Pominiecie tabletki,kolejna znowu nie przyjeta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 11:48   #1
PrincessCookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 69

Pominiecie tabletki,kolejna znowu nie przyjeta


Witam,
biore tabletki artizia,nie robilam tym razem przerwy miedzy opakowaniami,

wczoraj 6 tabletke tego 2 opakowania zwymiotowalam( 1h po polknieciu (21:30), zazylam kolejna dzisiaj (11;00),ale godzine po tym niestety mialam biegunke ( jesli mozna to tak nazwac,jakies 1,5h wczesniej tez bylam w toalecie,wiec chybata tez sie nie przyjela).


normalnie biore tabletki o 20:30, wziac wtedy wtedy 2(jesli tamta wzieta o 11 sie nie przyjela,badz bede ponownie w wc)? nie chce brac wczesniej, bo boje sie ze znowu wyladuje w toalecie, i wtedy po 19tabletkach ( skoro 2 sie nie wchlonely) zrobic 7 dniowa przerwe?

Z tym ze jesli ta o 11 sie przyjela, a ja wezme 2 o 20;30 to co wtedy?

I 7kolejnych dni powinnam sie zabezpieczac? mimo iz nie robilam przerwy w opakowaniach?,

Dziekuje i pozdrawiam

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

to pilne,prosze o rade ;(
PrincessCookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 15:20   #2
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Pominiecie tabletki,kolejna znowu nie przyjeta

nic nie zrozumiałam.
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 18:54   #3
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Pominiecie tabletki,kolejna znowu nie przyjeta

1. poradziłabym Tobie odstawić na jakiś czas hormony bo najwyraźniej źle na Ciebie działają i jak najszybciej idź do ginekologa niech zmieni Tobie hormony na inne jak już koniecznie chcesz je brać,

2. ja nie raz zapomniałam wziąć tabletki i do dziś w ciąży nie jestem ;p tabletki maja dość długie działanie jeśli bierze się je dłuższy czas .

3. skoro zwymiotowałaś 6 tabletkę- i sądzisz , że się nie przyjęła powinnaś na drugi dzień czyli ten ostatni o porze w której bierzesz zazwyczaj tabletki- 20.30 (?) wziąć 2 na raz i potraktować to tak jakbyś zapomniała wziąć jednej- większość hormonów tak niestety działa , że jak się zapomni jednej to na drugi dzień trzeba zażyć normalną dawkę + ta która została pominięta- polecam przeczytanie ulotki.

4. tabletki powinno brać się mniej więcej o równej , stałej porze więc jeśli dzieje się tak , że wymiotujesz to powinnaś tak jak napisałam wyżej wziąć 2 o 20.30 a nie jedną rano drugą wieczorem...bo organizm szaleje przy takich dawkach

nie jestem ginekologiem ale trochę już tabletki biorę i pewne sytuacje już przeżyłam , zresztą warto czytać ulotki !! i....


....BIEGULEM DO GINEKOLOGA!!! tylko on Tobie pomoże w 100 %
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.