czy mógłby ktoś poradzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-13, 18:37   #1
Joslyn
Raczkowanie
 
Avatar Joslyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152

czy mógłby ktoś poradzić?


Hej Dziewczyny
Mam pytanie. Otóż zapomniałam 23 tabletki z opakowania. Zażyłam ją rano, 13 godzin za późno. Czytając instrukcję wewnątrz opakowania zdecydowałam się na drugie rozwiązanie w takim wypadku, tzn. przerwałam stosowanie różowych tabletek i jestem już na 3 białej. zastanowiło mnie jednak to, co piszą w ulotce, mianowicie: "przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjać tabletkę". Nie rozumiem po co, może mi któraś z was wyjaśnić?
Dotąd zaczynałam nowy blister w piątki, teraz, po tej pomyłce wychodzi mi, że zacznę nowy w czwartek. Czy coś źle zrozumiałam? To moja pierwsza pomyłka od półtora roku stosowania, więc nie jestem pewna, czy wszystko w porządku.
Joslyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:38   #2
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

Cytat:
Napisane przez Joslyn Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Mam pytanie. Otóż zapomniałam 23 tabletki z opakowania. Zażyłam ją rano, 13 godzin za późno. Czytając instrukcję wewnątrz opakowania zdecydowałam się na drugie rozwiązanie w takim wypadku, tzn. przerwałam stosowanie różowych tabletek i jestem już na 3 białej. zastanowiło mnie jednak to, co piszą w ulotce, mianowicie: "przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjać tabletkę". Nie rozumiem po co, może mi któraś z was wyjaśnić?
Dotąd zaczynałam nowy blister w piątki, teraz, po tej pomyłce wychodzi mi, że zacznę nowy w czwartek. Czy coś źle zrozumiałam? To moja pierwsza pomyłka od półtora roku stosowania, więc nie jestem pewna, czy wszystko w porządku.
Wszystko jest w porządku, zrobiłaś tak jak jest napisane w ulotce, zabezpieczenie zostało zachowane
Dokładnie tak jak napisałaś, nowy blister zaczniesz dzień wcześniej niż zawsze
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:44   #3
Joslyn
Raczkowanie
 
Avatar Joslyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

Dzięki Jestem spokojniejsza
Joslyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:44   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

Cytat:
to, co piszą w ulotce, mianowicie: "przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjać tabletkę
Nie rozumiem po co, może mi któraś z was wyjaśnić?

nalezalo przeczytac ulotke i zdecydowac czy wziac tabletke + nowe opakowanie razem czy zrobic przerwe i pominieta tabletke wyrzucic

ty wzielas pominieta tabletke i zrobilas przerwe
nie jestes chroniona w tym momencie
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:57   #5
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
ty wzielas pominieta tabletke i zrobilas przerwe
nie jestes chroniona w tym momencie
Gdzie jest tak napisane? Czytałam pare razy i nigdzie nie widze, że dziewczyna zażyła ostatnią tabletke?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 20:43   #6
Joslyn
Raczkowanie
 
Avatar Joslyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

Wyjaśniam. Zapomniałam zażyć 23 tabletkę. Wzięłam ją rano. Tabletkę 24, czyli ostatnią różową już pominęłam i przeszłam do białych.

Powinnam dostać okres w czwartek, czyli dzisiaj. Zawsze dostawałam z rana. Tymczasem okresu ani widu, ani słychu. Czy to normalne, że zapomniana tabletka pomieszała coś w moim organizmie?

Edytowane przez Joslyn
Czas edycji: 2011-07-14 o 11:19
Joslyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:31   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
nalezalo przeczytac ulotke i zdecydowac czy wziac tabletke + nowe opakowanie razem czy zrobic przerwe i pominieta tabletke wyrzucic

ty wzielas pominieta tabletke i zrobilas przerwe
nie jestes chroniona w tym momencie
Należało przeczytać ze zrozmieniem post autorki.

Autorko, wszystko ok, weź pierwszą pigułkę z nowego blistra dzień wcześniej, niż zazwyczaj i jesteś zabezpieczona normalnie, w trakcie tej przerwy też.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 11:43   #8
Joslyn
Raczkowanie
 
Avatar Joslyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

Dzięki Nie tyle chodzi mi o ochronę przed ciążą (infekcja, więc od 2 tyg. wstrzymujemy się od współżycia), ale nie chciałabym rozregulować sobie niczego. Tym bardziej, że zawsze dostawałam okres w czwartki, pomyślałam więc, że skoro zrobiłam przerwę wcześniej, to również powinien okres przyjsć wcześniej. A tu dziś czwartek i okresu nie ma. Zamiast tego biały śluz.
18 mam wizytę kontrolną, ale chciałabym być spokojna póki co.

Czy taka pomyłka jak moja mogła to spowodować? Może śluz jest pozostałością z infekcji?

Będę wdzięczna za pomoc
Joslyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 12:12   #9
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

Cytat:
Napisane przez Joslyn Pokaż wiadomość
Dzięki Nie tyle chodzi mi o ochronę przed ciążą (infekcja, więc od 2 tyg. wstrzymujemy się od współżycia), ale nie chciałabym rozregulować sobie niczego. Tym bardziej, że zawsze dostawałam okres w czwartki, pomyślałam więc, że skoro zrobiłam przerwę wcześniej, to również powinien okres przyjsć wcześniej. A tu dziś czwartek i okresu nie ma. Zamiast tego biały śluz.
18 mam wizytę kontrolną, ale chciałabym być spokojna póki co.

Czy taka pomyłka jak moja mogła to spowodować? Może śluz jest pozostałością z infekcji?

Będę wdzięczna za pomoc
Jest dopiero 13 godzina, więc spokojnie Przez tę ostatnią pigułkę okres przyszedłby pewnie raczej wcześniej niż później. Raczej nic sobie nie rozregulowałaś, ot, zwykłe obsunięcie. Nie przejmuj się tak bardzo
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:04   #10
Joslyn
Raczkowanie
 
Avatar Joslyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

No i poleciało
Dzięki Dziewczyny
Joslyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:19   #11
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

Cytat:
Napisane przez Joslyn Pokaż wiadomość
Wyjaśniam. Zapomniałam zażyć 23 tabletkę. Wzięłam ją rano. Tabletkę 24, czyli ostatnią różową już pominęłam i przeszłam do białych.

Powinnam dostać okres w czwartek, czyli dzisiaj. Zawsze dostawałam z rana. Tymczasem okresu ani widu, ani słychu. Czy to normalne, że zapomniana tabletka pomieszała coś w moim organizmie?
i to byl blad ze wzielas 23 tabletke po spoznieniu
przerwe nalezy uwzglednic z pominieciem tabletki. ty pominelas (minelo 12) ale ja wzielas. jesli chcesz zrobic przerwe nalezalo wyrzucic 23 i 24 tabletke. ty wzielas 23 a wyrzucilas 24.

widac roznice?


diablica z tasmaniu - czy cos napisalam o ost tabletce? mowilam o pominietej tabletce



jesli sie pominelo tabletke, minelo 12 h, to ja sie wyrzuca i robi przerwe. i liczy sie tyle dni ile powinna wynosic przerwa - dzien pomieniecia (bo bedzie 4/7 dni + 1 z pominiecia, a przerwa ma wynosic 4/7 dni)).

moj przyklad.

ja pominelam 15 tabletke. byl to poniedzialek. w niedziele wzielam 14 tabletke.

15 tabletki nie bralam (bo minelo 12 h) i moja przerwa to pon (zapomniana 15 tabletka), wt, sr, czw, pt, sob, ndz. w poniedzialek biore nowe opakowanie ->> 8 dzien

i stad to pytanie autorki, bo zanotowalam sobie dzien pominiecia
Cytat:
"przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjać tabletkę"

wg prawilowego rozpoczecia przerwy - nowy blister powinien byc wziety w srode, a nie w czw bo autorka nie uwglednila dnia pomiecia tabletki tylko dzien wziecia 24 tabletki (po lewej stronie prawidlowy obraz, po prawej obraz autorki)

czw -autorka rozpoczyna dopiero branie nowych tabletek (nowy blister)
sr - 3 tabletka (nowy blister) (przerwa w pominieciu)
wt - 2 tabletka (przerwa w pominieciu) (przerwa w pominieciu)
pon - 1 tabletka (przerwa w pominieciu) (przerwa w pominieciu)
ndz - 24 tabletka (przerwa w pominieciu) (przerwa w pominieciu)
sob - 23 tabletka (przerwa w pominieciu) u autorki to jest tak (wzielam zapomniana tabletke)

czyli autorka wydluzyla sobie przerwe

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2011-07-15 o 16:40
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 19:58   #12
bieszczadzkianiol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

hej dziewczyny, podobna sprawa wiec piszę tu.
biorę tabletki Yaz, teraz pierwszy rząd. zapomniałam wczoraj wziąć tabletkę. przyjmuje zawsze o 20. wzięłam dziś o 9 rano. Na opakowaniu jest napisane, że jeśli się weźmie tabletkę do 12 godzin od pominięcia to skuteczność nie jest zmniejszona i wszystko jest ok. Ja wzięłam po 13 godzinach (nawet bez paru minut), ale w tygodniu poprzedzającym współżyłam. myślicie, że ta niecała godzina może zrobić tak dużą różnice? Mi się wydaje, że ryzyko ciąży jest minimalne, właściwie żadne, ale co Wy o tym sądzicie?
ps. swoją drogą zaczęłam się zastanwiać dlaczego przy tabletkach jest tak, że można zajść w ciążę nawet jak się nie ma owulacji, która jest po środku?

proszę o odpowiedź.

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

dodam jeszcze, że mam końcówkę okresu, jeśli ma to jakieś znaczenie.
bieszczadzkianiol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 10:18   #13
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: czy mógłby ktoś poradzić?

jesli sie pominie tabletke to jest ryzyko ze moze dojsc do owulacji i stad ryzyko zajscia w ciaze, ale to ryzyko dot 1 tyg, biegunek - zatruc dluzszych niz 1 dzien, antybiotykow itp

moja ginekolog nie chciala mi dac tabletke po jak pominelam tabletki w 1 tyg. (za pozno o 1 albo 2 dni rozpoczelam opakowanie)
w ciaze nie zaszlam
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.