Piżama dla dziecka - jaka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-18, 16:21   #1
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878

Piżama dla dziecka - jaka?


hej nasza mała Alicja już jest 'prawie dorosła'

postanowiłam więc na dobre przebierać ją w piżamkę na noc... tylko teraz zastanawiam się jaką? ... chodzi mi o piżamki na guziki czy zwykłe rampersy czy też zwykły top plus spodenki?

szukam opini doświadczonych mam ... bardzo podoba mi sie ta:

http://allegro.pl/pizamka-dla-dziewc...461838890.html

ale wszyscy mnie przestrzegają przed tymi guzikami...
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 16:56   #2
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

heh no szczerze mówiąc nie myślałam nigdy, żeby wybór piżamy z kimś konsultować - bez urazy
dla mnie najważniejszy materiał - bawełna najlepiej cienka bo w mieszkaniu mamy ciepło więc flanelowe czy frotte u nas po prostu nie potrzebne nawet zimą
dopóki córki były "pieluchowe" to najczęściej spały w pajacykach albo body + półśpiochy do tego.
zwykłych śpiochów nie lubiłam bo to dodatkowa warstwa na plecy (np. ubierając pod śpiochy kaftanik czy body to na plecach już 2 warstwy ubrania a moje jednak lubią chłodek w nocy)
i w sumie dopóki miały pieluchę to zwykłych piżam nie miały
jak pampersy poszły w odstawkę to wtedy już kupowałam i kupuję zwykłe bawełniane piżamy - na lato krótkie spodenki i krótki rękawek, na zimę z długim
a guziki? tak samo jak napy w pajacu czy guziki w koszulce
kwestia czy dziecko Twoje lubi i czy mu przeszkadzać nie będą jak np. na brzuchu będzie spać
jak tak teraz myślę to moje mają wszystkie zwykłe zakładane przez głowę
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 20:22   #3
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

koszulka z krótkim i półśpiochy z obciętymi stopkami (te z których dziecko wyrosło)

w realu udało mi się kupić kiedyś pasiaste spodenki na gumce,
taki sam kaftanik z długim i body z krótkim

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2013-08-19 o 12:51
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 21:41   #4
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

Pierwsze co mi się nasunęło jaka to właśnie bawełniana
Mój Eryk (16 m-cy) ma różne piżamy : pajace,komplety bluzka i spodnie (przez głowę bluzka) albo w upał w bodziaku z krótkim rękawem.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 08:33   #5
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

ja mysle, ze dla niemowlaka wygodniejszy jest pajac lub body synek wkrotce skonczy rok i na razie nie mysle jeszcze o pizamce.
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 09:03   #6
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

dla nas rempers lub koszulka i spodenki. Mała ma 17 miesięcy.
Czasem śpi w bodziakach i spodenkach.
Mam kilka flanelowych piżamek i myślę, że spodnie dobrze sprawdzą się zimą.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 12:52   #7
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

Jeszcze chciałam dodać,że zapinana na guziki nie sprawdziłaby się u nas,bo synek bardzo lubi spać na brzuchu,więc mogłoby go to urażać.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-19, 19:45   #8
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

Ile mam znam, ile znam dzieciaków tak wiem że sprawdza się koszulka wkładana i luźny dół...Szczerze mi też w takiej najwygodniej, bez guzików i innych "udziwnień"
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:50   #9
gosiaczekkk85
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczekkk85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 424
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

A ja od siebie dodam z doświadczenia te piżamki flanelowe co wkleiłaś one zupełnie się nie ciągną, mieliśmy chyba 3 i nie wydawało mi się że mojemu synkowi w nich wygodnie (mówię o górze) bo spodnie nosił do body na dł. rękaw zimą. Latem koszulka + spodenki.
__________________
Filip 05.12.2011
gosiaczekkk85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:46   #10
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

gosiaczekkk85

masz całkowita rację-takie flanelowe pizamki są niewygodne-bo nie są ani ciut elastyczne.Ja bym takiej nie włozyła do snuMój 20 miesięczny synek spi nadal w pajacach a jak jest ciepło to w body z krótkim rękawem albo dlugim.Nie ma co tak "wydoroslać" dziecka-jemu przede wszystkim powinno byc wygodnie.Mój ma kilka "darowanych" kompletów bawełnianych piżamek(spodenki+bluzka), ale zakładam je niechetnie i raczej sporadycznie-jak się wierci to mu bluzka odsłania brzuszek,plecy....Jesli już to wolałam zakładać mu np. body +spodenki od piżamy.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 10:14   #11
berciamonika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

Cześć. Nie wiem, czy temat nadal aktualny? W każdym bądź razie wiem co nieco o piżamach dla dzieci, bo pracowałam kiedyś w firmie produkującej takie piżamki. Oczywiście piżamy dziecięce muszą być w 100% z bawełny. Zwracajmy na to uwagę, bo tylko w takich skóra dziecka oddycha, doskonale wchłania pot i zabezpieczy przed zimnem. Jeżeli chodzi o taką bardzo praktyczną rzecz, to polecam piżamy dla dzieci ze ściągaczami. To jest po prostu genialne. Moje dziecko jest alergikiem i nie śpi spokojnie tylko całą noc przerzuca się. Raz śpi z jednej strony łóżka raz z drugiej. Wiecznie musiała wstawać, by poprawić mu piżamkę. Z pracy wzięłam taką ze ściągaczami i kłopot zniknął. Nogawki nie wciągają się i rękawy też. Mogę spać spokojnie, bo wiem, że nawet jak Antoś odkryje się, to i tak jest mu ciepło.
Piżama na guziki czy zakładana przez głowę? Piżama odpinana jest lepsza pod tym względem, że jak dekolt jest zbyt ciasny (co się czasami zdarza gdy wszyta jest zła gumka), to jednak to jest strasznie wkurzające gdy wyciągamy malucha z kąpieli. Dziecko trzęsie się a my zapinamy i zapinamy. A piżama przez głowę raz dwa i założona.
Mam nadzieję, że moje rady coś pomogą.
berciamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 15:51   #12
panjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Piżama dla dziecka - jaka?

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
gosiaczekkk85

masz całkowita rację-takie flanelowe pizamki są niewygodne-bo nie są ani ciut elastyczne.Ja bym takiej nie włozyła do snuMój 20 miesięczny synek spi nadal w pajacach a jak jest ciepło to w body z krótkim rękawem albo dlugim.Nie ma co tak "wydoroslać" dziecka-jemu przede wszystkim powinno byc wygodnie.Mój ma kilka "darowanych" kompletów bawełnianych piżamek(spodenki+bluzka), ale zakładam je niechetnie i raczej sporadycznie-jak się wierci to mu bluzka odsłania brzuszek,plecy....Jesli już to wolałam zakładać mu np. body +spodenki od piżamy.
Mój synek też tyle ma miesięcy i w nocy śpi głownie śpiochach jeszcze. Uważam,że tak lepiej bo jak się kreci nie odkrywa sobie brzucha,pleców,albo nie ściąga skarpetek jak to ma w zwyczaju.Ma piżamki,sypia w nich na tą jedną drzemke w ciągu dnia. W dodatku,jakiś czas temu na przykrywanie go kołdrą od razu się wykopywał,teraz mu się trochę odmieniło i sam ciągnie na siebie kołdre i się przykrywa ale i tak potem spi bez przykrycia. A i zapomniałam,że bywa i tak że zakładam mu body i spodnie od piżamy,skarpetki.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Jeszcze chciałam dodać,że zapinana na guziki nie sprawdziłaby się u nas,bo synek bardzo lubi spać na brzuchu,więc mogłoby go to urażać.
O tak,tak samo jak mój z dupką do góry.

Edytowane przez panjo
Czas edycji: 2013-10-03 o 15:50
panjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.