Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-14, 11:11   #4441
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość

oo super !!

narazie tylko kocanke i olejki myjace musze zamawiac na BU, teraz juz kocanka mi odpadla, tez musze sama olejki zaczac robic bo nie chce juz kupowac nic na BU


dziewczyny, takie podstawowe pytanie: co na zimę??
zeby chronilo tak w 100% przed mrozem?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 11:18   #4442
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
No,niezły "wyścig zbrojeń" szykują nam sklepy,co mnie jako klientkę bardzo cieszy.
Mam pytanie do osób które robią/robiły same olejki myjące z receptariusza mazidłowego. Jak skomplikowane to jest? Jaki koszt olejku Wam wyszedł? Czy potrzebne są do tego specjalne akcesoria?
Aha,interesują mnie głównie olejki na glyceryl cocoate. Chcę w miarę możliwości ograniczyć na razie zakupy do jednego sklepu,żeby nie tracić kasy na przesyłki. Poza tym tak jak pisałam w wątku o BU,muszę dokupić emulgator bo ten z olejku myjącego z BU pękł i się wylał i został mi sam olej. I teraz zastanawiam się czy lepiej dokupić emulgator na ZSK razem z zapasem olejków myjących,czy na mazidłach i zacząć samemu robić olejki.
Nie potrzebne Ci zadne akcesoria Kupujesz tylko gliceryl cocoate na mazidlach(lub inny emulgator, ktory sie do tego nadaje). Olej polecam kupic w sklepie spozywczym - slonecznikowy, oliwe z oliwek albo cos z oleofarmu( u mnie do dostania w piotrze i pawle, tesco, almie). Tak wychodzi najtaniej. Wlewasz po prostu na oko na 90ml oleju 10ml emulgatora i masz olejek, proporcje nie musza byc idealne.
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 17:47   #4443
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Nie potrzebne Ci zadne akcesoria Kupujesz tylko gliceryl cocoate na mazidlach(lub inny emulgator, ktory sie do tego nadaje). Olej polecam kupic w sklepie spozywczym - slonecznikowy, oliwe z oliwek albo cos z oleofarmu( u mnie do dostania w piotrze i pawle, tesco, almie). Tak wychodzi najtaniej. Wlewasz po prostu na oko na 90ml oleju 10ml emulgatora i masz olejek, proporcje nie musza byc idealne.
Dzięki za odpowiedź.Rzeczywiście nie wygląda to strasznie.A dodajesz jakiś konserwant?Jak długo taki olejek ma datę ważności mniej więcej?
Rozumiem,że ten olej to ma być jakiś porządny,zimnotłoczony,a nie jakiś słonecznikowy za 3 zł?
I inne pytanie,wczoraj jak zmywałam makijaż z oczu, dostało mi się trochę olejku do oczu i strasznie piekło.Dziś oko jest podrażnione.Fakt,że ja mam strasznie wrażliwe oczka.Może wiecie jaki emulgator zastosować tak,żeby
nie podrażniał oczu?Czy pozostaje mi metoda prób i błędów?A może lepiej zmywać samym olejem,bez emulgatora? Próbowałam kiedyś oliwką,ale to była johnsona i mnie podrażniła.
__________________



Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2009-10-14 o 17:52
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 18:58   #4444
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

zamowilam dzis kolejne hydrolaty - potrzebuje ich do kwasu PHA
coraz bardziej mi pasuje ten kwas
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 19:09   #4445
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
zamowilam dzis kolejne hydrolaty - potrzebuje ich do kwasu PHA
coraz bardziej mi pasuje ten kwas
A gdzie zaopatrujesz się w PHA? Możesz opisać jak działa na Twoją skórę?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 19:27   #4446
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hey wlasnie robie pierwsze zamowienie z mazidel i nie do konca rozumiem jak jest z oplata za przesylke bo w BU placilo sie i za zamowienie i przesylke(12 zl) razem a tu pisze ze przesylka przy odbiorze czyli jak pisac tylko kwote zamowienia ? i ile sie placi przy odbiorze tez 12?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 19:27   #4447
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.Rzeczywiście nie wygląda to strasznie.A dodajesz jakiś konserwant?Jak długo taki olejek ma datę ważności mniej więcej?
Rozumiem,że ten olej to ma być jakiś porządny,zimnotłoczony,a nie jakiś słonecznikowy za 3 zł?
I inne pytanie,wczoraj jak zmywałam makijaż z oczu, dostało mi się trochę olejku do oczu i strasznie piekło.Dziś oko jest podrażnione.Fakt,że ja mam strasznie wrażliwe oczka.Może wiecie jaki emulgator zastosować tak,żeby
nie podrażniał oczu?Czy pozostaje mi metoda prób i błędów?A może lepiej zmywać samym olejem,bez emulgatora? Próbowałam kiedyś oliwką,ale to była johnsona i mnie podrażniła.
Konserwantu do oleju nie potrzeba, ewentualnie troche witaminu e lub olejowego ekstraktu z rozmarynu, ale niekoniecznie Formulacje bez wody dlugo zachowuja swiezosc, bo sa kiepska pozywka dla bakterii. Przy olejkach z BU jest napisane, ze do pol roku od wykonania, a tam tez nie ma zadnego konserwantu(tylko wit e). Oleje zazwyczaj kupuje oleofarmu(slonecznikowy kosztuje ok 18-20zl za pol litra). Z emulgatorem to raczej indywidualna rzecz, mnie np gliceryl cocoate nie piecze nic a nic. Oliwka niby mozesz zmywac, jesli nie przeszkadza Ci tlustosc, ale woda pozniej tego nie zmyjesz bez detergentu No i nie johnsonem, bo to sama parafina Polecam Hipp albo babydream z rossmanna(ta dla kobiet w ciazy przeciw rozstepom). Na tych oliwkach tez mozesz zrobic olejek myjacy.
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 19:48   #4448
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hey wlasnie robie pierwsze zamowienie z mazidel i nie do konca rozumiem jak jest z oplata za przesylke bo w BU placilo sie i za zamowienie i przesylke(12 zl) razem a tu pisze ze przesylka przy odbiorze czyli jak pisac tylko kwote zamowienia ? i ile sie placi przy odbiorze tez 12?
Hmm... Troszkę zamieszałaś mi
W mazidłach, z tego co pamietam, są obie opcje - przy odbiorze (co prawda nigdy nie korzystałam...) i przelewem, tak jak i w BU.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 19:54   #4449
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Hmm... Troszkę zamieszałaś mi
W mazidłach, z tego co pamietam, są obie opcje - przy odbiorze (co prawda nigdy nie korzystałam...) i przelewem, tak jak i w BU.
Przepraszam,doczytałam i juz wszystko wiem zle zrozumialam
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 21:06   #4450
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
A gdzie zaopatrujesz się w PHA? Możesz opisać jak działa na Twoją skórę?
pierwsze PHA kupilam w BU - gotowy tonik 6% - moja ocena - 5

ostatnio PHA kupilam w ZSK - aby samodzielnie wykonac tonik 10%
http://www.zrobsobiekrem.pl/?kwasy-pha,40

nie zawsze stosuje wysoka ochrone przeciw UV, okresowo (nie wiem od czego to zalezy) mam delikatne naczynka - kilka pojawia sie i znika , mam plytkie pozostalosci po tradziku i kilka przebarwien.

Na pewno wplyw na kondycje mojej skory i zmniejszenie przebarwien, splycenie wgłębień, ujednolicenie kolorytu, ujędrnienie - ma nie tylko PHA - ale rowniez serum z witamina C i cwiczenia miesni twarzy... i caly arsenal mazidel

na powaznie - PHA - jest delikatny - lecz skuteczny - widze wyrazna poprawe w " gestosci" skory - wyrownanie koloru, wygladzenie, napiecie.

stosuje go co drugi dzien - na noc.

edit - wątek o PHA z BU - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=322975
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2009-10-14 o 21:08
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 21:27   #4451
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Konserwantu do oleju nie potrzeba, ewentualnie troche witaminu e lub olejowego ekstraktu z rozmarynu, ale niekoniecznie Formulacje bez wody dlugo zachowuja swiezosc, bo sa kiepska pozywka dla bakterii. Przy olejkach z BU jest napisane, ze do pol roku od wykonania, a tam tez nie ma zadnego konserwantu(tylko wit e). Oleje zazwyczaj kupuje oleofarmu(slonecznikowy kosztuje ok 18-20zl za pol litra). Z emulgatorem to raczej indywidualna rzecz, mnie np gliceryl cocoate nie piecze nic a nic. Oliwka niby mozesz zmywac, jesli nie przeszkadza Ci tlustosc, ale woda pozniej tego nie zmyjesz bez detergentu No i nie johnsonem, bo to sama parafina Polecam Hipp albo babydream z rossmanna(ta dla kobiet w ciazy przeciw rozstepom). Na tych oliwkach tez mozesz zrobic olejek myjacy.
Właśnie witaminę E albo olejowy ekstrakt z rozmarynu miałam na myśli,pisząc o konserwancie.Czyli lepiej jednak dodać coś?Jeśli tak to też będę musiała dokupić na mazidłach.
Mi glyceryl cocoate na skórę odpowiada,ale oczy myłam olejkiem tylko parę razy.Po pierwsze od zeszłej zimy malowałam oczy tylko kilka razy(choć bardzo lubię),a to wszystko przez zapalenia spojówek i ciągłe podrażnienia oczu.I niestety ale potrafi mnie zapiec a nawet podrażnić ten olejek myjący,więc przemywałam oczy tylko czystą wodę mineralną. Po drugie nie lubię tej mgły na oczach,dlatego właśnie nie bardzo jestem przekonana do mycia samym olejem.
Co do johnsona to używałam jej przed dokształcaniem wizażowym .
Teraz mam hippa, ale na twarz nie mogę jej stosować,bo wg tego co jest na zsk olej sezamowy nie powinien być stosowany przy skórze naczynkowej.


A Ty dodajesz tej witaminki E albo ekstraktu z rozmarynu czy nie? Jakie porcje olejku robisz na raz? 100 ml czy mniejsze?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 22:56   #4452
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hej dziewczyny!!

Jestem tu nowa i... czasem zupelnie nie rozumiem co piszecie Mazidla bardzo mnie kuszą i jako, ze mam juz 21 lat, chce zaczać walkę z moimi przyszłymi zmarszczkami:P:P Mam też skórę suchą. Mam nadzieje, ze cos mi doradzicie...

Dodam, ze interesuje mnie kwas hilauronowy, tylko nie wiem w jaki sposob sie go uzywa.... pomozecie? bede bardzo wdzieczna

Pozdrawiam serdecznie i wracam do grzebania
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 00:03   #4453
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
Dodam, ze interesuje mnie kwas hilauronowy, tylko nie wiem w jaki sposob sie go uzywa.... pomozecie? bede bardzo wdzieczna
Tutaj masz świetny opis: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
(jest to opis żelu a nie czystego kwasu. Moim zdaniem gotowy żel jest łatwiejszy w użyciu niż czysty proszek, a co za tym idzie jest lepszy dla początkujących, bo nie musisz się martwić odmierzaniem ułamków grama)
Najogólniej mówiąc: żel hialuronowy pięknie nawilża i ujędrnia skórę, ale trzeba go stosować w towarzystwie a nie solo. Najlepsze jest błyskawiczne serum dwufazowe (mieszasz w zagłębieniu dłoni żel hialuronowy z wybranym olejem). Możesz też nakładać żel hialuronowy na zwilżoną twarz, a na wierzch wklepywać jakiś gotowy odżywczy krem.
Jeśli chcesz stosować żel hialuronowy solo, to oczywiście możesz, ale lepiej nanoś go tylko na te partie twarzy, które wydzielają dużo sebum (np. broda lub czoło). Wtedy żel będzie miał działanie ściągające i matujące.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 12:50   #4454
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Tutaj masz świetny opis: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
(jest to opis żelu a nie czystego kwasu. Moim zdaniem gotowy żel jest łatwiejszy w użyciu niż czysty proszek, a co za tym idzie jest lepszy dla początkujących, bo nie musisz się martwić odmierzaniem ułamków grama)
Najogólniej mówiąc: żel hialuronowy pięknie nawilża i ujędrnia skórę, ale trzeba go stosować w towarzystwie a nie solo. Najlepsze jest błyskawiczne serum dwufazowe (mieszasz w zagłębieniu dłoni żel hialuronowy z wybranym olejem). Możesz też nakładać żel hialuronowy na zwilżoną twarz, a na wierzch wklepywać jakiś gotowy odżywczy krem.
Jeśli chcesz stosować żel hialuronowy solo, to oczywiście możesz, ale lepiej nanoś go tylko na te partie twarzy, które wydzielają dużo sebum (np. broda lub czoło). Wtedy żel będzie miał działanie ściągające i matujące.
ok wiec czytalam ze mozna go mieszac z kremem i myslalam ze dodaje sie go po protu do opakowania rzeczywiscie bardziej kusi mnie zel... a opcja z olejem jest super bo zamawiam jeszcze kokosowy i migdalowy
kusza mnie wlasnie oleje z mazidel musze pogrzebac


dziekuje bardzo za podpowiedz troszke sie tego boje bo to jednak chemia
http://mazidla.com/index.php?option=...id=60&Itemid=2 wybralam sobie to, bo wydaje mi sie proste myslicie, ze dam sobie rade?
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!




Edytowane przez CherieK
Czas edycji: 2009-10-15 o 12:58
CherieK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 13:34   #4455
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!!

Jestem tu nowa i... czasem zupelnie nie rozumiem co piszecie Mazidla bardzo mnie kuszą i jako, ze mam juz 21 lat, chce zaczać walkę z moimi przyszłymi zmarszczkami:P:P Mam też skórę suchą. Mam nadzieje, ze cos mi doradzicie...

Dodam, ze interesuje mnie kwas hilauronowy, tylko nie wiem w jaki sposob sie go uzywa.... pomozecie? bede bardzo wdzieczna

Pozdrawiam serdecznie i wracam do grzebania
Właśnie miałam tu zadać podobne pytanie
Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do zaskórników na nosie, policzki natomiast bardzo suche.
I tak sobie buszeję na mazidłach od rana i przymierzam się do zamówienia ale póki co chcę jeszcze więcej poczytać i upatrzeć sobie jakieś przyjemne receptury
Chciałabym ukręcić sobie olejek do mycia, tonik, jakiś kremik i najlepiej też serum... No i tak myślę czy to nie za dużo jak na pierwszy raz
A może za mało? Co jeszcze będzie mi potrzebne?
Ogólnie już się cieszę na te wszystkie akcesoria młodej wiedźmy
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 17:19   #4456
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
pierwsze PHA kupilam w BU - gotowy tonik 6% - moja ocena - 5

ostatnio PHA kupilam w ZSK - aby samodzielnie wykonac tonik 10%
http://www.zrobsobiekrem.pl/?kwasy-pha,40

nie zawsze stosuje wysoka ochrone przeciw UV, okresowo (nie wiem od czego to zalezy) mam delikatne naczynka - kilka pojawia sie i znika , mam plytkie pozostalosci po tradziku i kilka przebarwien.

Na pewno wplyw na kondycje mojej skory i zmniejszenie przebarwien, splycenie wgłębień, ujednolicenie kolorytu, ujędrnienie - ma nie tylko PHA - ale rowniez serum z witamina C i cwiczenia miesni twarzy... i caly arsenal mazidel

na powaznie - PHA - jest delikatny - lecz skuteczny - widze wyrazna poprawe w " gestosci" skory - wyrownanie koloru, wygladzenie, napiecie.

stosuje go co drugi dzien - na noc.

edit - wątek o PHA z BU - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=322975
Dziękuję
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 06:17   #4457
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

W wątku z BU ktoś pisał o czerwonych rękach przy mrozie.
I tak przeglądam mazidła i "znalazłam" niacynamid i tam w komentarzach jest o jakimś serum na te nieszczęsne czerwone łapki.
Mogłybyście podać przepis na to serum? W jaki sposób odmierza się ten niacynamid? Da się jakoś bez wagi?Czy nie mam szans?
Może polecicie coś z mazideł na czerwone ręce tak,żeby dał radę poradzić sobie z tym laik(czyli ja).
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 11:03   #4458
calua2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 318
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

czekam juz tydzień na paczuszkę,a wy piszecie,że taki expres(kase przelałam w sobotę)..
calua2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 12:32   #4459
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez calua2 Pokaż wiadomość
czekam juz tydzień na paczuszkę,a wy piszecie,że taki expres(kase przelałam w sobotę)..
To nie tydzień ))
W pn pewnie przyszedł przelew, od tego jakieś 3 dni na realizację, potem poczta...
A info, że poszła paczka dostałaś?
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 12:49   #4460
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No to zamówienie złożone:
Wziełam:

1. Kwas migdałowy
2. KWAS L-MLEKOWY 80%
3. ALFA-ARBUTYNA próbka 0,15 g
4. BUTELKA SZKLANA poj. 20 ml - 2 szt
5. BUTELKA SZKLANA poj. 50 ml - 2 szt
6. BAGIETKA BOROKRZEMOWA
7. CYLINDER MIAROWY kl. B, poj. 10 ml
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 13:08   #4461
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewuszki,
chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Telocapilu? a właściwie jedno pytanie tylko, bo już troszkę o nim czytałam - działa? warto kupić?
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 14:46   #4462
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Właśnie witaminę E albo olejowy ekstrakt z rozmarynu miałam na myśli,pisząc o konserwancie.Czyli lepiej jednak dodać coś?Jeśli tak to też będę musiała dokupić na mazidłach.
Mi glyceryl cocoate na skórę odpowiada,ale oczy myłam olejkiem tylko parę razy.Po pierwsze od zeszłej zimy malowałam oczy tylko kilka razy(choć bardzo lubię),a to wszystko przez zapalenia spojówek i ciągłe podrażnienia oczu.I niestety ale potrafi mnie zapiec a nawet podrażnić ten olejek myjący,więc przemywałam oczy tylko czystą wodę mineralną. Po drugie nie lubię tej mgły na oczach,dlatego właśnie nie bardzo jestem przekonana do mycia samym olejem.
Co do johnsona to używałam jej przed dokształcaniem wizażowym .
Teraz mam hippa, ale na twarz nie mogę jej stosować,bo wg tego co jest na zsk olej sezamowy nie powinien być stosowany przy skórze naczynkowej.


A Ty dodajesz tej witaminki E albo ekstraktu z rozmarynu czy nie? Jakie porcje olejku robisz na raz? 100 ml czy mniejsze?
Na ogol nie dodaje, poniewaz w wiekszosci przypadkow wit. e jest do nich juz dodana przez producenta, zeby spowolnic utlenianie. Czasem dodaje rozmarynu, ale to bardziej dla zapachu na ogol robie 100ml, chyba ze akurat oleju mam mniej. Przy myciu twarzy 2x dziennie wystarcza na ok.3 miesiace
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 20:26   #4463
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Na ogol nie dodaje, poniewaz w wiekszosci przypadkow wit. e jest do nich juz dodana przez producenta, zeby spowolnic utlenianie. Czasem dodaje rozmarynu, ale to bardziej dla zapachu na ogol robie 100ml, chyba ze akurat oleju mam mniej. Przy myciu twarzy 2x dziennie wystarcza na ok.3 miesiace
Dziękuję za odpowiedzi . Ja przy olejkach myjących tak wydajna nie jestem niestety. Mi starcza na jakiś miesiąc.

A teraz proszę o odpowiedź na temat nianacymidu(wit B3). Dam radę odmierzyć ją bez wagi?
Wybaczcie za ilość pytań,ale do tej pory mieszałam tylko olej z żelem ha(czasem jedwab) lub gotowce z BU.
PS.Czy żel ha może wysuszać?Ostatnio mam takie wrażenie: rolleyes:.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 15:24   #4464
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Pewnie, ze dasz, potrzebna Ci tylko jakas lyzeczka miarowa. Na mazidlach wszystko podane jest w gramach i mililitrach. Jak robisz tylko ekspresowe sera, to mozesz tez pomieszac szczypte z HA na dloni. Sam HA kladziony na skore moze wysuszac. Najlepiej uzywac z olejem, ale dla wielu osob z sucha cera, to nie jest dostateczne nawilzenie. Ja na serum hialuronowe klade filtr, inaczej mam sciagnieta, sucha skore, szczegolnie zima.
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 20:20   #4465
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Pewnie, ze dasz, potrzebna Ci tylko jakas lyzeczka miarowa. Na mazidlach wszystko podane jest w gramach i mililitrach. Jak robisz tylko ekspresowe sera, to mozesz tez pomieszac szczypte z HA na dloni. Sam HA kladziony na skore moze wysuszac. Najlepiej uzywac z olejem, ale dla wielu osob z sucha cera, to nie jest dostateczne nawilzenie. Ja na serum hialuronowe klade filtr, inaczej mam sciagnieta, sucha skore, szczegolnie zima.
Ja używam ha z olejem.Latem było ok,ale teraz jest za słabe,zwłaszcza po jakimś czasie.Nawet po ha z olejem i jedwabiem rano mam suchą skórę.Chyba wrócę do dodawania olejów do kremów.

Rzeczywiście,można to zrobić łyżami miarowymi. Dzięki za podpowiedź,jakoś wcześniej nie skojarzyłam,choć oglądałam te łyżki.
Niestety chyba na razie będę musiała zrezygnować z tej witaminki,bo tu już widzę większe zakupy wyjdą (miarki,bagietka,zlewka) a ja niestety spłukana. Choć może coś wykombinuję.

A można stosować tą witaminę i jedwab hydrolizowany bez użycia żelu ha?
Tylko dodawać do gotowych kremów?
__________________



Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2009-10-17 o 21:22
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 06:41   #4466
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość

A można stosować tą witaminę i jedwab hydrolizowany bez użycia żelu ha?
Tylko dodawać do gotowych kremów?
Nie dam sobie głowy uciąć, ale powiedziałabym, że jedwab można, powinien ładnie połączyć się z jednorazową porcją kremu, natomiast z B3 to już bym się zastanowiła, bo jednak to proszek, nie wiadomo, czy na pewno się dobrze i równomiernie rozpuści, szczególnie w małej porcji. No ale dziewczyny dodają do kremów mocznik, który jest w kryształkach i sobie chwalą, więc może i z B3 dałoby radę
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 08:33   #4467
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

kopiuję z http://www.zrobsobiekrem.pl/?224,wit...u-nikotynowego

"Witamina B3
Rozpuszczalność

Dobrze rozpuszcza się w wodzie, etanolu, glicerynie i glikolu propylenowym.5% roztwór ma pH: 6.0-7.5

Stężenie w kosmetykach
Niacyna w formie amidu kwasu nikotynowego jest wprowadzana do kosmetyków w stężeniu do 5%."

Odczyn produktu powinien wynosić od pH 3 do pH 7.5.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 12:38   #4468
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Przyleciała moja paczuszka
To dzisiaj robię peeling migdałowy
Powiedzcie mi jak go potrzymam na buzi kilka minut to później czym mam przemyć twarz ?

p.s. Jedno mi się tylko nie podoba. Dlaczego puste buteleczki nie mają zakrętek ? Chyba normalne, że jak ktoś potrzebuje buteleczkę to z zakrętką.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-10-20 o 12:42 Powód: dopisek p.s.
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 12:43   #4469
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Przyleciała moja paczuszka
To dzisiaj robię peeling migdałowy
Powiedzcie mi jak go potrzymam na buzi kilka minut to później czym mam przemyć twarz ?
Najlepiej czymś zasadowym, co zneutralizuje kwas. Czyli np. wodą ze zwykłym mydłem, ewentualnie roztworem wody z sodą oczyszczoną.
I uwaga na oczy!
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 12:56   #4470
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Najlepiej czymś zasadowym, co zneutralizuje kwas. Czyli np. wodą ze zwykłym mydłem, ewentualnie roztworem wody z sodą oczyszczoną.
I uwaga na oczy!
To dzisiaj robię
Czy później, tzn. po 15 czy 20 minutach jak zmyję peeling mogę posmarować buzię kremem nawilżającym np Lancome Hydrazen ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.