Zdjęcia rossmann - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > ROSSMANNiaczki

Notka

ROSSMANNiaczki Forum ROSSMANNiaczki to miejsce, w którym znajdziesz informacje o promocjach sieci Rossmann, konkursach, kodach promocyjnych przeznaczonych tylko dla Wizażanek.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-30, 09:51   #1
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364

Zdjęcia rossmann


Chciałam zamówić zdjęcia na stronie rossmanna, po wybraniu zdjęć kazano mi założyć konto co uczyniłam ale w trakcie wystąpił błąd i musiałam zamknąć stronę. Teraz nie wiem czy zamówienie zostało złożone. Dziś zalogowałam się bez problemu więc widać że rejestrowanie doszło do skutku ale gdzie mam sprawdzić czy zdjęcia które chciałam zamówić są naprawdę w trakcie realizacji?
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 10:01   #2
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Zdjęcia rossmann

może sprawdź czy dostałaś maila z potwierdzeniem zamówienia
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 10:22   #3
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Zdjęcia rossmann

a czy zawsze dostaje się takie potwierdzenie?
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 15:11   #4
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Zdjęcia rossmann

tak, i zawsze odstajesz meila,ze zdjecia sa do odbioru
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 16:24   #5
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Zdjęcia rossmann

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
tak, i zawsze odstajesz meila,ze zdjecia sa do odbioru

dziekuje

wiec moje zdjecia nie sa w trakcie realizacji

wysyłam jeszcze jedno zamówienie


mam nadzieje że przy odbiorze nie beda na mnie czekac dwie koperty

jeszcze raz dziekuje za odpowiedz
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 16:38   #6
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Zdjęcia rossmann

super zatrzymało się na tej samej stronie

na
twoje dane będa obrabiane
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 17:56   #7
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Zdjęcia rossmann

ja jakis czas temu mialam ten problem, podobno sa jakies problemy na stronie:/ i musialam isc osobiscie do rosa i tam wywolywac, bo przez tydzien czasu z roznych komputerow probowalam zlozyc zamowienie....
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 13:51   #8
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Zdjęcia rossmann

[QUOTE=Flofferek;8409758]ja jakis czas temu mialam ten problem, podobno sa jakies problemy na stronie:/ i musialam isc osobiscie do rosa i tam wywolywac, bo przez tydzien czasu z roznych komputerow probowalam zlozyc zamowienie....[/QUOTE]

wiem czemu jest ten problem

bo jest teraz promocja, dam sobie reke odciac ze od 1.08 bedzie ok....


wczoraj czekalam trzy godziny ale nic
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 19:39   #9
Marcelina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 77
Dot.: Zdjęcia rossmann

mam nadzieję, że masz obie ręce

chodzi tu o przeglądarkę- Mozilla i Opera się wieszają,
korzystaj z IE-tam jest ok.
Marcelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 10:46   #10
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zdjęcia rossmann

a z jaką prędkością powinny się te dane obrabiać? Ile u Was to trwa (i przy jakiej ilości zdjęć) jak już dojdzie do skutku? To zależy od szybkości neta też?
Mam ten sam problem, próbuję zamówić pakiet 100 zdjęć i wczoraj długo próbowałam, niestety też przerwała mi burza :/

Spróbuję dziś na IE, skoro Marcelina_ tak sugerowała, co prawda to odpowiedź sprzed 2 lat, ale spróbować nie zaszkodzi

EDIT: Faktycznie w IE wygląda to troszkę inaczej, wyskakuje inne okienko. Mam nadzieję, że tym razem mi się uda!
__________________


etorebkowy kod się zmył

Edytowane przez gaga87
Czas edycji: 2010-07-24 o 10:50
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 10:52   #11
Marcelina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 77
Dot.: Zdjęcia rossmann

hej, obróbka zdjęć zależy od prędkości i przepustowości łącza, sam wysył trwa różnie, ja mam w domu 512 mb i 200 zdjęć idzie mi koło 45 minut.

Informacja na mozilli "proszę czekać dane będą obrabiane" to nie jest sam wysył zdjęć.
To tylko przygotowanie koszyka do wysyłki, pobranie lokalizacji plików itd.
Po obróbce jeszcze trzeba coś tam zaznaczyć, wybrać miejsce odbioru bodajże a dopiero potem jest wysyłka.
Marcelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 10:58   #12
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Zdjęcia rossmann

No mnie wtedy to i na IE nie dzialalo, wiec u mnie nie byl to problem z przegladarka. Pytalam sie babki z rossa i ona wlasnie mowila, ze maja problemy z zamowieniami przez Internet tylko, ze moj problem byl 2 lata temu hehe
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 11:06   #13
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zdjęcia rossmann

Cytat:
Napisane przez Marcelina_ Pokaż wiadomość
hej, obróbka zdjęć zależy od prędkości i przepustowości łącza, sam wysył trwa różnie, ja mam w domu 512 mb i 200 zdjęć idzie mi koło 45 minut.

Informacja na mozilli "proszę czekać dane będą obrabiane" to nie jest sam wysył zdjęć.
To tylko przygotowanie koszyka do wysyłki, pobranie lokalizacji plików itd.
Po obróbce jeszcze trzeba coś tam zaznaczyć, wybrać miejsce odbioru bodajże a dopiero potem jest wysyłka.
Mnie szacunkowo teraz podaje 1h i 51min ale wiadomo, że to tylko w przybliżeniu i zazwyczaj oszukuje Nic, najważniejsze, że widać jakie są postępy, zdjęcia w miniaturce się zmieniają, a nie tak jak wczoraj jeden i ten sam motyw na ekranie przez długi czas

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
No mnie wtedy to i na IE nie dzialalo, wiec u mnie nie byl to problem z przegladarka. Pytalam sie babki z rossa i ona wlasnie mowila, ze maja problemy z zamowieniami przez Internet tylko, ze moj problem byl 2 lata temu hehe
wiadomo, czasem zdarzają się awarie

A jeszcze jedno pytanie mam - bierzecie zdjęcia w rozmiarze klasycznym? Mój aparat robi zdjęcia w stosunku 3:4 , a chcę otrzymać zdj w rozmiarze 10x15. Oni je kadrują wtedy? Dobry efekt końcowy jest?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 11:10   #14
Marcelina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 77
Dot.: Zdjęcia rossmann

Radze przyzwyczaić się do matrcy 3:4 i zdjęć 10x13,3 cm i nie wybierać formatu klasycznego.
Albo kadrować samemu każde zdjęcie.

Jak wybierzesz format klasyczny to maszyna sama Ci je wykadruje, około 1 cm z góry i około 1 cm z dołu odetnie i jej "wszystko jedno" czy obcieła Ci głowę czy coś inne równie ważne.
No chyba, że większość zdjęć robisz tak, że pozostawiasz troche wolnej przestrzeni nad i pod głównym motywem.

Ja swego czasu wszystko kadrowałam, ale przestało mnie to bawić.
10x13,3 cm to normalne zdjęcie, 17 mm krótsze ale z wszystkim tym co utrwaliłam aparatem.
Marcelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 11:17   #15
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Zdjęcia rossmann

Ja juz od dawna nie wywoluje w Rossmanie, ale poprzez allegro, w kazdym razie sciagnelam sobie program do kadrowania i sama poprawiam, zmniejszam, zwiekszam, przycinam, przynajmniej mam pewnosc, ze mi lba nie utna
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 13:28   #16
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zdjęcia rossmann

Cytat:
Napisane przez Marcelina_ Pokaż wiadomość
Radze przyzwyczaić się do matrcy 3:4 i zdjęć 10x13,3 cm i nie wybierać formatu klasycznego.
Albo kadrować samemu każde zdjęcie.

Jak wybierzesz format klasyczny to maszyna sama Ci je wykadruje, około 1 cm z góry i około 1 cm z dołu odetnie i jej "wszystko jedno" czy obcieła Ci głowę czy coś inne równie ważne.
No chyba, że większość zdjęć robisz tak, że pozostawiasz troche wolnej przestrzeni nad i pod głównym motywem.

Ja swego czasu wszystko kadrowałam, ale przestało mnie to bawić.
10x13,3 cm to normalne zdjęcie, 17 mm krótsze ale z wszystkim tym co utrwaliłam aparatem.
ale do ramki już takiego zdjęcia nie wsadzę niestety

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
Ja juz od dawna nie wywoluje w Rossmanie, ale poprzez allegro, w kazdym razie sciagnelam sobie program do kadrowania i sama poprawiam, zmniejszam, zwiekszam, przycinam, przynajmniej mam pewnosc, ze mi lba nie utna
jaki to program? możesz napisać?

tak czy siak... podczas ładowania zdjęć wyskoczył błąd Ojj nie wiem czy z tego nie zrezygnuję :/

A gdybym poszła do R. ze zdjęciami na jakimś nośniku to mam nadzieję ładowanie trwa krócej niż przez neta?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 13:33   #17
Marcelina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 77
Dot.: Zdjęcia rossmann

wsadzisz, wsadzisz wypośrodkujesz i wsadzisz- a poza tym, chyba nie wszystkie 100 zdjęć pakujesz w ramki ?

kadrować można masą programów- photoscape, picassa itd

a o jakie ładowanie w Rossmannie Ci chodzi? tam dajesz tylko CD, wsadzają ją w kopertę i wysyłają, możesz swoją cd przegrać też na sklepową w takim czerwonym monitorku.
Marcelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 13:48   #18
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zdjęcia rossmann

Cytat:
Napisane przez Marcelina_ Pokaż wiadomość
wsadzisz, wsadzisz wypośrodkujesz i wsadzisz- a poza tym, chyba nie wszystkie 100 zdjęć pakujesz w ramki ?

kadrować można masą programów- photoscape, picassa itd

a o jakie ładowanie w Rossmannie Ci chodzi? tam dajesz tylko CD, wsadzają ją w kopertę i wysyłają, możesz swoją cd przegrać też na sklepową w takim czerwonym monitorku.
ano nie wszystkie, ale nigdy nie wiadomo które mi się zachce wsadzić no ale skoro tak mówisz, to może faktycznie format oryginalny jest lepszą opcją

myślałam, że właśnie przy tej maszynie coś tam muszę kombinować i ładować, stąd moje pytanie
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 13:54   #19
Marcelina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 77
Dot.: Zdjęcia rossmann

spoko, ja już długo zamawiam więc się mogę podzielić hehe dzwoniłam też pare razy na infolinie wiec troche kumam, a też miałam małe problemy na początku

a czerwona maszyna nie jest obowiązkowa, możesz wsadzić swój nośnik ale jak chcesz to możesz tam przegrać, tylko że musisz pamiętać że to na tej maszynie zaznacza się jakie zdjęcie ile razy w jakim formacie i tylko to jest brane pod uwage potem przy wykonaniu.
Mi się nie chce tam sterczeć więc wysyłam swoje CD, raz mi wróciła pęknięta bo nie wsadziłam jej w plastikowe pudełko, ale trudno to tylko CD a Laboratorium wysłało mi rabat i list z przeprosinami jakby nie wiem co się stało
Marcelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 14:01   #20
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zdjęcia rossmann

Cytat:
Napisane przez Marcelina_ Pokaż wiadomość
spoko, ja już długo zamawiam więc się mogę podzielić hehe dzwoniłam też pare razy na infolinie wiec troche kumam, a też miałam małe problemy na początku

a czerwona maszyna nie jest obowiązkowa, możesz wsadzić swój nośnik ale jak chcesz to możesz tam przegrać, tylko że musisz pamiętać że to na tej maszynie zaznacza się jakie zdjęcie ile razy w jakim formacie i tylko to jest brane pod uwage potem przy wykonaniu.
Mi się nie chce tam sterczeć więc wysyłam swoje CD, raz mi wróciła pęknięta bo nie wsadziłam jej w plastikowe pudełko, ale trudno to tylko CD a Laboratorium wysłało mi rabat i list z przeprosinami jakby nie wiem co się stało
to faktycznie prościej wysłać CD, bo w domu już się wrzuci te zdjęcia i w takiej ilości w jakiej chce się wywołać, bez dodatkowego tracenia czasu w sklepie.

a z pękniętym CD, miło z ich strony porządna firma
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 11:25   #21
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zdjęcia rossmann

Wywołałam swoje pierwsze zdjęcia w R. i ogólnie jestem zadowolona. Wybrałam format oryginalny, więc zdjęcia z cyfrówki są mniejsze, z lustrzanki większe. Do przeżycia jakościowo dobre, zwłaszcza za 32gr. Osobiście nie mam większych zastrzeżeń.

Jednak teraz przygotowuję kolejną partię zdjęć do wywołania (tym razem zdjęcia Mamy) i postanowiłam je sama wykadrować. Skorzystałam z programu JPEGcrops, szczerze mówiąc przycina niewiele, ale zakładam, że tak powinno być.

Mam jednak pytanie - gdy sama wykadruję zdjęcia, to jaki format zaznaczyć, oryginalny czy klasyczny? Szczerze mówiąc troszkę się w tym pogubiłam już, więc proszę o pomoc!!
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 17:52   #22
paulinkaa_nh92
Rozeznanie
 
Avatar paulinkaa_nh92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 747
Dot.: Zdjęcia rossmann

a ja mam pytanie do was. zamówiłam przez internet zdjęcia i wybrałam odbiór osobisty. gdzie mam je odebrać dokładnie? w kasie w rossmanie czy tam gdzieś przy tych maszynach foto? :P
__________________
"And with the world
I'm makin' love
With my heart
I'm makin' love"
paulinkaa_nh92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 09:14   #23
Konwali_a
Raczkowanie
 
Avatar Konwali_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 38
Dot.: Zdjęcia rossmann

Wczoraj odebrałam zjdęcia z Rossmana i jestem zawiedziona - bo część zdjęć mam w formacie 10/15 a część 10/13,3 - miałam już dzwonić z reklamacją ale postanowiłam poszukać czegoś w necie - no i znalazłam Wasze posty. Skusiłam się na cenę promocyjną - przeszkadzaja mi różne wymiary zdjęć Wcześniej wywoływałam w Empiku i Media Markt i nie było takich sytuacji - hmmm
__________________
Pozdrawiam
Konwali_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 09:45   #24
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zdjęcia rossmann

Cytat:
Napisane przez paulinkaa_nh92 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie do was. zamówiłam przez internet zdjęcia i wybrałam odbiór osobisty. gdzie mam je odebrać dokładnie? w kasie w rossmanie czy tam gdzieś przy tych maszynach foto? :P
w maszynie

Cytat:
Napisane przez Konwali_a Pokaż wiadomość
Wczoraj odebrałam zjdęcia z Rossmana i jestem zawiedziona - bo część zdjęć mam w formacie 10/15 a część 10/13,3 - miałam już dzwonić z reklamacją ale postanowiłam poszukać czegoś w necie - no i znalazłam Wasze posty. Skusiłam się na cenę promocyjną - przeszkadzaja mi różne wymiary zdjęć Wcześniej wywoływałam w Empiku i Media Markt i nie było takich sytuacji - hmmm
oni o tym informują od początku, więc zamawiając powinnaś to widzieć. Ja postanowiłam zaryzykować i część zdjęć mam takich, a część takich, ale nie przeszkadza mi to bardzo. Teraz już sama będę kadrować sobie zdjęcia, by były w rozmiarze 10x15. Polecam program JPEGCrops - szybko można zdjęcia przekadrować. Mam nadzieję, że wtedy już wywoła się wszystko tak jak powinno być.
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:00   #25
Konwali_a
Raczkowanie
 
Avatar Konwali_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 38
Dot.: Zdjęcia rossmann

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość


oni o tym informują od początku, więc zamawiając powinnaś to widzieć. Ja postanowiłam zaryzykować i część zdjęć mam takich, a część takich, ale nie przeszkadza mi to bardzo. Teraz już sama będę kadrować sobie zdjęcia, by były w rozmiarze 10x15. Polecam program JPEGCrops - szybko można zdjęcia przekadrować. Mam nadzieję, że wtedy już wywoła się wszystko tak jak powinno być.
Kurcze, jakoś nie zwróciłam na to uwagi - no trudno ale następnym razem je wykadruję a programik mam - ale dziękuje
Część zdjęć rzeczywiście przerabiałam i później zapisywałam w formacie 10/15 i te wyszły ok a reszta poszła tak jak przegrana z aparatu i niestety wyszła w tym mniejszym formacie. No ale uczymy się całe życie - hmm
__________________
Pozdrawiam
Konwali_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 22:50   #26
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Zdjęcia rossmann

Czy ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz? Bo nadal tego nie rozumiem. Chcę wywołać zdjęcia, mam do wyboru format oryginalny i klasyczny format zdjęć (2:3), to który mam wybrać żeby zdjęcia wyszły dobrze?
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 14:31   #27
nikola07
Raczkowanie
 
Avatar nikola07
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 458
GG do nikola07
Dot.: Zdjęcia rossmann

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz? Bo nadal tego nie rozumiem. Chcę wywołać zdjęcia, mam do wyboru format oryginalny i klasyczny format zdjęć (2:3), to który mam wybrać żeby zdjęcia wyszły dobrze?
Musisz sobie zmienić format, nie na ten cyfrowy (bo tam wychodzą 10x13), tylko na ten drugi, bodajże normalny (nie pamiętam jak to się nazywa) i wtedy na pewno wyjdą 10x15. Mam nadzieję że dość jasno Ci to wytłumaczyłam
nikola07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 17:50   #28
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zdjęcia rossmann

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz? Bo nadal tego nie rozumiem. Chcę wywołać zdjęcia, mam do wyboru format oryginalny i klasyczny format zdjęć (2:3), to który mam wybrać żeby zdjęcia wyszły dobrze?
Szczerze mówiąc ja też się w tym już gubię...

Ostatnio wybrałam format oryginalny, to część zdjęć (te z cyfrówki) miałam mniejsze, część (z lustrzanki) 10x15.

Najlepiej to chyba samodzielnie sobie wykadrować, pisałam wyżej o programie JPEGCrops - przerobić na format 10x15 i wówczas już oryginalny. Nie wiem czy dobrze rozumuję?

Ale dając klasyczny powinnaś otrzymać zdjęcia 10x15, z tym że nie wiadomo jak Ci je przytną. Możesz stracić głowę na niektórych, bo obcina maszyna i nikt się nie martwi czy obetnie nogi, czy głowę. Przy samodzielnym kadrowaniu jak nie ma u góry wystarczająco miejsca wolnego, to obetniesz sobie od dołu, tak jak uznasz, by uzyskać lepszy efekt.
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 22:18   #29
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Zdjęcia rossmann

Dzięki za odpowiedzi Ja już wybrałam format oryginalny, zadzwoniłam na infolinię i mi pani trochę rozjaśniła. Że lepiej wybrać format oryginalny z tego względu, że będę mieć całe swoje zdjęcie, a format klasyczny przycinają więc ona osobiście mi doradziła format oryginalny. No zobaczymy co mi wyjdzie, najpierw na próbę wywołałam 100 zdjęć, jak wyjdą ładnie, to wydrukuję resztę
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 22:40   #30
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Zdjęcia rossmann

..a ile się czeka na wywołanie?
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum ROSSMANNiaczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.