pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-19, 22:28   #1
sucks90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Exclamation

pomocy!!!


witam
potrzebuje pomocy
w sierpniu 2012 roku mam ślub
jak dotąd nie narzekałam na swój wygląd , ale teraz kiedy pomyśle o tym że już niebawem oczy prawie 200gości będą zwrócone na mnie zaczynam się czuć dziwnie w swoim ciele.
mam 175cm wzrostu i ważę 72 kg choruje na serce i mam problemy z oddychaniem dlatego też jakakolwiek próba wysiłku kończy się omdleniem. Szczególnie denerwują mnie uda i wystające boki próbowałam różnych ćwiczeń w parterze aby sobie z tym poradzić ale po kilku miesiącach nie widzę różnicy . Mam tez spory cellulitis na udach zastanawiam się nad kupnem balsamu TOŁPA na właśnie tę przypadłość... Nie jem dużo , moja dieta jest moim zdaniem odpowiednia aczkolwiek spróbowałabym czegoś nowego jeśli miało by to polepszyć mój wygląd liczę na odpowiedź na każde z moich pytań POZDRAWIAM I DZIĘKUJE
sucks90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 19:01   #2
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez sucks90 Pokaż wiadomość
witam
potrzebuje pomocy
w sierpniu 2012 roku mam ślub
jak dotąd nie narzekałam na swój wygląd , ale teraz kiedy pomyśle o tym że już niebawem oczy prawie 200gości będą zwrócone na mnie zaczynam się czuć dziwnie w swoim ciele.
mam 175cm wzrostu i ważę 72 kg choruje na serce i mam problemy z oddychaniem dlatego też jakakolwiek próba wysiłku kończy się omdleniem. Szczególnie denerwują mnie uda i wystające boki próbowałam różnych ćwiczeń w parterze aby sobie z tym poradzić ale po kilku miesiącach nie widzę różnicy . Mam tez spory cellulitis na udach zastanawiam się nad kupnem balsamu TOŁPA na właśnie tę przypadłość... Nie jem dużo , moja dieta jest moim zdaniem odpowiednia aczkolwiek spróbowałabym czegoś nowego jeśli miało by to polepszyć mój wygląd liczę na odpowiedź na każde z moich pytań POZDRAWIAM I DZIĘKUJE
Nie widzę żadnego pytania.

Przede wszystkim rozpisz szczegółowo swoją dietę (pory i posiłki).
Jeśli nie możesz ćwiczyć to chodź przynajmniej na spacery.
Na udach masz prawdopodobnie cellulit, a nie cellulitis
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 12:22   #3
sucks90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: pomocy!!!

tak zapewne coś mi się pomieszało chodziło o cellulit : )
jeśli chodzi o posiłki to
ok 11-12 lunch jest to zazwyczaj sok przecierowy typu " kubuś "
i kromka ciemnego pieczywa z szynką i pomidorem .
około 16 obiad - i tu już zależy od tego co ugotuje mama ,ale nie są to tłuste potrawy < przeważnie mięso , piersi z kurczaka lub schab + ziemniaki i surówka >
przed 20 kolacja ( ok. 2 kromki ciemnego pieczywa z serem i szynką + jakieś warzywo ) + herbata
czasem miedzy posiłkami uda mi się zjeść jakieś kruche ciastko + kawa , ale to zdarza się rzadko
na spacery staram się chodzić w miare możliwości zazwyczaj jest to każdy wolny od pracy weekend .
sucks90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 14:34   #4
CarminaBurana
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: pomocy!!!

Rzeczywiście, nie jesz dużo, ani niezdrowo, ale to nie znaczy, że przy takiej diecie schudniesz - jeśli nie jesteś w stanie uprawiać żadnego sportu, to Twoja dieta powinna być dużo bardziej restrykcyjna pod względem kalorycznym. W Twoim przypadku - masz przed sobą dużo czasu na zrzucenie wagi- wzięłabym pod uwagę dietę Montignaca (opartą na indeksie glikemicznym) albo dra Bardadyna (w większości proteinową, opartą na koktajlach z różnych produktów) - najlepiej poradzić się w tym względzie dietetyka. Mogłabyś też skorzystać z oferty wczasów odchudzających (np. taki program mógłby Ci pomóc, przy indywidualnym ustaleniu diety i ćwiczeń).

Zastanawiam się też, czy joga nie byłaby dla Ciebie odpowiednią aktywnością fizyczną - polega na wzmacnianiu mięśni, a nie spalaniu tkanki tłuszczowej aerobowo, dlatego nie jest tak męcząca.
CarminaBurana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 09:24   #5
sucks90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: pomocy!!!

Dziękuje za wszystkie uwagi i rady
zdecydowanie pomyśle nad jogą mogłoby to być ciekawe doświadczenie i myślę, że nie sprawiło by trudności zdrowotnych.
zaraz szczegółowo przeczytam program tych diet które proponujesz
serdecznie dziękuje - pozdrawiam
sucks90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 19:33   #6
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: pomocy!!!

spacery,ale dośc szybkie 1 h dziennie,ale codziennie i zobaczysz jak zjedziesz z tyłka ud moja siostra po dziecku schudła 15 kg,ale trzeba regularnie to robić,bo jeszcze naprawde mało,jak ja bym tyle jadła ciągle bym głodna chodizła;]
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 20:11   #7
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez sucks90 Pokaż wiadomość
tak zapewne coś mi się pomieszało chodziło o cellulit : )
jeśli chodzi o posiłki to
ok 11-12 lunch jest to zazwyczaj sok przecierowy typu " kubuś "
i kromka ciemnego pieczywa z szynką i pomidorem .
około 16 obiad - i tu już zależy od tego co ugotuje mama ,ale nie są to tłuste potrawy < przeważnie mięso , piersi z kurczaka lub schab + ziemniaki i surówka >
przed 20 kolacja ( ok. 2 kromki ciemnego pieczywa z serem i szynką + jakieś warzywo ) + herbata
czasem miedzy posiłkami uda mi się zjeść jakieś kruche ciastko + kawa , ale to zdarza się rzadko
na spacery staram się chodzić w miare możliwości zazwyczaj jest to każdy wolny od pracy weekend .
A gdzie śniadanie? Chyba, że wstajesz o 10 codziennie. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i jeśli nie zaczniesz go jeść, to nie schudniesz (a dowiadują tego naukowe badania).

Jesz tylko 3 posiłki, a to za mało, żeby rozbudzić metabolizm i chudnąć. Spróbuj zaplanować 5 posiłków, z czego ostatni czystobiałkowy. Nie jest dobrze zjadać chleb na kolację.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.