Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 18:41   #1861
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Iris, w watku o BFB, na 3stronie w chyba pierwszym poscie masz porownanie innocence do annabelle golden fairest. Nie pisze z kompa i jakos nie moge wkleic. Nie sa to podklady bardzo kryjace.
Wydaje mi sie, ze jezeli cos jest zbyt pomaranczowe, to jest przede wszystkim za ciemne, ale wydaje mi sie rowniez, ze nie powinno byc duze roznicy miedzy lg lumiere i gf annabelle.

Btw, wg mnie LG Lumiere, wcale nie jest takie zolte. Jest zlote.

Typowo zoltych korektorow jest calkiem sporo na rynku, takie na przebarwienia.

Jakie odcienie Meow sprawdzalas?
Sadze, ze kazdy podklad mineralny bedzie troszke dzialal wysuszajaco. Warto nawilzenie zostawic innym produktom, choc oczywiscie sa podklady z domieszka olejow, woskow, alantoiny. Niektore zawieraja rowniez odzywcze ekstrakty roslinne.

Moj odcien w Lumiere to light medium golden. Za zolte byly dla mnie goldeny z bare minerals, ocean mist. Abyssinan z Meow byl zbyt zloty z nutka oliwki.

Zajrzyj do watku o odpowiednikach i watku pod tytulem katalog wszystkiego, znajdz firmy, ktore maje najwieksza ilosc odcieni i zamow probki tych najzoltszych.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 21:11   #1862
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tutaj niestety nie poradzę Chociaż przetestowałam 5 lub 6 ich odcieni, to mogę tylko ogólnie stwierdzić, że na mojej różowej karnacji wszystkie ich podkłady są okropnie żółte, dlatego właśnie o nich wspominam. Popytaj w wątku tej marki. Ewentualnie jeszcze Amilie, których nie wymieniłaś wśród testowanych.
Dziękuję, przejrzę jeszcze Amilie

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Iris, w watku o BFB, na 3stronie w chyba pierwszym poscie masz porownanie innocence do annabelle golden fairest. Nie pisze z kompa i jakos nie moge wkleic. Nie sa to podklady bardzo kryjace.
Wydaje mi sie, ze jezeli cos jest zbyt pomaranczowe, to jest przede wszystkim za ciemne, ale wydaje mi sie rowniez, ze nie powinno byc duze roznicy miedzy lg lumiere i gf annabelle.

Btw, wg mnie LG Lumiere, wcale nie jest takie zolte. Jest zlote.

Typowo zoltych korektorow jest calkiem sporo na rynku, takie na przebarwienia.

Jakie odcienie Meow sprawdzalas?
Sadze, ze kazdy podklad mineralny bedzie troszke dzialal wysuszajaco. Warto nawilzenie zostawic innym produktom, choc oczywiscie sa podklady z domieszka olejow, woskow, alantoiny. Niektore zawieraja rowniez odzywcze ekstrakty roslinne.

Moj odcien w Lumiere to light medium golden. Za zolte byly dla mnie goldeny z bare minerals, ocean mist. Abyssinan z Meow byl zbyt zloty z nutka oliwki.

Zajrzyj do watku o odpowiednikach i watku pod tytulem katalog wszystkiego, znajdz firmy, ktore maje najwieksza ilosc odcieni i zamow probki tych najzoltszych.
Wątek BareFaced przejrzałam. Widziałam też zdjęcie, które zamieściłaś, jak i oryginalne źródło - blog Idalii. Właśnie z tego bloga pochodzi informacja, że Innocet jest bardziej brzoskwiniowy niż Golden Fairest Annabel (Idalio, bardzo mi się ta informacja przydała ). Skoro GF Annabel jest na mnie pomarańczowy, to nie ma sensu, żebym testowała coś, co jest bardziej od niego brzoskwiniowe. Jeśli BareFaced nie kryje dobrze, to tym bardziej nie ma sensu, żebym je testowała (tu z kolei podziękowanie dla Ciebie ).

Różnica między żółtym/złotym a brzoskwiniowym/pomarańczowym raczej nie polega na tym, że coś jest za ciemne. Link do koła barw, gdzie dobrze to jest pokazane (mam nadzieję, że nie zostanie wycięty ):

http://www.dom.pl/dobieranie-kolorow-kolo-barw.html

Różnica między Golden Fairest Annabelle w wersji kryjącej a Light Golden w wersji FF, wbrew temu, co przypuszczasz, zdecydowanie istnieje Widziałam ją dzisiaj na własnej szyi TŻ się ucieszył, że nikt mnie nie oglądał, bo byłby podejrzany o duszenie mnie LG Lumiere się wtopiło idealnie, GF Annabelle tworzyło widoczną pręgę.

Z Meow miałam Korat, Abyssinian i Angorę. Abyssinian 2 i Angora 2 były na mnie zbyt blade, więc trudno mi wyrokować o dopasowaniu. Porównałam je teraz na białej kartce. Angora jest żółta, LG Lumiere w porównaniu z Angorą złoty, ale Abyssinian trudno mi ocenić - bardziej zbliżony do LG niż Angora, ale tej oliwki, o której piszesz, nie widzę. Może zamówię jeszcze Abyssinian 3. W wątku o odpowiednikach jednak Abyssinian 3 jest porównany z Medium Golden. Może ktoś jest w stanie porównać Abyssinian 3 z Light Golden Lumiere? Nie znalazłam takiego w tej chwili. Poszperam też na temat Bare Minerals i Ocean Mist, o których piszesz. Bardzo dziękuję

W wątku o odpowiednikach przy goldenach Lumiere pada GF Annabelle, Breena, Calista Pixi, Manx, Abyssinian i Angora Meow. Poza Manx wszystkie testowałam i to nie było to. Najbliższy wydaje mi się Abyssinian.

Troszkę wysuszenia mi (chyba) nie przeszkadza Obawiam się raczej efektu jak po pudrze bambusowym

Z korektorami chyba jednak jest pewien problem. Na razie znalazłam Lily Lolo i Era Minerals i Meow. Próbkę Lily Lolo chyba nadal można kupić po zakupie ich produktu, a na to się nie skuszę. Miałam kilka i dziękuję Era oferuje 2.5 g za 79 zł, więc też podziękuję. Potrzebuję dużej ilości tego korektora. Nawiasem mówiąc, próbek Ery na stronie kosmetyki-mineralne też nie widać. Znów pozostaje Meow do przetestowania

Zastanawiam się poważnie nad mieszaniem z półproduktów SN i Kolorówki

Idę sprawdzić, czy są otwarte jakieś wspólne zakupy na Meow
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 21:19   #1863
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

które podkłady sa dla was bardziej trwałe? lili lolo czy annabelle? w senie mniej się ważą itp.?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 15:17   #1864
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ktoś pomoże? Z tym podkładem?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 00:08   #1865
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Iris, Rozumiem różnicę, między żółtym-żółtym, a żółtym-pomarańczowo brzoskwiniowym, ale nie raz też za ciemne podkłady, nawet w dobrej tonacji wydają się pomarańczowe na nas.
Wiem, że goldeny Lumiere i Annabelle bardzo się różnią tonami*, ale nie sądziłam, że również głębią. Wydawało mi się, że powinny być podobne.
*i tak ciężko mi sobie wyobrazić, że jest zbyt pomarańczowy, bo wg mnie one są zielonkawe, ale fakt- tego najjaśniejszego goldena nie miałam

Też chciałam Ci zaproponować ukręcenie czegoś samodzielnie, zwłaszcza, że dość precyzyjnie wiesz, czego chcesz. Nie wszyscy jednak chcą taką opcję w ogóle brać pod uwagę.

Jeśli jesteś z Warszawy, to LL można przetestować w Reducie. Wg mnie ich korektory dobrze kryją. Pierwsze, co do konsystencji których nie miałam zastrzeżeń, choć i tak rozrabiam z olejkiem . Z tym, że ty byś pewnie brała Nude, albo Barely Beige. Nie wiem jak ten drugi, ale ten pierwszy jest na pewno nieżółty. Ja mam caramel, mimo, że do mojego podkładu producent zaleca Nude. Mnie wydał się jednak ciut zbyt jasny i za mało żółty. Mają za to ten PeepO, ale nie mam pojęcia jak z poziomem jasności u niego. Amilie też ma typowo żółty odcień, ale nic więcej nie wiem o ich korektorach.

Spróbuję zrobić zdjęcie Abysinnian i Light medium golden Lumiere, ale formuły słabo kryjącej, może to coś pomoże.
Mnie z Meow bardziej pasował Manx, ale z tego, co piszesz, to dla Ciebie to rzeczywiście nie to.

Próbowałaś Buff'd? Są fajne, kryją. Goldeny nie są jakieś mega żółte co prawda, ale wersja light wydaje mi się bardziej żółta od light medium. Też mogę sfotografować.

Co do Ery, to jedyne, co mi przychodzi do głowy, to napisać do nich czy nie ma możliwości zamówienia próbki, lub czy można by sprawdzić odcień u nich w biurze na Mokotowie. Jakby co, to mam do oddania bon na 30zł przy zakupie na 80zł, ważny do końca marca.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 15:22   #1866
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Hej Dziewczęta!
Chciałam zapytać czy można utrwalić Anabelle M mgiełką i czy to coś daje? (w weekend był mój TŻ i cały mój puder miał na sobie a mi nic nie zostało )
Plus jak podchodzicie do filtra zawartego w mineralach, wyczytałam, że to jest spf 15 tak około...
P.S. Biorę retinoidy i zastanawiam się czy codziennie mam się smarować spf50 pod puder czy w szaro bury dzien mogę wyjść bez a i tak będę zabezpieczona..
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 15:30   #1867
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczęta!
Chciałam zapytać czy można utrwalić Anabelle M mgiełką i czy to coś daje? (w weekend był mój TŻ i cały mój puder miał na sobie a mi nic nie zostało )
Plus jak podchodzicie do filtra zawartego w mineralach, wyczytałam, że to jest spf 15 tak około...
P.S. Biorę retinoidy i zastanawiam się czy codziennie mam się smarować spf50 pod puder czy w szaro bury dzien mogę wyjść bez a i tak będę zabezpieczona..
Nakładanie minerałów na mokro z mgiełką/wodą termalną to sam w sobie bardzo fajny sposób. Na pewno przedłuża makijaż, zwiększa krycie, ale cóż, przed ścieraniem nie uchroni tak czy inaczej... Tu raczej tylko fixer zaradzi.

Oj nie... Przy retonoidach powinnaś sukcesywnie sięgać po spf50, podkład to stanowczo za mało. A promienie przenikają tak czy inaczej, nawet z najbardziej pochmurny dzień. Nie powinnaś odpuszczać filtrowania.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 16:08   #1868
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dzięki! Biorę sobie to wszystko do serca!
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 14:11   #1869
mariakoszalin
Przyczajenie
 
Avatar mariakoszalin
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 17
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

A kupował może któraś z was z firmy The All Natural Face? http://www.theallnaturalface.com/ maja naprawdę dobre ceny i pomyślałam,że może jak ktoś się zainteresuje to jakies wspólne zamówienie by można kiedyś zrobić... ja mam sample ich róży i bronzer. ich róż w kolorze peachy rose jest idealnym brzoskwiniowo różanym kolorem i do tego ma sporo pigmentu (wiecej od np róży Silk Naturals).
mariakoszalin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 14:22   #1870
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez mariakoszalin Pokaż wiadomość
A kupował może któraś z was z firmy The All Natural Face? http://www.theallnaturalface.com/ maja naprawdę dobre ceny i pomyślałam,że może jak ktoś się zainteresuje to jakies wspólne zamówienie by można kiedyś zrobić... ja mam sample ich róży i bronzer. ich róż w kolorze peachy rose jest idealnym brzoskwiniowo różanym kolorem i do tego ma sporo pigmentu (wiecej od np róży Silk Naturals).
Pierwszy raz widzę ich stronę, ale już mi się tam podoba Zaraz wdrążę się w temat bardziej.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:11   #1871
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez mariakoszalin Pokaż wiadomość
A kupował może któraś z was z firmy The All Natural Face? http://www.theallnaturalface.com/ maja naprawdę dobre ceny i pomyślałam,że może jak ktoś się zainteresuje to jakies wspólne zamówienie by można kiedyś zrobić... ja mam sample ich róży i bronzer. ich róż w kolorze peachy rose jest idealnym brzoskwiniowo różanym kolorem i do tego ma sporo pigmentu (wiecej od np róży Silk Naturals).
A gdzie zamawiałaś?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 16:26   #1872
mariakoszalin
Przyczajenie
 
Avatar mariakoszalin
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 17
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

zamawiałam u nich na stronie, na tej którą podałam

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Pierwszy raz widzę ich stronę, ale już mi się tam podoba Zaraz wdrążę się w temat bardziej.
ciesze się,że Ci się podoba zwróć uwagę na ich próbki- za 5 dolarów dają caly zestaw swoich róży- jest ich chyba ze 20... i chyba nie ma limitów na zamówienie więc chyba można zamówić kilka takich zestawów.
mariakoszalin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 10:40   #1873
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Patrzę na stronę http://kosmetyki-mineralne.com/ i czemu np. przy Pixe nie ma we wszystkich odcieniach próbek? jest może jakaś inna strona?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 11:37   #1874
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Patrzę na stronę http://kosmetyki-mineralne.com/ i czemu np. przy Pixe nie ma we wszystkich odcieniach próbek? jest może jakaś inna strona?
Bo generalnie rzecz biorąc Pixie jest obecnie 'zawieszone', do odwołania. I raczej już nigdzie indziej nie znajdziesz starych formuł, może ewentualnie jeszcze tu lub na all. A jak w końcu wrócą [jeśli w ogóle... ] to z nowymi recepturami
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 12:45   #1875
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Question jaki podklad mineralny nie zawiera miki?

jaki odpowiedni podklad jest ,ktory nie zawiera miki?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 14:41   #1876
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: jaki podklad mineralny nie zawiera miki?

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
jaki odpowiedni podklad jest ,ktory nie zawiera miki?
Chrimaluxe, zdaje się, ale nie pamiętam formuły. Zajrzyj tutaj
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 15:46   #1877
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

czy mika zapycha ,to prawda?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 16:09   #1878
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

chyba zależy kogo, mnie nie zapycha
i wątpię czy jest tak ogólnie zapychająca bo większość podkładów mineralnych opiera się głównie na mice
dziewczyny noszą minerały i chwalą bardziej niż te podkłady płynne drogeryjne itp. wiec też o czymś to świadczy
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 20:28   #1879
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ten podkład Everryday Minerals Golden Fair Jest taki jak Annabelle Minerals Golden Fair czy nie? A jak nie czy jest jakiś inny podobny. I co do tych gratisów po 0,01zł na stronie http://kosmetyki-mineralne.com/to się da zamówić próbki samei ile to będzie kosztowało?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 21:17   #1880
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Nie wiem, czy taki temat był już poruszany, ale chciałabym poznać Wasze opinie na temat nakładania minerałów pędzlem kabuki i flat top. Ja od początku używałam flat topa i zastanawiam się czy to on nie jest przyczyną podrażnień, np. nowych popękanych naczynek na policzkach, które pojawiły sie w trakcie stosowania minerałów, a wątpię, żeby to podkład mi szkodził. Jak się u Was sprawuje kabuki w porównaniu do flat topa, jest delikatniejszy, a może przy okazji bardziej wydajny? Mi sporo podkładu zalega w pędzlu i się marnuje, dokładne wypranie go zajmuje dłuższą chwilę.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 09:05   #1881
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy taki temat był już poruszany, ale chciałabym poznać Wasze opinie na temat nakładania minerałów pędzlem kabuki i flat top. Ja od początku używałam flat topa i zastanawiam się czy to on nie jest przyczyną podrażnień, np. nowych popękanych naczynek na policzkach, które pojawiły sie w trakcie stosowania minerałów, a wątpię, żeby to podkład mi szkodził. Jak się u Was sprawuje kabuki w porównaniu do flat topa, jest delikatniejszy, a może przy okazji bardziej wydajny? Mi sporo podkładu zalega w pędzlu i się marnuje, dokładne wypranie go zajmuje dłuższą chwilę.
Sądzę, ze może to być kwestia samego pędzla, jakiego używasz do makijażu. Może jest już wysłużony, albo ma po prostu takie włosie, że Cię podrażnia. A może masz tak wrażliwą cerę, że obojętnie jakie będzie Cię drapać.
Ja używam przede wszystkim naprzemiennie flat topa i long handled kabuki EDM i nie widzę wieszczej miedzy nimi różnicy, prócz minimalnie większego krycia w przypadku ft. Ale włosie jest identyczne, więc dochodzę do wniosku, ze to tu leży problem.
Druga sprawa; 'pożeranie' podkładu to także kwestia modelu pędzla, tak sądzę. Zapewne te bardziej zbite zmarnują do więcej, możliwe, że także te o dłuższym włosiu. Ja np nie umiem zbyt oszczędnie obchodzić się z podkładem, a jeszcze gorzej kiedy matuję filtry... Sądzę, że tyle, ile ląduję na mojej twarzy do odpowiedniego zmatowienia inne dziewczyny obdzieliłyby na kilka razy Ale takie potrzeby ma moja skóra i przede wszystkim mam dostosować się do niej, nie do 'schematów'.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:49   #1882
White Kitty
Raczkowanie
 
Avatar White Kitty
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 40
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Testowałam, testowałam i Amilie Golden Fair przypasował mi idealnie, teraz tylko dopasować korektor... To prawda, że na sińce pod oczami najlepiej sprawdza się zielony?
White Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:14   #1883
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez White Kitty Pokaż wiadomość
Testowałam, testowałam i Amilie Golden Fair przypasował mi idealnie, teraz tylko dopasować korektor... To prawda, że na sińce pod oczami najlepiej sprawdza się zielony?
Co do sińców to nie pomogę, bo nie mam Ale tak ,zielony niweluje. I od siebie polecę Ci korektor annabelle minerals - light. Jest jasny i właśnie lekko zielonkawy i naprawę porządnie kryje. I spokojnie możesz brać próbkę, bo jest naprawdę duża, a korektor jednak nie zużywa się tak szybko.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:33   #1884
White Kitty
Raczkowanie
 
Avatar White Kitty
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 40
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Co do sińców to nie pomogę, bo nie mam Ale tak ,zielony niweluje. I od siebie polecę Ci korektor annabelle minerals - light. Jest jasny i właśnie lekko zielonkawy i naprawę porządnie kryje. I spokojnie możesz brać próbkę, bo jest naprawdę duża, a korektor jednak nie zużywa się tak szybko.
Super, bardzo podoba mi się ten kolor, nie jest taki chamsko zielony jak inne korektory. Ale czy on jest naprawdę jaśniutki?

A możesz jeszcze polecić coś konkretnego pod podkład jako bazę? Najlepiej żeby było tanie i nie zapychało
White Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:46   #1885
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez White Kitty Pokaż wiadomość
Testowałam, testowałam i Amilie Golden Fair przypasował mi idealnie, teraz tylko dopasować korektor... To prawda, że na sińce pod oczami najlepiej sprawdza się zielony?
Zielony niweluje zaczerwienienia (np naczynka, rumieńce, zaczerwienienia wokół wyprysku). Pod oczy polecam przetestować korektor w lekko brzoskwiniowym odcieniu (coś takiego: http://host.silknaturals.com/creb/sl...ach-p-541.html) lub w odcieniu żółci. Zależy też w jakim odcieniu masz sińce.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 17:56   #1886
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Skoro jesteśmy przy naczynkach.... Pani dermatolog zabroniła mi używanie kosmetyków z alkoholem i rzeczywiście- nie używam takich. Dzisiaj jednak mnie olśniło, że cetyl i ceteatyl alcohol wprawdzie nigdy nie zrobiły krzywdy, więc ich nie unikałam, ale jednak alkohol to przecież alkohol. Jak myślicie, jego też powinnam unikać?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 18:18   #1887
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Skoro jesteśmy przy naczynkach.... Pani dermatolog zabroniła mi używanie kosmetyków z alkoholem i rzeczywiście- nie używam takich. Dzisiaj jednak mnie olśniło, że cetyl i ceteatyl alcohol wprawdzie nigdy nie zrobiły krzywdy, więc ich nie unikałam, ale jednak alkohol to przecież alkohol. Jak myślicie, jego też powinnam unikać?
Nie, ponieważ nie każdy alkohol ma działanie takie jak alkohol etylowy.
Cetyl i Cetearyl Alcohol to emolienty, czyli chronią przed utratą wody.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 18:27   #1888
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

A nie wpływają na rozszerzenie naczynek?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 18:35   #1889
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
A nie wpływają na rozszerzenie naczynek?
Nie sądzę, żeby to miało jakiś wpływ.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA

Edytowane przez Inspire
Czas edycji: 2014-04-16 o 18:47
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 18:38   #1890
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez White Kitty Pokaż wiadomość
Super, bardzo podoba mi się ten kolor, nie jest taki chamsko zielony jak inne korektory. Ale czy on jest naprawdę jaśniutki?

A możesz jeszcze polecić coś konkretnego pod podkład jako bazę? Najlepiej żeby było tanie i nie zapychało
Tak, jest naprawe jasny
Dobrze matuje puder ryżowy i skrobia kukurydziana; są w dodatku naprawdę tanie. Krzemionka także fajnie matuje, ale już wypada drożej, choć na kolorówce wcale nie tak drogo
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.