Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-22, 09:14   #4381
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

...

Edytowane przez fuksjaa
Czas edycji: 2007-08-23 o 08:18
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 11:42   #4382
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Hej Dziewczyny

Ja właśnie wróciłam z małego urlopu z Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

3 dni w Krakowie i potem parę dni już pod bliżej Ojcowa i dopiero tam pomimo niesamowitego czasem wysiłku fizycznego wypoczęłam!



Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
czy zaobserwowała któraś z was u siebie bardziej widoczne przebarwienia w trakcie stosowania kwasów bo ja tak właśnie mam , a jak je odstawie to po 2 tygodniach są duuuzo mniej widoczne, może nie powinnam w ogóle ich uzywać, sama juz nie wiem, co o tym myślicie???
ja niestety i zaczyna mnie to martwić coraz bardziej, gdyż w te wakacje zawsze dotychczas gładkie czoło zyskało parę większych i mniejszych plam.
Filtry codzień mam na twarzy, używam jedynie od 4 miesięcy regularnie acne-dermu. Czy możliwe jest, że to właśnie po nim czy też.......może to być hormon -progesteron luteina, który borę od 2 miesięcy?!!

Nie wygląda to ciekawie
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 17:52   #4383
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Foxina,
co tu będę ukrywać - zazdroszczę wakacji moje (na własne życzenie) w październiku.

Natomiast zrobiłam sobie dzień wolnego i byłam dzisiaj na wspaniałej wycieczce rowerowej - nie żaden tam wyczyn, ale pojechałam do Konstancina, gdzie wybyczyłam się w tężniach czyli z jeżdżenia rowerem było głównie siedzenie ale i tak tyłek mnie boli... Mieszkankom południowej Warszawy bardzo polecam. Jeżdżenie, nie bolące tyłki.
No i TŻ ma za swoje - on jest niefiltrowalny, więc teraz siedzi i cierpi z czerwonymi ramionami. A ostrzegałam, chciałam nawet na siłę smarować... uparte stworzenie... a wydawałoby się, że mało słońca było - siedzieliśmy w cieniu, tylko kawałek polnej drogi był nasłoneczniony... A u mnie solar expertise sprawdził się (dosmarowywany) bez zarzutu. Na ciele, bo na twarzy sprawdzone w bojach lait veloute.

Ależ się rozpisałam!!!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 18:27   #4384
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Super-Pharmie w Arkadii, i informuję warszawskie Filtromaniaczki, że jest promocja na wszystkie antki (schodzą tak po 10 zł poniżej ich regularnej <<zawyżonej>> ceny), do tego dają wodę termalną gratis. Zakupiłam fluid do ciała (ten 125 ml), dostałam wodę termalną 50 ml i jeszcze jakieś próbki. Zapłaciłam za wsio niecałe 63 zł. A miałam oszczędzać...
Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Ta promocja w SuperPharm obowiazuje tylko do jutra, od czwartku bedzie juz nowa
kurcze, a ja się już obkupiłam na zapas w innej aptece
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 19:45   #4385
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Super-Pharmie w Arkadii, i informuję warszawskie Filtromaniaczki, że jest promocja na wszystkie antki (schodzą tak po 10 zł poniżej ich regularnej <<zawyżonej>> ceny), do tego dają wodę termalną gratis. Zakupiłam fluid do ciała (ten 125 ml), dostałam wodę termalną 50 ml i jeszcze jakieś próbki. Zapłaciłam za wsio niecałe 63 zł. A miałam oszczędzać...
23-26 sierpnia w Super-Pharm są dni z marką La Roche Posay; 15 % rabatu na caly asortyment
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 22:00   #4386
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Selekcjonerko, daj znać jak przetestujesz fluid LRP do ciała. masz porównanie z fluidem do twarzy?
Jasne, jak tylko wypróbuję - dam znać i porównam do znanych mi innych Antków. Póki co, wysuszam sobie twarz Brevoxylem, używam więc treściwszych filtrów.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Natomiast zrobiłam sobie dzień wolnego i byłam dzisiaj na wspaniałej wycieczce rowerowej - nie żaden tam wyczyn, ale pojechałam do Konstancina, gdzie wybyczyłam się w tężniach czyli z jeżdżenia rowerem było głównie siedzenie ale i tak tyłek mnie boli... Mieszkankom południowej Warszawy bardzo polecam. Jeżdżenie, nie bolące tyłki.
No i TŻ ma za swoje - on jest niefiltrowalny, więc teraz siedzi i cierpi z czerwonymi ramionami. A ostrzegałam, chciałam nawet na siłę smarować... uparte stworzenie... a wydawałoby się, że mało słońca było - siedzieliśmy w cieniu, tylko kawałek polnej drogi był nasłoneczniony... A u mnie solar expertise sprawdził się (dosmarowywany) bez zarzutu. Na ciele, bo na twarzy sprawdzone w bojach lait veloute.

Ależ się rozpisałam!!!
Ooo... Osobiście robię dziennie po kilkadzieści km, a ostatnio tak mnie naszło, że zrobiłam w ciągu trzech dni 200 km. Dzisiaj byłam w Powsinie i Lesie Kabackim, wiec niedaleko Ciebie. W ogóle te okolice to moje ulubione rejony na wycieczki rowerowe.

PS. Czy Wam też nie wyświetają się emoty?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 08:26   #4387
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

miałam wczoraj kryzys filtrowy, wyciągnęłam nowy SVR kolorowy, wysmarowałam twarz, odczekałam i... po obejrzeniu wyniku po 20 min. zmyłam i poszłam do pracy tylko z podkładem, bo nie miałam już czasu
dzisiaj siedzę z dzieciaczkiem avenki na twarzy i cierpię, zaczynają mnie wkurzać te filtry
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 14:09   #4388
elka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

ale obowiązuje w całej sieci, czy tylko w warszawie?
__________________
odnajdź mnie
elka78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 14:12   #4389
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Powinna obowiązywać w całej sieci.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 07:09   #4390
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Qrde, to mknę do Super-Pharmy, bo ja akurat muszę się obkupić. Mam Nadzieję, że u mnie na półkach coś jeszcze zostało
Poza tym, to po weekendowym wypadzie złazi mi skórka z ramion i kusicie mnie na wypad rowerowy, tyle, że ja, pomimo tego, że jeździć uwielbiam, to potrzebowałabym puchową poduszkę zamiast siodełka!
A w ogóle powiedzcie mi, używacie przez cały rok tych samych filtrów, tj. kremów, czy zmieniacie zimą i jesienią na inne?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 07:37   #4391
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Poza tym, to po weekendowym wypadzie złazi mi skórka z ramion i kusicie mnie na wypad rowerowy, tyle, że ja, pomimo tego, że jeździć uwielbiam, to potrzebowałabym puchową poduszkę zamiast siodełka!
Hehe, mam tak samo Przetestowalam już chyba wszystkie możliwe siodełka i zawsze mnie tyłek boli. Jedyna rada - jeżdzić codziennie, wtedy się jakoś "hartuje". Ale wystarczy kilka dni przerwy i masakra...

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
A w ogóle powiedzcie mi, używacie przez cały rok tych samych filtrów, tj. kremów, czy zmieniacie zimą i jesienią na inne?
Zasadniczo tak, tyle że latem pozwalam sobie na filtry alkoholowe, a zimą (zwłaszcza zimną) nie. Jak jest ciepło to mam bardziej tłustą skórę i alkohol mi nic nie ściąga; zimą nie dałabym rady, muszę mieć na twarzy "kołderkę".
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2007-08-24 o 15:00 Powód: literówka
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-24, 12:40   #4392
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

ja zamówiłam trzy filterki z apteki w sieci, ale mają wysłać dopiero w poniedziałek, bo jakieś braki...
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 19:45   #4393
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Dlaczego fuksjaa jest zablokowana?
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 19:50   #4394
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Bo wykasowała multum swoich postów i z tego co wyczytałam również recenzji - ale nie wiem dlaczego
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-25, 10:12   #4395
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Hmm mam nadzieję, że się sprawa wyjaśni. Dzięki za informację
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 11:04   #4396
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Witam,
Jestem pierwszy raz na wątku "filtrowym" - przejrzałam troszkę (sorry, ale nie dam rady wszystkiego przeczytać!).

Mam jedno pytanie: czy ktoś wie, jak wpływa wielkość SPF na ilość "unieszkodliwianego" promieniowania UV? To kluczowe pytanie w tej całej dyskusji. Jestem ciekawa, czy ktoś odpowie
Pozdrawiam.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 13:50   #4397
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Margaret_76 Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem pierwszy raz na wątku "filtrowym" - przejrzałam troszkę (sorry, ale nie dam rady wszystkiego przeczytać!).

Mam jedno pytanie: czy ktoś wie, jak wpływa wielkość SPF na ilość "unieszkodliwianego" promieniowania UV? To kluczowe pytanie w tej całej dyskusji. Jestem ciekawa, czy ktoś odpowie
Pozdrawiam.
W przybliżeniu:
SPF 2 - blokuje 25-30% [promieni UVB]
SPF 4 - 50%
SPF 10 - 85%
SPF 15 - 93-96% (różne dane)
SPF 25 - 96%
SPF 30 - 50 - ok. 98%
SPF 60 - 98,5%
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-26, 17:50   #4398
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Tak z innej beczki.

Mój TZ właśnie przeczytał w niemieckim Focusie artykuł pisany przez panią profesor biochemii dotyczący dbania o skórę i przedłużania jej młodości. Siedzi i bombarduje mnie "nowościami" w stylu - że witaminą A ma najsilniejsze działanie, że wit C usuwa zmiany pigmentacyjne. A co pani prof. uważa za największe zagrożenie dla urody? Słońce. Po chwili refleksji - a skąd ty to wszytko wiedziałaś?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 07:03   #4399
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Czyli jak rozumiem filtr 50 nie jest niezbędny, skoro 30stka blokuje w przybliżeniu w podobnym zakresie?
Wiem, że dotyczy to tych nieszczęsnych 2 ml, które niewielu jest w stanie na twarz nałożyć, ale jak myślicie jaka może być ochrona przy stosowaniu filtra SPF 50 w ilości nieco większej niż normalnego kremu, tj. na pewno nie 2 ml? Spada do SPF 10?

A co do promocji w Super-Pharmie, to przynajmniej u mnie w mieście są STRASZNIE drodzy. Co z tego, że jest obniżka 15% skoro lubiany przeze mnie Hydraphase LRP wyjściową cenę miał 71zł , podczas, gdy w zwyczajnej aptece obok, nie mówiąc o internetowych kosztuje 63 zł.
Niech się wypchają taką promocją
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-27, 08:55   #4400
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

50 nie jest niezbędna, ale - te pare % UV może czasem zaszkodzić, szczególnie jak się ma skórę wydelikaconą kwasami.
Co do spadku ochrony, o ile pamiętam:
1/2 przepisowej ilości: SPF 50 => SPF 7, SPF 30 => SPF 5.

A promocja W SP była warta, bo oprócz obniżki (=>normalizacji) cen, dawali 50 ml wody termalnej gratis i jeszcze próbki.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 09:00   #4401
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Selekcjonerko,
Dzięki O to mi własnie chodziło. Zwiększanie SPF powyżej 30 nie ma praktycznie znaczenia. Istnieje wykres pięknie to pokazujący.
Z tego co wiem, w Polsce nie wolno pisac na opakowaniu więcej niż SPF 50, a w USA kosmetyki powyżej SPF 30 sprzedaje się tylko w aptece. To taka ochrona konsumentów - bo te gigantyczne filtry to marketing... Choć w niektórych wypadkach mają oczywiście zastosowanie.
Pozdrawiam,

PS. a tak swoją drogą - szkoda, że lato się kończy
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 10:03   #4402
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

a według mnie jest sens używać spf 50+ ze względu na wysokość PPD, czym większy spf tym większa ochrona PPD a mi właśnie najbardziej zalezy na wysokim PPD aby zapobiegać przedwczesnym zmarchom
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 10:05   #4403
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
a według mnie jest sens używać spf 50+ ze względu na wysokość PPD, czym większy spf tym większa ochrona PPD a mi właśnie najbardziej zalezy na wysokim PPD aby zapobiegać przedwczesnym zmarchom
Madziorka, dobrze mówisz

W tym całym kramie właśnie chodzi o wysokosć PPD, które chroni przed promieniowaniem UVA, siejącym spustoszenie w skorze.

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2007-08-27 o 11:29
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 11:22   #4404
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
a według mnie jest sens używać spf 50+ ze względu na wysokość PPD, czym większy spf tym większa ochrona PPD a mi właśnie najbardziej zalezy na wysokim PPD aby zapobiegać przedwczesnym zmarchom
Dokladnie - tu chodzo o ochronę przeciwko UVA - a dobra ochrone zapeniają wyzsze faktory
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 11:38   #4405
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak z innej beczki.

Mój TZ właśnie przeczytał w niemieckim Focusie artykuł pisany przez panią profesor biochemii dotyczący dbania o skórę i przedłużania jej młodości. Siedzi i bombarduje mnie "nowościami" w stylu - że witaminą A ma najsilniejsze działanie, że wit C usuwa zmiany pigmentacyjne. A co pani prof. uważa za największe zagrożenie dla urody? Słońce. Po chwili refleksji - a skąd ty to wszytko wiedziałaś?
Hehe, mój eks się nie dziwił, bo jakoś musiałam tłumaczyć dlaczego ma mąkę na koszulce
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 11:42   #4406
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Hehe, mój eks się nie dziwił, bo jakoś musiałam tłumaczyć dlaczego ma mąkę na koszulce
dobre
dobrze, że nie ciasto
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 13:02   #4407
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
dobre
dobrze, że nie ciasto
Ciasto likwidowałam zanim przyszedł
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 13:46   #4408
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Hm... To w sumie logiczne, że im wyższe SPF, tym wyższe PPD, ale, pomijając już fakt, że różne firmy mają różne stopnie ochrony anty-UVA przy tym samym SPF (wiadomo - różne zestawy filtrów), nie rozumiem serii L'Oreala Solar Expertise. Otóż wszystkie mleczka do ciała mają ochronę anty-UVA oznaczoną jako "+++" (gdzieś wyczytałam, że to ochrona PPD 8+, cokolwiek to znaczy ) - zarówno SPF 8, jak i SPF 50+. Kto mi to wyjaśni?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 14:05   #4409
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Kupilam sobie wlasnie filtr Avene Very High Protection Lotion SPF 50+ i boje sie czy aby napewno moge stosowac na to wszystkie podklady,pudry.
Nie ma tego filtru na KWC, jest tylko dzieciaczek, ktory ma nieco inny sklad.
Czy Tinosorb to cos podobnego do parsolu czy calkiem cos innego?
Juz nie wiem czy ten filtr jest mineralny, czy chemiczny czy i to i to.. :/
Moge spisac dokladny sklad tego filtru jak by co.
Jest on z serii pomarańczowej MPI-SORB+ pre-tocopheryl
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 07:21   #4410
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Kupilam sobie wlasnie filtr Avene Very High Protection Lotion SPF 50+ i boje sie czy aby napewno moge stosowac na to wszystkie podklady,pudry.
Nie ma tego filtru na KWC, jest tylko dzieciaczek, ktory ma nieco inny sklad.
Czy Tinosorb to cos podobnego do parsolu czy calkiem cos innego?
Juz nie wiem czy ten filtr jest mineralny, czy chemiczny czy i to i to.. :/
Moge spisac dokladny sklad tego filtru jak by co.
Jest on z serii pomarańczowej MPI-SORB+ pre-tocopheryl

Fruity, tu masz kilka przydatnych informacji odnośnie składników kremów z filtrami. Ściągnęłam je ze strony Iwostinu. Mają tam dość fajny słownik zawierający informacje o składnikach ich kremów.

Tinosorb M

Wodny roztwór mikrokrystalicznych cząsteczek. Łączy właściwości filtrów mineralnych i chemicznych. Dzięki mikronizowanej strukturze rozprasza i odbija promieniowanie słoneczne oraz pochłania energię światła słonecznego. Chroni zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB. Fotostabilny. Wykazuje także właściwości stabilizujące inne filtry anty-UV. Hypoalergiczny.

Tinosorb S

Nowoczesny filtr chemiczny o szerokim spektrum protekcji. Skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB – absorbuje je i przekształca w nieszkodliwą energię cieplną. Działa synergicznie z innymi filtrami chroniącymi przed UVB, dzięki czemu zapewnia podwyższenie faktora SPF przewyższające proste sumowanie się wartości poszczególnych filtrów zastosowanych w preparacie. Wykazuje wysoką fotostabilność. Wodoodporny. Hypoalergiczny.

Parsol 1789 (Avobenzone)

Jeden z najbardziej skutecznych filtrów chemicznych chroniących przed promieniowaniem UVA. Absorbuje promieniowanie ultrafioletowe. Jego pełną fotostabilność zapewnia obecność filtra Tinosorb M. Hypoalergiczny, nie wywołuje działania drażniącego.

Antileukine

Ekstrakt z alg Laminaria ochroleuca. Chroni keratynocyty przed uszkadzaniem spowodowanym promieniowaniem UV. O ponad 40% ogranicza liczbę uszkodzonych komórek, chroniąc przed zmianami w DNA i fotostarzeniem się skóry. Wzmacnia naturalny system obrony przeciwsłonecznej, chroniąc układ immunologiczny organizmu. Wraz z witaminą E chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za fotostarzenie się skóry. Łagodzi i zmniejsza stany zapalne wywołane poparzeniem skóry oraz zabezpiecza przed fotouczuleniami.

Dwutlenek tytanu (Creasperse TR22AF65)

Bezpieczny filtr fizyczny zawierający dwutlenek tytanu w postaci zawiesiny mikrokryształów zamkniętych w hydrofobowych otoczkach. Wykazuje wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UVB oraz w znaczny sposób osłabia działanie promieniowania UVA. Dzięki zastosowaniu przy produkcji innowacyjnej technologii jest całkowicie przezroczysty i nie pozostawia na skórze białego osadu.

A wracając jeszcze do tego PPD, to krem, na którym pisze: IPD 80/PPD 25, to ma tego PPD wystarczająco, czy nie? Jakie są w ogóle normy?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.