnie. Jeśli znamię jest stosunkowo niewielkie to nie zakłada się szwów tylko specjalny opatrunek ściągający. Blizna zostaje niewielka. Po usuwaniu laserowym czy też wymrażaniu również mogą pozostać blizny. Nie zawsze musi być cacy.
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 00:35   #24
sloneczny_raj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 44
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja się chciałam zapytać... a takie skierowanie na badanie znamion to dermatolog wydaje czy kto?Do kogo mam iść na konsultacje?Bo w sumie, mam dużo pieprzykow i niektóre wyglądają...inaczej niż pozostałe...:/
sloneczny_raj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 00:41   #25
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Usuwanie pieprzyków

do chirurga od razu.on pozniej kieruje do szpitala i tam wycina.tak przynajmniej slyszalam ze jest u nas
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 09:15   #26
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Rosanna
Rozumiem, że omnibus tak? Wybacz ale to mnie nie przekonuje. Mój mąż w 2002 roku zachorował na czerniaka. To znamie wyglądało bardzo niepozornie. Lekarze (już kiedy był w szpitalu) dziwili się, że to chyba niemożliwe, żeby to był czerniak - a jednak. Na szczęście mój mąż trafił na znakomitego onkologa, który nie uznawał innych metod jak tylko wycięcie w całości i zbadanie lub tez pobranie wycinka do badania. Ot i tyle. Wiesz moja droga - w stosunku do lekarzy też trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeszcze raz Ci powtarzam - "na oko" nie można stwierdzić z jaką zmianą ma się doczynienia!!!!! I nie mogę zrozumieć, że dziewczyny martwią się mała blizenką a zupełnie nie myślą jakie mogą być konsekwencje wymrożenia zmiany nie zbadanej!!! Ot- to moje zdanie.

Po pierwsze nie jestem Twoja droga. Po drugie czytaj ze zrozumieniem. Po trzecie masz swoje zdanie a ja mam swoje. I nie staraj sie mnie przekonywac do swojego, bo ja Twoje zdanie szanuje i Cie nie bede nawracac
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 10:39   #27
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Usuwanie pieprzyków

jasne bliznami nie ma sie co martwic .trzeb smarowac sie cepanemjak mialam oprecja jajnika i blizne na brzuchu smarowalam i teraz wlasciwie bardzo trzeba sie przygladac zebys cos tam ujrzec,a co dopiero taka mala blizenka
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 13:02   #28
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Viris
Ja wymrazalam pieprzyki prywatnie. Ale z tego co pamietam to byly grosze. Za wymrozenie 2 brodawek i chyba z 6 pieprzykow zaplacilam moze 50 zl. Nie pamietam juz dokladnie.
A ile zaplacilas za te dodatkowe badanie sprawdzajace czy wszystko jest ok??
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 15:22   #29
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Jeśli chodzi o dermatoskop to takie urządzenie mają gabinety prywatne. Jeśli zaś chcesz iść do onkologa-chirurga - skierowanie nie jest potrzebne.
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 15:26   #30
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Viris
Po pierwsze nie jestem Twoja droga. Po drugie czytaj ze zrozumieniem. Po trzecie masz swoje zdanie a ja mam swoje. I nie staraj sie mnie przekonywac do swojego, bo ja Twoje zdanie szanuje i Cie nie bede nawracac
Ależ ja NIKOGO nie zamierzam nawracać! Wszystko co napisałam to wyłącznie w dobrej wierze. Jeśli zaś Cię uraziłam - przepraszam.
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-13 11:00:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.