Poród a skolioza kręgosłupa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-13, 21:48   #31
memela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Witam kobietki mam pytanko które mnie męczy od pewnego czasu planuje zajść w ciąże ma skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym ok60stopni czy wie ktoś czy może to zagrozić dziecku i całemu przebiegowi ciąży
memela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 10:35   #32
Pearl78
Raczkowanie
 
Avatar Pearl78
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 223
GG do Pearl78
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Dziecku nie zagraża, ale może troszkę Tobie- chodzi o to ,że w ciąży skrzywienie lubi się pogłębić, wiadomo, ciężar ciała dziecka, zmienia się Twój ośrodek ciężkości. Popytałabym ortopedę, poszukaj dobrego, jeśli boisz się rodzić siłami natury to postaraj się o skierowanie na cc. Ja jednak rodziłam normalnie i nie żałuję. Też mam skrzywienie kręgosłupa, ale jestem po operacji - mam implanty. Jeśli chciałabyć się jeszcze czegoś dowiedzieć to czekam na maila- mangos@gazeta.pl
Pozdrawiam i miłego dnia
Gosia
Pearl78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:00   #33
karolka83_z
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Mam dość nietypowe pytanie..Wiem,że osoby które maja wade wzroku musza zrobic wczesniej badania, w których wyklucza sie (bądź nie) mozliwosc pogorszenia wzroku podczas "normalnego" porodu, wywołany ogromnym wysiłkiem i takie kobiety rodzą przez cesarskie ciecie.Jestem ciekawa czy osoby które maja wady kręgosłupa (ja mam "małą" skolioze) powinny sie obawiać, że poród w sposób naturalny negatywnie wpłynie na ich wade, może dojśc do jej pogłebienia? Z góry dziekuje za odp.
Co do pogłębienia wady tego nie wiem. Jestem już 11 lat po operacji kręgosłupa ( z powodu skoliozy wszczepili mi implanty), obecnie jestem w 17 tyg ciążu i wiem na pewno,że w moim przypaku czeka mnie skierowanie na cesarkę. Wydaje mi się, że w każdym przypadku jeśli chodzi o wadę kręgosłupa raczej zaleca się cesarskie cięcie
karolka83_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:10   #34
wilcza jagoda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 394
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Witam
Mam i skoliozę i kifozę odcinka piersiowo-lędźwiowego. Po ciąży nie zauważyłam pogorszenia... Mimo, że potem z uporem maniaka (odruchowo) nosiłam moją małą na bardziej wystającym biodrze...

Szczerze mówiąc, nawet nie spotkałam się wówczas z teorią, że ciąża może pogłębić skrzywienie... Ale rzecz druga - byłam dość "wyćwiczona" i może dlatego mięśnie przytrzymały co trzeba...

Nawiasem mówiąc - ciąża i macierzyństwo to coś niesamowitego i nawet, gdyby miało mnie po tym wykręcić - nie zrezygnowałabym...
__________________
Kobiety mają swoje wewnętrzne, tajemnicze życie i mogą popełniać czyny absolutnie niezrozumiałe dla mężczyzn.

Arthur Conan Doyle
wilcza jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:26   #35
Aniulka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 28
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Ja tez jestempo operacji kregoslupa, a nawet 3. Mialam wade okolo 85 stopni. Lezala ze mna dziewczyna, ktora tez byla operowana i po ROKU od operacji urodzila dziecko! Z tego co wiem komplikacji zadnych nie bylo.
Aniulka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:48   #36
czarnaelizabeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 296
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

mam od dawien dawna skoliozę i w szkole podstawowej miałąm wypadek dosc powazny i mam poukszadzany kregosłup, urodziłam naturalnie 3 dzieci, w coiazach kregosłup bpolał mnie straszliwie, teraz jestem w kolejnej ciazy i już mnie boli, od początku, ale powiem -da sie urodzić normalnie (wada nie pogłębiła mi się), tlyko ciezko jest znieśc ciażę, gdy można ewentualnie tlyko paracetamol na gigantyczne bóle wziąć.
czarnaelizabeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 14:03   #37
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Witam.
Ja mam skoliozę. Nie wiem dokładnie ile stopni (ostatnio w podstawówce miałam określane skrzywienie, teraz po tylu latach na pewno większe) ale jest to dość duże skrzywienie. Ogólnie zaniedbałam tą sprawę. Zaszłam w ciążę (planowaną) i zaczęłam się martwić o kręgosłup bo przed ciążą potrafił mnie mocno bolec, szczególnie przy dłuższym staniu czy chodzeniu. Będąc w 6 miesiącu poszłam do ortopedy spytać czy są przeciwwskazania do porodu SN. Lekarz stwierdził, że przy skoliozie nie ma takich przeciwwskazań. Jesli chodzi o poglęnbienie się wady powiedzial, ze jest możliwe ale wcale nie konieczne.
Obecnie jestem w 9 miesiącu i powiem wam szczerze ze praktycznie nie odczuwam kręgosłupa. Fakt, że nie pracuję już od 4 miesiąca ale naprawdę się nie oszczędzam. A kręgosłup boli mnie mniej niż przed ciążą. Dziewczyny ze zdrowym kręgosłupem bardziej narzekają ode mnie. Na razie nie zauważyłam żadnego pogorszenia, zobaczę po porodzie, ale jestem dobrej myśli...
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 17:02   #38
elka_m2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Witam,
Ja miałam operowaną skoliozę 5 lat temu(45 stopni, piersiowo-lędźwiowa ) juz przed zabiegiem lekarz mi wyjaśnił, że poród będę musiała mieć tylko przez cesarkę. 2 lata temu urodziłam syn, ale mój ginekolog nie był przekonany do cesarki, kazał mi pójść do ortopedy, o dziwo ortopeda( już nie ten który mnie operował) stwierdził, że mogę rodzić bez problemu naturalnie. Jednak wypisał zaświadczenie o przeciwwskazaniach do porodu naturalnego. Jak przyszło co do czego to ową cesarkę zrobili, ale lekarz dyżurujący nie omieszkał stwierdzić, że przychodzę z jakimś zaświadczeniem, i wyłudzam kasę. Dodam, że będąc w ciąży w ogóle nie odczuwałam bóli kręgosłupa.
elka_m2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 09:34   #39
madziara_2022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Witam!
ja mam bardzo duże skrzywienie byłam operowana ale jako jedna z nielicznych jestem uczulona na metale więc po pół roku wszystko trzeba było usunąć no i tak już zostało
Zanim zaszłam w ciąże odwiedziłam swojego ortopedę i on stwierdził że nie ma żadnych przeciwwskazań o ile poród zakończy się cesarskim cięciem moja ginekolog też była tego samego zdania ale w 8 miesiącu stwierdziła że dziecko jest tak nisko i prawidłowo ułożone że proponowała by naturalny poród no tak też się stało.
Trafiłam do szpitala z rozwarciem 3 cm, gdy zawieźli mnie na salę miałam już 5 cm wszystko poszło ekspresowo w 2 godzinki mała była już na świecie.
Teraz ma 6 miesięcy a mój kręgosłup bez zmian
Pozdrawiam
madziara_2022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 07:17   #40
anielica82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez anielica82 Pokaż wiadomość
Hej, a czy Ty jesteś w ciąży?
ja tez mam skolioze - 24 stopnie - I chce mieć dziecko. Jednak słyszałam że będąc w ciąży może mi się pogorszyć. Jak jest w Twoim przypadku?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Ja tez mam 24 stopnie skrzywienia kręgosłupa i 10 miesięcznego synkaJ
Mój ortopeda powiedział ze nie ma przeciwskazan do naturalnego porodu, jedynie deformacje miednicy wskutek skoliozy by były, a u mnie miednica jest ok.

Ja jednak miałam cesarkę, ale akurat nie miało to związku ze skolioza…miałam duże zatrucie ciązowe i w zasadzie w ostatniej chcieli mnie i syna uratowali.

Jedyne co…to znieczulenie w kręgosłup nie zadziałało przez skrzywienie, ale ogólne już ok.

Po porodzie nie boli mnie kręgosłup, nie wiem czy się pogorszyło czy nie bo nie mam czasu iśc do lekarza no czasem mnie boli jak małego dłużej nosze…ale raczej staramy się go nie uczyć na rękach więc jest OK.!

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

idź dpo ortopedy on to określi moje 4 w piersiowym i 24 w lędźwiowym nie miały żadnego wpływu na ciąze, na dziecko i na moje samopoczucie. aaa bo o dziwo w ciązy w ogóle mnie kręgosłup nie bolał

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

nie nie w każdym, jak pisałam mój ortopeda pracujący w klinice AM mówi że jedynie w deformacjach miednic, no i pewnie po zabiegach z implantami jak u Ciebie.
anielica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 17:16   #41
cola22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Witam,
jestem w 30 t.c. i mam 40 stopni skrzywienia w odcinku kręgosłupa lędźwiowego i 35 w odcinku piersiowym w kształcie "S". Nosiłam dwa gorsety i obyło się bez operacji. Parę lat temu sama przerwałam leczenie, bo wykańczało mnie psychicznie. Ból kręgosłupa u mnie pojawił się parę dni temu, wcześniej w ogóle mi nie dokuczał. Jedynie dzidzia mi naciska na naczynia lub nerwy, co boli potwornie, tak, że ciężko ruszyć nogami lub wstać z miejsca. Ale to wynika z faktu, że jetem "skrócona" przez skrzywienie i synek ma mało miejsca, no i pojawia się czasem, ale trwa od ok. 4 miesiąca ciąży. Skierowanie do ortopedy dostałam od ginekologa na konsultację pod kątem porodu i postanowiłam tego nie bagatelizować. Poszłam do lekarki rehabilitacji, która mnie prowadziła przez 8 lat. Zapytała się tylko co ja o tym myślę i jak tylko usłyszała, że się boję...to od razu bez zastanowienia wypisała zaświadczenie o konieczności cc nie pytając o więcej. Nie wiem tylko, czy z niego korzystać...Bardzo chciałabym uczestniczyć świadomie w narodzinach synka ale skolioza zmusza lekarzy do znieczulenia ogólnego. Nie wiem jaki wpływ może mieć poród naturalny na stan mojego kręgosłupa - czy może pogłębić skrzywienie? Albo doprowadzic do gorszych powikłań (bo w końcu przy skoliozie "S" występuje jeszcze skręcenie kręgosłupa wokół własnej osi, czyli miednica też może być ułożona nieprawidłowo). Szczerze - czy mając takie skierowanie skorzystałybyście z niego?
cola22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 08:23   #42
elka_m2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Witam, ja miałam operowaną skoliozę 45 stopni w odcinku piersiowo-lędźwiowym. Zanim jednak zdecydowałam się na zabieg mój ortopeda wyjasnił mi, że po operacji nie będe mogła rodzic naturalnie więc uczepiłam się tego i jak przyszło co do czego to załatwiłam sobie skierowanie na cc. W zasadzie bóle porodowe dostałm w domu jak dotarłam do szpitala to miałam juz 8 cm rozwarcie położna stwierdziła, że naturanie dałoby rade w sumie raz dwa, ale skoro mam skierowanie na cc to nie ma dyskusji. Jedynie lekarz dyżurujący nie omieszkał stwiedzić, że z ty skierowaniem to się chyba z choinki urwałam bo wogóle ono nie jest potrzebne. Ortopeda,który wypisywał mi to skierowanie( to nie był ten który mnie operował) również nie był przekonany, więc ja też mam mętlik w głowie. Jak koleżanki mnie pytają co to poród to ja w sumie nie wiem bo u mnie trwało to 15 min. w dodatku w znieczuleniu ogólnym. No i niunia po urodzeniu tak dziwnie sapała właśnie przyczyną była narkoza. Ale urodził sie zdrowy, żółtaczki nie przechodził. Teraz ma 2,5 roku i jest wszystko ok. Mnie kręgosłup nigdy w czasie ciąży nie bolał i nie boli. Szczerze mówiąc to ja bym ci radziła już po porodzie skonsultować się z ortopedą w sprawie operacji, bo skolioza będzie sie pogłębiać, a po operacji ten proces może zostać zatrzymany. Ja ani chwili nie żałowałam tej decyzji. Jesli masz jakieś pytania proszę pisz na mój adres elka.maj83@vp.pl
elka_m2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 13:11   #43
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

ja też mam skoliozę, małą bo małą, ale jednak jest. no i urodziłam naturalnie, chociaż trzeba uważać na kręgosłup, bo łatwo go potem nadwyrężyć.
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 20:44   #44
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Mam dość nietypowe pytanie..Wiem,że osoby które maja wade wzroku musza zrobic wczesniej badania, w których wyklucza sie (bądź nie) mozliwosc pogorszenia wzroku podczas "normalnego" porodu, wywołany ogromnym wysiłkiem i takie kobiety rodzą przez cesarskie ciecie.Jestem ciekawa czy osoby które maja wady kręgosłupa (ja mam "małą" skolioze) powinny sie obawiać, że poród w sposób naturalny negatywnie wpłynie na ich wade, może dojśc do jej pogłebienia? Z góry dziekuje za odp.
ja mam wadę kręgosłupa- dokładnie dyskopatię lędźwiową ale w takim zaawansowanym stadium że już dwa razy nie chodziłam przez krótkie okresy (4 dni i tydzień) i musiałam rodzić siłami natury!
Masakra- przez 30 godzin błagałam o cesarkę każdą osobę która przyszła obejrzeć "dziwo ktore się tak drze"- to cytat z pani anestezjolog bo własnie tym byłam dla personelu "dziwadłem które nie chce zrozumieć ze poród musi boleć, a cesarka to powazna operacja"
jak po 30 godzinach "porodu" za skurczami co 2 minuty przyszedł na obchód lekarz który mnie ponad dobę wczesniej przyjmował na oddział i zobaczył, że ja dalej na porodówce, usta mam zakrwawione, ręce pogryzione i mam całe 2 cm rozwarcia to w super tempie (40 parszywych minut) zebrał zespół do cięcia i dostąpiłam tego wielkiego zaszczytu- pomogli mi urodzić!
także ja bym się nie nastawiała na to, że skoro wada to będzie z buta cesarka- bardzo to wątpliwe...no chyba że w prywatnym szpitalu, albo że będzie poród obierał twój prowadzący
u mnie były wskazania do cesarki od początku i przez 30 godzin słyszalam, że "dasz radę, dasz radę"... niestety po tym całym przeżyciu (poród zakończony i tak wymuszoną cesarką) nie miałam sił i możliwości zajmowac się własnym dzieckiem- ponad miesiąc dochodziłam do siebie, a oczywiscie dyskopatia mi się pogłębiła jeszcze i co usłyszałam na stole operacyjnym?! - nie zapomnę do końca życia- "niech sobie pacjentka nie myśli, ze my tą cesarkę robimy, bo potrzeba medyczna jest- my ją robimy bo chcemy mieć noc spokojną" - rzecz miała miejsce w bardzo obleganym, znanym i polecanym szpitalu w stolycy
jeśli miałabym sie kiedykolwiek decydować na kolejne dziecko (ciąże przeszłam w cudnym nastrou i bez najmniejszego bólu pleców!) to tylko wtedy gdy będę mieć pewność ze co by się nie działo, to zrobią mi cesarkę...w moim przypadku- poród naturalny trwałby nie wiem ile (po 30 godzinach rozwarcie na 2 palce?!) i chyba bym nie przeżyła tego bólu. Ale wydaje mi się że to indywidualne uwarunkowania genetyczne za to odpowiadają- w mojej rodzinie porody średnio trawają 1-2 doby, moja mama mnie rodziła 4 doby więc podobno da się przeżyć- ja bym nie dała rady na pewno
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2011-05-06 o 20:51
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 18:31   #45
Maksamelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Poród a skolioza kręgosłupa

Witam,

Ja mam skoliozę, chyba niedużą, bo ortopeda u którego byłam nie zalecił w zasadzie nic, bo też mi się wada nie pogłębia.
Mam dwoje dzieci, w obu ciążach nie narzekałam na kręgosłup i nie mówiłam lekarzowi prowadzącemu o skoliozie ( nie widziałam takiej potrzeby ). Oba moje porody skończyły się cesarkami, ale próbowano najpierw siłami natury - w pierwszym przypadku córcia była niedotleniona i robili szybko cesarkę, a synek miała wahania tętna i też cesarka i znieczulenie w obu przypadkach w kręgosłup i też bez kłopotów. Także wg mnie, skolioza nie przeszkadza ciąży
Maksamelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.