Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-18, 03:43   #31
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez wantxme Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics , Samoopalacz w piance

skład: Aqua, Glycerin, Dihydroxyacetone, PPG-26-Buteth-26/ PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, D-Panthenol, Butylene Glycol, Nymphae Alba, Polysorbate 20, Tocopherol, Ethylparaben, Methylpareben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

mam cerę trądzikową skłonną do zapychania... chciałabym przetestowac ten samoopalacz bo jestem z natury blada a na solarium nie mam zamiaru chodzić proszę powiedzieć czy jest w nim coś co mogło by zapychać...? a podejrzewam że tak... co oznaczają te składniki i za co są ona odpowiedzialne...? dopiero uczę się rozszyfrowywać skład kosmetyków więc korzystan z waszej wielkiej wiedzy i licze na waszej pomoc drogie kochane wizażanki

ps: Glicerin może zapychać i uwrażliwiać skórę? więc pewnie nie nadaję się do skóry wrażliwej i trądzikowej? wrażliwej nie mam ale trądzikowa... owszem...

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/pictures/60/5494.jpg



Dax Cosmetics, Cashmere, Mousse Make-Up (Pudrowy podkład kryjąco - matujący o konsystencji musu)

Skład: /odcień 01 Piaskowy Beż (Sandy Beige)/ Cyclomethicone, Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Talc, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylbaraben, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499.


to samo co wyżej czy zapycha itp


moja cera= trądzik,blizny,mieszana.


Ja sie na samoopalaczach nie bardzo znam...Moge Ci powiedziec ze raczej nie ma w skladzie nic zapychajacego oprocz gliceryny-wiec jezeli wiesz ze gliceryna Cie nie zapycha to powinno byc ok.Samoopalacz ten jest perfumowany-niewiem czy jestes wrazliwcem na zapach?

Co do podkladu-sklad nie jest zbyt fajny- na samym poczatku duzo silikonow-silikony moga zapchac(jezeli jestes na to poddatna) oprocz tego w skladzie jest talc-ktory tez mozliwe ze moze zapchac,oprocz tego parabeny i barwniki-czyli nic naturalnego.

Jezeli masz cere tradzikowa polecam podklady mineralne everydayminerals-maja kilka skladnikow i wszystkie naturalne,lecza takze skore tradzikowa.
Pozdrawiam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 13:57   #32
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym serdecznie prosić o analizę kremu, zwłaszcza pod względem regeneracji i zapychania.

Farmona, Blue Lagoon, Ekskluzywny biokrem nawilżająco - regenerujący na noc
Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, propylene glycol, polysorbate, cetearyl alcohol, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, ppg-15 stearyl ether, cyclomethicone, glycerin, isopropyl palmitate, helianthus annuus seed oil,stearic acid,propylheptyl caprylate, hydrolyzed algae extract, algae extract, plankton extract, ascophyllum nodosum extract, fucus vesiculosus extract, crithmum maritimum extract, hydrolyzed corallina officinalis extract, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, dna, carbomer, cetyl alcohol, cera alba, parfum, acrylates c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3 cyclohexane carboxaldehyde, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, bha, ci 42090

Czy ten krem może działać przeciwzmarszczkowo?

Pozdrawiam ciepło
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 21:22   #33
dennyrose
Zadomowienie
 
Avatar dennyrose
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.
Proszę o analizę kremu przeznaczonego do skóry z problemami naczyniowymi i kruchymi naczynkami. Czy jest w nim coś co faktycznie może pomóc?

PELETHROKREM 2% KREM zmikronizowana diosmina i hesperydyna, producent HELP S.A. Pharmaceuticals

Składniki/Ingredients: Aqua, paraffinum liquidum, propylene glycol, polysorbate 60, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, stearic acid, sorbitan stearate, micronised diosmine, benzyl alcohol, micronised hesperidin, parfum, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, alpha-isomethyl ionone.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 65472b.jpg (16,8 KB, 2 załadowań)
dennyrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 23:15   #34
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Sredni-sporo silikonow -beda wygladzac optycznie,najfajniejsze skladniki w srodku skladu,bedzie nawilzal(Squalane,Sodium Hyaluronate) zluszcal lekko i rozjasnial(chlorosalicyli c acid),perfumowany(dosc mocno).Peptydy na koncu ale ja w nie nie wierze.Mozna sprobowac-zalezy jaka cena
Dziękuję , cena w superpromocji bardzo niska (koło 20 zł ) ale wolałam się upewnić, czy nei ma czegoś szkodliwego ...
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 10:38   #35
wantxme
Wtajemniczenie
 
Avatar wantxme
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wiklinowy Fotel;]
Wiadomości: 2 499
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja sie na samoopalaczach nie bardzo znam...Moge Ci powiedziec ze raczej nie ma w skladzie nic zapychajacego oprocz gliceryny-wiec jezeli wiesz ze gliceryna Cie nie zapycha to powinno byc ok.Samoopalacz ten jest perfumowany-niewiem czy jestes wrazliwcem na zapach?

Co do podkladu-sklad nie jest zbyt fajny- na samym poczatku duzo silikonow-silikony moga zapchac(jezeli jestes na to poddatna) oprocz tego w skladzie jest talc-ktory tez mozliwe ze moze zapchac,oprocz tego parabeny i barwniki-czyli nic naturalnego.

Jezeli masz cere tradzikowa polecam podklady mineralne everydayminerals-maja kilka skladnikow i wszystkie naturalne,lecza takze skore tradzikowa.
Pozdrawiam
dziękuje własnie jestem dopiero poczatkuująca w testowaniu kosmetyków i nie wiem czy glycerin mnie zapcha... a wiem że ma takie własciwości w sumie...ech no musze wypróbować..
__________________


razem 06.01.2012

narzeczona 12.04.2013

ślub 07.06.2014

będzie dziecię 26.04.2017



https://www.instagram.com/wantxme/
wantxme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 11:33   #36
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy składy do przeanalizowania, które utknęły pod koniec ostatnio zamkniętego wątku, powinnyśmy jeszcze raz tu przepisać czy zostaną one z czasem przeanalizowane?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 13:39   #37
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wrzucam zdjęcie składu kremu Garnier Skóra wrażliwa, Krem łagodząco- nawilżający.
Nie jest super wyraźne, bo robione komórką w Rossmannie
ale oceny na KWC ma dobre, a z tego co szukałam to skład nie był przeanalizowany
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Garnier.jpg (13,9 KB, 69 załadowań)
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 11:47   #38
Netiii
Raczkowanie
 
Avatar Netiii
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 192
GG do Netiii
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Urea, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Oleth-20, Carbomer, Parfum, Oleth-10, Methylparaben, Limonene, Tetrasodium EDTA, Aloe Barbadensis, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Chamomilla Recutita, Hexyl Cinnamal.

Czy nadaje się dla cery wrażliwej i suchej? Gdybym mogła prosić to prosiła bym o przetłumaczenie tychy składników 8i jakie mają działanie?
Netiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 12:28   #39
Netiii
Raczkowanie
 
Avatar Netiii
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 192
GG do Netiii
Exclamation Gdzie Słownik składników kosmetycznych???

Ciągle natykam się na nazwę "Słownik Składników kosmetycznych" a nie mogę czagoś takiego znależć;/ czy może ktoś wkleić link?

Potrzebuję analizy kremu nawilżającego o składzie:

Aqua,
Alcohol Denat.,
Urea,
Propylene Glycol,
Butylene Glycol,
Oleth-20,
Carbomer,
Parfum,
Oleth-10,
Methylparaben,
Limonene,
Tetrasodium EDTA,
Aloe Barbadensis,
Allantoin,
Sodium Hydroxide,
Linalool,
Chamomilla Recutita,
Hexyl Cinnamal.

Chodzi mi o to co to za składniki i do czego słóżą i czy ten krem nadaję się do skóry suchej i wrażliwej??
Czy może ktoś mi to opisać
Netiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 12:33   #40
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Czy składy do przeanalizowania, które utknęły pod koniec ostatnio zamkniętego wątku, powinnyśmy jeszcze raz tu przepisać czy zostaną one z czasem przeanalizowane?
bardzo dobre pytanie
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 13:25   #41
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Gdzie Słownik składników kosmetycznych???

Słownik jest tu: http://www.wizaz.pl/chemia/
O skład kosmetyków pytaj tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124258 podając nazwę i producenta.

odpowiadając na Twoje pytanie: krem nie nadaje się do skóry suchej, bo nie zawiera nic okluzyjnego, czyli tworzącego film zapobiegający utracie wody (no poza glikolami, które tworzą lekką powłoczkę), a jedynie humektanty (mocznik i glikole), a to do suchej skóry za mało - od biedy by się nadał pod olej/masło czy krem o treściwej konsystencji, gdyby nie alkohol. Do wrażliwej nie nadaje się tym bardziej, z powodu alkoholu i potencjalnie drażniących glikoli.
To lekki żel czy kremożel, jak sądzę, i jeśli kosztuje więcej niż 20 zł, to producent nabija klientelę w butelkę. Rumianku jest tu tyle co kot napłakał.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 18:03   #42
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Nie kupuj bez probki-jezeli masz wrazliwa skore to uwazalabym -krem ma bardzo duzo ekstraktow ktore moga wrazliwe skory podrazniac.

Co do skladu jest ciekawy-bedzie nawilzal i odzywial i bedzie napewno zluszczal i rozjasnial bo zawiera tez ekstrakty owocowe-ale sa one prawie na koncu skladu(te kwasy owocowe)wiec bedzie dzialal powoli.Zaznaczylam skladniki ktore moga podrazniac wrazliwsze skory.Jesli jednak wiesz ze nie jestes wrazliwa na te ekstrakty to smialo kupuj-krem jest fajny-fajny sklad.

Dziękuję ślicznie za analizę - tak myślałam, że Pevonia po raz kolejny nie zawiedzie
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 19:03   #43
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo bardzo bardzo proszę o rozszyfrowanie składu kremu Soraya, Collagen700 - Intensywnie przeciwzmarszczkowy krem na dzień (cera normalna i mieszana). Producent obiecuje złote góry ale czy to ma sens? Skład jest okropnie długi...:

Skład: Aqua, Ethylexyl Stearate, Decyl Cocoate, Ethylexyl Methyxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Cetearyl Alkohol, Squalane, Crambe Absinica Seed Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Lecithin, Tripeptide-10 Citruline, Hydrolized Soy Flour, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Casealpinia Spinosa Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Hibiscus Sabdariffa, Ribes Nigrum (Blackcurrant) Leaf Extract, Tocopherol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer, Glycerin, Caprylyl Glycol, Triethanolamine, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Eugenol, Isoeugenol, Benzyl Salicylate, Geraniol, Hydroxymethylpentyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Farnesoi, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hexyl Cinnamic Aldehyde, Alpha-Methyl lonone.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 19:17   #44
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Edycja: miałam błędny skład - taki otrzymałam od producenta. Skład wklejony przez Madziuchnę78 jest prawidłowy i dołączam się do jej prośby <serum już kupiłam, skład wygląda bardzo zachęcająco -moim niewprawnym okiem, ale czekam na jakąś opinię od specjalistek>
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier

Edytowane przez Estella
Czas edycji: 2008-10-25 o 10:18
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 04:24   #45
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Gdzie Słownik składników kosmetycznych???

Cytat:
Napisane przez Netiii Pokaż wiadomość
Ciągle natykam się na nazwę "Słownik Składników kosmetycznych" a nie mogę czagoś takiego znależć;/ czy może ktoś wkleić link?

Potrzebuję analizy kremu nawilżającego o składzie:

Aqua,
Alcohol Denat.,
Urea,
Propylene Glycol,
Butylene Glycol,
Oleth-20,
Carbomer,
Parfum,
Oleth-10,
Methylparaben,
Limonene,
Tetrasodium EDTA,
Aloe Barbadensis,
Allantoin,
Sodium Hydroxide,
Linalool,
Chamomilla Recutita,
Hexyl Cinnamal.

Chodzi mi o to co to za składniki i do czego słóżą i czy ten krem nadaję się do skóry suchej i wrażliwej??
Czy może ktoś mi to opisać

Moim zdaniem nie-alkohol bedzie wysuszal-krem jest perfumowany (dosyc mocno) wiec moze podrazniac naprawde wrazliwe skory.Nie widac w nim jakich super skladnikow-rumianek ktory moze lagodzic prawie na ostatnim miejscu,Co to za krem?Nie dalabym za niego wiecej niz 10 zl.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 10:12   #46
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składy, 30 na karku i twarz szara i zmęczona. Opinie te produkty na KWC mają dobre, chciałabym wiedzieć, czy rzeczywiscie mają w sobie coś wartosciowego.

Z góry dziękuj


Dr Irena Eris, Young & Unique, Regenerujący krem na noc
Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Glycerin, isocetyl Palmitate, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Zinc Stearate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulphate, Beeswax (Cera Alba), Butylene Glycol, Discorea Villosa (Wild Yam) Extract, BHA, Carbomer, Kinetin, Folic Acid, Atelocollagen, Polysorbate 20, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Hexyl Cinnam-aldehyde, Hydroxy- methylpentyl- cyclohexenecarboxaldehyde , Linalool, Benzyl Salicylate, Hydroxy-citronellal, Citronellol, CI42090

Dr Irena Eris, Young & Unique, Krem pobudzający na dzień (nowa wersja)
Skład: Aqua, Glycerin, Cetyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Stearic Acid, Petrolatum, Methyl Glucose Sesquistearate, Black Currant (Ribes Nigrum) Oil, Sorbitol, Titanium Dioxide, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Xanthan Gum,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceteareth-20, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Alumina, BHA, Benzyl Alcohol, Simethicone, Dioscorea Villosa (Wild Yam) Extract, Sodium Hyaluronate, Algae Extract, Methylparaben, Butylparaben, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Citronellol, CI 42090.
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 10:27   #47
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu składu. Dobre to serum czy nie? Z góry dziekuję

Farmona, Blue Lagoon, Bioserum nawilżająco - odmładzające do twarzy, szyi i dekoltu 30

Skład: Aqua, Argon Oil, Soya Lecithin, Glycerin, D-Panthenol, Hialuronic Acid, Marine Collagen, Silk Proteins, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Hydrolyzed Algae Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Cyclomethicone, Hydrolyzed Corallina Officinalis Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Algae Extract, Plankton Extract, Ascophyllum Nodosum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Crithmum Maritimum Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Edta, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3 Cyclohexane Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylprpional, Cl 42090
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 19:06   #48
Amizu
Rozeznanie
 
Avatar Amizu
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 942
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Lirene- Cera tłusta i mieszana- krem nawilżająco-matujący SPF5- na dzień

skład INCI

Składniki: Aqua, Glycerin, Ceteary Alcochol, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Paraffinum Liquidum, Corn Starch, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Polymethyl Methacrylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methyl Gluceth-20, Methyl Glucose Sesquistearate, Octocrylene, Propylene Glycol, C eteareth-20, Panthenol, Arcylates/C10-30 Alkyl Arcylate Crosspolymer,Triethanolam ine, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Brudock (Arctium Majus) Extract, Disodium EDTA, Zinc PCA, BHA, Biotin, Methylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydatoin, Propylparaben, Parfum, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hydroxycitronellal, Citral, Butylphenyl Methylpropional.




Proszę o analizę
Amizu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 20:12   #49
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o analizę skladu emulsji regenerującej do rąk:

Silonda lipid - Emulsja pielegnacyjna do rąk; Producent: Ecolab


Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Sorbitan isostearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Magnesium Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Lactic Acid, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum, Cinnamyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone
Ten produkt niesamowicie słuzy moim atopowym dłoniom, ale wolałabym upewni się co do jego składu.
Z góry dziękuję
__________________
Aniołek[*]28.11.2015

Edytowane przez anetka832
Czas edycji: 2008-10-22 o 07:46 Powód: zmiana w składzie
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 22:48   #50
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składu maseczki intensywnie nawilżającej podobno z miodem który ma nawilżać... czy mocno nawilży? i czy nie zapcha?
moja cera trądzikowa, rozszerzone pory, tłusta, raczej nie wrażliwa

Boots Botanics; Intensive Moisture Mask

Skład: Aqua, Olea europaea oil, glycerin, prunus amygdalus dulcis oil, sorbitan stearate, butyrospermum parkii butter, cetyl alcohol, mel, sodium polyacrylate, theobroma cacao butter, parfum, sucrose cocoate, methylparaben, xanthan gum, ethylparaben, potassium sorbate, pentylene glycol, linalool, tetrasodium edta, benzyl salicylate, ruscus aculeatus extract, hexyl cinnamal, limonene, hydroxycitronellal, citronellol, geraniol, dipropylene glycol, alpha-isomethyl ionene, lactic acid

czy cetyl alcohol to nazwa chemiczna alkoholu? czy tylko samego 'alcohol' powinno sie w skladzie unikac? nie chce wysuszyc twarzy.

Dziękuję stokrotnie zapracowanym biochemiczkom!!!!!!
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 09:09   #51
wantxme
Wtajemniczenie
 
Avatar wantxme
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wiklinowy Fotel;]
Wiadomości: 2 499
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Entuzjazm Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu maseczki intensywnie nawilżającej podobno z miodem który ma nawilżać... czy mocno nawilży? i czy nie zapcha?
moja cera trądzikowa, rozszerzone pory, tłusta, raczej nie wrażliwa

Boots Botanics; Intensive Moisture Mask

Skład: Aqua, Olea europaea oil, glycerin, prunus amygdalus dulcis oil, sorbitan stearate, butyrospermum parkii butter, cetyl alcohol, mel, sodium polyacrylate, theobroma cacao butter, parfum, sucrose cocoate, methylparaben, xanthan gum, ethylparaben, potassium sorbate, pentylene glycol, linalool, tetrasodium edta, benzyl salicylate, ruscus aculeatus extract, hexyl cinnamal, limonene, hydroxycitronellal, citronellol, geraniol, dipropylene glycol, alpha-isomethyl ionene, lactic acid

czy cetyl alcohol to nazwa chemiczna alkoholu? czy tylko samego 'alcohol' powinno sie w skladzie unikac? nie chce wysuszyc twarzy.

Dziękuję stokrotnie zapracowanym biochemiczkom!!!!!!




mnie by na pewno zapchała nie wiem jak ty masz podatną na to skóre po pierwsze glycerin jest 3 w skłAdzie... TO B wysoko, a on ma właciwości potencjalnie zapychające.. mnie zapycha. nawilżać powinien dobrze. Ale 2 pozycja i 4 w maseczce jest dość ciekawa ponieważ ma właściwości tonizujące i ściągające pory i przeciwzapalne. Więc może niwelować działanie glicerinu... sorbitan stearate ma właściwości normalizujące poprawiające koloryt skóry. Jeśli glycerin cię nie zapycha ja bym spróbowała. Jestem dopiero początkująca tutaj wiec nie wiem czy czegoś nie pominęłam. Mam nadzieje że nie wprowadziłam w błąd.
__________________


razem 06.01.2012

narzeczona 12.04.2013

ślub 07.06.2014

będzie dziecię 26.04.2017



https://www.instagram.com/wantxme/
wantxme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 18:11   #52
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wow! Dzięki wantxme za szybką odpowiedź! Nie wiem czy gliceryna mnie zapycha, w ogóle jeszcze nie wiem co mnie zapycha. Ale nie zauważyłam jakoś po tej maseczce szczególnie... Czyli tylko gliceryna potencjalnie by zapychała w niej tak?
A co z tym miodem? Jest w składzie? I na ile on jest "cudotwórczy"?
No i co z alkoholem...?
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 19:55   #53
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Entuzjazm Pokaż wiadomość
Wow! Dzięki wantxme za szybką odpowiedź! Nie wiem czy gliceryna mnie zapycha, w ogóle jeszcze nie wiem co mnie zapycha. Ale nie zauważyłam jakoś po tej maseczce szczególnie... Czyli tylko gliceryna potencjalnie by zapychała w niej tak?
A co z tym miodem? Jest w składzie? I na ile on jest "cudotwórczy"?
No i co z alkoholem...?
alkohol normalny w składzie to samo 'alcohol' lub 'alcohol denat.' więc tego nie musisz się bać. a tak w ogóle to ja nie rozumiem tej paniki alkoholowej... chyba w każdym moim kremie jest alkohol - głównie dlatego, że nie toleruję konserwantów, a alkohol konserwuje. oczywiście jak jest go za dużo, to może podrażnić, ale to byś zauważyła zaraz przy smarowaniu. po prostu by piekło. gliceryna jest, nie panikowałabym tu również, bo szczerze mówiąc jeszcze kremu nawilżającego bez gliceryny nie widziałam. to jest maseczka, więc ją się zmywa. nie będzie więc zalepiać ci skóry w nieskończoność. miód kryje się pod określeniem 'mel' - ma właściwości odżywcze czy wygładzające czy nawilżające - sama nie wiem... mi w każdym razie służy, ale niektórych podrażnia, tak jak niektóre ekstrakty mogą również wywoływać reakcje alergiczne. konserwanty są już w okolicach połowy składu, w pierwszej połowie również perfum - nie wszystkim to sprzyja, ale wielu cerom to nic nie robi. jest parę składników, które mogą zapchać, ale też nie każdą cerę. to maseczka nawilżająca, więc bez potencjalnych zapychaczy się nie da
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 11:46   #54
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
alkohol normalny w składzie to samo 'alcohol' lub 'alcohol denat.' więc tego nie musisz się bać. a tak w ogóle to ja nie rozumiem tej paniki alkoholowej... chyba w każdym moim kremie jest alkohol - głównie dlatego, że nie toleruję konserwantów, a alkohol konserwuje. oczywiście jak jest go za dużo, to może podrażnić, ale to byś zauważyła zaraz przy smarowaniu. po prostu by piekło. gliceryna jest, nie panikowałabym tu również, bo szczerze mówiąc jeszcze kremu nawilżającego bez gliceryny nie widziałam. to jest maseczka, więc ją się zmywa. nie będzie więc zalepiać ci skóry w nieskończoność. miód kryje się pod określeniem 'mel' - ma właściwości odżywcze czy wygładzające czy nawilżające - sama nie wiem... mi w każdym razie służy, ale niektórych podrażnia, tak jak niektóre ekstrakty mogą również wywoływać reakcje alergiczne. konserwanty są już w okolicach połowy składu, w pierwszej połowie również perfum - nie wszystkim to sprzyja, ale wielu cerom to nic nie robi. jest parę składników, które mogą zapchać, ale też nie każdą cerę. to maseczka nawilżająca, więc bez potencjalnych zapychaczy się nie da
etanol -INCI Alcohol
skazony etanol-INCI Alcohol Denat.
alkohol izopropylowy- INCI Isopropyl Alcohol

Te alkohole maja negatywne oddzialywanie na skore-podrazniaja,wysuszaja-sa uzywane w roli srodka odkazajacego,konserwujace go-choc dzialanie konserwujace posiadaja w bardzo wysokich stezeniach dodatkowo stanowia role rozpuszczalnika dla innych substancji.
Poza tym czlon alkohol wystepuje takze w emolientach np.Cetyl Alcohol

Warto zwrocic uwage,ze wiele cer reaguje podraznieniem tam gdzie wysoko w skladzie wystepuje alkohol denat.,dla cer naczynkowych tez nie jest wskazany
Owszem patrzymy na sklad globalnie ale najczesciej spotyka sie malo subtsnacji,ktore zneutralizuja jego negatywne dzialanie ale sa tez takie wypadki
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 16:41   #55
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dołączam serdeczną prośbę o analizę:

Farmona, DermaCos Anti-Acne, Krem normalizujący na noc
INCI: Aqua, cyclomethicone, propylene glycol, isohexadecane, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, decyl cocoate, glycerin, aloe barbadensis leaf extract, pelan extract, hamamelis virginiana extract, urea, butylene glycol, dicaprylate/dicaprate, polyacrylate-13, polyisobutene, polysorbate 20, gluconolactone, salix alba extract, isopropyl palmitate, stearic acid, lactic acid, glycolic acid, citric acid, malic acid, salicylic acid, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, aluminum starch octenyl-succinate, kaolin, butylene glycol, saccharomyces / silicon ferment, colloidd silver, sodium benzoate, parfum, allantoin, zinc PCA, disodium EDTA, xanthan gum, sodium hydroxide, BHA.

Czy ten krem może być dobrym zamiennikiem dla Effaclar K?
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 18:20   #56
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo prosze o analize nastepujących kosmetyków pod kątem zapychania mam cere skłonna do tradziku,lekko tłusta

Rossmann, Synergen, Kompakt Puder (Antybakteryjny puder w kompakcie)

Skład: Talc, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Mica, Aqua, Magnesium Myristate, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Isopropyl Myristate, Bisabolol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Farnesol, PEG-150, Silica, Ricinus Communis, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Quaternium-26, Glyceryl Ricinoleate, Carnauba, Candelilla Cera, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Cera Microcristallina, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470, CI 77163].

Pierre Rene, Smooth & Soft Compact Powder (Puder prasowany)

Skład: Talc, Lanolin Alcohol, Lanoloin Acid, Zinc Stearate, Nylon-12, Lanolin Oil, Isopropyl Lanolate, Oleyl Alcohol, Octyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, BHT, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Dehydroacetic Acid, PArfum [May contain +/- Magnesium Carbonate, Phenyl Trimethicone, Paraffinum Liquidum, Polymethyl Methacrylate, CI 77947, CI 77891, Mica, CI 77163, CI 77007, CI 75470]

Pierre Rene, Puder sypki

Skład: talc, aluminium starch octenylsuccinate, nylon-12, magnesium myristate, octyldodecyl steaoroyl stearate, octyldodecanol, ppg-2 myristyl ether propionato, isopropylparaben, butylparaben, isobutylparaben +/- mica, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77891

Essence, All Over Highlighter (Puder rozświetlający)

Skład: Talc, Mica, Isopropyl isostearte , , Magnesium stearte, Isocetyl stearoy stearte, Diethylhexyl syringylidene malonate, Caprylic/Capric triglyceride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Perfum, Hexyl cinnamal, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891

Essence, Forget it! 3 in 1 concealer (Korektor 3 w 1)

Skład: PARAFFINUM LIQUIDUM, BIS-DIGLYCERYL
POLYACYLADIPATE-2, OZOKERITE, CERESIN, ISOPROPYL LANOLATE, CANDELILLA CERA, CETYL/ STEARYL/ MYRISTYL ALCOHOL, CERA ALBA, ISOPROPYL MYRISTATE, SILICA, MICA, CI 15850, CI 42090, CI 47005, CI 77007, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 23:49   #57
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

DermoProfessional, Bio-peeling, Oriflame.
http://www.oriflame.pl/prod/newProdu...toryId=6301099
Producent chwali się, że wykorzystał tu neutralizowany kwas salicylowy i ma patent na to na 20 lat. Czy faktycznie może być to jakaś "cudowna" formuła czy marketing i tyle?
Dziwne, bo kwas salicylowy jest w kremie na dzien, a w serum na noc jest jakiś coś pt DermoZyme
Podaję skład INCI:
AQUA, GLYCERIN, DIMETHICONE, BETAINE, BUTYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, PHENOXYETHANOL, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, ISOHEXADECANE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PARFUM, DIMETHICONOL, METHYLPARABEN, POLYSORBATE 80, PROPYLPARABEN, POLYACRYLAMIDE, SODIUM HYALURONATE, C13-14 ISOPARAFFIN, SORBITAN OLEATE, ETHYLPARABEN, METHIONINE, LAURETH-7, CALCIUM CHLORIDE, SUBTILISIN 10982, AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERIN, BETAINE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BUTYLENE GLYCOL, OCTOCRYLENE, STEARETH-2, ETHYLHEXYL, SALICYLATE, ISONONYL ISONONANOATE, METHYL METHACRYLATE, CROSSPOLYMER, PEG-7 CLYCERYL COCOATE, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, SALICYD ACID, STEARETH-21, POLYACRYLATE-13, CETYL ALCOHOL, CYCLOHEXASILOXANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, POLYISOBUTENE, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, METHYLPARABEN, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, PROPYLPARABEN, PROPYLENE GLYCOL, ETHYLPARABEN, BHT
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 18:10   #58
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu:

Krem do ciała Fruit Fantasy (soczysta malina), Joanna:

Aqua, Cera Alba, Petrolatum, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Cetearyl Alkohol, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Parrafinum Liqidum, Phenyl Trimethicone, Cyvlomethicone, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Prunus, Amygdalus Dulcis Oil, Propylene Glycol, Rubus Idaeus Exctract, Parfum, Benzyl Alcohol, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methyloisothiazolinone, CI:16255.

Szczególnie jestem ciekawa analizy pod kątem zawartej w kremie "chemii", utwalaczy, konserwantów, substancji barwiących - czy jest duże ryzyko, że ten krem spowoduje alergię czy podrażnienia.

Z góry dziękuję
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-25, 07:14   #59
f10382692c9e59cd5acf3cc685efe8f507ff2c2d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 36
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, nigdzie nie znalazłam tego kosmetyku:
Bioderma, Sensibio D.S.
Jest to krem przeznaczony dla cery łojotokowej, zaczerwienionej, podrażnionej
Jest świetny, ale chyba mnie zapycha Czy to możliwe żeby krem przeznaczony do skry łojotokowej zapychał?

Aqua, cocos nucifera (coconut oil), propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, glycyrrhetinic acid, sorbitan sesquiolate, climbazole, piroctone olamine, glyceryl undecylenate, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, cetyl alcohol, carbomer, sclerotum gum, sodium hydroxide, phenoxyethanol

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
f10382692c9e59cd5acf3cc685efe8f507ff2c2d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-25, 10:26   #60
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez a-n-k-a Pokaż wiadomość
Witam, nigdzie nie znalazłam tego kosmetyku:
Bioderma, Sensibio D.S.
Jest to krem przeznaczony dla cery łojotokowej, zaczerwienionej, podrażnionej
Jest świetny, ale chyba mnie zapycha Czy to możliwe żeby krem przeznaczony do skry łojotokowej zapychał?

Aqua, cocos nucifera (coconut oil), propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, glycyrrhetinic acid, sorbitan sesquiolate, climbazole, piroctone olamine, glyceryl undecylenate, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, cetyl alcohol, carbomer, sclerotum gum, sodium hydroxide, phenoxyethanol
Nie jestem ekspertem, ale już na początku składu występują olej kokosowy i trójglicerydy, które z tego co kojarzę mają dużą skłonność do zapychania.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.