Oponki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-25, 08:11   #31
vanessa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 171
Dot.: Oponki

Przepis na najpyszniejsze oponki na swiecie znalazlam na stronie mojeciasto.pl:

Serowe oponki

125 g margaryny Kasia
150 g tłustego twarogu
170 g mąki
100 g cukru
1 jajko
płaska łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
cukier do obtoczenia
olej do smażenia


Kasię, twaróg, mąkę, jajko, sól, cukier i proszek do pieczenia wymieszaj i szybko zagnieć ciasto. Rozwałkuj na grubość około 0,5 cm i szklanką oraz kieliszkiem wykrawaj obręcze.
Smaż na gorącym oleju do momentu wypłynięcia i zarumienienia się. Następnie oponki przewróć na drugą stronę. Po usmażeniu obtocz w cukrze

Sa absolutnie fantastyczne!!
vanessa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 10:41   #32
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Oponki

Moj przepis na oponki, wychodza bardzo dobre, pulchne, wilgotne, rozplywaja sie w ustach. Przepis stary i sprawdzony, od mojej mamy.

Skladniki:
3 cale jajka
pol kilo tlustego twarogu w kostce
okolo pol kilo maki
2 i 1/2 szklanki cukru
2 lyzki miekkiego masla
szczypta soli
1 lyzeczka sody

Jajka utrzec z cukrem, dodac do tego miekkie maslo, sol, sode i wkruszyc do tego twarog oraz wsypac do tego okolo pol kilo maki. Wszysto zagniesc razem na jednoita mase. Jak ciasto sie troche klei to dobrze, takie ma byc, bo jak dac za duzo maki, to oponki wyjda mniej pulchne i wilgotne. (To ciasto nie ma dawac sie walkowac. Te oponki lepi sie w rekach).

Posypac blat kuchenny maka. Maczac rece w mace i rwac po nieduzym kawalku ciasta, formowac w rekach waleczki, i sklejac je formujac kolka (oponki). Uformowane odkladac na posypany maka blat kuchenny. Trzeba pamietac, zeby przed formowaiem kazdej oponki maczac rece w mace.

Jak wszystkie beda juz uformowane, to rozgrzac na patelni spora ilosc oleju lub smalcu, oponki smazac sie nie powinny dotykac dna patelni. Tluszcz pownien byc dobrze rozgrzany, zeby oponki nie nasiakaly za mocno tluszczem. Nie klasc na raz za duzo oponek, zostawiac troche miejsca pomiedzy opnkami, bo oponki w smazeniu wyrastaja. Smaza sie szybko zaraz trzeba przewracac na druga strone. Usmazone wykladc na papierowy recznik w celu odsaczenia tluszczu.

Lekko przestygniete mozna obtoczyc w cukrze pudrze wymieszanym z cukrem waniliowym. Jesc najlepiej cieple.

Czesc mozna zamrozic. Te przeznaczone do zmrozenia nie obtaczac w cukrze pudrze. Obtaczac po rozmrozeniu. Rozmrazaja sie bardzo dobrze w mikrofali, sa jak pierwszego dnia, ale takze mozna to zrobic w piekrniku.

Zdjecia moich oponek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S7304887.jpg (90,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7304884.jpg (72,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7304889.jpg (72,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7304880.jpg (74,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7304881.jpg (71,3 KB, 5 załadowań)

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-01-04 o 13:19
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.