Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-24, 19:29   #1
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy

Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć


W związku z tym, że dostaję masę PW odnośnie prasowania sypkich cieni, używania domowej roboty mixing medium, oraz operacji pt. „deppoting eyeshadows” czyli mówiąc krótko- przekładania pojedynczych cieni do palety, postanowiłam zebrać wszystkie te wiadomości w jednym wątku.

Informacje na ten temat do tej pory porozrzucane były po wątkach dotyczących Coastal Scents, minerałów, zakupów NYX-owych, więc pomyślałam sobie, że zebranie tego w jednym miejscu będzie wygodniejsze i być może komuś się przyda, na pewno ułatwi odnalezienie potrzebnych informacji bez przekopywania się przez stosy postów na inny temat. Do tego- nie będzie trzeba zaśmiecać innych wątków tym tematemJ

Zaczynamy więc

Na początek – wszystko o mixing medium

Mixing medium domowej roboty to nic innego jak tańszy i zrobiony domowym sposobem odpowiednim Mixing Medium produkowanego przez MAC-a.

Do czego to służy:
Zastosowań jest mnóstwo:
- przy sypkich cieniach jako baza pod nie, dzięki czemu lepiej się przyklejają do powieki i nie osypują się
- wydobywają blask i kolor cieni (nawet tych bardzo słabo napigmentowanych)
- przydaje się do robienia prasowanych cieni z sypkich pigmentów
- można każdy cień zamienić w eyeliner- odpowiedni pędzelek i mamy intensywną i długotrwałą kreskę do powiek w kolorze takim, jaki posiadamy cień

Jak długo można przechowywać:
- zalecany czas przechowywania mixing medium domowej roboty w pojemniczku to 2 tygodnie, dlatego lepiej nie przygotowywać zbyt dużych porcji.

- przy używaniu mixing medium w sprasowanych cieniach czas nie jest podany, ale spotkałam się z opiniami, że cienie w ten sposób prasowane (oczywiście przy zachowaniu zasad higieny i odkażeniu wcześniej wszystkich użytych do ich przygotowania narzędzi za pomocą alkoholu), mogą być przechowywane znacznie dłużej, bo nawet po kilku miesiącach nic się z nimi nie dzieje- nie tracą swoich właściwosci, ani tez nie powodują podrażnień ani uczuleń.

Instrukcja wykonania:
  • Kupujemy glicerynę (w aptece, sklepie ze zdrową żywnością, na allegro, w sklepie typu „mazidła” czy gdziekolwiek indziej).
  • Szukamy odpowiedniego pojemniczka na naszą nową mieszankę – tutaj polecam dostępną na mazidłach buteleczkę z kroplomierzem, co pozwoli odmierzyć później odpowiednią ilość mixing medium, przy np. prasowaniu pigmentów. Jeżeli potrzebujemy niewielkiej ilości, z powodzeniem możemy do tego wykorzystać pusty, zakręcany pojemniczek np. na ozdoby na paznokcie, albo po sypkim cieniu, którego nie lubimy (ale proponuję na razie nie wyrzucać do kosza cienia, bo może nam się przydać przy eksperymentowaniu i szukaniu odpowiednich proporcji w robieniu prasowańców)
  • Odmierzamy glicerynę i wodę w proporcjach 1:3 czyli np. 1 kropla gliceryny i 3 krople wody (ja używam zwykłej mineralnej, niegazowane wody). Wyjdzie z tego odrobinka, więc proponuję zwiększyć ilość, czyli np. dać 1 łyżeczkę gliceryny i 3 łyżeczki wody.
  • Mieszamy dokładnie, żeby składniki się połączyły (jeżeli w pudełeczku albo w butelce, to po prostu zakręcamy i mocno potrząsamy aż do uzyskania jednolitej mieszanki, a jeżeli robimy to w naczynku, to jakimś zdezynfekowanym patyczkiem dokładanie mieszamy.
  • Gotowe Nasze domowe mixing medium przygotowane

Jak używać mixing medium do poszczególnych zadań:


1. Jako baza pod sypkie cienie

Sposób pierwszy:
  • Na powiekę nakładamy ulubioną naszą bazę (Lumene, Artdeco, Urban Decay, MAC, Inglota, Benefit itd.)
  • Czystym, płaskim pędzelkiem nanosimy cienką warstwę mixing medium.
  • Czekamy aż odrobinkę wyschnie (nie za długo, bo gdy całkiem zaschnie, cienie nie będą się trzymać, a gdy nałożymy na całkiem mokrą- możemy sobie zrobić piękne błotko na powieceJ )
  • Innym pędzelkiem nabieramy sypki cień z pojemniczka i metodą „pac, pac, pac" nakładamy cień na powiekę- najlepiej robić to właśnie w ten sposób, gdyż gwarantuje to intensywność koloru a także dobre krycie i przyleganie cienia i brak osypywania się.

Sposób drugi:
  • Nakładamy na powiekę naszą ulubioną bazę
  • Na pokrywkę wysypujemy odrobinę cienia, którego mamy zamiar użyć
  • Maczamy płaski pędzelek w mixing medium (dosłownie odrobinę), po czym odsączamy go, by nie był mokry (najlepiej w papierowy ręcznik- przejeżdżamy pędzelkiem parę razy po ręczniku)
  • Teraz zanurzamy pędzelek w cieniu na pokrywce.
  • Nanosimy na oko metodą „pac, pac, pac" J

I już ... Cała sztuka.

2. Do wydobycia blasku i koloru ze słabo napigmentowanych cieni.


Cienie sypkie, pigmenty:
  • Dokładnie tak samo jak w punkcie pierwszym

Cienie prasowane:
  • W przypadku cieni prasowanych wygląda to nieco inaczej.
  • Należy pamiętać, by nigdy nie maczać pędzelka z mixing medium bezpośrednio w prasowanym cieniu- zniszczymy go w ten sposób, gdyz na jego powierzchni powstanie twarda skorupa
  • Nabieramy cień na suchy pędzelek (całkiem sporo, bo mixing medium i tak go wchłonie)
  • Maczamy pędzelek z cieniem w odrobinie odlanego wcześniej mixing medium (może to być np. nakrętka od cienia, cokolwiek)
  • Nanosimy na powiekę
Inny sposob:
- zamiast maczać w mixing medium pędzelek, można go również spryskać mm, jeżeli posiadamy naszą mieszankę w buteleczce z atomizatorem.

3. Do robienia cieni prasowanych z sypkich
Temu zostanie poświęcony osoba część tego wątku.

4. Do zamiany cienia w eyeliner.
Wszystko zostało opisane w punkcie 1 i 2, należy tylko użyć płaskiego, cienkiego pędzelka, którym malujemy kreskę na powiece.

Fajnie by było, gdybyście tutaj dzieliły się swoimi doświadczeniami dotyczącymi używania mixing mediu, pokazywały fotki, uwagi (równiez te krytyczne), spostrzeżenia, nowe odkrycia

Poniżej zamieszczam przykładowe zdjęcia, pokazujące, jak mixing medium zmienia intensywność cieni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lake.jpg (28,1 KB, 2206 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-24 o 20:46
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 19:30   #2
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Prasowanie cieni

Często jest tak, że mimo iż uwielbiamy nasze sypkie cienie (MAC, Inglota, NYX, minerały (np. z EDM) i inne), to jednak używamy ich rzadziej własnie przez to, że się osypują i nakładanie ich jest przez to bardziej czasochłonne.
Niewątpliwym utrudnieniem jest także to, że raczej nie możemy ich zabrać ze sobą w podróż w obawie przed rozsypaniem się ich po całej kosmetyczce.
Prasowanie sypkich form cieni jest odpowiedzią na te problemy.

Zanim jednak się do tego zabierzemy kilka moich uwag :

  • nigdy, przenigdy, nie zaczynajmy naszej przygody z prasowanymi cieniami od tych, które bardzo lubimy- prawdopodobieństwo, że nasze pierwsze próby wylądują w koszu jest zbyt duże, by ryzykować utratę naszego ulubionego cienia.
  • zanim zaczniemy prasować, musimy pamiętać, że każde cienie zachowują się nieco inaczej. Przykładem tego jest to, że pigmenty MAC świetnie dają się sprasować za pomocą 90% stężenia alkoholu, natomiast NYX, a także Inglot oraz minerały, absolutnie się do tego nie nadają. Używając do nich alkoholu, najprawdopodobniej zniszczymy je, gdyż po sprasowaniu nie będą oddawać koloru- mówiąc inaczej, nie naniesiemy ich na pędzelek
  • do prasowania możemy użyć różnych preparatów (gotowych, a także tych samodzielnie przygotowanych), ale pamiętajmy, że powieka to dość delikatna część naszego ciała i zanim zaczniemy się bawić w prasowanie, dobrze sprawdzić, jak nasze oko reaguje na poszczególne mieszanki i preparaty. Wbrew pozorom, nawet mieszanki MAC-ów z alkoholem na ogół nie podrażniają oczu, ale weźmy pod uwagę, że każdy z nas reaguje inaczej.
  • zanim zaczniemy prasować nasze cienie, musimy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy:
- puste pojemniczki (blaszane foremki do cieni- do nabycia w wielu sklepach internetowych, a w razie braku- można wykorzystać stare, nieużywane przez nas cienie)
- mixing medium lub gotowe preparaty do prasowania cieni (dostępne m.in. na Coastal Scents), lub w przypadku chęci na eksperymenty biosilk, płyn micelarny
- spodeczki, patyczki do mieszania, monety do dociskania cieni, imadło (niekoniecznie, przynajmniej na początek), czyste szmatki, masa papierowych ręczników.
- żelazko, prostownicę, albo grzejący kaloryfer
- duuużo wolnego czasu i cierpliwości

Zaczynamy w takim razie

Sypkie pigmenty MAC-a.
Te podobno sprasować najłatwiej, bo można użyć do tego wysokostężonego alkoholu dostępnego na allegro, w sklepach internetowych, albo dobrze zaopatrzonych sklepach z półproduktami kosmetycznymi
Moja uwaga- nie testowałam tego sposobu, więc wszystkie zawarte tu opinie i pomysły pochodzą z różnych forów oraz yuoutuba .

Najlepiej obrazuje to ten link-INSTRUKCJA OBRAZKOWA:

http://community.livejournal.com/mac...21.html#cutid1
od siebie mogę dodać jedynie instrukcję po polsku (dla tych, którzy z angielskim mają małe problemy)
  • Bierzemy zwykły spinacz do kartek (oczywiście może to być typowa bagietka laboratoryjna, szpatułka, cokolwiek, do czego gęsta pasta nie będzie się przyklejać i obklejać), prostujemy go.
  • Jeżeli mamy pustą foremkę do cieni, to o jeden problem z głowy. Jeżeli nie, usuwamy jakiś stary, niepotrzebny nam cień.
  • Nasypujemy do niego trochę pigmentu, wypełniając nim naszą foremkę.
  • Dodajemy kilka kropel (na początek 2-3, aby nie przesadzić) wysokostężonego alkoholu
  • Dokładnie mieszamy, by uzyskać konsystencję pasty i pozbyć się najdrobniejszych nawet grudek.
  • Po wymieszaniu widzimy, że nasza foremka nie jest już wypełniona do końca, więc uzupełniamy ją sypkim cieniem. I znowu dodajemy odrobinę alkoholu.
  • Kiedy już mamy błyszczącą, niezbyt rzadką, ale również nie za gęstą pastę, lekko stukamy foremką o blat, żeby wyrównać powierzchnię i pozwolić paście dotrzeć do każdego zakamarka naszej foremki.
  • Odstawiamy to na jakiś czas w ciepłe miejsce – na kaloryfer na przykład. Czas od 30 minut, do kilku godzin.
  • Po tym czasie, kiedy zobaczymy, że przy dotknięciu powierzchni cienia nic nie zostaje nam na palcu, zabieramy się do prasowania.
  • Monetę owijamy w szmatkę (jeżeli chcemy mieć odbity wzór tkaniny, może to być bawełna, albo jeans, natomiast jeżeli chcemy mieć gładką powierzchnię, wybieramy materiał bez wyraźnego splotu)
  • Dociskamy monetę owiniętą w szmatkę do cienia, ugniatając go naprawdę mocno. I teraz możemy użyć albo imadła, albo po prostu postawić na jakiś czas na tym kilka ciężkich książek, by cień dobrze się ugniótł.
  • Zdejmujemy monetę po jakimś czasie (pól godziny wystarczy) i zostawiamy najlepiej na noc w ciepłym miejscu, by alkohol mógł wyparować.
  • Spotkałam się też z propozycją „upieczenia” tak sprasowanych cieni w piekarniku, ale zdecydowana większość nie poleca tego sposobu, gdyż cienie wypieczone tracą na intensywności.
Gotowe- mamy nowy sprasowany cień, który możemy przełożyć do naszej palety (np. MAC-a, albo innej)

Kolejne instrukcje obrazkowe, które mogą się przydać przy prasowaniu pigmentów MAC-a, znajdują się tutaj:
http://www.specktra.net/forum/f280/pigment-pressing-tutorial-loaded-pic-74675 - zdjęcia
http://abeautyfulsentiment.blogspot....t-presing.html - zdjęcia
http://pl.youtube.com/watch?v=XRvaaM7MwTw - filmik
Naprawdę polecam się z nimi zapoznać- wszystko jest tam jasno i przejrzyście przedstawione

No tak, ale na MAC-u świat się nie kończy. Co w przypadku innych cieni (np. mineralnych), których zmieszanie z alkoholem skończy się porażką?

SYPKIE CIENIE MINERALNE I INNE
I tu z pomocą przychodzą nam różne wynalazki:

A. Gotowe preparaty takie, jak:
1. Dostępne na Coastal Scents EZ Prez™ Pressing Medium – gotowy preparat służący do zamiany sypkich cieni w prasowane. Cena promocyjna (dość stała) to 9,95$.

Tu dostępny produkt i jednocześnie filmik instruktażowy, jak używać tego preparatu:

http://www.coastalscents.com/cfwebst...ategory_id=124

Tu natomiast instrukcja obrazkowa, jak zrobić to krok po kroku, używając również EZ Prez™ Pressing Medium z Coastal Scents:

(Tu widzimy sprasowany również sypki pigment NYX-a)
http://www.micah68.net/spoonful/?p=192

Na tym sposobie skupiać się nie będę, ponieważ wszystko doskonale widać na filmie oraz na zdjęciach z drugiego linka.

2. Dostępny na stronie http://fyrinnae.com/index.php?_a=viewCat&catId=29 preparat Powder Modifier w nieco bardziej przyjaznej cenie 3$, ale spotkałam się z kilkoma niepochlebnymi opiniami na jego temat, więc nie jestem pewna, czy spełnia swoją rolę.

B. Domowe eksperymenty

1. Mixing medium – używamy go dokładnie tak samo, jak w przypadku gotowego preparatu typu EZ Prez z Coastal Scents (po prostu zamiast EX Prez używamy mixing medium) – tutaj niestety trzeba znaleźć odpowiedni sposób dla każdych cieni, bo każde zachowują się nieco inaczej i potrzebują innej ilości mixing medium (będą zbyt sypkie, albo wręcz odwrotnie- zbyt zbite)

2. Biosilk Tak, tak. Jest to sposób znaleziony również na youtubie, gdzie dziewczyna udowadnia, że skład ma bardzo podobny do EZ Prez z Coastal Scents, a dodatkowo ładnie pachnie Używamy tak samo.

Tu link do tego niecodziennego sposobu:http://pl.youtube.com/watch?v=KCTrzWWwxWg

wraz z efektem końcowym i uwagami na temat cieni sprasowanych alkoholem.

3. Inne domowe wynalazki odkryte metodą prób i błędów Ja jeden z cieni sprasowałam za pomocą bezużytecznego dla mnie płynu micelarnego Ziaja Sopot Spa. Pomyślałam sobie, że skoro zawiera glicerynę, a do tego przeznaczony jest również do wrażliwych oczu, to dlaczego nie spróbować Efekt wyszedł całkiem przyzwoity. I szczerze mówiąc, mam zamiar sprasować jeszcze cienie sypkie NYX-a również za pomocą tego płynu, by przekonać się, jak się spisze.

Uwaga końcowa- w związku z tym, ze nie zostały nigdzie przeprowadzone badania dotyczące zachowywania się domowego mixing medium po jakimś czasie, myślę, ze osoby o bardziej wrażliwych powiekach powinny do prasowania uzyć raczej gotowych preparatów typu EZ Prez, czy biosilka, ewentualnie płynu micelarnego, gdyż samo mixing medium nie zawiera żadnych konserwantów, więc w naszym cieniu nie będzie nic, co przedłuży trwałość mixing medium.

Do używania mixing medium do innego celu niż prasowanie cieni, 2 tygodniowy okres przechowywania jest podawany jako bezpieczny. Po tym czasie należy przygotować nową mieszankę.

w załączniku fotka, jak powinna wyglądać paleta ze sprasowanymi cieniami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 223-pressed1.jpg (17,0 KB, 1452 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-27 o 23:18
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 19:31   #3
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

PALETY
Kiedy mamy już przygotowane nasze sprasowane cienie w foremkach, chciałybyśmy pewnie mieć je estetycznie i praktycznie uporządkowane w jednym miejscu.

Temu poświęcony będzie własnie ten post (a także przekładaniu cieni o standardowych i niestandardowych wymiarach do pustych, gotowych palet)

Pierwsza rzecz, jaką należy zrobić przed prasowaniem cieni, to zaopatrzyć się w małe blaszane foremki do cieni (jeżeli nie mamy starych cieni, które możemy z nich usunąć).
W Polsce niestety, sklepy nie dysponują czymś takim (przynajmniej ja się z tym nie spotkałam- jeżeli ktoś gdzieś widział takie puste foremki, bardzo proszę o informację o tym). Foremki można kupić na jednej z tych stron:
COASTAL SCENTS:
STARS MAKEUP HEAVEN
  • ·Można też osobno dokupić na tej stronie magnesy do naszych foremek, jeżeli posiadamy paletkę magnetyczną (np. MAC-a)
Kiedy mamy już puste foremki, które wypełniliśmy cieniami, potrzebujemy jeszcze do szczęścia tylko odpowiednich palet, gdzie będziemy mogły poprzekładać nasze sprasowane cienie.
I tu znowu polecam dwie strony (sprawdzone przeze mnie):
COASTAL SCENTS:
STARS MAKEUP HEAVEN Inne strony z paletami:
http://modcosmetics.com/products.php?cat=40
http://www.eyeslipsface.co.uk/category~catID~7.htm - paletka magnetyczna na 4 cienie (można od razu skomponować swoją własną w sklepie- wybrać do niej albo cienie, róż, brązer- paletka 1,5 £ + każdy element paletki również 1,5 £

Oczywiście nie nalezy zapominać o naszej rodzimej produkcji paletach Inglota, które co prawda same ciężko nabyć, ale zdarza się, że kupujemy jakieś mniejsze zestawy (np. trójki), a potem przekładamy do większych palet i te małe zostają nam niewykorzystane

Dla tych, którzy nie mają własnych palet polecam link
http://pl.youtube.com/watch?v=124pKIQtEUc
gdzie Enkore pokazuje, jak za pomocą pudełka na CD (które znajduje się w każdym domu chyba) zrobić swoją własną paletkę

****
J
ednak na pewno nie wszystkich interesuje prasowanie cieni (albo z jakiegoś powodu sprasowane domowo cienie nie spełniają oczekiwań).
Większość z nas ma na pewno mnóstwo cieni MAC-a, albo trójek NYX-owych, a nawet Inglotów (niech mnie ktoś poprawi, jeżeli cienie Inglotowe nie mają wymiaru 26 mm) i chciałaby je estetycznie uporządkować w jednym miejscu.

Czyli- czas na „depotting”, czyli nic innego, jak wyjmowanie cieni z opakowań, w których się znajdują i umieszczanie ich w zakupionej przez nas palecie.

MAC
wkłady cieni do palety – tu nie ma problemu- wyjmujemy cień z opakowania, w jakim je kupiłyśmy i wkładamy do palety.
- cienie pojedyncze – czyli te, które są kupione w okrągłych, czarnych pojemniczkach.
NYX:

- TRIO:
http://pl.youtube.com/watch?v=hswbVxijJ1A – kolejny raz Enkore i jego sposób
http://pl.youtube.com/watch?v=lCz9GzVO8AI
- SINGLE (kwadratowe)
http://pl.youtube.com/watch?v=KgUPRTEwDBE – znowu Enkore (co ja poradzę, że lubię jego pomysły )


Inne marki:
http://www.specktra.net/forum/f280/m...utorial-33033/ - instrukcja obrazkowa, krok po kroku

Na koniec trochę zdjęć - puste palety, foremki, poprzekładane cienie do palet itd (tylko za jakiś czas, bo muszę to pozbierać wszystko )

Odpowiadając na zapytanie o puste palety- paleta 28 z starsmakeupheaven ma wyjmowaną tą czarną wierzchnią warstwę (wystarczy ją podważyć -sprawdzałam na swojej palecie 28 neutral z Coastal Scents)- tą, gdzie są powycinane kółka- w zalezności od potrzeb, możemy ją albo wyrzucić i mamy pustą paletę, albo tak podocinać, by odpowiadała rozmiarom i kształtom naszych cieni
Czy inne palety również mają wyjmowaną tą warstwę z powycinanymi kółkami- nie wiem, ale podejrzewam, ze tak. Będę mogła powiedzieć więcej, jak doleci do mnie pusta paleta na 15 cieni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg palety.jpg (83,9 KB, 735 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg palety2.jpg (65,1 KB, 489 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-13 o 06:26
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 19:39   #4
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

to jaa od razu z pytaniem - gdzie dostanę puste palety, ale takie naprawdę puste chciałabym umieścić różne kształty cieni, a zwykle są tylko miejsca na takie okrągłe.
znalazłam coś takiego, ale nie ma fotki, co prawda jest napisane, że można wsadzać różne kształty i rozmiary, ale...
http://www.yabycosmetics.com/shop/in...roducts_id=251
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 19:49   #5
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1064083 7]to jaa od razu z pytaniem - gdzie dostanę puste palety, ale takie naprawdę puste chciałabym umieścić różne kształty cieni, a zwykle są tylko miejsca na takie okrągłe.
znalazłam coś takiego, ale nie ma fotki, co prawda jest napisane, że można wsadzać różne kształty i rozmiary, ale...
http://www.yabycosmetics.com/shop/in...roducts_id=251[/quote]
zaraz do tego dojdę najpierw chciałabym skończyć opisywanie tego wszystkiego. W poście o prasowaniu cieni i w przekładaniu ich do palet, podam przykładowe linki i zdjęcia wraz z cenami
cierpliwości
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:02   #6
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy, świetny wątek Wszystko bardzo dokładnie opisane i przede wszystkim zrozumiale, nawet dla takiego laika jak ja Mam ochotę na zrobienie tego domowego mm, aby używać go do pigmentów Nyx i Mac. Nie lada sztuki wymaga poranny makijaż sypańcami
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:27   #7
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
W związku z tym, że dostaję masę PW odnośnie prasowania sypkich cieni, używania domowej roboty mixing medium, oraz operacji pt. „deppoting eyeshadows” czyli mówiąc krótko- przekładania pojedynczych cieni do palety, postanowiłam zebrać wszystkie te wiadomości w jednym wątku.
...
w pore sie wyrobilas moja droga bo niebawem, jakos po sesji, ktora mam zamiar jak najszybciej zkaonczyc mialam pozadawac CI kilka pytan, a tak raz dwa i wszystko pod reka. jestes genialna!

a mixing medium juz zrobilam maluskie i sie nim troche pobawilam w ramach odstresowania i juz mysle o paletce z ladnymi cieniami, ktora lezy u rodzicow, bo sa slabo napigmentowane, ale kolorki maja ladne. haha, planuja w koncu zaczac jej uzywac neich tylko skonczy sie sesja
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 20:35   #8
swirrruska
Rozeznanie
 
Avatar swirrruska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 670
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

A jaki czas waznosci ma zrobione samodzielnie mm?
swirrruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:54   #9
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

A czy ma znaczenie procentowość tej gliceryny? Bo spotkałam się z gliceryną 99,5% oraz 86%

Pozdrawiam .

PS. Świetny wątek
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 21:06   #10
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy, świetny wątek, mam za sobą sprasowane 3 cienie ( z różnym efektem) i eksperymenty z gliceryną, także nie będe ci zadawać pytań Płyn z CS jest niezły, tylko trochę śmierdzi spirytusem i przy robieniu czasem mnie odrzuca... A o sposobie z płynem micelarnym Ziaji nie słyszałam, musiałaś miec niezłą wenę do eksperymentów Ale chyba już prasować nie będę, bo jakoś wystarcza mi nakładanie sypkich cieni z mixing medium... No ale jeszcze pomyślę nad paletką
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 21:40   #11
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

fajny watek
a czy ktoras z was probowala zrobic uzytek z takiego MM stosujac go do aplikacji mineralow na mokro( jako podkladu)? tzn, czy moze uzyc MM zamiast np. wody termalnej, ktorą psikam pedzel aby potem nabrac minerały?
macie z tym jakies doswiadczenia?
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 21:42   #12
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
fajny watek
a czy ktoras z was probowala zrobic uzytek z takiego MM stosujac go do aplikacji mineralow na mokro( jako podkladu)? tzn, czy moze uzyc MM zamiast np. wody termalnej, ktorą psikam pedzel aby potem nabrac minerały?
macie z tym jakies doswiadczenia?
Na którymś z wątków "mineralnych" jedna z wizażanek ma własnie testować MM do nakładania podkładu, ale wyników jeszcze nie znamy.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 21:56   #13
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
zaraz do tego dojdę najpierw chciałabym skończyć opisywanie tego wszystkiego. W poście o prasowaniu cieni i w przekładaniu ich do palet, podam przykładowe linki i zdjęcia wraz z cenami
cierpliwości
ja niecierpliwa? gdzie tam


swoją drogą, jak Lele, miałam dzisiaj do Ciebie napisać w sprawie tych palet, ale było mi głupio tak Cię męczyć. a tu proszę - wątek jak na zawołanie.

wspaniała robota

btw, lekki ot:
odpisali mi z PP, że nie ma żadnych limitów i widocznie coś z moim bankiem było nie tak ale i tak wielkie dzięki

edit:
ale nie widzę tych linków do pustych palet bo mi chodzi o takie puste puste bez tych okrągłych miejsc do cieni


Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2009-01-24 o 22:14
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 22:20   #14
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

brawo brawissimo! you are the BEST! pieknie opisane pedzelki na coastal scents, teraz to czytam , super dziekuje
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 23:09   #15
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

cathy
cudny wątek

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1064083 7]to jaa od razu z pytaniem - gdzie dostanę puste palety, ale takie naprawdę puste chciałabym umieścić różne kształty cieni [/quote]

sun
Tanie i najłatwiejsze do zdobycia są palety freedom Inglota - mniejsza [10cm*12cm] kosztuje bodajże 9zł, większa 14 [16cm*18cm] - cała powierzchnia wyłożona jest magnesem, więc kształt wypraski nie ma znaczenia.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 23:17   #16
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

arrachnee, tak bez problemu sprzedadzą paletę bez cieni?

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2009-01-24 o 23:21
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 23:20   #17
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

ja tez myslalam nad kupnem najtanszych cieni i wydrapaniem ich a bedzie pudeleczko ( w moim wypadku, bedzie to ta paleta oriflame jesli mm nie wskrzesi ich)
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 23:30   #18
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1064496 5]arrachnee, tak bez problemu sprzedadzą paletę bez cieni? [/quote]

w inglocie w browarze raczej tak - ew. możesz pomarudzić, że stara Ci się zniszczyła

małe palety są o wiele lepszej jakości - gruby matowy plastik, duże lusterko

duże [podobno są wycofywane] - cieńszy, błyszczący [rysujący się i brudzący się] plastik, dziwaczne przezroczyste okienka w wieczku, malutkie lusterko

do małych możesz dokupić też "wypełniacze" na różne kształty cieni [za całe 3zł], ale nie wiem czy pasują do jakichkolwiek cieni poza inglotowymi
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 23:35   #19
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Kagan- cieszę się, że wątek przypadł Ci do gustu. Starałam się przekaząć wszystko jasno, ale obawiałam się, że dla osób, które mają pierwszy raz kontakt z tym tematem może być niezrozumiałe.
Co do sypańców- zgadza się- ja w porannym pośpiechu sporadycznie ich używam i wybieram raczej te prasowane
Lele- no własnie tak sobie pomyślałam, ze skoro tyle osób pyta, jak i co w tym temacie, to pewnie jeszcze kilka się znajdzie, które do tej pory mnie nie zapytały
Teraz już nie przyjmuję pytań na PW- odsyłam do tego wątku
daj znać, jak efekty zabaw z mixing medium..
swirrruska - odpowiedź już znajduje się w pierwszym wątku
daktylek1987 - ja używam gliceryny roślinnej w 99,5%, ale myślę, że każda inna też się sprawdzi. Dziękuję
gabs- co do Ziaji- oj, tak- nudziło mi się Ale czasem warto eksperymentować- większość wielkich wynalazków jest dziełem przypadku Naprawdę płyn z CS tak niesympatycznie pachnie A ja właśnie na niego się czaję, żeby porównać efekty jego działania...
tranqil babe- dzięki Co do pytania- nie wypowiem się, bo minerały do mnie dopiero lecą, a poza tym przy mojej problemowej cerze, którą wszystko zapycha, chyba nie odważyłabym się użyć gliceryny na twarz
sunprince - czyli wyprzedziłam Cię Teraz będę odsylać do tego wątku, więc nie pytać na PW
ps. mi do dzisiaj nie odpisali, ale pytałam o coś innego, mało wygodnego dla nich, więc może dlatego
O pustych paletach nic nie wiem, ale odpowiedziałam na Twoje pytanie w ostatnim zdaniu postu o paletach
northwestpassage- dziękuję To chyba mój wrodzony pedantyzm skłania mnie do porządkowania ciągle wszystkiego (w czasach szkolnych dziewczyny śmiały się ze mnie, ze kupilam specjalny pojemnik na różne cukierki, bo wkurzało mnie, gdy mieszały się w jednym- każdy kolor musiał miec swoją przegródkę, więc to chyba takie nieuleczalne moje zboczenie ) Lubię mieć wszystko poukładane
p.s twój nick za każdym razem kojarzy mi się z jedną z moich ulubionych piosenek
arrachnee - dzięki
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-25, 00:00   #20
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy znów to powiem - jesteś wielka. Że też dopiero teraz zobaczyłam ten wątek (to jedynie dzięki Twojemu podpisowi).
Nie no teraz to już MUSZĘ coś sprasować. Tylko powinnam wziąć najpierw jakieś kiepskie cienie, których nie będzie mi szkoda jak coś nie pójdzie po mojej myśli.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 00:06   #21
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Cathy znów to powiem - jesteś wielka. Że też dopiero teraz zobaczyłam ten wątek (to jedynie dzięki Twojemu podpisowi).
Nie no teraz to już MUSZĘ coś sprasować. Tylko powinnam wziąć najpierw jakieś kiepskie cienie, których nie będzie mi szkoda jak coś nie pójdzie po mojej myśli.

tak, to zdecydowanie dobry pomysł nie branie na pierwszy ogień cieni, ktore lubimy Ja dopiero po kilku sprasowaniach załapałam, co i jak- pierwsze próby były średnio udane Całe szczęście, że nie wzięłam moich MAC-owych odsypek na próbę, bo bym się chyba zapłakała
A jak tam glicerynka- nadal jesteś z niej zadowolona? Odkryłaś może coś nowego?
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 00:14   #22
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość

tak, to zdecydowanie dobry pomysł nie branie na pierwszy ogień cieni, ktore lubimy Ja dopiero po kilku sprasowaniach załapałam, co i jak- pierwsze próby były średnio udane Całe szczęście, że nie wzięłam moich MAC-owych odsypek na próbę, bo bym się chyba zapłakała
A jak tam glicerynka- nadal jesteś z niej zadowolona? Odkryłaś może coś nowego?
Szczerze mówiąc odkryłam to, że proporcje 3:1 nie są sztywne i obowiązkowe. Jak dałam pół na pół to też jest dobrze i ja nie widzę różnicy żadnej. Aha i jeszcze odkryłam, że tonik Ziaji opuncja figowa też się nadaje jako zamiennik mixing medium, bo ma na pierwszych miejscach w składzie wodę i glicerynę. Do tej pory tylko spryskiwałam nim twarz, a teraz stosuję też do aplikacji cieni jak np. nie mam czasu zrobić porcji gliceryna-woda.

BTW nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, ale mi pigmenty MAC'a wybitnie nie leżą. Mam dwa i o niebo lepiej nakłada mi się np. miki z CS, więc może te pigmenty pójdą na pierwszy ogień jako prasowanki.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 05:07   #23
KochamMichasia
Rozeznanie
 
Avatar KochamMichasia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Super wątek


Wielkie dla założycielki, nie długo może spróbuje sobie sprasować jakiegoś sypańca i zrobienie mm idzie na pierwszy ogień.
__________________
Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
KochamMichasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 09:41   #24
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy, ten płyn z CS do prasowania najzwyczajniej w świecie w formie płynnej "pachnie" spirytusem - może ktoś lubi ten zapach, ale mi na samą myśl robi się slabo. A że pracuje się na tym dość blisko przy twarzy żeby wszystko widzieć no to czuć. Ale jak wyschnie po przepisowej dobie to jest bezzapachowe.

Czyżbym była pierwszą osobą która utopiła 10 dolców w tym płynie?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 09:48   #25
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy, rzuciło mnie o fotel i wgniotło jak przy starcie odrzutowca. Super super wątek, co prawda nie zamierzałam Cię męczyć, ale jakbym sama do tego wszystkiego dochodziła pewnie zajęłoby mi to dużo czasu (który mozna przeznaczyć na prasowanie ). Jestem wdzięczna za wątek, za naprawdę rzetelnie i profesjolanie przygotowaną i opracowaną porcję wiedzy z linkami i obrazkami. Niech no tylko sesja się skończy
dzięki wielkie!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 11:47   #26
giancarla
Raczkowanie
 
Avatar giancarla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 436
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Ten wątek jest cudowny!
__________________
Dystymiczka
giancarla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 14:50   #27
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy, ode mnie również pokłony! Myślałam nad MM raz na jakiś czas, ale kończyło się na myśleniu, bo przecież ja i tak nie wiem, jak to zrobić... Dziękuję, teraz już wiem wszystko!
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 17:11   #28
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

dziewczyny, cieszę się, że przypadł Wam do gustu mój pomysł
Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z prasowania, używania mixing medium i wszystkim, co ma związek z tym wątkiem.

Frantic- ja też nie trzymam sie zazwyczaj sztywno proporcji, ale podałam to, co wzięłam za punkt wyjściowy do dalszych eksperymentów, czyli proporcje dla tradycyjnego mixing medium
a co do MAC-a- tez nie zostałam jego wierną fanką, ale dwa pigmenty (golden olive i vanilla pokochałam) A i tak uważam, że można znaleźć (zwłaszcza wsrod tych wszystkich mineralnych stron) wiele ciekawych odcieni, które jakością wcale MAC-owi nie ustępują.
KochamMichasia- Daj znać, jak wyniki eksperymentów
gabs- naprawdę jesteś tak mało zadowolona z tego płynu? kurczę, a ja cały czas noszę się z zamiarem jego kupna...Mnie zapach spirytusu średnio się podoba, ale nie drażni mnie aż tak bardzo i jeżeli to jest jego jedyna wada, to moze się jednak zdecyduję na zakup...
rozwielitka- mieszaj, prasuj i daj znać, co Ci z tego wyszło
giancarla- cieszę się, że Ci się spodobał
iustitia- umiesz, umiesz, tylko jeszcze o tym nie wiedziałaś To teraz czekamy na pierwsze próby i wrażenia
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 18:16   #29
KochamMichasia
Rozeznanie
 
Avatar KochamMichasia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

a różnica w intesywności cieni z mixing medium a bez OGROMNA
__________________
Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
KochamMichasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:03   #30
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cathy, ten płyn tak naprawdę jest dobry - robi to, co do niego należy, czyli wiąże cienie podczas prasowania. Ale na 3 dotychczasowe próby udało się w 50 % - jeden cień wyszedł idealnie, drugi bezbadziejnie mało napigmentowany i twardy jak kamień, a trzeci przy odrobinie chęci daje się bezproblemowo nakładać na powiekę i nawet trochę zachował świecące drobinki. Pewnie coś porypałam z proporcjami przy drugiej próbie, no ale nikt nie jest idealny... Mam jeszcze 5 pojemniczków, tylko nie mam już co prasować...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-17 00:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.