Klub pijaczek oliwy z oliwek :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-05, 01:15   #121
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

ja zaczynam pic od jutra
powiedzcie jakie oliwy kupujecie? bo ja caly czas idealu szukam
__________________
.

"Dziecko to dar od Pana, to cząstka Nieba na Ziemi".
córeczka



Proszę odpisuj u mnie
NOWY wątek z wymianą https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post24625256
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 19:30   #122
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

to ja też się dołączam - będę pić
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 14:47   #123
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Cze baby, ja dolaczam sie do maniaczek oliwnych
Pije ja juz od ponad dwoch lat - czuje sie swietnie, mam swietna cere (przedtem straszne problemy), wlosy..
Mam to szczescie, ze meiszkam we wloskim regionie Apulia - stolicy oliwy z oliwek, tu produkukcja stanowi 80% tej narodowej, wiec oliwe zakupuje bezposr. z tloczni, czasami filtrowana, czasami nie, ale mam gwarncje, ze jest tak najlepsza. Na zakupie oliwy mozna sie przejechac, wiec na wszelkie pytania udziele z checia odpowiedzi.
Generlanie nei jest prawda, ze im drozsza tym lepsza, bo czasami te drogie maja suepr butelke, za ktora slona sie placi (te w ciemniejszej sa zawsze najdrozsze) albo za kampanie reklamowa. Generalnie ceny od producenta stoja na poziomie 5 eu za litr, wiec mysle, ze cena nie powinna byc nizsza od tej.
Kupujac oliwe zwroccie uwage na to czy ejst to np. "olio extravergine comunitario (wspolnotowa)", oznacza to, ze zawiera tylko pewien procent tej z pierwszego tloczenia, a reszta to mieszanka oliw gorszej jakosci.
Najlepsza bedzie zawsze ta z pierwszgo tloczneia na zimno, gdzie podane jest pochodzenie oliwy i oliwek. Zwykle oliwy toskanskie albo te z ligurii zrobione sa z oliwy z regionu Puglia, tam sa mieszane i rozlewane. Wiem, bo sporo rozmawialam z producentami oliwy..

Ale sie rozpisalam
A, polecam goraco peeling calego ciala - sol i oliwa (do takiego peelingu ja uzywam nawet tej gorszej jakosci).. pupcia niemowlecia
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 21:20   #124
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Cytat:
Napisane przez marticia Pokaż wiadomość
Kupujac oliwe zwroccie uwage na to czy ejst to np. "olio extravergine comunitario (wspolnotowa)", oznacza to, ze zawiera tylko pewien procent tej z pierwszego tloczenia, a reszta to mieszanka oliw gorszej jakosci.
dziękuję ci za tą wiadomosc bo jedna z oliw ktore kupowalam wlasnie ma taki napis, teraz wiem ze nie jest to najlepsza

mam pytanie
kupuje wlasnie taka oliwę wspólnotową, bo dodaje ją do chleba który piekę. Myslisz ze lepsza ta oliwa wspolnotowa czy sansa?

do salatek staram się kupowac tą lepszych jakosci, chcialabym jak najlepszych. Wczesniej kupowalam Goccia doro, potem Monini, teraz mam Borges - znasz moze te oliwy? Którą bys polecila?
__________________
.

"Dziecko to dar od Pana, to cząstka Nieba na Ziemi".
córeczka



Proszę odpisuj u mnie
NOWY wątek z wymianą https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post24625256
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:58   #125
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Lemontea, ciesze sie, ze moge byc w czyms pomocna, to tak gwoli uswiadomienia co oznaczaja pewne zwroty.. wiem, ze oliw jest wbrod na polkach sklepowych i ze ciezko jest wybrac ta dobra. Przygotowuje strone, gdzie chce zamieszczac info, ktore mam okazje dowiedziec sie tu bezposrednio od producentow Jak bedzie gotowa zamieszcze link.

Ja polecam uzywac wszystkie oliwy tylko nie sansa, zobacz co to jest:
http://kavicons.jimdo.com/oliwa-z-ol...ytłoki-oliwne/
Dla mnie sansa to nieporozumienie i totalnie nie nadaje sie do spozycia. Tutaj jest wyrzucana, a oczywiscie w Poslce kupowana. Wsrod oliw jesli juz masz wybierac to juz lepiej ta comunitario, bo generalnie nie jest zla, choc nie zawiera tyle skladnikow odzywczych, jesli chcialabys pic ja na czczo lub dodawac do salatek. A do pieczenia chleba to mozna nawet dodac zwykla oliwe z oliwek. Juz czuje jego zapach

Ja neistety nie widzialam etykiet Monini ani Goccia d'oro, wiec nie wiem co zawieraja. Ale wiesz, zwykle te oliwy dystrybuowane na duza skale sa to mieszanki roznych oliw. Najlepiej, jak na etykiecie jest napisane "z pierwszego tloczenia na zimno".
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 09:37   #126
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

ja polecam kromke chleba pokropic oliwa,na to pokroic pomidora i posypac sola mniam
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:16   #127
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

martinica dziękuję ci za odpowiedz
czekam więc na twoją stronę
__________________
.

"Dziecko to dar od Pana, to cząstka Nieba na Ziemi".
córeczka



Proszę odpisuj u mnie
NOWY wątek z wymianą https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post24625256
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 20:22   #128
marra
Przyczajenie
 
Avatar marra
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Hej, dolaczam sie do oliwkowej pijalni, od dwoch dni pije lyzke na czczo rano i lyzke wieczorem. O zaobserwowanych zmianach bede regularnie informowac. Moja oliwa jest firmy Basso Fedele Figli. Na etykiecie napisano: Extra oliwa z oliwek pierwszego tloczenia na zimno, imported from Italy, zakupiona w Realu za 1L - ok 20 zl

Pozdrawiam
marra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 19:41   #129
bliska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Dobry wieczór właśnia dzisiaj zaczynam pić oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia ciekawe ile wytrwam
bliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 11:01   #130
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Witam, chciałabym wtrącić swoje trzy grosze na temat zbawiennego działania oliwy . Od prawie 20 lat jeżdżę do Grecji, gdzie podstawą w ich diecie jest oliwa. Oni sami mówią, że swoje włosy zawdzięczają temu, że wciąż ją piją - bardzo popularna jest sałata z pomidorów, serem feta bardzo obficie polana oliwą, w której moczy się ten ich chleb /nie podobny trochę do naszego/. Te sałaty jedzą rano, wieczór i w południe . Mają jej pod dostatkiem więc smażą na niej również bo jest w dobrej cenie. Ostatnio kupiłam sobie nawet mydło robione przez zakonników właśnie z oliwy, które prawie każda Greczynka w tym mieście ma w domu.
A ja mam szczęście, bo taką oliwę /również oliwki zalane oliwą/ kupuję prosto od greckiego rolnika - pychotka . A co do oliwek - zalecają około 5 dziennie /mówię o tych prawie czarnych, dużych prawie jak nasze śliwki/
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 08:26   #131
Lusilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 39
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Witam, Ja słyszałam, że Greczynki czy Włoszki smarują sobie oliwą włosy, dlatego mają zdrowe i błyszczące, oczywiście do tego spożywają też sporo oliwy, wyczytałam że nawet litr na tydzień, ja też piję oliwę, ale w takich ilościach to się nie da, właściwie to skrapiam ozo chleb, do smaku można się naprawdę przyzwyczaić, ale włosy jak się nią nasmaruje to są tak tłuste że trudno je zmyć
Lusilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 09:46   #132
bliska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

klaski dla wszystkich spożywającyh oliwkę
bliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 10:23   #133
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Cytat:
Napisane przez Lusilla Pokaż wiadomość
Witam, Ja słyszałam, że Greczynki czy Włoszki smarują sobie oliwą włosy, dlatego mają zdrowe i błyszczące, oczywiście do tego spożywają też sporo oliwy, wyczytałam że nawet litr na tydzień, ja też piję oliwę, ale w takich ilościach to się nie da, właściwie to skrapiam ozo chleb, do smaku można się naprawdę przyzwyczaić, ale włosy jak się nią nasmaruje to są tak tłuste że trudno je zmyć
ja mieszkam we Wloszech i nie slyszalam o tym,zeby wloszki smarowaly wlosy oliwa moze to byl sposob ich prababek o smarowaniu wlosow oliwa dowiedzialam sie z wizazu i polecam.ze zmywaniem nie jest zle-wystarczy 2x umyc.
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 11:55   #134
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Nie przesadzajmy z ta oliwa, jestem jej zwolenniczka i duzo spozywam, ale litr na tydzien to chyba przesada, oliwa to przeciez tluszcz, nawet jak jest zdrowa to nalezy ja spozywac w sposob umiarkowany. Polecam na czczo, swietne efekty, a wcieranie we wlosy to nie wiem czy nalezy do przyjemnosci Ja raczej sie nie pokusze. Mam kontakt z producentami oliwy we wloskiej Apulii i oni potwierdzaja jedynie, ze zony robia sobie peeling z soli i oliwy raz na tydzien.. probowalam polecam
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 13:12   #135
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

ja uwielbiam smak oliwy czasami dodaje do niej np rozmaryn i maczam w niej swieza bulke mmm pycha
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 08:53   #136
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

litr na tydzień u znajomych Greków wcale mnie nie dziwi - oni wszystko smażą na takim oleju, dodają do wielu sałatek, maczają w nim chleb, więc myślę, że w ciagu tygodnia spokojnie Przecież jedząc oliwki, przy okazji łykają ok 2 łyżek
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 02:31   #137
anetkag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Witam serdecznie wszystkie pijaczki. Od jakiegoś czasu podglądam wasze forum. Mieszkam na stałe we włoszech dlatego temat oliwy nie jest mi zupełnie obcy. Zrobiłam rekonesans wśród znajomych włochów i chcę wyjaśnić kilka nieporozumień i rozwiać wasz wątpliwości.
Po pierwsze oliwa tylko extra vergine czyli z pierwszego tłoczenia najlepiej na zimno, może być comunitaria bo to świadczy tylko o jej pochodzeniu z unii a nie o jakości. Po drugie jak najwięcej(w granicach rozsądku) bo im więcej tłuszczy (masło,oleje słonecznikowe, margaryny ,nie daj Boże smalec) zastąpicie oliwą z oliwek tym mniej cholesterolu ,którego oliwa z oliwek nie ma, i tym więcej antyoksydantów czyli przeciwutleniaczy , których ma mnóstwo.
Antyoksydanty spowalniają procesy starzenia. Ja zastąpiłam masło do smarowania pieczywa oliwą. Po trzecie smak: wystarczy szczypta soli żeby oliwa była jeszcze smaczniejsza a poza tym można kupiż wszelkiego rodzaju oliwy smakowe np. cytrynową, mandarynkową , z rozmarynem itp. używając ich zależnie od potraw które jemy. Po czwarte smarowanie ciała włosi nie stosują chyba że na oparzenia słoneczne , na włosy koniecznie z odrobiną soku z cytryny. Po piąte cena: nie wierzcie że za 20 zł za litr kupicie dobrą oliwę( na włosy i ciało OK ale do picia już niekoniecznie) średnia cena DOBREJ oliwy to 35-50 zł w zależności od kraju pochodzenia (najdroższe włoska i grecka). Jeśli nie jest to wbrew zasadom podaję dwa linki do sklepów z dobrą oliwą:http://sklep.adessoitalia.pl/, http://vero.abc24.eu/index/ oraz do strony powiazanej z producentem Monini ,którego oliwy nie polecam, ale na stronie jest sporo ciekawych informacji http://www.oliwazoliwek.pl/. Serdecznie Was pozdrawiam i mam nadzieję że okazałam się przydatna. Gdybyście miały jakies pytania piszcie, ja nie jestem autorytetem ale mam kilku znajomych którzy o oliwie wiedzą wszystko.
anetkag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 08:40   #138
Lusilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 39
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Dziewczyny napiszcie jeszcze coś ciekawego na temat ozo, strasznie lubię czytać ten nasz wątek, pozdrawiam
Lusilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 20:15   #139
justtina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 30
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

ametkag zgadzam się z Tobą
Oliwa ta dobra jest zdrowa i warto ja uzywac. Ale grecy nie pija jej łyżkami tylko dodaja do jedzenia. Czlowiek, ktorego zapotrzebowanie energetyczne jest na poziomie 2000kcal/dobe powinien spozywac nie wiecej niz 66g tluszczu/dobe. 3 łyzki (lyzka lyzce nie rowna) to ok 45g. Zjemy do tego serka, wedlinke, schabowego, czekolade, czy zupe i bedziemy tyc w trybie zastraszajacym. Radziłabym zachować zdrowy rozsadek i uzywac oliwy zamiast innych tluszczy. Do tego rybka, nasiona i dieta odpowiednio zbilansowana (upraszczam troche).
justtina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-19, 23:16   #140
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Cytat:
Napisane przez anetkag Pokaż wiadomość
Jeśli nie jest to wbrew zasadom podaję dwa linki do sklepów z dobrą oliwą:http://sklep.adessoitalia.pl/, http://vero.abc24.eu/index/ oraz do strony powiazanej z producentem Monini ,którego oliwy nie polecam, ale na stronie jest sporo ciekawych informacji http://www.oliwazoliwek.pl/. Serdecznie Was pozdrawiam i mam nadzieję że okazałam się przydatna. Gdybyście miały jakies pytania piszcie, ja nie jestem autorytetem ale mam kilku znajomych którzy o oliwie wiedzą wszystko.
Sprytna reklama sklepow z oliwa... oliw tych nie znam, wiec nie powiem czy polecam czy nie, ale ceny kosmiczne.
Jedyne co moge dodac to to, ze oliwa z napisem "Comunitario" owszem, oznacza oliwe wspolnotowa UE, oznaczenie pozwalajace na sprzedaz oliwy z oliwek pod nazwa extravergine, czyli z pierwszego tloczenia, ale jest to mieszanina oliwy extravergine (do 12%) i restza to inne oliwy, zwyke gorszej jakosci. Takie sa przepisy wspolnotowe, wiec takiej oliwy polecac na pewno nie polece. Oliwa Monini wprowadzila niedawno te z peirwszego tloczenia na zimno niefoltrowane i moim zdaniem sa dobre.
Importuje oliwe z oliwek do Polski, mam staly kontakt z producentami wloskimi, wlasciwie tu mieszkam, wiec wiem, ze informacje te nie sa ogolnodostepne. Importerzy wiedza, ze oliwa comunitario jest jedna z najtanszych zachowujac przyzwoita jakosc. Ale ta najlepszej jakosci, ja uznaje z pierwszego tloczenia na zimno niefiltrowana zwykle dostepna jest w sklepach z winami. Jedyne co mi sie nie podoba, to bardzo wysoka cena, zwykle za piekne opakowanie, butelke. Sama oliwa cena oscyluje od 5 euro wzwyz za litr.

Edytowane przez marticia
Czas edycji: 2009-12-19 o 23:17
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 07:35   #141
Lusilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 39
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Dziewczyny a ja się już zaopatrzyłam w włoską oliwę z wytłoków oliwnych, będę ją używać do smażenia rybki na święta, mam nadzieje ze bedzie dobra
Lusilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 16:18   #142
7df813b986b922a36aa3b229fba050fe6f445116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 295
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Rok temu przeprowadziłam się do Hiszpanii, i będąc tutaj pochłaniam ogromne ilości dobrej oliwy, do smażenia, sałatek, oliwki codziennie, to podstawa. Moje włosy wypadają jak wypadały, są suche jak były i cera tak samo... więc nie mogę powiedzieć, że to daje efekty. Na pewno jest zdrowa, ale ja kompletnie żadnych zmian nie widzę w kondycji włosów i buzi
7df813b986b922a36aa3b229fba050fe6f445116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 11:44   #143
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Cytat:
Napisane przez marcin_centrumoliwy Pokaż wiadomość
Poza tym, jak to możliwe, żeby litr oliwy extravergine kosztował w Polsce 30zł, kiedy we Włoszech, żeby kupić ją w gospodarstwie musisz zapłacić 8-10euro/litr?

co ??? oliwa za 10euro litr?pierwsze slysze na poludniu Wloch kupowalam po 3euro za litr od gospodarza.pewnie cie oszukali
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:59   #144
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Na polnocy Wloch dobra oliwa osiaga wlasnie taka cene: 10-12 euro za litr. Mieszkam na Poludniu i srednia cena oliwy z tloczni to 5 euro za litr, wiec 3 euro mysle, ze cena starsznie zanizona. Warto zwrocic uwage na etykietke i napis "olio comunitario". Taka oliwe spotyka sie najczesciej w supermerkatach i hipermerkatach, co oznacza mieszanke roznych oliw roznych jakosci, oczywiscie zaznaczajac, ze to oliwa extravergine. Jednak oliwa ta ma znacznie gorsza jakosc niz ta z pierwszego tloczenia na zimno 100%.

Zapraszam na nowo powstajacy blog: www.oliwomania.blog.onet. pl, gdzie powoli bede starala sie zamieszczac info i ciekawostki na temat oliwy. czesto rozmawiam z malymi wlascicielami tloczni (frantoio), opowiadaja mi naprawde sporo ciekawostek i chcialam sie nimi podzielic.

Marcinie, masz racje, dla kogos, kto nie mial okazji przekonac sie na wlasnej skorze co to znaczy prawdziwy posilek na prawdziwej oliwie, bedzie obojetne jakiej jakosci zakupi oliwe i zadowoli sie ta z polek supermerkatow.

A, jesczze jedno, tak dla podkreslenia jak hipermerkatom zalezy na jakosci oliwy. Mialam okazje nawiazac wspolprace z niektorymi polskimi hipermerkatami i wierzcie mi, oni naprawde maja gdzies dobra jakosc, zadowalaja sie czesto neiswiezymi produktami, czesto z poprzedniego roku (zaznaczam, ze oliwa wazna jest 24 mies. ale tak naprawde to juz po poltorej roku staje sie niedobra), ktorych cena sprzedazy jest bardzo niska.
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 10:41   #145
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Po cześci pewnie macie rację z tą wyceną oliwy, ale bierzcie pod uwagę również fakt, że tania oliwa nie musi pochodzić z Włoch, a np. z Grecji albo Tunezji, gdzie ceny są znacznie, znacznie niższe niż w Italii , która jest krajem dość drogim, że się tak wyrażę
Zatem na dwoje babka wróżyła
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 15:33   #146
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Estelle absolutnie nie podwazam jakosci oliwy pochodzacej z innych krajow, wazne jest, aby pochodzila z tloczni, a nie z rozlewni, gdzie zwykle jest meiszana z innymi oliwami. Ja jako e mieszkam we wlsozech wypowiadam sie o tej tutejszej, ale prawda jest taka, ze na PN Wloch oliwa ta jest strasznie droga, na Poludniu ceny te sa do zaakceptowania.

Ps. dla chetnych moge podeslac probki oliwy, prosze o kontakt na prv
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 15:28   #147
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Od chlopa... hmmm... ja od chlopa nie kupuje, ale z malych tradycyjnych tloczni, jakosc potwierdzona analiza w laboratorium. A oczywiscie DOP i IGP to wskazniki jakosci, za ktore sie placi niemale pieniadza, ale to tylko po to, aby miec jakosc i nazwe pochodzenia na papierze. Stad cena bardoz wygorowana. Mysle, ze kogos, kto uzywa oliwy na codzien w kuchni niewiele obchodzi czy to DOP czy IGP, choc nie kwestionuje wspanialego produktu, bo sama wspolpracuje z producentami oliwy DOP.
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 11:47   #148
marcin_szuscik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

pisząc "od chłopa" miałem na myśli właśnie małe tłocznie w opozycji do wielkich rozlewni.

Oznaczenia dają nam pewność co do produktu, bo podrabiana oliwa (i nie tylko) jest dużym problemem niestety. Myślę, że na dzień dzisiejszy oznaczenia niewiele po prostu mówią ludziom. W przeciągu kilku lat świadomość dotycząca spożywania dobrej oliwy z oliwek będzie rosła, tak jak było z winem jeszcze 10 lat temu, czego sobie życzę i Ty Marticia pewnie też

Edytowane przez marcin_szuscik
Czas edycji: 2010-01-28 o 11:50
marcin_szuscik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:13   #149
Adzi07
Zakorzenienie
 
Avatar Adzi07
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Opole/Kassel De.
Wiadomości: 4 232
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

marticia Witaj! Ciesze sie ze jest tu ktos co ma pojecie o oliwie.Mam takie pytanie bo wlasnie jestem pod wielki wrazeniem dzialania tej wspanialej zeczy jaka jest OzO.I teraz moje pytanie: Kpupilam OzO,Najwyzsza kategoria oliwy z oliwek uzyskana bezposrednio z oliwek i wylacznie za pomoca srodkow mechanicznych.Oliwa exstra virgin z pierwszego tłoczenia.na etykiecie jest znak 365 every day Quality.Co byś mi o niej powiedziała?Z Góry dziękuje za odpowiedz bo nie mam kompletnego pojęcia co o niej myśleć jak się już tu tyle o tym specyfiku naczytałam.
Adzi07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:51   #150
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Adzi zobacz czy ejst napis "tloczone na zimno" i na date produkcji (butelkowania). Nie powinno uplynac 1,5 roku, bo pisza 24 mies. ale juz po 1,5 roku traci na jakosci.
Co jesczze, od tego roku powinno byc napisane rowniez, ze oliwa z oliwek 100% produkt (wloski, hiszpanski itp) z oliwek uprawianych w..(tu kraj pochodzernia oliwek) albo jesli mowa o mieszankach oliw rowneiz musi byc to zaznaczone na etykiecie. jednak mysle, ze sklepy najpierw musza sprzedac to co maja na magazynach.
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-06 09:52:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.